Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi

[es] :: 3D modelovanje :: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81301 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marco3dx
Marko Jocic
Novi Sad

Član broj: 29274
Poruke: 96
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi13.01.2005. u 12:35 - pre 234 meseci
ne mozes ga vratiti :), ali jedino to sto je rekao cgraph da ukljucis constuction history...
to dugme ti se nalazi levo od dugmeta za channel box...
poz
NAPRED ZVEZDO, SAMO NAPRED ZVEZDO!!!
 
Odgovor na temu

cgraph
Beograd

Član broj: 32483
Poruke: 54
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.animacija.org


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi13.01.2005. u 12:53 - pre 234 meseci
umm, nikako? :)

proveri da nisi kojim sluchajem iskljuchio construction history ili eventualno obrisao history na samom objektu.
 
Odgovor na temu

ankalagonns
Predrag Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 43433
Poruke: 84
*.www.dial-up.TeamNET.ws.

Jabber: ankalagon-maya@jabber.org
ICQ: 191024455
Sajt: www.dead-mosquito.blogspo..


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi13.01.2005. u 16:20 - pre 234 meseci
@ cgraph: to sa uzvicnicima i upitnica mi je kako neki stil, nemam pojma zasto ali svaki put stavim tri komada, kao neka navika ili ko zna sta!!! :) Evo majke mi moram jednostavno tri puta da stisnem shift+1 :), negde sam citao da photoshop obrise neke informacije iz fajla koji dobijes u zbrushu pa se mora cuvati kao tiff uncompresed, ali isto tako sam citao da mray nece da renda tiff!!! Nisam siguran koliko je sve ovo tacno ali tako sam citao na foumima tj na zbrush forumu!!!
 
Odgovor na temu

bloodimir
bg

Član broj: 32845
Poruke: 46
195.252.103.*



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi14.01.2005. u 14:01 - pre 234 meseci
evo ga jedan moj rad sa nurbsima u mayi...ovo je samo trenutna postavka...bez svetala i tesalacije..ideje i kritike dobrodosle
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bloodimir
bg

Član broj: 32845
Poruke: 46
195.252.103.*



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi14.01.2005. u 14:06 - pre 234 meseci
..jos malo
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi14.01.2005. u 20:30 - pre 234 meseci
Lepo, a gde je C-3PO?

Aj ako ti nije tesko stavi malo vecu sliku, kad vec trazis kritiku
 
Odgovor na temu

ankalagonns
Predrag Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 43433
Poruke: 84
*.www.dial-up.TeamNET.ws.

Jabber: ankalagon-maya@jabber.org
ICQ: 191024455
Sajt: www.dead-mosquito.blogspo..


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi14.01.2005. u 20:56 - pre 234 meseci
Meni je skroz super, mada nije bas ad moze ad se nesto ultra vidi!!! Daj malo vece slike i neku mrezu da vidimo!!!
 
Odgovor na temu

bloodimir
bg

Član broj: 32845
Poruke: 46
*.beograd-1.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi14.01.2005. u 21:39 - pre 234 meseci
ma slike sam uploadovao na brzaka...postavicu nove kada uradim finalni render..nego ajde da vas pitam..gde da nadjem tutorijale za neke organske forme poput cudovista,zivotinja a da su radjeni u nurbsima
 
Odgovor na temu

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi15.01.2005. u 10:39 - pre 234 meseci
Pozdrav!

Anglosakson,imam jedan problem u vezi maje. Sada kad asam poceo da ponovno pravim onu ribu i
kada trebam napraviti extrude face. Oznacim face koji zelim i odaberem extrude face i sada kada
trebam napraviti scale i da oznacim sada onu malu kockicu, malo po malo napravim zoom
da bih mogao bolje oznaciti kockicu za scale, meni se taj alat sve vise smanjuje sto se ja priblizim
predmetu i onda na kraju ispadne da moram ciljati sto cu oznaciti isto je tako i sa move tool sto se vise priblizim predmetu
strelice se smanjuju.
Zamolio bih te ako mi mozes reci sto da napravim da bude ko prije.
Unaprijed se zahvaljujem,
Lijep pozdrav.

Kensai


P.S. Moze li mi netko reci gdje se mogu naci blurprints (image planes) nekih likova iz crtica ili nesto tako, samo sam nasao image planes za aute)
 
Odgovor na temu

ankalagonns
Predrag Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 43433
Poruke: 84
*.www.dial-up.TeamNET.ws.

Jabber: ankalagon-maya@jabber.org
ICQ: 191024455
Sajt: www.dead-mosquito.blogspo..


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi15.01.2005. u 11:01 - pre 234 meseci
@Kensai: jedino sto mi sada pada na pamet je da stisne + (plus) na tastaturi kada ti se smanji manipulator, nije mi desavalo da mi se smanjuje manipulator sam od sebe!!!
 
Odgovor na temu

bloodimir
bg

Član broj: 32845
Poruke: 46
*.beograd-2.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi15.01.2005. u 12:32 - pre 234 meseci
Kensai trebas da znas ako to vec nisi uvideo i sam da je Maya program koji zna dosta da baguje u nekim stvarima tako da ti se preporucuje da cesce snimas fajl svog rada i da vrsis delete history-a.Po meni da se ne bih previse mucio sa pivot tool-om i ostalim stvarima najbolje je da radis u wireframeu.Inace pretpostavljam da ti se strelice smanjuju zato sto ti je objekat mali na sceni i moze se desiti da sa zoomom svog objekta probijes rezoluciju tvog monitora pa ne vidis nista.U tom slucaju samo povecaj objekat pa ga onda zoomiraj i trebao bih da resis problem
 
Odgovor na temu

bloodimir
bg

Član broj: 32845
Poruke: 46
195.252.103.*



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi20.01.2005. u 15:43 - pre 234 meseci
ok evo mog finalnog rendera...rad je radjen u Mayi 5.0 i u Photoshopu 7.0...inace rad je radjen nurbs tehnikom modelovanja...sve su kritike dobrodosle! pozdrav
Vlada
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bloodimir
bg

Član broj: 32845
Poruke: 46
195.252.103.*



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi20.01.2005. u 15:51 - pre 234 meseci
ok evo i jos jednog rendera...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi20.01.2005. u 19:25 - pre 234 meseci
Pozdrav!
Prvo da se ispricam sto nisam odmah odgovorio, jer mi je otisa tipkovnica pa sam morao kupiti novu.
Zelim Vam sse zahvalitit agnglosaksons i bloodimir na pomoci ono sa + - na tipkovnici je pomoglo. Da maya je dosta bugovit program,recimo radim nesto i kada pogrijesim pritisnem kraticu za undo, a kada ona meni izbaci neki eror ili recimo danas me dva puta izbacila u windovse. (inace da li postoje neke zakrpe za mayu)

Da li je moguce u mayi postaviti mjerne jedinice recimo vidio sam da u lightwave-u mogu biti cm i mm, a u mayi samo points, e sada da li je to moguce promjeniti (points u cm ili mm) radi lakseg orijentiranja.

bloodimir kazes da si postavio neki rad tu na forumu,ja nevidim nikakve slike ? ( dali mi mozda treba neki prog. da bi ih vidio).
Dobri ljudi jos Vam se jednom zahvaljujem na Vasoj pomoci, i do skorog vidjenja.

Kensai.
 
Odgovor na temu

bloodimir
bg

Član broj: 32845
Poruke: 46
*.beograd-2.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi20.01.2005. u 21:27 - pre 234 meseci
cao Kensai....kao prvo nisam siguran da li mozes menjati jedinice u cm ili milimetre ali cini mi se da postoji nesto slicno ali da se to odnosi na merenje kubikaze,moguce je da uz ovo podesavanje ide i nesto slicno vezano za tvoje pitanje...a povrh svega mozda i gresim..ako nema u mayi onda ima u studio tools sigurno..a oni su dosta slicni programi.Sto se tice mojih radova,trebas da kliknes na attachment file u donjem desnom uglu u mojoj poruci,otvorice ti se novi prozor sa slikama mojih radova...klikni samo na open ili pak na save...pozdrav

p.s. potrazi resenje tvog problema u mayinom help meniju koji je prilicno dobar
 
Odgovor na temu

cgraph
Beograd

Član broj: 32483
Poruke: 54
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.animacija.org


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi20.01.2005. u 22:26 - pre 234 meseci
@bloodimir: zumiranje u bilo kojoj 3d aplikaciji nema apsolutno nikakve veze sa rezolucijom monitora. :) u pitanju su tzv 'ravni odsecanja' kamere (clipping planes).

@kensai: window -> settings/preferences -> preferences -> settings -> working units -> linear (milimeter, centimeter, meter, inch, foot, yard)
 
Odgovor na temu

bloodimir
bg

Član broj: 32845
Poruke: 46
*.beograd-2.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi20.01.2005. u 22:32 - pre 234 meseci
"@bloodimir: zumiranje u bilo kojoj 3d aplikaciji nema apsolutno nikakve veze sa rezolucijom monitora. :) u pitanju su tzv 'ravni odsecanja' kamere (clipping planes)"

..da ali zbog cega nastaju te ravni odsecanja i zasto ih nema kada se uvelica objekat na sceni? sto veci monitor to bolje
 
Odgovor na temu

cgraph
Beograd

Član broj: 32483
Poruke: 54
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.animacija.org


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi21.01.2005. u 00:18 - pre 234 meseci
shto veci monitor to bolje jer moze vishe stvari stati na ekran + vjuporti mogu biti veci.

shto se tiche kliping plejnova, postoje near i far i kamera 'hvata' deo scene izmedju njih. mogu se podeshavati tako da se npr. odseku nepotrebni (udaljeni) objekti, da se napravi presek nekog objekta (kuce npr) itd.
 
Odgovor na temu

djela
Milan Milan
U kraju

Član broj: 28751
Poruke: 119
*.info-net.co.yu.

ICQ: 191850237


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi24.01.2005. u 09:28 - pre 234 meseci
@ bloodimir
svidja mi se ovaj robot, dobro si ovo odradio. Jer ces odraditi mozda neki crtani film od 2-3min. ? :)
 
Odgovor na temu

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi24.01.2005. u 18:39 - pre 234 meseci
Jednom rijecju nice!
Nadam se da cu i ja jednom moci tako sta napraviti.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81301 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.