Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1126479 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.static.kate-wing.si.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.05.2013. u 16:56 - pre 133 meseci
To znaci da je negde slala diplomu i potvrdu o radnom iskustvu pa su joj rekli da ne treba nostrifikacija za vizu?

Moje zanimanje je iz oblasti auto elektronike.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland26.05.2013. u 20:26 - pre 133 meseci
Nije nigde slala diplomu to nam je rekao agent. Zajedno smo sa svim papirima za vizu poslali i diplomu pa ce mo videti njihov odgovor.
 
Odgovor na temu

Mehatronicar
Mehatronicar
NZ

Član broj: 70066
Poruke: 152
*.static.kate-wing.si.



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.05.2013. u 18:49 - pre 133 meseci
A da li vam je mozda rekao koliko otprilike traje taj proces od slanja papira pa do dobijanja radne vize? Papire ste poslali u London?

Hvala puno na odgovorima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.05.2013. u 21:01 - pre 133 meseci
Za trajanje procesa imas na njihovom sajtu koliko za sta okvirno traje krece se od 10 dana do 6 meseci TT Visa Service, nase bi trebalo oko dva meseca. Jesmo poslali u London ali oni neobradjuju sve vrste papira i viza neke samo registruju, uplatis pa ih oni salju na NZ u Emigraciono na dalju obradu sto dodatno produzuje proces. Nase su iz Londona poslali na NZ.
 
Odgovor na temu

marko.jovic.27

Član broj: 314723
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland30.05.2013. u 22:48 - pre 133 meseci
Pozdrav opet :)
Imam jos pitanja, ali evo jednog... Devojka mi je zavrsila Ucitaljski za vaspitaca i zelimo da posaljemo njenu diplomu i sta sve treba odgovarajucem telu u AU kako bi dobili assesment certificate (nostrifikaciju) njene diplome. Moje pitanje je: Da li uopste to tako funkcionise ili je potrebno da to sve saljemo prilikom aplikacije za vizu? Ako je uz aplikaciju da li onda ja pre toga moram da nostrifikujem diplomu? Uglavnom ja planiram da apliciram za vizu i to ce verovatno biti 190 subclass, tako da njenu diplomu treba da nostrifikujemo kako bi ja na njene skillove, engleski i godine dobio onih 5 poena.
Mozda je malo konfuzno, ali zamislite kako je tek kod mene u glavi.:)
Hvala
 
Odgovor na temu

tihi_vjetar89

Član broj: 315185
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.05.2013. u 20:16 - pre 133 meseci
ako ima neko sa porodicom da je otisao na NZ ako moze da mi se javi na pp hteo bih nesto da pitam u vezi preseljenja na NZ?
 
Odgovor na temu

morfijus10
Električar
Best Travnik

Član broj: 315286
Poruke: 1
178.209.26.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.06.2013. u 08:37 - pre 133 meseci
Pročitao sam zadnjih 30 stranica i našao da su dvojica arhitekata dobili 190 vizu BEZ RADNOG ISKUSTVA. U sličnoj sam situaciji, inženjer elektrotehnike. Gledao sam na stranicama Engineers Australia i oni mi mogu priznati diplomu i bez radnog iskustva. Ali mene zanima kako će reagirati australska vlada na to (za 190 vizu)? Znači, imam li šanse da me sponzoriraju ako nemam iskustva u struci?
 
Odgovor na temu

gmarkoni
Marko Grozdanovic
arch.
Perth

Član broj: 302309
Poruke: 45
178.17.22.*



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.06.2013. u 16:52 - pre 133 meseci
Da, ja sam dobio 190-ticu bez radnog iskustva. Radno iskustvo ti donosi samo dodatne poene. Ukoliko imas dovoljno poena, procices i bez iskustva.
 
Odgovor na temu

superbu
nemam
nemam

Član broj: 315644
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.06.2013. u 21:29 - pre 132 meseci
ako moj fakultet nije na listi ( bio je prosle godine ) i bas me cudi da su ga skinuli jer je bas retko zanimanje u pitanju je meteorologija , a zadovoljavam uslove sto se ticu jezika i godina, kakve su sanse za dobijanje vize za stalni boravak?
 
Odgovor na temu

Clapto89

Član broj: 315645
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.06.2013. u 21:45 - pre 132 meseci
Pozdrav svima!

Sto se tice selidbe za Australiju imam sve uslove od drzavljanstva do mesta gde cu ziveti na neko vreme. Planiram u Melburn... Pitanje je da li cu imati problema oko nostifikacije diplome(strukovni inzenjer elektrotehnike i racunarsva - bachelor of electrical and computer engineering)?
Pretpostavljam da ne bi trebalo da bude problema, raspitivao sam se na sajtovima, naisao sam na zvanje Bachelor of Information Technology. Mislim da bi to bilo ekvivalentno mojim nazivom... Hocu li imati poteskoca u nalazenju prvog posla jer iskustva nemam, znanje engleskog je vrlo dobro, 24godine? Sigurno je da cu imati neke olaksice najvise zbog njihovog drzavljanstva.
Hvala unapred! :)
 
Odgovor na temu

Dijana92

Član broj: 316004
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.07.2013. u 18:31 - pre 132 meseci
Pozdrav svima :)

Zanima me jedno pitanje, sto se tice zanimanja koja su na listi, da li se ona odnose samo na fakultetsko zvanje ili je moguce i sa srednjom skolom? Jos uvek studiram pa me zanima da li bih mogla da probam sa diplomom srednje skole.

Hvala unapred na odgovoru ukoliko neko zna :)
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.tpgi.com.au.



+30 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2013. u 01:17 - pre 131 meseci
Citat:
Clapto89:Hocu li imati poteskoca u nalazenju prvog posla jer iskustva nemam



Iskreno, imaces velikih problema. Takvih kao ti je masa ovde. Ni jedan poslodavac nece da zaposli nekoga ko nema iskustva i da trosi finansijska sredstva na obuku doticne osobe. Posto se kazes da si IT osoba jedino bi imao male sanse za Help Desk i Level 1 support poslove kojji su malo placeni.
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

Clapto89

Član broj: 315645
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2013. u 20:12 - pre 131 meseci
Citat:
sale83:
Iskreno, imaces velikih problema. Takvih kao ti je masa ovde. Ni jedan poslodavac nece da zaposli nekoga ko nema iskustva i da trosi finansijska sredstva na obuku doticne osobe. Posto se kazes da si IT osoba jedino bi imao male sanse za Help Desk i Level 1 support poslove kojji su malo placeni.


Ako je tako, mogao bi kroz volontiranje da obogatim cv, steknem mozda neka poznanstva koja bi mi pomogla oko nalazenja prvog posla. Najvise me zanima web development(frontend programiranje). Uostalom ne iskljucujem mogucnost i zaposljavanja u nekoj sasvim desetoj struci. C'est la vie

@sale83
Hvala na odgovoru. Ako ti nije problem voleo bih da cujem nesto vise od tebe o tom problemu i tvom licnom utisku o Australiji.
U kojoj si se ti oblasti zaposlio/koliko dugo si trazio posao? Jesi li zadovoljan primanjima?

Veliki pozdrav!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
203.24.1.*



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland09.07.2013. u 02:16 - pre 131 meseci
Evo ja cu ti reci. Pre nego sto sam dosao u Australiju mislio sam da obican posao kao sto je ciscenje/konobarisanje/portir i slicno moze da nadje bilo ko bilo kada.
Onda sam video da cak i za takve poslove treba da poznajes nekoga, imas iskustvo, sertifikat i uz sve to cesto traze da imas papire (da si makar permanent resident ako ne i drzavljanin).

Problem je sto ti kad tek dodjes ovde ne znas nikoga, nemas lokalno iskustvo ni sertifikate, a ako dodjes bez PR-a onda i bez papira.

Za posao u struci je jos teze. Cak i lokalni diplomci imaju problema, a mozes misliti kako bi bilo tebi kao diplomcu iz Srbije.

To su sve stvari za koje treba vremena i novca, steci sertifikate, iskustvo, papire, poznanstva... Ima i ko moze da dodje odmah sa papirima i sredjenim poslom, ali ako je vec strucnjak u svom poslu, sa iskustvom u svetskim kompanijama.
Ko nije mora da se pomuci.
 
Odgovor na temu

Gardner
Gardner Kristina
tanz

Član broj: 316114
Poruke: 5



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland10.07.2013. u 09:26 - pre 131 meseci
Citat:
rolee:
Evo ovako je dosad izgledalo.
15 Februara na sajtu Future smo popunili besplatnu procenu pa nam Bojan tek za 6.Mart zakazao razgovor i onda se dogovorili kako dalje.Poslao nam ugovor sa njim proucili,potpisali i uplatili 1750 NZ$.Onda nam poslao sta treba da prikupljamo od papira.1.Aprila uradjen pregled.Posle toga krecu famozni formulari za NZ, za nas cetvoro sedam vrsta obrazaca ukupno da se popuni 80 stranica.Trenutno cekam jos neke papire na prevodu i Bojan dolazi krajem meseca u Srbiju pa kad vec dolazi da se upoznamo i da uzivo proveri jos jednom papire pa da posaljemo.Inace placa se jos 5000 NZ$ to ako ti odobre vizu i 420 NZ$ za obradu papira.

Rolee,
sta se desava sa Futurom, ima li nekih informacija,
vredi li to zapocinjati, ja sam nesto gledala po netu,
ipak se plasim raznoraznih prevara. Veliki pozdrav....
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.07.2013. u 08:04 - pre 131 meseci
Citat:
Gardner: Rolee,
sta se desava sa Futurom, ima li nekih informacija,
vredi li to zapocinjati, ja sam nesto gledala po netu,
ipak se plasim raznoraznih prevara. Veliki pozdrav....


Ljudi nikako da stignem da se javim u frci sam jurim pare na zajam a znate kako je to u danasnje vreme!
Radne vize na dve godine preko Future su stigle!!!
Supruga i deca su dobili pre 15 dana vize a ja sam dobio pre 4 dana u ponedeljak zato sto su za mene trazili jos dodatne papire,jos dokaza da samo stvarno u braku i vojnu knjizicu celu prevedenu i prazne stranice! Bez obzira sto sam u prvom slanju poslao 5-6 papira kao dokaz da smo u braku.Sreca je sto su prihvatili da im dodatne papire saljem elektronski pa smo i to brzo resili.
Od kad sam poslao dokumenta sve je zavrseno za dva meseca,evo troskova:
agenciji preracunato u evre 4500 stim sto sam 1200 dao kad je stigao ugovor za posao a 3300 tek da dam
Lekarski 500e
vize 800e
prevodi oko 400e
I jos treba avion 3500-4000 i poneti bar 3000e do prve plate.
Otprilike za cetvoroclanu porodicu 13000e da bi se otislo a ja sam poceo proces sa samo 3000e.
Planiram da idem oko 20-tog Avgusta ako resim finansije a trebalo bi.
 
Odgovor na temu

dragan152
nebitno

Član broj: 308181
Poruke: 256



+56 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.07.2013. u 08:35 - pre 131 meseci
Auu brale...
svaka čast što si sve sredio. Barem to glavno oko vize. Ali te je sve puno para to koštalo.
Nadam se da će da budu dovoljni 3000 eura za početak četvočlanoj porodici dok si tamo.

Sve najbolje.
 
Odgovor na temu

rolee
Auckland

Član broj: 307125
Poruke: 159
*.com
Via: [es] mailing liste



+9 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.07.2013. u 08:49 - pre 131 meseci
>knyazs

3000e ti je 4500$ nek mi ode na stan 1500$ opet mi ostaje 3000$ sto smatram da ce biti dosta do prve plate posto supruga ima obezbedjen posao,odmah pocinje da radi.

[Ovu poruku je menjao rolee dana 12.07.2013. u 21:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

knyazs
Planeta Zemlja

Član broj: 137225
Poruke: 412



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.07.2013. u 09:25 - pre 131 meseci
@rolee: Pre svega cestitke za vizu! :)

Ja sam dosao u AUS sa zenom pre 4 meseca i mogu ti reci samo jednu stvar: ako nemas kod koga da stanujes za pocetak, ni u ludilu ne dolazi sa samo 3k evra + 4 clana porodice! Ne znam kakve su cene u NZ ali pretpostavljam da i oni imaju onu foru za Bond za stan (4 * nedeljna renta). Samo na to ce ti "otici" $1000 - $1500.

Mislim da bi bilo pametno da dodjes samo ti, nadjes posao, izvidis situaciju i nadjes neki smestaj pa tek onda familija. Ne daj boze da dodjete pa vam zafali para a nemas gde da budes. Kad si sam mozes i u parku spavati neko vreme ali sa decom...

Naravno, samo hrabro!

[Ovu poruku je menjao knyazs dana 12.07.2013. u 10:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gardner
Gardner Kristina
tanz

Član broj: 316114
Poruke: 5



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.07.2013. u 09:45 - pre 131 meseci
Citat:
rolee:
Citat:
Gardner: Rolee,
sta se desava sa Futurom, ima li nekih informacija,
vredi li to zapocinjati, ja sam nesto gledala po netu,
ipak se plasim raznoraznih prevara. Veliki pozdrav....


Ljudi nikako da stignem da se javim u frci sam jurim pare na zajam a znate kako je to u danasnje vreme!
Radne vize na dve godine preko Future su stigle!!!
Supruga i deca su dobili pre 15 dana vize a ja sam dobio pre 4 dana u ponedeljak zato sto su za mene trazili jos dodatne papire,jos dokaza da samo stvarno u braku i vojnu knjizicu celu prevedenu i prazne stranice! Bez obzira sto sam u prvom slanju poslao 5-6 papira kao dokaz da smo u braku.Sreca je sto su prihvatili da im dodatne papire saljem elektronski pa smo i to brzo resili.
Od kad sam poslao dokumenta sve je zavrseno za dva meseca,evo troskova:
agenciji preracunato u evre 4500 stim sto sam 1200 dao kad je stigao ugovor za posao a 3300 tek da dam
Lekarski 500e
vize 800e
prevodi oko 400e
I jos treba avion 3500-4000 i poneti bar 3000e do prve plate.
Otprilike za cetvoroclanu porodicu 13000e da bi se otislo a ja sam poceo proces sa samo 3000e.
Planiram da idem oko 20-tog Avgusta ako resim finansije a trebalo bi.


Svaka cast, majstore , puno srece, jeste malo kostalo ali nadam se da ce se isplatiti.
reci kakav je u pitanju posao, je li u struci , jesi morao da pricas sa poslodavcem i sl
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1126479 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.