Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi

[es] :: 3D modelovanje :: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81267 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bloodimir
bg

Član broj: 32845
Poruke: 46
*.beograd-1.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi10.01.2005. u 14:47 - pre 234 meseci
"Jedino mi pada na pamet da koristis stich!!! Mada je to malo komplikovana opcija i nikada mi nije sve lepo islo do kraja kada sam probao da stichujem !!!"

hmm ne vidim zasto bih koristio stich...on sluzi sa peglanje nekih povrsina i preporucuje se uglavnom u radu sa five patch-evima.Zna dosta da baguje pa se ne preporucuje bash.

"probaj sa BOOLEAN opcijama!
mada ne znam sta ti ne odgovara kod trim opcije - samo podesi fitness parametar i dobices lep otvor!"

Kod trim opcije mi ne odgovara to sto se lose ponasa prilikom animacije,tacnije kod deformacije oblika.inace ako se korisiti za obicno modelovanje jako je korisna alatka.treba mi savet kako bi otprilike neko napravio pravilan otvor na zaobljenoj povrsini bez upotrebe trima.Sto se tice boolean alatki one su po meni bespotrebne i ne vidim nacin da ih upotrebim u mom slucaju

....jos neko?


 
Odgovor na temu

ankalagonns
Predrag Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 43433
Poruke: 84
*.www.dial-up.TeamNET.ws.

Jabber: ankalagon-maya@jabber.org
ICQ: 191024455
Sajt: www.dead-mosquito.blogspo..


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi10.01.2005. u 14:52 - pre 234 meseci
Lepo ti kazem stich, iseces isoparme i izbacis deo koji ti ne treba, zatim uzmes i prema nekom cilindru poravnas krajeve toga sto si isekao i pomocu sticha ih spojis!!! Malo je konfuzan odgovor ali stacu ti ja, ja znam kako bih to uradio!!!
 
Odgovor na temu

bloodimir
bg

Član broj: 32845
Poruke: 46
*.beograd-1.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi10.01.2005. u 14:53 - pre 234 meseci
"Postoji li boolean sa nurbsima??? Mislim u mayi???"

postoji pod palletom edit nurbs->booleans.Ja bih ti preporucio da je koristis samo u radu sa poligonima jer je ovako tesko primenjiva na nurbs povrsine.pozdrav
 
Odgovor na temu

ankalagonns
Predrag Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 43433
Poruke: 84
*.www.dial-up.TeamNET.ws.

Jabber: ankalagon-maya@jabber.org
ICQ: 191024455
Sajt: www.dead-mosquito.blogspo..


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi10.01.2005. u 15:55 - pre 234 meseci
Nisam je video do sada jer je nisam ni koristio, mada ni sa poligonima je nisam bas nesto eksploatisao!!!
 
Odgovor na temu

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi10.01.2005. u 19:20 - pre 234 meseci
Pozdrav!

Prvo da ti se zahvalim ankalagonns, sto si mi rekao kako da snimin sliku iz maye u JPG format.
Ove slike sto sam stavio,je moj prvi rad u maji naravno uz pomoc turtoriala.Teksture nisam htio stavljati jer se to u video turtorialu radi kada se svlada prvo modeliranje lika koji je zadan.
Za sada sam uspio shvatiti sto je,a i raditi s split poligon,cut face,extrude face,merge vertices,render i jos koji... Pokusat cu sada ovaj isti lik napraviti ponovno ali bez pomoci turtoriala (mada trebam neke stvari malo bolje napraviti recimo zubi, otvori na tijelu nisu jednaki itd...).Tako da utvrdim znanje a i da probam nauciti jos neke alate s kojima sam radio kada sam pravio ovaj lik a nisam ih mogao shvatiti.
Stoga bih vas zamolio da pogledate ove slike na:

http://pzulj.bravehost.com/index.htm
i malo prokomentirate.
Unaprijed se zahvaljujem.
Lijep pozdrav.

Kensai

 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi10.01.2005. u 20:25 - pre 234 meseci
Simpaticna ribica samo su joj malo prsti predugacki. Meni bi bila lepse bez ruku primer: zasto ajkula nema rogove? -> Pa koj ce joj k*rac!!! Sve u svemo lep model, samo napred!
 
Odgovor na temu

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi10.01.2005. u 21:59 - pre 234 meseci
Hvala!
I meni je malo cudna sa rukama,ali tako je bila nacrtana na image plane pa sam ju tako i napravio. (inace instruktor na video turtorialu govori kako je taj lik za neki 3d crtic koji su oni napravili)
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ankalagonns
Predrag Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 43433
Poruke: 84
*.www.dial-up.TeamNET.ws.

Jabber: ankalagon-maya@jabber.org
ICQ: 191024455
Sajt: www.dead-mosquito.blogspo..


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi10.01.2005. u 23:31 - pre 234 meseci
Ej pa to je digital tutors ribica!!! Jeli?? Mislim da jeste!!! Lepo si je odradio!!!
 
Odgovor na temu

marco3dx
Marko Jocic
Novi Sad

Član broj: 29274
Poruke: 96
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi12.01.2005. u 15:40 - pre 234 meseci
treba mi pomoc.
koji mi program treba da prebacim model iz maye 6 u zbrush 2???
koji su uslovi (osim da model ima sve cetvorouglove)?
p.s. da li postoji program koji prebacuje model iz zbrusha u mayu?

unapred hvala
poz
NAPRED ZVEZDO, SAMO NAPRED ZVEZDO!!!
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi12.01.2005. u 16:01 - pre 234 meseci
Uslov ti je da model bude poly (ne SubD!) i de ga exportujes u .obj. Na isti nacin ga importujes nazad u mayu
 
Odgovor na temu

marco3dx
Marko Jocic
Novi Sad

Član broj: 29274
Poruke: 96
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi12.01.2005. u 18:07 - pre 234 meseci
program?
NAPRED ZVEZDO, SAMO NAPRED ZVEZDO!!!
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi12.01.2005. u 20:59 - pre 234 meseci
Pa MAYA!!! Iz maye exportujes u obj. za zbrush, i iz zbrusha exportujes u .obj za mayu.
 
Odgovor na temu

neutron

Član broj: 29333
Poruke: 10
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi12.01.2005. u 22:10 - pre 234 meseci
Ono sto tebe sigurno zanima to je:
tool->import->tvoj fajl :)
 
Odgovor na temu

cgraph
Beograd

Član broj: 32483
Poruke: 54
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.animacija.org


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi12.01.2005. u 22:13 - pre 234 meseci
maya:
window -> settings/preferences -> plug-in manager -> objexport.mll [x] loaded ([x] auto load)
file -> export all / export selection (.obj)
...
file -> import (.obj)

zbrush:
tool -> export

[Ovu poruku je menjao cgraph dana 13.01.2005. u 00:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ankalagonns
Predrag Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 43433
Poruke: 84
*.www.dial-up.TeamNET.ws.

Jabber: ankalagon-maya@jabber.org
ICQ: 191024455
Sajt: www.dead-mosquito.blogspo..


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi12.01.2005. u 22:13 - pre 234 meseci
Mogao si i mene da pitas, samo exportujes selekciju kako OBJ. importujes u zbrush i sljakas na modelu, zatim odes na zbrush forum i puitas sta dalje :) ima nekih caka oko te displejsment mape!!! nesto mora da se invertuje ili tako nesto a to invertovanje nesme da se radi u photoshopu oposto ovaj izbrise neke informacije iz fajla pa to odprilike ne bude ni slicno onome sto si imao u zbrusu. Idi tamo na njihov forum pa procitaj malo o tome :)
 
Odgovor na temu

cgraph
Beograd

Član broj: 32483
Poruke: 54
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.animacija.org


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi12.01.2005. u 22:56 - pre 234 meseci
sve mape koje se koriste na relaciji maya-zbrush je potrebno flipovati po v, a njihovom manipulacijom u photoshopu se ne gube nikakve informacije.

btw anglosaksofons iskuliraj se malo sa toliko uzvichnika i upitnika. relax. :)

[Ovu poruku je menjao cgraph dana 13.01.2005. u 00:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

marco3dx
Marko Jocic
Novi Sad

Član broj: 29274
Poruke: 96
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi12.01.2005. u 23:10 - pre 234 meseci
@cgraph : hvala buraz, nije mi bilo ni na kraj pameti da mi plugin nije ucitan :0

poz
NAPRED ZVEZDO, SAMO NAPRED ZVEZDO!!!
 
Odgovor na temu

don_mathew

Član broj: 27904
Poruke: 74
212.39.104.*



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi13.01.2005. u 08:53 - pre 234 meseci
Mozda je vama ovo glupo pitanje al meni nije...
Radim po primjerima iz mikroknjige Maya 5 itd itd i sad dodjem do djela kad trebam u prozor INPUTS unjeti vrjednosti za Spans i tog prozora inputs nemam...

Kako da ga vratim???

iako znam da spans mogu da odredjujem pri stvaranju objekta u options prozoru al ipak kad radim po primjeru malo me koci to...
 
Odgovor na temu

marco3dx
Marko Jocic
Novi Sad

Član broj: 29274
Poruke: 96
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi13.01.2005. u 10:23 - pre 234 meseci
inputs ti se nalazi u "channel box-u" (aktivira se klikom na dugme koje ti se nalazi iznad kante za smece - u gornjem desnom delu)

p.s. ako ti trebaju spans za krivu (liniju) mislim da nema u channel box-u opcija za to, al provericu(ako nema to radis opcijom "rebuild curve")... a ako ti treba spans za povrsinu to ima u inputs u channnel box-u!

poz
NAPRED ZVEZDO, SAMO NAPRED ZVEZDO!!!
 
Odgovor na temu

don_mathew

Član broj: 27904
Poruke: 74
212.39.104.*



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi13.01.2005. u 10:27 - pre 234 meseci
da znam da je u chanel boxu i imam chanel box ali nemam INPUTS u njemu???kako da ga vratim?
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81267 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.