Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako napuniti ComboBox iz String fielda iz baze?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako napuniti ComboBox iz String fielda iz baze?

[ Pregleda: 2020 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

protech_v2
protech_v2
Novi Sad

Član broj: 12426
Poruke: 169
*.metrohive.net.



+12 Profil

icon Kako napuniti ComboBox iz String fielda iz baze?13.12.2004. u 13:44 - pre 235 meseci
Imam serijske brojeve koje mi se ne isplati da stavljam u posebnu tabelu i ostalo, nego mi je najjednostavnije da imam polje koje sadrzi string sa ser. brojevima odvojenim recimo zarezom, ali bi bilo lepo da u programu mogu da ih pokazem u comboboxu, naravno i dalje povezanim sa bazom u smislu da za svaki record combobox sadrzi brojeve bas za taj record i da ako editujem, menja se i string koji je u bazi...

Drugo, mnogo prirodnije resenje je naravno da koristim array polje (baza je firebird), ali ne postoji kontrola koja bi mogla da radi kao field editor i da pokazuje sadrzaj array polja, tako da izgleda od toga nista...

Ima neko ideju kako to da uradim ili nekako drugacije izvedem?
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Kako napuniti ComboBox iz String fielda iz baze?13.12.2004. u 13:52 - pre 235 meseci
Definitivno ti se isplati da stavljas serijske brojeve u posebnu tabelu.

Ako vec zelis da komplikujes sa tim zarezima mozes ovako:

Hendlujes evente GetText i SetText polja sa serijskim brojevima.
U Get text stavis kood koji ce ti parsirati string i puniti combo box, u SetText naravno kood za spajanje ComboBox item-a u string i upis u bazu.
Ako nisi siguran kako da napises ovo javi, pa cu poslati mali primer.

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Kako napuniti ComboBox iz String fielda iz baze?13.12.2004. u 16:28 - pre 235 meseci
Zasto kontrola mora da bude svesna baze? :)
Meni su se uvek vise svidjale neke flat kontrole koje uglavnom nemaju podrsku za dataset-ove pa sam sve pisao sam. U tvom slucaju bi mogao da na formu stavis obicnu ComboBox kontrolu i prilikom kreiranja forme rucno iscitas sve serijske brojeve i ubacis ih u taj ComboBox. Sad ti ostaje jos samo da kada se promeni trenutni record da iscitas vrednost serijskog broja i u ComboBoxu podesis pravu vrednost, a ako korisnik odluci da promeni serijski broj OnChange event ComboBoxa ce ti reci kad se to desi i samo upises u trenutni record trenutnu vrednost tog ComboBoxa :) Bas lepo i lako :P
 
Odgovor na temu

protech_v2
protech_v2
Novi Sad

Član broj: 12426
Poruke: 169
*.metrohive.net.



+12 Profil

icon Re: Kako napuniti ComboBox iz String fielda iz baze?14.12.2004. u 13:11 - pre 235 meseci
Jeste, ali verovatno nisam dovoljno jasno napisao iako se vidi iz drugog dela moje poruke da mi treba takav combo kao field editor

Mogao bih ubaciti combo van grida i upravljati njime na taj nacin, ali iz aviona se vidi da je to kompromisno resenje i kvari koncepciju interfejsa

U medjuvremenu sam ipak odlucio da odvojim serijske brojeve u posebnu tabelu, ali sad ne znam kako da uradim da mi svaki combo pokazuje serijske brojeve povezane za taj record - znaci lookup combo, ali svaki pokazuje rezultate drugog query-a?

Mora da postoji logicnije resenje, samo ja ne mogu da skontam koje :)
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Kako napuniti ComboBox iz String fielda iz baze?15.12.2004. u 19:59 - pre 235 meseci
Ako ti je polje tipa lookup dbgrid ga automatski pokazuje kao combobox
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako napuniti ComboBox iz String fielda iz baze?

[ Pregleda: 2020 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.