Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123735 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.tico.co.yu.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.04.2008. u 12:43 - pre 195 meseci
Hvala,

ja sam resio da cekam D. Mada sam sakupio i papire koji opisuju casove i praksu koju sam zavrsio, ali bar su mi vece sanse ako postoje vise putanja po kojima mogu proci.

A i verovatno se sada ljudi spremaju za praznike pa zbog toga forum malo odmara

Pozdrav
 
Odgovor na temu

proserpine

Član broj: 110887
Poruke: 52
*.teamnet.co.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.04.2008. u 14:42 - pre 195 meseci
Dobro, sakupio si papire i praksu.
Ali me zanima da li si ciljao na neki od njihovih "pathway-a", ili samo ono "skupljam papire pa šta bude"?
Ako je ovo drugo nisam siguran koliko svrhe ima...
Ne znači mi ništa, da posle mesec dana dobijem odgovor kako moj zahtev ne odgovara nijednoj od njihovih putanja..
A koliko mi se čini veliko je pitanje da li će pre jeseni biti vraćen D?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.tico.co.yu.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.04.2008. u 15:58 - pre 195 meseci
Cekam Pathway D.

Za ovo ostalo ne mislim da ispunjavam uslove i zbog toga ne sakupljam po njihovim zahtevima (za sada). Posto nisam prosao po ostalim putanjama prosli put, nemam namere da ponovo ciljam neku. Ali cu poslati sve papire za svaki slucaj kada saljem za Pathway D.

Jedino ako promenim zanimanje za koje ciljam, pa onda da pokusavam neku drugu putanju. Sto cu i uraditi iduce godine, ako ove ne uspem da prodjem sa ovim zanimanjem po putanji D. Trazicu drugi posao koji odgovara tom zanimanju, i onda ispocetka.
 
Odgovor na temu

MikicaMD
domacica

Član broj: 173969
Poruke: 28
77.46.226.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.04.2008. u 19:11 - pre 195 meseci
Evo cisto da ne zamre tema....
Ne znam ko je sve u procesu iliti na pocetku kao mi, ali evo mi bi trebali da posaljemo uskoro na prevod pa da saljemo za Kanberu bez cekanja na patway D pa cemo videti ...
Ne verujem bas nesto narocito da cemo uspeti, ali probacemo. Imam slicno sve kao Tobi65 i njen suprug a oni su prosli, ne znamo po kom osnovu ali videcemo za jedno mesec, dva. Nesto mi je dugo da cekam D da se pojavi, a najvise sto cemo izgubiti to je 300$...Sta da se radi
Poz ljudi
 
Odgovor na temu

proserpine

Član broj: 110887
Poruke: 52
*.teamnet.co.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.04.2008. u 09:19 - pre 194 meseci
Mikice, želim vam svu sreću i dobre vesti iz Kanbere.
Naravno da bi to bio dobar signal i za sve nas ostale.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

MikicaMD
domacica

Član broj: 173969
Poruke: 28
79.101.141.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.04.2008. u 17:55 - pre 194 meseci
Hvala, u svakom slucaju bio pozitivan ili negativan odgovor znacemo na cemu smo!
 
Odgovor na temu

Total_Evil
zemun

Član broj: 125679
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.04.2008. u 14:55 - pre 194 meseci
Pozzz,

da li ukoliko se kod nas vencate za australiskog drzavljana, treba brdo dokumenata za dobijanje vize i koliko je potrebno biti u fiktivnom braku do dobijanja Au drzavljanstva?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
89.110.198.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.04.2008. u 18:53 - pre 194 meseci
Ne znam mnogo o tome, ali odgovoricu koliko znam: da - za sve vize treba gomila dokumentacije i 2 godine do dobijanja drzavljanstva.
Mora se imati fizicki dokaz o vezi (fotografije sa putovanja, rezevacije hotela, zajednicki bankovni racuni itd.).
Razvod je jako komplikovan, dug i vrlo skup tako da ce retko ko pristati na fiktivan brak izuzev ako je cifra zaista impozantna.
U svakom slucaju ako se u bilo kom trenutku pre dobijanja drzavljanstva (2 godine) otkrije da je brak fiktivan sledi deportacija.
 
Odgovor na temu

Total_Evil
zemun

Član broj: 125679
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.04.2008. u 17:58 - pre 194 meseci
Hm, otvorise se nova pitanja. Da li ako ovde stupis u brak sa osobom Australiskog drzavljanstva i zivite dve godine mozes traziti njihovo drzavljanstvo? Kao i da li mozes razvod zatraziti ovde gde je sve to super povoljno ;)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
89.110.203.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.04.2008. u 18:13 - pre 194 meseci
Najbolje bi bilo da se raspitas na australijskim sajtovima, ali reci cu ti sta ja znam: 2 godine moras biti u Australiji neprekidno pre dobijanja drzavljanstva. Za razvod nisam siguran, ali pretpostavljam da ne mozes izbeci proces tamo samim tim sto si na osnovu tog braka dobio useljenicku spouse vizu i sto ces biti australijski drzavljanin u momentu podnosenja molbe za razvod.

Nemam licnog iskustva, ali na osnovu onog sto sam cuo nikako ne bih preporucio ovaj nacin odlaska u Australiju. Ako vec imas novca da podmicujes nekoga za fiktivni brak zasto taj novac ne iskoristiti za studiranje i ostati legalno u Australiji posle? To je ono sto ja sada radim (idem krajem juna), a prednosti su sto se ne mora dugo cekati za vizu (mesec dana ako je dokumentacija potpuna), za odredjene struke se dobija automatska akreditacija bez radnog iskustva (IT-ACS), dodatni poeni na studiranje i studiranje u manje naseljenim oblastima, pravo na prijavljivanje za permanent residence nakon 2 godine ili/i temporary working residence u trajanju od 1.5 godine, investiranje u diplomu koja je svetski priznata, a narocito ce biti veliki plus u samoj Australiji, 20h legalnog rada za studenta i porodicu, ako su master studije porodica moze raditi bez ogranicenja.

Jedina mana ovog nacina je novac.
 
Odgovor na temu

Total_Evil
zemun

Član broj: 125679
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.04.2008. u 23:57 - pre 194 meseci
Nisam za studiranje jer mi je 40 godina. Ozenjen sam, otac dvoje dece... Ne znam, kad pricamo o fiktivnom braku o kojoj sumi novca se radi?
Supruga mi je rengen tehnicar (visha med) ja sam instruktor voznje. Gde je moguce videti koja zanimanja su im trenutno interesantna i kako da se izbodujem
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.04.2008. u 06:13 - pre 194 meseci
Kao rengen tehnicar mozes opusteno da razmisljas da ce imati nesto ispita da polaze dok pocne da radi. Taj posao je trazen u svetu ali svugde postoje udruzenja i dosta zavrzlama kako bi se pocelo raditi.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
89.110.203.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.05.2008. u 00:57 - pre 194 meseci
Evo za bodovanje:

http://www.immi.gov.au/skilled...ation/visa-options-outside.htm

A za fiktivni brak - ma o kojoj sumi da se radi bili bi podlozni ucenama i nevidjenim komplikacijama tako da ne preporucujem nikako tu varijantu.

Ako nemate dovoljno poena za Australiju pokusajte sa Novim Zelandom, supruga bi vam svakako bila primarni nosilac aplikacije.

Ako ne moze ni NZ cujem da ima potraznje za kadrovima u Ceskoj.

PS 40 godina nije prepreka, oko 25% studenata u Australiji su stariji od 30 godina.

Pozdrav,
 
Odgovor na temu

Total_Evil
zemun

Član broj: 125679
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.05.2008. u 16:32 - pre 194 meseci
Koliko poena je potrebno za Australiju a koliko za Novi Zeland?
I koja je potrebna ocena na testu iz Engkeskog. Ujedno kako se boduje peti stepen strucne spreme?

Sto se tice fiktivnog braka moj dobar prijatelj i njegova supruga to bi (mislim) uradili za dzabe. Kakve komplikacije su moguce?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ptt.yu.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.05.2008. u 20:25 - pre 194 meseci
Za NZ ne znam jer me ne zanima, za AUS zavisi od kategorije useljenja, independent skilled worker je 120 - najvise.
Ako ti vasi prijatelji imaju svoju firmu i mogu da vas zaposle mozete ici preko employer sponsored vize sa ako me pamcenje sluzi 110 poena.

Sve vam pise na linku koji sam ostavio, minimum poznavanja engleskog je 5 na General IELTS testu.

Ne znam kakvi su tu odnosi, ja sam govorio o slucaju ako se nekome plati za fiktivni brak (strancu) moze doci do ucenjivanja i komplikacija.
 
Odgovor na temu

Total_Evil
zemun

Član broj: 125679
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.05.2008. u 22:26 - pre 194 meseci
hvala,
a da li oboje polazemo IELTS test za po 5 ili samo na koga glasi pozivno pismo za posao
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ptt.yu.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.05.2008. u 23:29 - pre 194 meseci
Kazem ti - detaljno precesljaj taj link http://www.immi.gov.au/ Tu imas sve. Cak nisam siguran da li je 5 ili 5.5 - 6. Sve zavisi od vrste vize. IELTS je obavezan za nosioca vize (jedan od bracnih partnera je nosilac) mada mislim da se mogu dobiti dodatni poeni ako i drugi supruznik ima dobre rezultate.

Test mozes polagati u BG. http://www.ielts.org/
 
Odgovor na temu

Total_Evil
zemun

Član broj: 125679
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland02.05.2008. u 00:08 - pre 194 meseci
hvala, provericu
 
Odgovor na temu

Total_Evil
zemun

Član broj: 125679
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.05.2008. u 06:20 - pre 194 meseci
Interesuje me kakav je socijalni program za porodice koje se nasele u Australiji. Kolika je socijalna pomoc ukoliko ostanete bez posla i da li je dovoljna za zivot cetvoroclane porodice? Kakvo je zdravstveno osiguranje? Pravo na skolovanje dece?
I kakva je vlaznost vazduha u odnosu na Srbiju, Beograd?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
212.200.155.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.05.2008. u 10:56 - pre 194 meseci
Prve dve godine nemas Socijalno, zato se i trazi da imas kesa ukoliko ne uspes da nadjes posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1123735 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.