Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123016 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dee Dee78

Član broj: 193665
Poruke: 28
161.51.11.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.12.2008. u 11:26 - pre 187 meseci
Napokon su stigli rezultati IELTS

Listening 7.5
Reading 6.5
Writing 6
Speaking 7.5
Overall Band 7

Sad idemo dalje :)
 
Odgovor na temu

hexy love oz
Helena Mesarovic
houswife
Jos uvek Beograd

Član broj: 200842
Poruke: 11
94.189.255.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.12.2008. u 13:05 - pre 187 meseci
Braaaavo Dee Dee78, sve čestitke !!!! Dobro došla u naš svet !!!! pOZdravčić
hexy love oz
 
Odgovor na temu

Dee Dee78

Član broj: 193665
Poruke: 28
161.51.11.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.12.2008. u 13:17 - pre 187 meseci
Hvala :) :)
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
77.222.10.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.12.2008. u 11:21 - pre 187 meseci
Čestitam i ja Dee, samo naprijed
 
Odgovor na temu

Dee Dee78

Član broj: 193665
Poruke: 28
161.51.11.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.12.2008. u 14:13 - pre 187 meseci
Hvala Amlap.
Evo sad cekam da fakultet dobije rezultate a zatim uplatim skolu i to sve posaljem u ambasadu. Valjda cu sve to da stignem na vrijeme :)
 
Odgovor na temu

Dee Dee78

Član broj: 193665
Poruke: 28
161.51.11.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.12.2008. u 07:23 - pre 187 meseci
Kakva je vjerovatnoca da nedobijem studentsku vizu iako sam primljena na Uni, Imam dobar IELTS rezultat i imam dovoljno novca u banci?
Sad me je pravo frka sta ako je nedobijem :(

[Ovu poruku je menjao Dee Dee78 dana 08.12.2008. u 14:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.12.2008. u 14:44 - pre 187 meseci
Ako imas pare (najvaznije), ako nisi osudjivana i ako si zdrava medicinski male su sanse da ce te odbiti jer su strani studenti 4-ti/5-ti izvor prihoda i kako Kina manje uvozi rude i ostale sirovine posto Amerika manje kupuje mi smo ti ovde jedni od glavnih finansijera ove ekonomijice (mada je u stvari u 80% slucajeva rec o Kinezima).

Savet: nemoj mnogo da ocekujes od Sidneja, sto manje ocekujes manje ces se razocarati. Treba doci i videti. Nekome se svidi, nekome ne, nekom izmedju, ali svima nama treba taj kengur pasosh u dzepu i nesto radnog iskustva, a onda kud koji mili moji. Eto mene ako sve bude po planu za 2-2,5 godine u Hong Kongu, Singapuru, Seulu ili Tokiju.
 
Odgovor na temu

Dee Dee78

Član broj: 193665
Poruke: 28
161.51.11.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.12.2008. u 15:01 - pre 187 meseci
Ma svi mi ganjamo pasos pa onda gdje nas put odvede :)
Hvala jos jednom i jos jednom i jos jednom....valjda ce jednog dana i moje iskustvo nekom pomoci. :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.12.2008. u 15:25 - pre 187 meseci
Da, javi se obavezno kad budes dosla i od tog momenta preuzimas na sebe savetovanje u vezi studija u Australiji, ja cu do tada odraditi svoje i vreme je da odem u penziju. ;)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.12.2008. u 00:44 - pre 187 meseci
Zaboravih da ti napomenem, nemoj da se salis da kao major-e za master of commerce ne izaberes accounting i finance. Jeste malo teze, ali se jako isplati.
 
Odgovor na temu

Dee Dee78

Član broj: 193665
Poruke: 28
161.51.11.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.12.2008. u 06:53 - pre 187 meseci
Joj accounting i finansije ...ufff valja mi pravo uciti... da li je malo teze ili je puno teze...Skontacu kad dodjem ali ako mi tako predlazes vjerovatno cu i izabrati.
Nego vec u zoru imam problema. Raiffaisen banka mi je dala karticu i ovi iz karticnog poslovanja su mi rekli da bez problema mogu platiti skolarinu i kad sam jutros htjela da platim imala sam sta i da vidim FAILD-Incorect Information was passed back...
Poslala sam email internacionalnom offisu (odsjek finansije) da vidim sta dalje ali mi jos nisu odgovorili a cekam da se otvori banka pa da i njih nazovem :( .
Kod mene uvjek neke prepreke...
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.12.2008. u 07:38 - pre 187 meseci
Kada sam ja placao moglo je preko Virtuon kartice, ali ona vec duze vreme ne podrzava MOTO (mail order - telephone order) transakcije pa moras izvaditi kreditnu a ne debitnu karticu tipa Raiff revolving.

Kazem ti, ako hoces da racunas na siguran permanent residence, moguce internshipove u toku studija i ne preterano tesko nalazenje perspektivnog i solidno placenog posla uzmi racunovodstvo i finansije. Bolje opcije nema trenutno ovde.

Ne znam sta si pre studirala, za to ti ne treba neka impresivna matematika (samo ono na nivou gimnazije kod nas, pa i ispod toga), ali se spremi na gomile formula i grafikona, analizu slucajeva korporativnog prava, pravila oporezivanja ovde i svetska i ono najteze po meni - ekonometrija. Zato je studentima tih smerova ovde vazno samo da poloze, a ne ocena.

Razmisli dobro, ako mozes to samo napred. Ispite za prvu godinu ces birati krajem februara pri upisu, a i kad ih izaberes imas jos mesec i po dana fore da odustanes od njih i izaberes druge. Probaj da prisustvujes i nekim predavanjima za predmete koje nisi izabrala pa vidi sta ti vise lezi.

Ja sam sve vreme znao da cu kao major raditi poslovne informacione sisteme, ali za drugi major nisam bio siguran, hteo sam zbog boljih mogucnosti posle da uzmem menadzment ljudskih resursa. Medjutim kada sam video sta je to u stvari, da se vrti ista prica po hiljadu puta, odustao sam i presao na marketing. I mogu ti reci da sam zadovoljan. Jedino sto sa ovim majorima gotovo je nemoguce dobiti internship ili neki part-time posao u struci u toku studija dok je to za accounting i finance vec moguce.
 
Odgovor na temu

Dee Dee78

Član broj: 193665
Poruke: 28
161.51.11.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.12.2008. u 07:51 - pre 187 meseci
USPJELA SAM!!!! Morala sam da kontaktiram predstavnistvo da mi pomjere frekvenciju kako bi izvrsila uplatu i uspjela sam sa Visa Electron karticom. Joj nikad nisam bila sretnija a balans na kartici skoro pa nula hahahahahahahha

Moracu malo da se raspitam o racunovodstvu i finansijama pa da vidim kako to sve izgleda. Ja sam zavrsila Communication Science gdje nema matematike zato se i bojim mada mi je matematika dobro isla u srednjoj skoli (Hemijski Tehnicar).

Hej da te pitam jesi li ti kupio kartu online ili preko agencije i da li si kupio u jednom ili oba smjera? Ja sam mislila da kupim povratnu pa da namjestim povratak nekad u Novembru kad je kraj godine (odmor). Sta mislis?

Odoh da kontaktiram sestru ona je upisala Magistarski iz finansija.

 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.12.2008. u 08:17 - pre 187 meseci
Super. Eto slucajnosti - ja sam isto zavrsio komunikologiju kao jedan od dva fakulteta i iskreno ta me oblast najvise i zanima, ali time bih se mozda bavio da sam rodjen u Norveskoj ili Japanu a ne u Srbiji.

Pokusavao sam da kupim online, ali nisam mogao jer su tada bili ukinuli Moto za Virtuon pa sam preko agencije. Po meni je bolje kupiti online jer je jeftinije.

Preporucujem ti da obavezno kupis kartu sa stajanjem od 10-ak dana negde u Aziji. Put je dug i ne bih nikome preporucio da "u cugu" doleti ovamo jer je u tom slucaju neophodno cekanje po aerodromima od 10 pa plus sati. Uobicajna stajalista su Singapur i Hong Kong. Ne znam sta bi tebi od gradova "leglo", ali da znas da za Singapur i Seul (Koreja) nama ne treba viza, a za Bangkok se izdaje na aerodromu. Ako hoces da se cimas za vizu razmisli o Tokiju i Pekingu/Sangaju/Hong Kongu. Karta je najjeftinija kada krenes iz Londona. Zato sam ja imao malo suludu rutu BEG-London-Frankfurt-Seul-Sidnej jer je sa polaskom iz Frankfurta bila mnogo skuplja.

Ja sam kupio u jednom smeru jer bi mi bilo rano da tek posle 5 meseci opet idem kuci, a preko leta mozes da radis bez ogranicenja pa sam hteo da zaradim (jos nista od posla). Tebi je drugacija situacija jer posle 9 meseci sigurno ces jedva cekati da odes malo kuci. Raspust ovde traje od kraja novembra (ove godine se period ispita zavrsio 23.11) do marta. Najbolje uzmi kartu od 1. decembra jer se datumi menjaju pa da te ne zakaci ispit ili uzmi onu kartu sa otvorenim datumom (za ovo sam samo cuo da postoji, ne znam nista iz prve ruke).

Ako se odlucis za stop over flight evo jedna od adresa gde ima dobrih ponuda:
http://www.fare-shopper.com/
 
Odgovor na temu

Dee Dee78

Član broj: 193665
Poruke: 28
161.51.11.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.12.2008. u 04:34 - pre 187 meseci
Heeeeeelp

Znam da non stop trazim neku pomoc ali sad mi nista nije jasno.

Ambasada mi trazi
1. Ljekarski
2. Confirmation of Enrolement i
3. da sam platila osiguranje

Ok ja sam platila skolu sad trebam ici kod doktora i trazim od Uni-ja da mi posalju Confirmation of Enrolment posto sam platila skolarinu i sve a oni mi traze PVA. Zar nije PVA ovo pismo sto sam dobila putem e-maila iz ambasade i na kojem pise FAVOURABLE GENUINENESS ASSESSMENT (PVA) ?
Da li treba jos nesto da uradim ili da posaljem...joj skroz me je sad zbunio ovaj sa Uni-ja.

 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.12.2008. u 08:07 - pre 187 meseci
Cim platis uni ti salje confirmation of enrollment koji samo odstampas sa mejla. Na pregled ides gde su ti rekli, zdravstveno osiguranje je ukljuceno u iznos koji ces platiti za prvi semestar (osim ako nisi odabrala opciju zasebnog osiguranja), a PVA isto samo odstampas.


 
Odgovor na temu

lumyy010

Član broj: 120138
Poruke: 127
79.101.138.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.12.2008. u 18:03 - pre 187 meseci
Pre svega zelim da pozdravim sve vas koji se trudite i izlazete vase probleme koje ste imali i tako svima cinite taj put mnogo laksim.
Citam vase postove i ono sto mogu da zakljucim jeste da se uglavnom pise o AU. Ja i moja devojka ( buduca supruga ) planiramo da odemo na NZ gde ona ima rodjake pa me zanima na koji nacin i za koju vizu konkurisati? Koliko i na koji nacin nam njeni rodjaci mogu pomoci i dali nam uopste mogu pomoci?
May God have mercy upon my enemies, because I wan't
 
Odgovor na temu

hexy love oz
Helena Mesarovic
houswife
Jos uvek Beograd

Član broj: 200842
Poruke: 11
94.189.255.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.12.2008. u 19:34 - pre 187 meseci
Hi > lumyy010 !

Evo ti jedan sajt gde možeš pronaći ono što te interesuje :

www.immigration.govt.nz

Prostudiraj malo dok ti se još neko nejavi sa novim odgovorom !

pOZdrav i puno Uspeha !!!!

Hexy

hexy love oz
 
Odgovor na temu

lumyy010

Član broj: 120138
Poruke: 127
79.101.138.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.12.2008. u 20:48 - pre 187 meseci
Citat:
hexy love oz Hi > lumyy010 !

Evo ti jedan sajt gde možeš pronaći ono što te interesuje :

www.immigration.govt.nz

Prostudiraj malo dok ti se još neko nejavi sa novim odgovorom !

pOZdrav i puno Uspeha !!!!

Hexy

Hvala ti za link, pogledacu. Ako jos neko moze da mi pomogne sa slicnim iskustvom bio bih mu veoma zahvalan .
:) :)
May God have mercy upon my enemies, because I wan't
 
Odgovor na temu

hexy love oz
Helena Mesarovic
houswife
Jos uvek Beograd

Član broj: 200842
Poruke: 11
94.189.255.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.12.2008. u 21:38 - pre 187 meseci
@ lumyy010 > evo ti još nekih sajtova :

www.migrationexpert.com/visa

www.newzealandmigration.com/index.cfm

www.migrationnews.com/index.cfm

www.migrationbureau.com/newzeland

www.nascintl.com/index.htm


Eto a sada napravi malo sam Research pa ćeš naći ono što te zanima !

pOZdrav od Hexy


[Ovu poruku je menjao hexy love oz dana 15.12.2008. u 22:48 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao hexy love oz dana 15.12.2008. u 22:49 GMT+1]
hexy love oz
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123016 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.