Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43

[ Pregleda: 336578 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?20.02.2008. u 14:47 - pre 196 meseci
Pa dobro, bićete srećni sa manje od 250€ ako živite s roditeljima i dobijate džeparac od baba i dede ili tetke iz inostranstva. U suprotnom neće biti dovoljno ni za hleb.
 
0

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
77.46.190.*

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?20.02.2008. u 22:23 - pre 196 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Pa dobro, bićete srećni sa manje od 250€ ako živite s roditeljima i dobijate džeparac od baba i dede ili tetke iz inostranstva. :) U suprotnom neće biti dovoljno ni za hleb. ;)


Zavisi koliko ta tetka salje :)
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?20.02.2008. u 22:37 - pre 196 meseci
Citat:
pisac
Evo, sada je skoro svaka plata veća od 250 ili 300 evra, pa... da li ste zadovoljni?

Ako niste, voleo bih da vam ukažem na sledeću činjenicu: čovek nikada nije zadovoljan! Kada to shvatite, i prihvatite, i naučite da živite sa time, bićete odjednom zadovoljni (i srećni) i sa manje od 250 evra, a ovaj svet će postati bolje mesto za život. Do tada, svet će biti mesto puno nesreće i ratova, nezadovoljenih ljudskih ambicija.

Hvala na pažnji.


Bravo! Lepo ja znati kako mladi razmisljaju - protiv ropstva u konzumerizmu, konstantnom podizanju praga zadovoljstva kroz opsesivno kompulzivne kupovine stvari koje ti ne trebaju i nezadrzivom srljanju u beskonacno duboke ponore zaduzivanja i pretvaranju u modernog roba koji rmba ceo dan kako bi imao da se odmori od rmbanja par nedelja godisnje :)

Samo mi reci, pisac, kako planiras da imas decu tako "zadovoljan i srecan i sa manje od 250 EUR" kada su troskovi elementarnog zivota troclane familije znacajno veci od 250 EUR, sve i da si stan dobio na poklon od roditelja? Hoces li gladnom klincu da odrzis par lekcija iz filozofije, i da mu objasnis tu obrnutu korelaciju izmedju zelje za ugodnim zivotom i mira u svetu?

Ili ce lovu za klinca da ti da tetka iz USA recimo, pa ces moci da napises nama ovde jos malo prakticnih zen-uputstava za beg iz celjusti savremenog potrosackog drustva i lep zivot sa 250 EUR i detetom pride? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Milan S. aka Morlak
EU

Član broj: 58202
Poruke: 354
*.net
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?21.02.2008. u 16:50 - pre 196 meseci
>

Ma otimanje bre, samo tako moze, samo tako mora ! :) Kakva crna tetka...
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?21.02.2008. u 22:16 - pre 196 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Samo mi reci, pisac, kako planiras da imas decu tako "zadovoljan i srecan i sa manje od 250 EUR" kada su troskovi elementarnog zivota troclane familije znacajno veci od 250 EUR, sve i da si stan dobio na poklon od roditelja? Hoces li gladnom klincu da odrzis par lekcija iz filozofije, i da mu objasnis tu obrnutu korelaciju izmedju zelje za ugodnim zivotom i mira u svetu?


U samom startu grešiš, i ne vidiš suštinu.

Ja već imam dete, dete me "ne košta" više od 50eur mesečno, a sigurno neće biti gladno, može samo da ne dobije najnoviji playstation ili nešto tome slično. I uzgred, zašto svi povezuju decu i pare, i tvrde da natalitet opada zbog nedostatka para? Natalitet opada isključivo jer su ljudi (ti, npr) postali razmaženi, pa svoju lenjost (da nešto stvore - nematerijalno) pravdaju nedostatkom para. Razmisli kako su ljudi pre 50-100 godina imali po 4-5 dece, bez ikakvih para. Da ponovim nešto što stalno pričam: Od para se ne živi, živi se od hrane.
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?21.02.2008. u 22:24 - pre 196 meseci
Zanimljivo, onda ti hranu dobijas po nekoj specijalnoj ceni, posto cak i mera "potrosacke korpe" koja predstavlja osnovne zivotne potrebe prevazilazi 50 EUR za clana porodice...

Citat:

Razmisli kako su ljudi pre 50-100 godina imali po 4-5 dece, bez ikakvih para.


Imali su i te kako pare ili ekvivalentne vestine ili zemlju preko cega su stizali do neophodnih namirnica - od vazduha i "nematerijalnog" se ipak ne zivi ni danas, a ni pre 50-100 godina.

Citat:

pa svoju lenjost


Koji si ti trol...



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?21.02.2008. u 22:28 - pre 196 meseci
Zaboravljaš da su se pre 100 godina skoro svi bavili poljoprivredom, da je skoro svaka kuća imala baštu, njivu, kravu ili bar kozu, svinje i kokoške, da je svako mesio hleb, pravio sir, mleo brašno u vodenici, itd. Kakve to ima sličnosti s današnjom situacijom gde većina živi u stanu i kravu su videli samo na slici? Baš nikakve.
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?21.02.2008. u 23:05 - pre 196 meseci
Pa upravo je to poenta. Od para se ne živi, živi se od hrane. A društvo je uobrazilo da se živi od para, i zbog toga sada "nemogu" da gaje decu ako nemaju 1000eur mesečno (u Srbiji) kako bi im kupili playstation, nike, moped, fancy garderobu, itd...

Uzgred (nevezano za prethodne postove), ja imam voćnjak na selu, koji sam raste. Nije prskan, nije zalivan, nije obradjivan, ne seckaju se grane, a radja... i mi to sa zadovoljstvom jedemo. Takodje, imam šumu, koja sama raste (ne zaliva se, ne obradjuje...) , i onda to drvo možeš da isečeš, i greješ se zimi (ne trošiš pare za grejanje). Pa, shodno svemu navedenom...

Citat:
Ivan Dimkovic: Imali su i te kako pare ili ekvivalentne vestine ili zemlju preko cega su stizali do neophodnih namirnica - od vazduha i "nematerijalnog" se ipak ne zivi ni danas, a ni pre 50-100 godina.


...kao što vidiš, pogrešio si. Od vode, vazduha, zemlje, i sunca se živi. Ne trebaju ti pare.

Uzgred, živim u Beogradu, kupujem jednom nedeljno u Rodiću hranu za celu porodicu, i to me izadje 50eur. Što je 220eur mesečno. To naravno samo zato što smo (čak i mi) razmaženi pa kupujemo kojekakve jogurte, konzerve, pahuljice, i slične konfenkcijske skupe stvari. Bez toga se može.
 
0

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
89.216.94.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?21.02.2008. u 23:05 - pre 196 meseci
Citat:
pisac:
Ja već imam dete, dete me "ne košta" više od 50eur mesečno, a sigurno neće biti gladno, može samo da ne dobije najnoviji playstation ili nešto tome slično.

Jako lepo receno. Nisi naveo koliko godina ti ima dete, ali voleo bih u svakom slucaju da mi odgovoris na par pitanja:

pod pretpostavkom da ti je dete predskolskog uzrasta:
- koliko te kosta vrtic?
- koliko mesecno trosis za odecu/obucu
- da li to dete dobije pokoju igracku ili slicno (cak i album sa samolepljivim slicicama ne moze da se popuni za ispod 20e )
- da li ima drugove/drugarice iz vrtica kojima ide na decje rodjendane, pa treba neki poklon kupiti...
- da li ga odvedes nekad u igraonicu, npr?

... naravno, sve ovo mora da se uklopi u taj budzet od 50e MINUS hrana.

ako je skolskog uzrasta:
- koliko kostaju troskovi skole (knjige, sveske, potrosni materijal, ekskurzije(!!!), razna pljackanja skole u vidu donacija za krecenje, etc.)
- odeca/obuca
- da li to dete ima neki dzeparac?
- da li ode nekad u bioskop?
- da li ode nekad na zlatibor/divcibare/etc?
- igracke za malo vecu decu?

Da ne nabrajam dalje, ima tu jos stavki... logicno, i ovo sve mora u 50e - hrana.

Eto, ako uspes da podelis know-how na ovu temu kako ti to sve uspeva, mislim da ces znacajno pomoci svima. Budi nesebican, podeli to sa nama.
Citat:

ja imam voćnjak na selu, koji sam raste. Nije prskan, nije zalivan, nije obradjivan, ne seckaju se grane, a radja... i mi to sa zadovoljstvom jedemo. Takodje, imam šumu, koja sama raste (ne zaliva se, ne obradjuje...) , i onda to drvo možeš da isečeš, i greješ se zimi (ne trošiš pare za grejanje). Pa, shodno svemu navedenom...

To je sjajno... Voleo bih da i sam mogu to da kazem, ali na zalost ja, a verovatno ni velika vecina ljudi u gradovima, to nemam.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?21.02.2008. u 23:09 - pre 196 meseci
Citat:
pisac: Pa upravo je to poenta. Od para se ne živi, živi se od hrane. A društvo je uobrazilo da se živi od para, i zbog toga sada "nemogu" da gaje decu ako nemaju 1000eur mesečno (u Srbiji) kako bi im kupili playstation, nike, moped, fancy garderobu, itd...


A da bi kupio hranu ne trebaju pare, poklanjaju ti sve seljaci na pijaci i kasirke u super marketu?
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?22.02.2008. u 00:02 - pre 196 meseci
Citat:
boccio:Jako lepo receno. Nisi naveo koliko godina ti ima dete, ali voleo bih u svakom slucaju da mi odgovoris na par pitanja:

pod pretpostavkom da ti je dete predskolskog uzrasta:
- koliko te kosta vrtic?
- koliko mesecno trosis za odecu/obucu
- da li to dete dobije pokoju igracku ili slicno (cak i album sa samolepljivim slicicama ne moze da se popuni za ispod 20e )
- da li ima drugove/drugarice iz vrtica kojima ide na decje rodjendane, pa treba neki poklon kupiti...
- da li ga odvedes nekad u igraonicu, npr?

... naravno, sve ovo mora da se uklopi u taj budzet od 50e MINUS hrana.


Propuštaš poentu: to su sve stvari koje moderni čovek zahteva, i koje moderni razmaženi čovek očekuje da može da "pruži" detetu da bi mogao da ga "gaji". To je ono što sam i rekao: čovek nikada nije zadovoljan, i neće nikada ni biti, jer ne shvata suštinu. Detetu u stvari samo treba 1) Ljubav 2) Razumevanje 3) Podrška 4) Prisustvo oba roditelja 5) a na kraju ono što si ti naveo samo da popuni detetovo slobodno vreme kada se roditelji zamore od igranja sa detetom (to samo dok nema braću/seste)

- Vrtić: Vrtić je potpuno nepotreban detetu, sem kao oblik druženja, koji može da ima i ovako besplatno ako ode u park, ili ako imaš više dece u kući. Vrtić je u stvari potreba razmaženih roditelja koji žele 1) da se odmore od deteta 2) da prave još para pod izgovorom da je to "za dete"
- Igračke: Potrošački mentalitet (bez mašte) misli da su "igračke" samo ono što može da se kupi, a ne i ono što je detetu zanimljivo za igranje. Ima igračaka, dobijene, kupljene, nasledjene, i dečije improvizovane koje su u stvari i najčešće. Recimo moje dete voli da se igra sa papirima, i da crta po njima, što ne košta ništa. Takodje voli da se igra sa telefonima (mobilnim, fiksnim) što me opet ne košta ništa (pošto blokiram pozive, naravno). Voli da drnda tastaturu na kompjuteru i da gleda u monitor, što me opet ne košta ništa. Voli po ceo dan da bacaka lopte po stanu, što me košta samo tih 5-6 različitih loptica i loptetina koje sam jednom kupio, a traju... Voli da cepa časopise, što me opet ne košta ništa (ako stignem da pročitam taj časopis pre nego što ga dohvati). Voli da skače po krevetu, što opet ne košta ništa. Voli da oblači stvari od odraslih, što opet ne košta. itd... i na kraju se najmanje igra sa onim igračkama koje su najskuplje (sintisajzer, auto na baterije, lego kockice...)
- Pokloni tudjoj deci? Pa to je trošak od nekih 50-70eur godišnje. Prave stvari za poklon nisu one skupe, već one koje će detetu biti zanimljive.
- Igraonica? 150-200din ceo dan igranja? Da li misliš da je detetu neophodna igraonica toliko da to postane bilo kakvo opterećenje na kućni budžet? Ja kao dete nikada nisam bio u igraonici (verovatno nisu ni postojale), i ne osećam se uskraćenim za bilo šta. Čak štaviše, vrlo sam zadovoljan svojim detinjstvom jer sam imao slobodu da ceo dan budem napolju, u pesku, na toboganu, na drveću, na bicikli...
- Odeća takodje nije neki trošak (sem ako ne misliš i detetu da kupuješ samo fancy "firmirane" stvari), jedini pravi trošak je obuća. Ako ne koristiš omalelu obuću prethodnog deteta ili nekog drugog (rodjak, komšija) deteta, i želiš Ciciban, onda imaš dobre šanse da prilično probiješ tih famoznih 50eur mesečno (sa sve hranom naravno).
 
0

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?22.02.2008. u 00:08 - pre 196 meseci
dosta offtopic-ovanja

idite u MadZone i diskutujte kako u Srbiji ziveti sa malim detetom...
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
0

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?22.02.2008. u 01:04 - pre 196 meseci
Offtopic? Pa jeste offtopic, ali topic je postao besmislen jer je svaka plata sada veća od 250 ili 300 evra. A ljudi i dalje traže više. Čak i da se promeni topic u "...1000 evra?" za nekoliko godina će i to biti prevazidjeno, a ljudi će i dalje tražiti više. Dakle, sadašnji topic, je potpuno bespredmetan, i u stvari treba da glasi: "Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji, a da budem srećan sa svojom porodicom". Ispostavilo bi se da su neki bili srećni i sa 100 maraka.

Evo, ja se odjavljujem odavde. Hvala na pažnji, i prijatno veče.
 
0

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.83.beocity.net.



+52 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?22.02.2008. u 01:46 - pre 196 meseci
Laku noć :)
 
0

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43

[ Pregleda: 336578 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.