Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336942 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.05.2005. u 23:47 - pre 230 meseci
Nisam ni mislio na nelegalne poslove..

Ali racunati da ces imati 95% naplatu u takvom poslu je u najmanju ruku nerealno. Uvek postoji i pitanje na kojem prometu je to 95% :)
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.05.2005. u 22:35 - pre 230 meseci
Znaci po tebi je nerealno sto mcdonalds , maxi diskont, c-market , luk oil itd. da ne
nabrajam imaju sigurnu naplatu ( dakle barem 95% posto ) , oni prodaju cist proizvod
i ako nebi imali sistem naplate koji je siguran nebi isporucivali robu . Dakle pricamo
o samoj naplati .

Ako neko ko pocinje da se bavi poslom pomisli da naplatu moze da resava po tvom principu kalkulaciju rizika pri naplati ?!! , a zatim "take a dive " daleko ce da dogura :) ovo apsoluno primenjlivo i vazi za neke vrste poslova ali uglavnom kao sto sam napisao gde je lov u mutnom . Svakome je prioritet da obezbedi sebi sigurnu naplatu na bilo koji nacin .


Nije problem i neuspeh u poslu to sto ljudi koji prodaju uslugu/robu ocekuju da dobiju dogoverenu novcanu nadoknadu nego je problem sto ogromna vecina populacije misli da na neki nacin izbegne isplatu i na taj nacin zaradi nesto . opet nagalasavm za ogroman broj preduzetnika/prozvodjaca je jedini nacin opstanka sigurna naplata ali je to kod nas vrlo tesko iz vise razloga ,od kojih je jedan naveden gore zato je kompletna srpska ekonomija i privreda tamo gde jeste
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.05.2005. u 23:13 - pre 230 meseci
Citat:
mcdonalds , maxi diskont, c-market , luk oil


Hmmm.. Ovo je mali problem .. Sve firme koje si nabrojao su B2C firme.. One rade sa direktnim potrosacem i tu problema naplate prodatog ima vrlo malo. Ono sto oni imaju umesto toga je sama prodaja robe, roba koja se kvari, neprodata roba, troskovi zaliha, transporta velike kolicine robe itd.. to sve mora da se uracuna, tako da opet dolazis da nemas 100% efikasnost poslovnog modela. Velike firme kao sto su nabrojane to kompenzuju velikim prometom, snizavanjem cena kod proizvodjaca, rokovima placanja itd.. itd..


Citat:
Svakome je prioritet da obezbedi sebi sigurnu naplatu na bilo koji nacin .


Greska.. Prioritet je profit. Ako to znaci da ces smanjenjem procenta naplate, povecati ukupan profit jer ces na taj nacin privuci vise kupaca i kompenzovati neuspesnu naplatu ili jednostvno otpisati taj gubitak kao trosak marketinga? To je bolji poslovni model jer imas neke direktne i indirektne prednosti od modela gde imas gestapo-style naplatu.

Ne mozes gledati samo korak naplate kao nesto sto definise posao jer je u pitanju ceo proces koji za cilj ima profit a koji je daleko od rigidnog modela gde imas roba-za-lovu. Osim toga, problem naplate postoji i u mnogim drugim ekonomijama osim srpske tako da to nije nas izum.
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.05.2005. u 00:28 - pre 230 meseci
I ja radim sa direktnim potrosacima i mnogo drugih pojedinaca koji imaju manje ulozenog kapitala. u trenutku kada sam pokusao da radim sa neki veleprodaja to mi se odbilo o glavu . Mogao sam da navedem i miku,peru,lazu koji su imali ista iskustva kao ja ali ti to nebi nista vredelo .


Videces ako malo bolje obratis paznju da u poslednja 3 posta pisem iskljucivo o naplati
i samo NAPLATI ( ni rizku,troskovima, udaru groma ,zemljotresu u poslu )

Znaci hoces da kazes da ne naplacivanjem robe koje prodajem ustvari vrsim sebi uslugu
tj. privlacim sebi veci broj klijenta koji isto tako misle da mi neplacaju i time ostvarujem profit :) ili to mozda radim pogresan nacin pa ostajem i bez para,robe,buducih kupaca zato sto nisam naplatio pa nemam da ulozim :)

Naravno profit je najbitniji kod nas ali po cenu svega ostalog ( prevare, zatvora ili goreg ) .problem naplate nije nas izum ali ga daleko najvise primenjujemo .


 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?18.06.2005. u 12:41 - pre 229 meseci
Ari­lje je odav­no po­zna­to po ve­li­kom bro­ju uspe­šnih ma­lih i sred­njih pro­iz­vo­đa­ča, či­ji broj pre­ma­šu­je 1.300 fir­mi, ali je još po­zna­ti­je po pro­iz­vod­nji ma­li­ne u če­mu ne­ma prem­ca u Sr­bi­ji. Ovo ja­go­di­ča­sto vo­će ga­ji sva­ko če­tvr­to do­ma­ćin­stvo u op­šti­ni pa se u dže­po­ve vla­sni­ka "fa­bri­ka pod ve­drim ne­bom" go­di­šnje sli­va­lo i po 15 mi­li­o­na evra.
Za­hval­ni pro­iz­vo­đa­či po­di­gli su u Ari­lju i spo­me­nik ma­li­ni, ali je "cr­ve­no zla­to" za­pa­lo u kri­zu, pa će pred­sto­je­ća ber­ba bi­ti pu­na ne­iz­ve­sno­sti. Ov­da­šnji lju­di kažu da se pro­tiv ma­li­ne, ko­ja je mno­ge iz­vu­kla iz be­de, za­ve­ri­lo i vre­me i tr­ži­šte.

Me­đu­tim, Arilj­ci ne bi bi­li to što je­su da sva­ku kri­zu i pro­me­nu ne do­če­ka­ju sprem­no, is­ko­ri­ste svo­ju šan­su i složnije po­gu­ra­ju svo­ju op­šti­nu ka vr­hu naj­u­spe­šni­jih u Sr­bi­ji. Već tre­ći man­dat za­re­dom, na to­me ra­di i pred­sed­nik op­šti­ne Zo­ran Mi­ćo­vić, biv­ši ru­ko­me­taš Cr­ve­ne zve­zde i Ba­jer­na iz Le­ver­ku­ze­na, po stru­ci spe­ci­ja­li­sta ve­te­ri­nar­skih na­u­ka i po­sla­nik DS u re­pu­blič­kom par­la­men­tu. Kad su pro­iz­vo­đa­či ma­li­ne i hald­nja­ča­ri pre­ko udru­že­nja "Vi­la­met" ot­po­če­li te­ške raz­go­vo­re oko ce­ne, od pred­sed­ni­ka Mi­ćo­vi­ća kre­nu­la je pri­ča o bo­rov­ni­ci. Se­lja­ci su ne­ve­ri­com od­ma­hi­va­li gla­vom, ali se vre­me­nom pri­ča "pri­mi­la"; pa pred­sed­nik Mi­ćo­vić sa­da iz­no­si sa­mo či­nje­ni­ce.

- Bo­rov­ni­ce sko­ro da ne­ma na tr­ži­štu. Ce­na joj je 50 do 60 od­sto ve­ća ne­go ma­li­ne. Plo­do­vi osta­ju sveži tri do če­ti­ri pu­ta duže od ma­li­ne pa se naj­ve­će ko­li­či­ne mo­gu iz­vo­zi­ti u svežem sta­nju. Tro­ško­vi za­mr­za­va­nja i pa­ko­va­nja ta­ko­đe su ne­ko­li­ko pu­ta ma­nji, a pre­ma svet­skim is­ku­stvi­ma i tro­ško­vi po­di­za­nja ni­su ve­ći a ot­pla­ću­ju se već u pr­voj go­di­ni - kaže pred­sed­nik Mi­ćo­vić. Struč­nja­ci ne kri­ju da pro­iz­vod­nja bo­rov­ni­ce traži do­sta zna­nja pa su angažovani struč­nja­ci iz In­sti­tu­ta za vo­će iz Čač­ka. Kad se okon­ča pred­sto­je­ća ber­ba ma­li­ne, bu­du­će pro­iz­vo­đa­če bo­rov­ni­ce če­ka do­sta po­sla na pri­pre­mi ze­mlji­šta i obu­ci za po­sao od po­čet­ka sad­nje do bra­nja.

- Iz Ha­no­ve­ra u Ne­mač­koj na­ru­če­no je 23 hi­lja­de sad­ni­ca za "pi­lot-pro­je­kat": sad­ni­ce će­mo po­de­li­ti i ov­da­šnjim naj­bo­ljim pro­iz­vo­đa­či­ma ma­li­ne pa ako je ve­ro­va­ti po­dat­ku da u ce­loj ze­mlji ima sa­mo ne­ko­li­ko hek­ta­ra pod ovim vo­ćem a na svet­sko tr­ži­šte stiže uglav­nom iz Ame­ri­ke i Ka­na­de on­da smo na do­brom pu­tu da do­bi­je­mo još je­dan pro­iz­vod ko­ji se pla­ća de­vi­za­ma - op­ti­mi­sta je Mi­ćo­vić.

KAO LEK
BO­ROV­NI­CA za­u­zi­ma vi­so­ko me­sto na svet­skim tr­pe­za­ma. Ni­je taj­na za­što. Ona sadrži broj­ne sa­stoj­ke ko­ji su an­ti­ok­si­da­tiv­nog ka­rak­te­ra, de­lu­je an­ti­kan­ce­ro­ge­no, a sem ovog, bo­rov­ni­ca sadrži vi­sok pro­ce­nat vla­ka­na ko­ja sma­nju­ju ri­zik od crev­nih bo­le­sti, a uz sve to opo­ra­vlja vid i krv­nu sli­ku.

T. Paunović
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?23.06.2005. u 09:59 - pre 229 meseci

Prikačeni fajlovi
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?23.06.2005. u 11:06 - pre 229 meseci

Prikačeni fajlovi
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?23.06.2005. u 11:15 - pre 229 meseci

Prikačeni fajlovi
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
213.244.203.*



+7 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?30.06.2005. u 18:55 - pre 229 meseci
Ne znam da li je neko dao slichno ili isto mishljenje,ali znam da imam knedlu od svega i svachega u ovoj nashoj drzavi,mozda opet domovini,za koju godinu itd....

Kako reshiti problem nezaposhljenja u Srbiji i 'shire',pitate se vi,jel' da?
Kako reshiti platni standard(recimo da inimalac u Srbiji bude oko 15.000)?
Kako da to ostane tako zaveka?

Ja imam odgovor.

Verovatno ce da zvuchi detinjasto i smeshno,ali je reshenje 100% efikasno.

Evo ovako,
chinjenica je,da ce,mozda tek moji(nashi)sinovi ili cerke,(ja sam '79-to)biti u mogucnosti da polako pochnu,da menjaju nachin razmishljanja i nachin vaspitanja zivih bica u nashoj zemlji.Da bi tek njihovi(nashi vrlo teshko)praunuci,doziveli ili tek sproveli tako neshto.I to samo ako se mmmmnogo dobro potrude.Sa tim treba startovati shto pre.
Djindjica ubishe jer je imao neshto shto se nekom nije svidelo......
E,vrlo dobar primer.
To je zaista efikasno,samo tu fale neke izmene....ne treba tu jedna osoba da se smakne,....treba pobiti oko 200 'kravata i nalickanih cipela koji voze Juga 45 jer su skromni i poshteni' U JEDNOM ISTOM DANU,da bi se nekolicini koa prezivi gov.nca u .uzici sledila od straha,ne bi li za svoj zivot morali da krenu na totalno poshten nachin.
Ne moram biti u pravu,ali da me neko pita,ja zaista jesam za takav genocid,bilo to monstruozno ili ne.Jer ti idioti koji primaju,ZATO SHTO SPAVAJUCI DONOSE ZAKONE,preko 100.000 dinara plus beneficije i zaboga dnevnice,a samo prde i tove se kao prasci,bas oni lepo koche sve nashe drage unuke i praunuke da uspeju.

Ja radim od svoje 18-te godine.
Odsluzio sam vojsku.
Za manje od mesec dana se zenim.
Plata mi je 12.000(zaradi se i preko,privatno)
Moja draga takodje zaradjuje.
Zivimo,srecni smo,koliko toliko.
Nije mi krivo sto drugi (RADECI,NE PRDECI)zaradjuju 30.000 pa i preko,mesecno.
Pametan sam,znaci trenutno nisam sposoban ili ne umem vise.Moja stvar.
Ali pucam od besa kao prazna pivska flasha,jer NEPRAVDU ne umem i ne mogu da trpim.A gde god se okrenem,mnogo je,previshe je....
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
195.250.116.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?11.07.2005. u 10:55 - pre 228 meseci
Posto sam se vala sad nacitao postova mogu iz svog ugla komercijaliste u firmi koja uvozi robu i valja svim hiper marketima (Rodic, Metro, Merkator, Interex, Maxi....) u drzavi nesto da kazem.

Svi lanci traze entrance fee za dobavljača koji se krece od 1.000e do 2.000e obicno zatim za svaki artikal takodjer traze isto u iznosu od oko 150-250e pa vi sad vidite koliko vam je potrebno da to vratite a oni vam ne garantuju prodaju robe u ogromni kolicinama, u ugovoru uvek postoji da ce poruciti odredjenu kolicinu robe ali to nikad nije dovoljno verujte mi. Na kraju krajeva uvek je to 60 dana odlozeno, ako ste dobri onda 30. (izuzetak Metro koji je najprofesionalniji).

Tesko je prodati bilo sta u Srbiji kad krajnji potrosac nema para.
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?11.07.2005. u 11:19 - pre 228 meseci
Citat:
long_strider: Tesko je prodati bilo sta u Srbiji kad krajnji potrosac nema para.


Upravo zato treba otvarati male pogone i proiyvoditi za poznate iyvoznike a ono sto onei uvoze u zemlju..znaci uglaviti se kod iyvoznika ili kod proiyvodkjaca koji proiyvode i ya domace potrebe ali pojedine delove uvoze..npr. od "Tigar" do "Bluestar" :-)
 
0

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?11.07.2005. u 20:22 - pre 228 meseci
Uh pa za start up i nije tako lako obezbediti sigurne izvoznike.... mada.

Poznanica jedna moja ima sina koji je preko interneta nasao neke nemce koji su pristali da mu pruze logistiku da pocne da gaji mentu ili ti nanu u Srbiji ulaganja nisu bila velika a zaradio je solidno kako mi ona rece.


Eh pa internet je cudo :) svasta moze :)
 
0

vsi

Član broj: 34932
Poruke: 301
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?11.07.2005. u 21:53 - pre 228 meseci
procitao sam nesto u vezi toga da student elektrotehnike moze da zaraqdi lovu izradom nekog uredjaja i tako to.E sada aj mi objasni evo ja cu da odradim neke uredjaje(tipa pojacala,spijun buba...)ali kome cu da ih prodam,e toooo je pitanje.Nije toliki problem napraviti nego je frka prodati.Ili izrada web siteova,ja ih radim vec koliko moja sajt sam menjo do sada sigurno deset puta da bih privuko musterije i corak,niko se nije javio.Zastooo???Jer to drze vodecew firme,i ako je moj sajt bolji njih(korisnike) bas briga za to.E to je problem naci kupca,musteriju,ovcu itd.


Pozdrav
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.07.2005. u 15:14 - pre 228 meseci
Ako ti sajtovi izgledaju kao postovi na forumu, onda me ništa ne čudi :-)
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.07.2005. u 11:47 - pre 228 meseci
Citat:
vsi: Ja licno rradm u Dreamweaweru mx,a ne znam PHP.Imam 14 god.i napravio sam site koji nije nizasta>Mozete ga pogledati na www.vsi.cjb.net pa kako vam se svidja :::(((((????

Ma postovi su mu do j... . :)
Romanes Eunt Domus
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.07.2005. u 19:34 - pre 228 meseci
BDP po glavi stanovnika
Srbija 2.500 USD
Slovenija 12.000 USD
Švajcarska 44.000 USD


Prosečna plata
Srbija 200 evra
Slovačka 620 evra
Češka 640 evra
Hrvatska 800 evra
Slovenija 2.000 evra


Stopa nezaposlenosti
Srbija 30 odsto
Slovenija 9 odsto
Hrvatska, Bugarska, Rumunija 15-18 odsto
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.07.2005. u 19:52 - pre 228 meseci
Citat:
Prosečna plata
Slovenija 2.000 evra


Hm - sa takvom prosecnom platom bi se pohvalile i mnoge druge bogatije zemlje ;-)

Ipak...

http://www.stat.si/eng/novice_poglej.asp?ID=641

Prosecna bruto plata: 275861 SIT - 1152 EUR
Prosecna neto plata: 175066 SIT - 731 EUR

;-)

http://slonews.sta.si/index.php?id=901&s=38

Citat:

There are 1.4 percent of the employed who have managed to get into the highest class measured, receiving gross salary of over EUR 3,400 a month


U svakom slucaju, Slovenija jeste izuzetno napredna zemlja koja je jako uspesno zavrsila tranziciju... ali podaci koje si izneo su ipak malo preterani osim ako ne gledam u pogresnu statistiku...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.07.2005. u 20:04 - pre 228 meseci
Ako laže Predsednik Srbije lažem i ja ;-)

p.s.
U Ministarstvu privrede potvrdili su da su "svi podaci koje je izneo predsednik Boris Tadić tačni u cifru" ;-)

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 16.07.2005. u 21:07 GMT+1]
 
0

infoxpress
InfoXpress
Jagodina, Nis

Član broj: 15965
Poruke: 101
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.infoxpress.co.yu


Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.07.2005. u 21:28 - pre 228 meseci
odakle su ti ovi podaci.. da nisi pomesao netso i racunas bruto i neto
plate???

prosek u sloveniji NIJE 200 EUR neto..toliki nije ni u nemackoj
------------------------------
InfoXPress www.infoxpress.co.yu
...Just Web Site is Not Enough
------------------------------
+381 (0)63.80.000.20
+381 (0)63.80.000.30
------------------------------
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.07.2005. u 21:36 - pre 228 meseci
Citat:

U Ministarstvu privrede potvrdili su da su "svi podaci koje je izneo predsednik Boris Tadić tačni u cifru" ;-)


Znaci slovenacka drzavna agencija za statistiku laze, a Boris Tadic zna bolje od njih ;-)

A-ha! Raskrinkali smo jos jednu inostranu zaveru ;-)

(Dzizs)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 336942 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.