Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337070 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 07:17 - pre 232 meseci
Što se tiče kvaliteta naših proizvoda...

Moram reći da su Slovenci popizdeli jer su morali uništiti većinu svojih čuvenih vinograda, jer se eto ne poklapaju sa EU standardim... U Hrvatskoj uveliko pišu peticije protiv ulaska u EU jer bi im EU zabranila proizvodnju paškog sira i Dalmatinskog pršuta...

Ovo kažem jer i Slovenska (Istarska) vina, Paški sir, Dalmatinska pršuta, su pravljeni sa mnogo vecim kriterijumima (što sanitarnih sto samog kvaliteta robe), pa opet ne zadovoljavaju EU kriterijume odnosno ne samo da neće moći biti izvoza već će biti i zabranjena njihova proizvodnja.

I kako se bilo koji naš političar ili neki diskutant ovde usuđuje spomenuti one bućkurise koji se nazivaju sjenički sir, užička pršuta ili užicki kajmak, ili njeguška pršuta, i uopsšte spominjati da ti bućkuriši imaju neki izvozni potencijal?

Ali dobro... Kad ti isti ljudi tvrde da Zastava može da se probije na inostranom tržistu, samo je treba 'malo' pogurati, onda nije ni čudo što pričaju takve gluposti u vezi izvoza hrane.

 
0

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 07:34 - pre 232 meseci
niks starac ja te potpuno razumjem , ja sam ogorcen na sve od-do.
Nisam ulazio u okvire proizvodnje hrane kao krajnjeg upakovanog i tehnicki obradjenog proizvoda jer koliko znamo zapad je po tehnologiji otisao daleko sa velikim kapacitetima , laboratorijama u okviru firme , strucnjacima koji stalno vrse analizu proizvoda i tako daje , itako dalje ......... . Radi se o velikom broju zaposlenih , o jednoj citavoj infrastrukturi i kako onda pored toliko novaca u igri i kojekakvih ucjena da se jedan nerenomirani prizvodjac probije na trzise , jednostavno tesko jer ga namjerno onemogucuju .
Koji bi to strucnjak mogao pomoci ? Mi sitni se moramo pomagati medjusobno .
Kao sto sam vec rekao najboli nacin je dugorocno planiranje i spor ali siguran uspjeh .
Realno sagledavati cinjenice . Ako ne ide jedno , nije propast svjeta , ice drugo , moramo biti optimisti....... zbog nase djece i svega do cega nam je stalo ...


Pozdrav
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 09:01 - pre 232 meseci
@Ventura,

Fora sa EU je cuveni "common agricultural policy" (CAP), mega monstrum guran ponajvise od strane franucske kako bi stitili svoje farmere - koji taxpayere Evropske Unije kosta preko 50 milijardi dolara godisnje.

Sto se sjenickog sira tice - ne verujem da bi nam branili da proizvodimo isti kada bi se bakterijski i ostali uslovi podigli na nivo koji EU zahteva, sto ce i te kako da kosta - a i posle toga je pitanje kako bi se taj sir takmicio sa Holandjanima, Grcima, Spancima, itd.. no u principu nije bas zabranjeno :)

Citat:

Ovo kažem jer i Slovenska (Istarska) vina, Paški sir, Dalmatinska pršuta, su pravljeni sa mnogo vecim kriterijumima (što sanitarnih sto samog kvaliteta robe), pa opet ne zadovoljavaju EU kriterijume odnosno ne samo da neće moći biti izvoza već će biti i zabranjena njihova proizvodnja.


Pa normalno da ce biti zabranjena proizvodna jer ce onda oni biti >u< EU, pa ce direktno morati da zadovoljavaju sve standarde neophodne za proizvodnju sira & vina ;-)

Mada ipak mislim da ce oni unaprediti proizvodni proces, glupo bi bilo da taj biznis propadne - ako nista drugo, imaju lokalno i balkansko trziste - ovo isto vazi i za Srbiju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 09:29 - pre 232 meseci
Ivane, ja koliko sam čuo Hrvatima će biti TOTALNO zabranjeno da proizvode Paški sir i Dalmatinski pršut ukoliko ne ispunjavaju te uslove, a sam način proizvodnje je takav da je nemoguće prilagoditi ga zahtevima EU a da to drastično ne izmeni svojstva tog proizvoda...

Mislim, glupo je pričati o proizvodnji Dalmatinskog pršuta, ako se zabrani da se isti susi na tavanu kuće, već da mora u specijalnim prostorijama, onda to neće biti Dalmatinski prsut, već će biti isto ko pršut iz Zimbabvea, ili Holandije..
 
0

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 10:13 - pre 232 meseci
Hoces reci da ce inspekcija da obilazi tavane i oduzima i spaljuje meso koje nadje na njima, ili da ce biti ilegalno stavljati ih u promet, tj. da nece smeti da se pojave u mesnicama, na pijacama i na trpezama restorana? Prshut ilegalan kao gudra?

Da nema to veze sa dimljenjem? Mozda se zabranjuje po osnovi kancerogenosti?
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 10:43 - pre 232 meseci
Da, tako su Crnogorci izvlezli cuveni Njeguski prsut u Japan i ovi to vratili sa oznakom "nije za ljudsku i zivotinjsku ishranu". Ne znaju sta propustaju. Pa bas me briga sto je zbog dimljenja malo kancerogeno, ipak je previse ukusno da bih se odrekao toga.

A evo i Slovenci isto imaju problema pa su skroz izmenili kranjsku kobasicu zbog propisa Evropske unije. Sada ta kobasica uopste nije ono sto je bila, ljubitelji sigurno znaju kako je bila socna i ukusna, mmmmm!!!! Sada su im odredili i koju kolicinu vode sme da sadrzi i koliko masti i koje aditive....ukratko sada kranjska kobasica nije ni po cemu specificna!

http://www.tportal.hr/vijesti/zadnjastrana/fset.html
Citat:
Kranjska kobasica, najpoznatiji slovenski kobasičarski proizvod, postoji još samo u teoriji, pokazalo je ispitivanje proizvoda koji se pod tim nazivom prodaju na slovenskom tržištu


[Ovu poruku je menjao srki dana 15.03.2005. u 12:14 GMT+1]
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 10:50 - pre 232 meseci
Citat:
salec: Hoces reci da ce inspekcija da obilazi tavane i oduzima i spaljuje meso koje nadje na njima, ili da ce biti ilegalno stavljati ih u promet, tj. da nece smeti da se pojave u mesnicama, na pijacama i na trpezama restorana? Prshut ilegalan kao gudra?

Da nema to veze sa dimljenjem? Mozda se zabranjuje po osnovi kancerogenosti?


Pa ne znam po kom osnovu se zabranjuje, ali poenta je da nece smeti ni prsut ni sir da se pojavljuje u prodavnicama, i tretirace se kao bilo koja druga roba koja nema dozvolu za upotrebu (tipa istekao rok trajanja, neispitano meso itd itd), i verovatno ce se vlasnicima radnji oduzimati roba i bice novcano kaznjavani...

Citat:
srki: Da, tako su Crnogorci izvlezli cuveni Njeguski prsut u Japan i ovi to vratili sa oznakom "nije za ljudsku i zivotinjsku ishranu". Ne znaju sta propustaju.

A evo i Slovenci isto imaju problema pa su skroz izmenili kranjsku kobasicu zbog propisa Evropske unije. Sada ta kobasica uopste nije ono sto je bila, ljubitelji sigurno znaju kako je bila socna i ukusna, mmmmm!!!! Sada su im odredili i koju kolicinu vode sme da sadrzi i koliko masti i koje aditive....

http://www.tportal.hr/vijesti/zadnjastrana/fset.html


Upravno o tome pricam... Kada se primene svi ti standardi onda Paški sir nece biti vise specifican, vec ce biti kao i svi ostali sirevi... I onda cela ta stvar malo gubio poentu..
 
0

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 11:10 - pre 232 meseci
meni se to priblizavanje EU najvise ne svidja zbog toga sto necemo moci da sedimo pored lampeka i pecemo sljivovicu... Mislim, srbin bez sljivovice, to je kao englez bez kisobrana, samo sto nikom ne pada na pamet da englezu zabrani kisobran...

To je valjda u EU strogo zabranjeno, znaci ko nije otvorio preduzece za proizvodnju alkoholnih pica, nabavio postrojenja i opremu za industrijsku proizvodnju a sedi pored kazana, ne gine mu zatvor...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
*.teol.net.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 11:54 - pre 232 meseci
...ljudi sta mislite da se odredjeni zakoni donose radi zdravlja i slicnih izgovora , pa skoro svaki tehnoloski obradjen proizvod nije nesto posebno i zdrav . Odredjeni zakoni se donose da bi stitili velike proizvodjece i okvire odredjenih zajednica kao sto je i EU .
Manje vremena treba provoditi kritikovanjem tesko promjenjive stvari , a vise iznalazenju rjesenja.....


Pozdrav

 
0

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 12:00 - pre 232 meseci
Pa naravno da postoji nacin da se zaobidje zabrana o domacoj sljivovici. A drzavi svakako ne odgovara da neko pravi domacu, jer ima svoj harac (pardon, porez) na alkohol. Sto bi bilo besplatno, od sopstvenih sljiva, kad mogu da te oderu, jel'te?
Pa sta ti mislis kako srpske populacije u drugim zemljama opstaju bez domace sljivovice? Naravno da se pravi svoja. :) Zasto da biras da se trujes kupovnom?

Btw...a ubiranje poreza od...nafte, kozmetike, alkohola...sta drugo drzava da radi?
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 12:04 - pre 232 meseci
@Ventura, da u pravu si... imam ja resenje za problem sjenickog sira i zlatiborskog prsuta - outsourceovacemo proizvodnju, recimo, u Gruziju / Kavkaz - a onda cemo to na crno da uvozimo nazad ili da izvozimo ne-EU trzistu :-))

Citat:
pctel
To je valjda u EU strogo zabranjeno, znaci ko nije otvorio preduzece za proizvodnju alkoholnih pica, nabavio postrojenja i opremu za industrijsku proizvodnju a sedi pored kazana, ne gine mu zatvor...


Pa niko te ne moze spreciti da za sebe peces na svom posedu - dakle, svakom po lampek i ziveo seoski turizam :-)

http://www.distill.com/specs/EU3.html :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 12:16 - pre 232 meseci
Ovde na N.Z. je zabranjeno sam peci rakiju. Ali nema veze ja sam nasao neke nase koji to ilegalno prave. Ako je ovde moguce naci ljude koji ilegalno prave pravu domacu rakiju pa onda se za Srbiju ne treba ni malo plasiti. Verujem da ce se domaci prsut i ostale stvari naci kod nasih seljaka na pijaci. Oni proizvodi koji su namenjeni za izvoz i za prodaju u velikim supermarketima ce morati da budu drugaciji.

[Ovu poruku je menjao srki dana 15.03.2005. u 14:24 GMT+1]
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 12:39 - pre 232 meseci
A da li se kod vas na Novom Zelandu placa cinkarenje :) ?
Romanes Eunt Domus
 
0

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.213.158.85.in.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 12:41 - pre 232 meseci
@pctel: Ja sam u Londonu bio nebrojeno puta. Ako ćemo iskreno, tamo niko ne nosi kišobran.

Marko.
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 13:19 - pre 232 meseci
Citat:
BluesRocker: A da li se kod vas na Novom Zelandu placa cinkarenje :) ?

Sta ce ti pare ako posle ne mozes da kupis sljivovicu? :)
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?15.03.2005. u 23:29 - pre 232 meseci
@denisvuckovic , zbog cele nase proizvodnje i govorim o tim "strucnjacima" izvode ljude na neki lazan put koji nevodi nikuda umesto da nesto stabilno pocne da se radi sa dugorocnim planovima ( u pravu si totalno sam ogorcen na prilike sada ) Imas li neku ideju kako doci do krajnih kupaca ????

recimo moja porodica se bavi proizvodnjom mlecnih proizvoda zadnjih 10g i samo se time bave - nista drugo osim jedne delatnosti -sto je jos jedna odlika domacih seljaka ono tipa malo sargarepe , psenica na o.4 ara malo luka pa nikakva mehanizcija , ja sam pokusavao sa druge strane kojekakve poslove i da se ne hvalim uglavnom sam bio na nuli ili u minusu . Posto se sir dosta pominje evo par info. zeznut je kako bakterioloski u startu tako i u samo skladistenju i prenosu i to dobar deo oko 90 posto za trzistu samo neki manje neki vise . Da budem iskren siguran sam da ni moji proizvodi nebi prosli u EU .Slovenci koliko znam imaju dobar izvoz neke prsuti koja se susi na vetru/promaji ?!!? Zna li neko nesto vise o tome !?!?


lanci supermarketa su posebna prica tu ako im nesto prodajes treba da budes ili u talu sa nekim ili budes budala (poklanjanje robe ali u bukvalnom smislu ) .

Jos jedna stvar primetio sam da je neko preuzeo gotovo sve pijace u Bg sa mesnim preradjevinama koje prodaju po tezgama ?!?! To je pocelo od pocetka zime otprilike mogu da zamislim leti kako ce biti zabavno :((( Naravno da se dobija "fiksalni" racun :))

@pctel kakvo priblizavanje EU !? Ko se priblizava EU ? To je kao da se na ulici priblizavas zakljucanom majbahu koji naravno nije tvoj i razmisljas uh sto bi bilo dobro da udjem u njega a pri tom stoje dva naoruzana lika pored :)) sta bi mi radili sa strane nasih proizvoda u eu osim sto bi bilo jos afera sa secerom i malinama . Prijateljsko pitanje za tebe , posto vidim da se bavis prodajom racunara , kako ide u toj sferi posla posle pdv-a ?!?

@ventura kod nas standardi i propisi primenjuju tek ako NEKO ima korist od njih ako je do obicnih ljudi nacekacemo se dosta

 
0

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
*.teol.net.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?16.03.2005. u 20:11 - pre 232 meseci
...niks ja sam svoj posao vec otprilike i razradio , bavim se bravarijom u elektrotehnici ( proizvodim razvodne ormare ) , pa sad poucen iskustvom mogu da usmjeravam stvari na svoj nacin . Znaci mogu ti samo otprilike iznjeti neka svoja iskustva stecena vremenom .
Ja sam do krajnjih ili bolje receno svojih kvalitetnih kupaca dosao na veoma tezak nacin : radio sam nekada i po cijelu noc , pa ujutro odvezao robu kupcu na noge koji je upravo ustajao iz kreveta , davao i na plivanje i u pola cjene i svakako samo da se proguram medju ostali svjet , uzimao kredite , zaposljavao i do deset ljudi i drzao ih i van sezone kad su me ubijali troskovi pa se nisam posteno mogao oporaviti do ljeta , radio kompenzacije sa jacim firmama koje kao sve daju samo ne pare , sjedio sa kupcima i ispijao kave toliko da mi se znalo i smuciti , javljao se na telefon i u jedanaest sati navece u vezi posla , skoro svakom vozio na noge sto proizvedem , cijene su pravili prakticno kupci a ne ja , nije bilo zahtjeva za ponudu a da nije prosao i uz sve to i jos puno stvari ulagao sve sto zaradim u objekat i masine ............................................a drzava stalno u zimala svoje ( porez , taksa ova ,taksa ona , za zeljeznicu ,za sume.........)
Sve do jednog dana kad mi je puko film , al' normalno kad se vec znalo za mene u mom poslu , ...........
Znaci kad sam stvari spustio na jedan ljudski a ne konjski nivo shvatio sam da ne znam gdje "gonim" pa sam skratio ljudima radno vbrjeme na osam sati , suboto vise ne radimo , iz mora kupaca svakakvih profila izabrao sam samo one koji posteno i to avansno placaju ono sto poruce , imam privatan zivot kojeg nisam imao .......itd.........
Znaci da bi mogao sad ovo biolo je potrebno ono sto sam radio prije .
Sad znam sta nudim a kupce sam stekao ( ko je dobar kupac taj ne trazi na plivanje i shvata da mora postovati rokove jar postoje i drugi kao on ).
Nudim kvalitet , rok , cijenu ........
Ali tesko je i bice sve teze jer drzava nista ne preuzima pogotovo po pitanju balansa uvoz/izvoz . Na balkanu kruze fiktivne pare.....


Pozdrav
 
0

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.03.2005. u 00:14 - pre 232 meseci
:( Apsolutno tacno . imamo skoro identicna iskustva iako se nebavimo isti stvarima . Samo je kod mene faktor sto posao koji trenutno radim nije na tom nivou da mogu da biram kupce ( inace veruuj mi bi i to vrlo rado ) pre par dana mi se desilo da liku koji se zaduzivao konstantno (drzi neki restoran ) desilo da mi kaze ono u elementu " znas ko sam ja nemoj da ti je#$#$ ma^&^ " .Bio nesto nervozan pa ajde na prvom koji dodje . jos neplaca nista za robu jos trazi drugu robu i sa namerom te zavrne .Na kraju me je lik izbacio sa jos par ortaka. To je jos jedan problem , pola stanovnistva je u nekom mafijasko fazonu i gleda kako da te zavrne za bilo sta . Neznam sta bi ovom liku vredelo ako bi mu dosao sa kratezom i ispalio patron u glavu, takav karakter ko zna koliko je ljudi vec zavrnuo za koje kakve stvari bilo bi 200 osumnjicenih .

Privatni zivot ni ja apsolutno nemam , a konjski stepen rada jos nisam prevaziso


pozdrav
 
0

denisvuckovic
Denis Vuckovic
Banjaluka

Član broj: 44205
Poruke: 213
*.teol.net.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?17.03.2005. u 06:53 - pre 232 meseci
..zbog takvih djubradi kao sto je taj mangas i slicni njemu mi se gadi ljudski rod ...

Pozdrav
 
0

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?19.03.2005. u 13:00 - pre 232 meseci
http://novac.blog.hr/
 
0

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337070 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.