Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122773 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.11.2008. u 06:39 - pre 188 meseci
Čestitam Dragana na svemu!

Kod mene sve po starom, ali strpljiva sam
 
Odgovor na temu

Babba

Član broj: 132641
Poruke: 67
80.93.248.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.11.2008. u 17:50 - pre 188 meseci
Sad će to Amlap, samo što nije...
 
Odgovor na temu

hexy love oz
Helena Mesarovic
houswife
Jos uvek Beograd

Član broj: 200842
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.11.2008. u 18:50 - pre 188 meseci
Zdravo svim OZovcima,već poduže vreme negde oko godinu i po,posećujem tj. čitam ljudi vaša iskustva. Čitajući naišla sam na mnoge stvari koje su mi pomogle da fuuuram dalje. Već poduže vreme želim i ja da učestvujem na forumima (ali iz nekog razloga mi ne uspeva,očigledno je to za mene zona sumraka)!Evo i ovo što pišem nemam pojma da li će neko u opšte da pročita !? Moj muž je već podneo aplikaciju za Sponsored Skilled Migration,subclass 176 (jer on tamo ima rođenu tetku koja živi down under od 1969). Završili smo i lekarske preglede ovde u IOM-u u Beogradu,poslali su nam rezultate DHL-om u Sydney (naravno pošiljku sam pratila preko Interneta). Sve u svemu sva dokumenta su sada priložena ( čak i proveravamo napredak naše aplikacije preko Inteneta ) jer nam je Agent predao aplikaciju elektronski. Za pravo čudo za klince nam nisu tražili puno dokumenata (klinci imaju 6 i po i 13 godina). Sada sledi pitanje koje nas muči,a koliko sam videla niko Vam ga nije postavio ! Da lli neko od Vas milih i dragih ljudi može da nam kaže : Koliko se DUGO ČEKA odgovor od nadležne institucije,da li nam je viza odobrena ili ne ? (papiri su tamo od 22.10.2008.) Ako bilo ko ima da kaže,ljudi pomagajte svaki odgovor će nam dobro doći !!!!! Unapred zahvaljujem, hexy love oz
hexy love oz
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.11.2008. u 11:52 - pre 188 meseci
Na te vize se po pravilu jako jako dugo ceka jer ti u stvari ne dobijas vizu, vec u startu postajes permanent resident. To nije mala stvar, zato je i procedura mnogo duza nego bilo koja druga vremenski ogranicena viza. Ne bih znao da ti kazem koliko ces cekati, ali nemoj se iznenaditi ako to bude i godinu dana cak. Ako mislis da je to dugo znaj da za Kanadu neki cekaju i do 2-3 godine.
 
Odgovor na temu

hexy love oz
Helena Mesarovic
houswife
Jos uvek Beograd

Član broj: 200842
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.11.2008. u 12:00 - pre 188 meseci
Ćao noskich,vidiš nisam znala da se čeka čak GODINU dana,ljudi nam govore kao biće to jako brzo ili plafon 3 meseca.Čak nam i Agent kaže vidimo se uskoro.Tako da sam sada blago je reći RAZOČARANA.Mi sve ono računamo biće tu oko New Year !!! Thanks any way !
hexy love oz
 
Odgovor na temu

hexy love oz
Helena Mesarovic
houswife
Jos uvek Beograd

Član broj: 200842
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.11.2008. u 12:10 - pre 188 meseci
Ćao noskich,vidiš nisam znala da se čeka čak GODINU dana,ljudi nam govore kao biće to jako brzo ili plafon 3 meseca.Čak nam i Agent kaže vidimo se uskoro.Tako da sam sada blago je reći RAZOČARANA.Mi sve ono računamo biće tu oko New Year !!! Thanks any way !
Mi smo predali dokumenta za tu Vizu elektronskim putem još 4.04.2008,a ovaj datum 22.10.2008. je u stvari datum kada su nam Rezultati od Lekarskog Pregleda samo ´priheftani´ za aplikaciju u DIAC-u.Sada samo jednom nedeljno proveravamo preko Iterneta kako sve to napreduje!!!
hexy love oz
 
Odgovor na temu

hexy love oz
Helena Mesarovic
houswife
Jos uvek Beograd

Član broj: 200842
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.11.2008. u 08:04 - pre 188 meseci
Pssst,kakva tiiiiššššina,pa šta je ovo svi ste se nešto uspavali. Šta se događa ljudi,hajde življe maaaallllooo
hexy love oz
 
Odgovor na temu

vesko.bios
Vesko Pejovic
komercijalista, Bios
Podgorica

Član broj: 201402
Poruke: 1
85.94.115.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.11.2008. u 21:43 - pre 188 meseci
Kako ste dosli do pravog agenta?
Rjesenja za udobniji zivot
 
Odgovor na temu

Lost1.2.8.5.
Tom Hanks
The Firm
Banjaluka

Član broj: 201409
Poruke: 2
*.teol.net.

Sajt: www.banjalukalive.com


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.11.2008. u 00:07 - pre 188 meseci
Pozdrav svima
Vec neko vrijeme citam razna iskustva ljudi vezano za emigraciju u AU i jako me je obradovlo to sto su ljudi jako otoreni i spremni pomoc drugima.
Prijavio sam se za Skilled – Sponsored (Migrant) visa (subclass 176) i polagao sam IELTS.
Rezultati testova su sledeci:
Listening 5.0
Reading 4.0
Writing 5.0
Speking 6.5
Overall Band Score: 5.0

Interesuje me da li je to dovoljno za ovu vizu posto imam oko 105 bodova bez IELTS-a koji nosi jos 15 dodatnih.

Da li mozete da mi kazete koje je vrijeme trajanja procesa ako su dokumenti prilozeni putem agenta u AU a ne ovde, i ako sam "single" aplikant.


 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
77.222.0.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.11.2008. u 08:39 - pre 188 meseci
Citat:
Lost1.2.8.5.: Interesuje me da li je to dovoljno za ovu vizu posto imam oko 105 bodova bez IELTS-a koji nosi jos 15 dodatnih.

Da li mozete da mi kazete koje je vrijeme trajanja procesa ako su dokumenti prilozeni putem agenta u AU a ne ovde, i ako sam "single" aplikant.


Rezultati Ieltsa koje imaš nisu dovoljni za Sponsored 176 vizu. Za ovu vizu se NE GLEDA overall tj prosječna ocjena, već pojedinačna.Iz svake oblasti pojedinačno moraš imati min. petice! Ako misliš ići na ovu, moraš ponovo polagati .

Za neku drugu vrstu vize možeš iskoristiti ovaj ovarall ( za tu vizu se traži 4.5):
http://www.immi.gov.au/skilled...ed-workers/changes-eng-req.htm

Isto tako nivo Ieltsa zavisi od zanimanja koje obavljaš. Ako si zanatlija ide u obzir ono o peticama, ako pak imaš neku "jaču" školu, vjerovatno će ti trebati veće ocjene i znanje engleskog.

Prava stvar za određivanje vize ti je ovaj Viza Wizard:http://www.immi.gov.au/visawizard/

Ova 176 viza kao i 175 se dugo čekaju u prosjeku 15 mjeseci od dana kada se aolikacija pošalje u Au, zato što su to vize na permanent bazi. Imaš i drugih privremenih koje se lakše dobijeju, a to ćeš nači u onom wizardu!

Isto je vrijeme potrebno i kad je agent u pitanju i ako ga nemaš, samo što imaš veći trošak, i nema veze jesi li single ili vas je čupor!

Skini booklete sa immi sajta pa dobro sve prouči pa pitaj dalje, kad to pročitaš.


 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
77.222.0.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.11.2008. u 08:41 - pre 188 meseci
Citat:
vesko.bios: Kako ste dosli do pravog agenta?


Ja na primjer nisam imala agenta.
 
Odgovor na temu

Lost1.2.8.5.
Tom Hanks
The Firm
Banjaluka

Član broj: 201409
Poruke: 2
*.teol.net.

Sajt: www.banjalukalive.com


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.11.2008. u 10:27 - pre 188 meseci
Uh
Sad sam se skroz zbunio ...
Koliko sam svatio ovo je bila najbolja solucija za mene ali sad sam po malo i razocaran.
Ako je to sve tako kao sto si ti napisao/la onda ce to da potraje puno vise od onoga kako sam ja planirao, i sta vise sve nece da iskrsne UHhh...
Hvala ti na odgovor pregledacu ovo sve sto je ostavljeno u postu, hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

hexy love oz
Helena Mesarovic
houswife
Jos uvek Beograd

Član broj: 200842
Poruke: 11
*.rs
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.11.2008. u 12:36 - pre 187 meseci
>
>
> --
> No virus found in this incoming message.
> Checked by AVG.
> Version: 7.5.549 / Virus Database: 270.9.4/1790 - Release Date: 15.11.2008
> 9:32
>
>

[Ovu poruku je menjao hexy love oz dana 16.11.2008. u 15:23 GMT+1]
hexy love oz
 
Odgovor na temu

hexy love oz
Helena Mesarovic
houswife
Jos uvek Beograd

Član broj: 200842
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.11.2008. u 13:47 - pre 187 meseci
vesko.bios-Kako smo došli do pravog Agenta?-Što se toga tiče,hajde da kažem da smo imali sreće! Moja svekrva je 2006.g otišla u Sydney u posetu svojoj rođenoj sestri pa je tamo po preporuci našla Pravog Agenta(jer je i sama neke papire kod tog Agenta sređivala).Agent je našeg porekla,a tamo je oko 20 godina!Ja sam najviše bila sumnjičava(zbog raznoraznih prevaranata sa našeg podneblja) i prvo smo posetili sajt-www.themara.com.au,tamo smo proverili status Agenta(naravno bio je registrovan i sa 100% uspešne prolaznosti svih podnetih Aplikacija) !!! Kasnije smo opet imali sreće pa smo se videli sa Agentom i imali sastanak sa njim ovde u BG.Tada su moje sumnje prestale-a naša Saradnja je počela ! Potpisali smo sa njim Cost Agreement(ugovor u kome dajemo Ovlašćenje da nas taj Agent zastupa),zajedno sa tim smo dobili i Cenovnik Usluga(istina je da cifra uopšte nije mala)! Pošto je Agent bio svestan našeg očaja i veeeelike želje da odavde zbrišemo-učinio nam je uslugu i taj Iznos podelio u 3 rate. Saradnja je išla po principu: Agent nam traži Potrebna Dokumenta-mi pošaljemo-Agent prevede,da kažem tako ´UOBLIČI´ sve i pošalje tamo gde treba.Do sada nismo imali ama baš nikakvih problema ! Zaista,istina je da puuuno košta,ali smo bili i mirni jer Agent tamo prati sve izmene Zakona i Zakončića vezano za Iseljenje(što ne znam da li bi mi uspeli to sve odavde da Pratimo). I eto ta saradnja traje...A inače želim da kažem i svim ovim divnim ljudima sa ovog našeg foruma da se ne gneve na mene. Jer ja im se DIVIM na sposobnosti,informisanosti,debelim živcima i njihovom LAVOVSKOM borbom što se tiče ove cele i zaista duuuge procedure !!!! pOZdrav svima-svi za OZ !
hexy love oz
 
Odgovor na temu

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
81.93.86.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.11.2008. u 08:00 - pre 187 meseci
Pozdrav svima !

Nacitao sam se ovog foruma , posto sam i sam u proceduri . Apliciram za 176 , imam brata u Melborne
, supruga mi je frizer itd.... . Potpuno bih podrzao pricu oko agenta jer sam i sam uzeo jednog . pored toga sto sam usao u proceduru oko iseljenja , ja jos moram da zivim ovde i radim , a smatram da sam efikasniji u poslu kojeg trenutno obavljam ( privatno ) ako podjelim obaveze, odnosno neke prenesem na osobu koja je za to kvalifikovana . Razumje se nije lako naci pravu pored raznih koje se nude i obecavaju svasta . Covjek i sam treba biti dobro informisan da bi znao sta moze da ocekuje od drugog.
Svaka cast onima koji to rade sami jer treba prouciti sve pojedinosti u detalje , sve to zahtjeva puno vremena , strpljenja , zivaca , novca itd.
Ljudi ne bojte se vremena koje je potrebno da zavrsite stvari ( ne razocaravajte se ) , sjetite se , da ste prije dvije godine bili u poziciji u kojoj ste danas , mozda bi i tad imali strah , ali bi ste vec danas putovali !

Puno srece i strpljenja svima !!!
 
Odgovor na temu

hexy love oz
Helena Mesarovic
houswife
Jos uvek Beograd

Član broj: 200842
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.11.2008. u 10:21 - pre 187 meseci
denisvuckovic-Hvala ti na lepim željama,naravno i mi tebi želimo puuuunnnnoooo SREĆE i USPEHA...pOZdrav SVIMA
hexy love oz
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.dial-up.dsl.siol.net.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.11.2008. u 22:28 - pre 187 meseci
Zdravo.

Proucavao sam ponovo novo uputstvo za TRA aplikaciju.

Tamo pise:
#
7.5. Skill Category 2 - Employment: Applicants must also demonstrate no less than four (4) years employment.
7.6. For the purposes of clause 7.5, applicants are able to claim a maximum of one (1) year credit towards their employment if they provide evidence of completing formal vocational training.
#

Da li ovo znaci da ukoliko imam dokaze o zavrsenoj skoli, potrebno mi je manje vremena kao zaposlen u toj struci?
I da li mogu da tvrdim da sam bio zaposlen ukoliko nisam bio prijavljen radnik?

Vidim da su neki skoro prosli assessment kod TRA pa me zanima koja su sve dokumenta prihvatili.

Sada imam puno problema oko tog zaposlenja, jer sam radio toliki broj godina i vlasnik radnje hoce da mi da potvrdu da sam radio kod njega, ali nisam bio prijavljen u toj duzini od 4 godine.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Babba

Član broj: 132641
Poruke: 67
80.93.248.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland23.11.2008. u 22:09 - pre 187 meseci
Jest, to znači da ti se vreme provedeno u stručnoj školi računa u radno iskustvo do max 1 godine. Ostale tri ti trebaju.
Vidim da čekaš da uvedu MAP. Tako da ne mogu da ti kažem kako će se dokazivati radno iskustvo ubuduće, mogu samo da ti kažem da za sad (po UAC), uopšte nije potrebno slati kopiju radne knjižice.
TRA ima zanimljiv koncept, zvan "Statutory declaration", koji služi za dokazivanje nečega što se zvanično ne može dokazati. Što znači da potpisanom izjavom, overenom zvanično od svedoka (u sudu npr) možeš dokazivati recimo radno iskustvo u firmi koja više ne postoji i sl. Poslodavac napiše sve što treba, vreme zaposlenja, opis poslova, i nigde ne treba da naznačujete da li ste bili na belo ili crno. Ako firma ne postoji više, ide potpis i overa, ako je pečat firme još živ, sve ide normalno, kao i da si bio prijavljen.
Ono što treba da paziš, poslodavca mogu da zovu da provere. Neće zvati ministarstvo rada da provere da li si bio prijavljen. I ne zaboravi skill level transition kod zaposlenja.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.dial-up.dsl.siol.net.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.11.2008. u 22:12 - pre 187 meseci
Znaci jos nije poceo MAP?
Ima li neko neku informaciju do kada ce da primenjuju UAC?
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
78.155.47.*



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.11.2008. u 17:45 - pre 187 meseci
Što bi kod nas rekli : " do daljnjeg"...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122773 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.