Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122243 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

husky22
student

Član broj: 176987
Poruke: 10
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.03.2008. u 22:47 - pre 195 meseci
Ja se bojim ukoliko pokrenem postupak za vizu ovakve vrste i ako me odbiju da onda više necu moci dobiti ni turisticku.
Što mislite dali je lakše otici prvo kao turista i onda tamo sređivati ovakvu vizu.

Pozdrav i hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

husky22
student

Član broj: 176987
Poruke: 10
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.03.2008. u 23:39 - pre 195 meseci
Stranica za poslove na NZ je odlicna.Samo se bojim onog prije sto sam pisao.

Meni jedna stvar nije jasna:kako ja mogu da odem raditi tamo na 6mj. recimo kad Srbija nema ugovor sa NZ za sezonski rad?

Citao sam na imigarionom sajtu sa kojim zemljama to imaju...
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.tico.co.yu.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.03.2008. u 09:57 - pre 195 meseci
Nisam previse strucan po ovom pitanju, ali ono sto sam ja do sada pronasao se svodi na sledece. Ti hoces tamo da radis i potrebna ti je radna viza.

Za bilo koju vizu da trazis za neku od zemalja, one traze garanciju, posto smo iz veoma popularne zemlje.
Za turisticku trebas da imas garancije od nekog kod kog ides, ko ce za to vreme da snosi troskove, da li imas dovoljno novaca da poneses, da garantuje da neces ostati preko termina za koji imas vizu, ...
Za radnu vizu treba garancija firme gde ces da radis i da to koliko ti ona placa za tvoj rad zadovoljava da pokrijes sve svoje troskove, i ona pokriva sve ostale troskove koje je po zakonu obavezna za svoje radnike.

Sada ti vidi da li ce drzava za koju trazis biti sigurnija kada za tebe garantuje neki covek ili to sto si uplatio negde odmor, ili kada za tebe garantuje registrovana firma kojoj treba radna snaga i od koje ce ona da izvuce neki doprinos na osnovu zaposljavanja radnika. Svojim zaposljenjem tamo ti si obezbedio novac koji ti treba i koji bi trazila drzava da pokazes prilikom dobijanja turisticke vize. E sada ako je tvoj garant za turisticku vizu tamo finansijski jak, onda mozda tu vizu lakse dobijes.

Kada jednom dobijes radnu vizu i ispostujes sve njene uslove, kasnije dobijanje takve vize je mnogo lakse.

To je ono sto ja mislim da je tacno. Ako nisam u pravu, neka me neko ispravi.

 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.tico.co.yu.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.03.2008. u 09:59 - pre 195 meseci
Koja je adresa tog imigracionog sajta? Ja sam nasao neki sajt na kome pise za koje nam zemlje ne treba viza, ako idemo turisticki.
 
Odgovor na temu

husky22
student

Član broj: 176987
Poruke: 10
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.03.2008. u 11:10 - pre 195 meseci
Ja koliko sam shvatio na ovoj stranici se govori iz koji zemalja možeš da dođeš raditi na nekoliko mjeseci.

http://www.immigration.govt.nz...nt/stream/work/workingholiday/


Mehatronicar ja sam novi na forumu i 7 dana nemogu slati pp,pa te pitam ovdje dali imaš msn ili skype da malo opširnije popricamo oko ovoga i razm,jenimo iskustva,Posalji ti meni pp jer to moze.

Pozdrav i hvala
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.tico.co.yu.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.04.2008. u 09:11 - pre 195 meseci
Bio sam juce da trazim neke potvrde kod svog poslodavca za potrebe TRA i vize. Vec sam pitao o ovome, ali evo me ponovo, posto mi je knjigovodja poslodavca predlozila nesto.

TRA:
Tu sam sakupio sva potrebna dokumenta i potvrde iz firme.

Imigraciona viza:
Za Recent work experience i Specific work experience, pored svih onih papira o opisu posla i podataka o firmi gde si radio, kao posebna stavka se navodi i "payslip" (ne kao nesto sto moze da se prilozi, vec bas kao posebna stavka - http://www.immi.gov.au/skilled...lity-work-experience-study.htm ). Knjigovodja mi predlaze da mi izda potvrdu na kojoj se vidi vreme koje sam proveo na radu (datum od-do, godine i meseci) i prosecnu platu za to vreme. Sve to kao jedna stavka na potvrdi. Sada ne znam da li je to dovoljno, posto vidim da se insistira u DIMA bas na tim payslip. Da li da trazim potvrde za svaki mesec proveden na radu sa listom svih onih doprinosa posebno, ili je dovoljan jedan mesec za primer (kao sto kaze amlap)? Knjigovodja kaze da su te potvrde sa prosecnom platom prolazile kod evropskih zemalja (ali to su verovatno turisticke vize - nije znala da mi objasni za sta su bile potrebne). Moram da pocnem to da trazim na vreme, posto cu verovatno da cekam vise sedmica dok mi izdaju potvrde za protekle tri godine (dok se pronadje sva arhivirana papirologija), ukoliko su potrebne.


Pozdrav
 
Odgovor na temu

amlap

Član broj: 103156
Poruke: 227
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.04.2008. u 10:44 - pre 195 meseci
Ja sam i za TRA i vizu predala isti dokument od poslodavca tj memorandum firme na kome je napisan samo 1 mjesec za payslip i to onaj koji je predhodio mome slanju papira.
TRA mi je to prihvatio, a da li će ovi za vizu vidjećemo...
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.tico.co.yu.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.04.2008. u 13:19 - pre 195 meseci
A ovaj forum ne posecuju ljudi koji su dobili vize :-( pa da nas posavetuju u vezi svega na osnovu licnih iskustava.

Poslacu mail licno DIMA pa da vidim da li cu dobiti nesto konkretno kao odgovor.
 
Odgovor na temu

proserpine

Član broj: 110887
Poruke: 52
*.teamnet.co.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.04.2008. u 10:24 - pre 195 meseci
Za mehatronicara:
Nemoj da brines ima ljudi koji zele da pomognu.
Ovo kopiram sto sam dobio kao odgovor na jednom drugom forumu, koji ne bih da spominjem iz dobro poznatih razloga, jelte.

"Nama je agent trazio bilo koja tri "payslip-a" iz prethodne godine. Poslali smo izvode iz banke i listice za platu koje suprug dobija u firmi na svakih 15 dana. Agent nam je nakon toga javio da je to vise nego dovoljno. Ukoliko imas privatnu firmu ili si zaposlen u nekoj maloj firmi koja nema kompjuterske obracune, onda je dovoljno knjigovodja da ti izda potvrdu za tri meseca."

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.tico.co.yu.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.04.2008. u 18:18 - pre 195 meseci
Hvala

To mi je bas trebalo.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

proserpine

Član broj: 110887
Poruke: 52
*.teamnet.co.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.04.2008. u 07:13 - pre 195 meseci
Evo jos jedan odgovor:

"Trebace ti payslips unazad par godina po dva-tri po godini (meni su trazili 4 godine unazad) od datuma PODNOSENJA ZA VIZU.
Primer: meni je bio 05.04.07. datum podnosenja pa unazad.
Moze izvod iz banke. Trazis im da ti prikazu samo uplate!"
 
Odgovor na temu

invisiblecp
Bravar, MC
Palic

Član broj: 178548
Poruke: 2
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.04.2008. u 12:44 - pre 195 meseci
Cao svima, ja sam danas prvi put na forumu, i interesuje me dali neko ceka dobijanje iseljenicke vize za AU
jer mi smo platili zenin engleski od 500 casova u Au, sin i ja smo vec prosli i cekamo vec nesto vise od 3 meseca
za papir da idemo po vizu u BG, ali jos nista nisam dobijo, cekam svaki dan. Rece mi moj agent da su sada malo u guzvi
u Adaleidu pa je to razlog. E sad ne znam dali da mu verujem ili ne, lekarski pregledi su odradjeni jos 21.08.2007. a zenin
engleski uplacen 10.01.2008. posle toga najvise 3 meseca treba cekati. Dali ima neko ko je u slicnoj situaciji?


Zabrinuti
C.Pera
 
Odgovor na temu

Rtanjac

Član broj: 153637
Poruke: 25
195.252.85.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.04.2008. u 08:12 - pre 195 meseci
Možda ću te razočarati, ali moj drug je čekao nekih 7 meseci odgovor a za neke sam čuo do 1 godine. Samo strpljivo i lagano se pakujte, sve najbolje !
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.smin-1.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.04.2008. u 11:55 - pre 195 meseci
Za invisiblecp:

Posto si ti najsveziji sa prijavom za vizu na ovom forumu, da li bi mogao da nam kazes sta su kod tebe trazili kao dokaz za Recent work experience i Specific work experience? Sta je kod tebe proslo kao "payslip"?


Pozdrav
 
Odgovor na temu

Tetrabus
Dario Borojevic
Zetta DTB, dir. prodaje
Beograd

Član broj: 178715
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.04.2008. u 13:26 - pre 195 meseci
Poz' svima
Ja tek trebam da apliciram za Australijsku vizu i bio bih zahvalan kada bi me neko uputio! Interesuje me da li postoji neka agencija koja popunjava obrasce ili to mogu i sam! U principu,pojma nemam već, 2 meseca se vrtim u krug i ništa nisam postigao! Ko može da mi pomogne, da mi objasni celu proceduru, jer preko site-a sam saznao samo neke okvirne stvari!
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
89.110.203.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.04.2008. u 14:04 - pre 195 meseci
Evo da se javim, da ne bude da ovde pisu samo oni koji nisu dobili vizu pa nema pomoci, dobio sam STUDENTSKU 573 vizu.

Ako ima ljudi zainteresovanih za dobijanje ove vize (573 Higher education) rado cu dati savete.

Ovo je viza za coursework studiranje, prema tome ne mogu vam reci nista o research studijama niti o stipendijama posto ni ja nisam uspeo da ih dobijem.

Pozdrav,

EDIT: Da ne bude zabune, viza je za Australiju.
 
Odgovor na temu

invisiblecp
Bravar, MC
Palic

Član broj: 178548
Poruke: 2
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.04.2008. u 18:34 - pre 195 meseci
Evo ovako, poceli smo sa sredjivanjem useljenicke vize za AU u novembru 2005 godine, proces bi trebao da traje oko 3 god.
Za prvu fazu vam je potrebno sledece:
Prvi deo je Procena vasih profesionalnih/strucnih kvliteta u klasifikaciji koja se obavlja u Kanberi pred ovlsacenom komisijom koja se zove Trade Recognition Australia.
Drugi deo:
Ulaganje zahteva za trajnim uselenjem sa kojim se zapocinje postupak pred Imigracionim Departmentom u Adeajdu (Juzna Australija) i polaganje Engleskog jezika koja se obavlja u BG(IELTS test)
I treci deo:
Medicinski pregled i ako je sve Ok, izdaje se visa.

Potrebno je da nam dostavite sledeca dokumenta:

1. Original ili overena fotokopija originala (overava se u sudu ili u opstini) vase diplome I bilo kakvog kursa koji ste (ako ste ) pohadjali u toku vaseg radnog staza
2. Opis skolskog obrazovanja koji ste pohadjali da bi ste stekli kvalifikacije koje posedujete, vreme trajanja, dokazi o polozenom zavrsnom ispitu i lista predmeta koje ste polozili u toku vaseg srednjoskolskog skolovanja (svedocanstva od svakog razreda), opis prakticne nastave i broj nedeljenih casova prakticnog rada u toku skolovanja bilo u skolskoj radionici ili u nekoj radionici
3. Original ili overena fotokopija originala potvrda o radnom odnosu. (Da bi jedna potvrda o radnom odnosu bila prihvatljiva na ovim prostorima ona mora u sebi da sadrzi dva bitna elementa: datum/period zaposlenja I opis radnih zaduzenja. Ovakve potvrde moraju biti napisane na memorandumu preduzeca u kome ste radili, moraju da sadrze datum pocetka I zavrsetka zaposlenja ili ukoliko je zaposlenje u toku onda napomena da se jos uvek nalazite na tom radnom mestu, detaljan opis vasih poslova i zaduzenja, koje sve usluge pruzate I proizvode pravite na vasem poslu, od koga materijala, navedite njihove nazive, broj radnih casova u toku jedne nedelje, opis masina i alata na kojim ste radili I sa kojima radite trenutno, opis najcescih kvarova koja popravljate, obrazovanje i napredovanje uz rad, nacin rada, broj zaposlenih u toj firmi, ime, prezime, funkcija I potpis lice koje daje potvrdu. NAPOMENA: uopstene potvrde ne proizvode nikakvo dejstvo na komisiju za ocenu vasih kvalifikacija.
4. Vasa licna detaljna izjava o svim poslovima koje ste radili do sada sa opisom vaseg trenutnog zanimanja-ovu izjavu morate overiti u opstini ili u sudu kao I vas CV (rezime koji ne mora da se overava, samo da se potpise)
5. ukoliko ste sluzili armiju i ukoliko ste u armiji obaljali slicne ili iste poslove kao lice na odsluzenju vojng roka onda dostavite informacije i o tome
6. dve (2) vase fotografije kao za pasos ne starije od 6 meseci
7. rodni list I overena kopija pasosa
8. Potpisan TRA obrazac
9. Potpisan obrazac 956

Ako nekom treba neki sablon za ove papire npr. potvrda o radnom odnosu, opis prakticne nastave itd.neka ostavi svoj Mail pa cu mu poslati.


AJD.


[Ovu poruku je menjao invisiblecp dana 16.04.2008. u 20:04 GMT+1]
C.Pera
 
Odgovor na temu

jedy

Član broj: 142389
Poruke: 21
*.smin.itsisp.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.04.2008. u 15:11 - pre 194 meseci
evo ti moj mail [email protected],
Pa cu te kontaktirati.
Zena ima 34 godine i po zanimanju je profesor Informatike i u tom poslu radi vec 11 godina u gimnaziji,ja sam po zanimanju diplomirani inzenjer tekstilnog inzenjerstva i radim u specijalnoj skoli vec 10 godina kao profesor imam 39 godina,imamo dete od 5 ipo godina.kontaktiraj me da vidim sta mi treba za podnosenje zahteva,jer od njihovih 72 vrste viuza ja pojma nenam gde se ja tu nalazim.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

proserpine

Član broj: 110887
Poruke: 52
*.teamnet.co.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.04.2008. u 10:07 - pre 194 meseci
Pozdrav drugari,
Šta se dešava?Jel to neko zatišje pred buru?
Babba da li si provalio način da zaobidješ čekanje putanje D ili čekaš kao i ja?
Javite se, da nam diskusija ne zamre...
 
Odgovor na temu

proserpine

Član broj: 110887
Poruke: 52
*.teamnet.co.yu.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.04.2008. u 10:12 - pre 194 meseci
Za mehatronicara:

Oprosti nisam skoro gledao PP, poslao sam ti "onaj"link..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1122243 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.