Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi

[es] :: 3D modelovanje :: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81245 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sviki
Darko Svilar
Beograd

Član broj: 37924
Poruke: 15
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi25.01.2005. u 12:19 - pre 234 meseci
Maya rad u izradi Minas tirith kula kraljeva
Sviki
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sviki
Darko Svilar
Beograd

Član broj: 37924
Poruke: 15
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi25.01.2005. u 12:20 - pre 234 meseci
I jos jedan pogled
Sviki
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sviki
Darko Svilar
Beograd

Član broj: 37924
Poruke: 15
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi25.01.2005. u 12:27 - pre 234 meseci
I jos jedan

___________
kritike su dobro dosle .....
Sviki
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

marco3dx
Marko Jocic
Novi Sad

Član broj: 29274
Poruke: 96
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi25.01.2005. u 15:18 - pre 234 meseci
lepo, lepo...
zica?
NAPRED ZVEZDO, SAMO NAPRED ZVEZDO!!!
 
Odgovor na temu

Sviki
Darko Svilar
Beograd

Član broj: 37924
Poruke: 15
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi25.01.2005. u 17:48 - pre 234 meseci
Evi stize ... !!!
Sviki
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ankalagonns
Predrag Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 43433
Poruke: 84
212.200.107.*

Jabber: ankalagon-maya@jabber.org
ICQ: 191024455
Sajt: www.dead-mosquito.blogspo..


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi25.01.2005. u 18:45 - pre 234 meseci
Nije lose, jesi razmisljao o tome da radis na prvom srpskom animiranom filmu na temu Tolkinovih knjiga? :)
 
Odgovor na temu

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi25.01.2005. u 19:55 - pre 234 meseci
Imam jedno pitanjce, pa bih bio zahvalan svakom ko odgovori.
Koja je bolja knjiga za ucenje Maye, ona u izdanju Mikro knjige ili ona u izdanju Kompjuter biblioteke. Obe se odnose na verziju 5.0.
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

ankalagonns
Predrag Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 43433
Poruke: 84
212.200.107.*

Jabber: ankalagon-maya@jabber.org
ICQ: 191024455
Sajt: www.dead-mosquito.blogspo..


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi25.01.2005. u 20:08 - pre 234 meseci
I ovo je sreca sto je izaslo za mayu 5 :) bice i za 6-icu sigurno ako se bude prodavala knjiga kako treba, pa zavisi u kom si ti stadijumu poznavanja programa, ja bih ti preporucio maya 5 bez tajni jer nju imam i vrlo je dobra, ovu drugu sam samo prelistao kod druga i to je to, kaze i on da ima caka ali da je maya bez tajni mnogo bolja! Mozda se neko nece sloziti samnom!
 
Odgovor na temu

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi27.01.2005. u 21:18 - pre 234 meseci
Pozdrav!

Covjece ona građevina ti je predivna vidim da si stvarno ulozio puno truda.

Htio bih ptati anglosakson, ima li dobrog materijala za nauciti u knjizi maya bez tajni,volio bih ju kupiti jer sam pocetnik, pa te molim za tvoje mišljenje.
 
Odgovor na temu

Sviki
Darko Svilar
Beograd

Član broj: 37924
Poruke: 15
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi28.01.2005. u 09:50 - pre 234 meseci
Hvala na komentarima , projekat je tek u izradi ocekujem da ce biti gotov za 1 mesec
minimalno .

Ankalagonns , da li mozes vise da mi pojasnis tvoj projekat

_________________________________________________
pozdrav svima

Sviki
 
Odgovor na temu

Faxy
Milos Milojevic
Nis

Član broj: 19539
Poruke: 84
*.dial.InfoSky.Net.

ICQ: 195368343


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi30.01.2005. u 03:47 - pre 234 meseci
Sviki, svidja mi se.

Potrudi se oko rendera kada zavrsis model i mislim da ce biti super.

Evo nekog mog skorasnjeg rada. Bocicu "CK Eternity" parfema modelovao sam poligonima. Nisam imao neke skice ili slike da po njima radim model - jednostavno sam bocicu drzao u rukama, gledao i modelovao. Renderovao sam sa mentalray-em (FinalGather only), sa jednim svetlom i HDRI mapom neba. Trava je default iz Mayinog paintefect-a i oko nje se nisam trudio (a mozda sam ipak trebao!?).


Sve kritike su dobrodosle!!!



[Ovu poruku je menjao Faxy dana 04.02.2005. u 01:22 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi30.01.2005. u 10:03 - pre 234 meseci
Nema potrebe da se mucis travom ;) Bocica je super ispala! Samo, ja bi stavio drugacije okruzenje, bez te trave i dasaka. Npr. kao ovo sto sam stavio u attachmentu. Te slike sam skinuo sa nekog sajta, uglavnom, profy radovi :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi30.01.2005. u 21:03 - pre 234 meseci
Pozdrav!

Evo ovo je rezultat oko mjesec dana vjezbanja u mayi.
Ovaj lik sam radio sam 3 dana. fali mu samo krzno i neka punđa na glavi i repu ali to za sada nisam skuzio kako da napravim pa cu morati da neki turtorial prostudiram.
Te sam malo zafrknuo oko glave ali sam zato na usi pnosan.

Molim vas za komentar.

Kensai
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sviki
Darko Svilar
Beograd

Član broj: 37924
Poruke: 15
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi31.01.2005. u 11:17 - pre 234 meseci
Obrati paznju na razvlacenje teksture , ako je potrebno nabavi proceduralne mape
i mapiraj sa njima , bump level ti je jaci nego sto bi trebalo da bude ( mada se u sustini za takve blizine rendera koristi displacment map)

__________________________________________
;) ostalo je sve ok

i da FG se koristi samo kada ne postavljas ni jedno ili samo jedno svetlo u sceni

jer u fg sami objekti zrace photone__ pozdrav

I da komentar za malo cudo koje sasvim ok

Fur u Maya postoji.. samo ga uploadujes na oblekat i koristis sculpt tool da povices dlake sa mesta na kome ti netrebaju (probaj sa tim )

POZDRAV____________________________________________


Sviki
 
Odgovor na temu

Kensai
Hrvatska

Član broj: 43585
Poruke: 82
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi31.01.2005. u 20:04 - pre 234 meseci
Pozdrav!

Zahvaljujem Vam se na komentarima.
No zamolio bih vas nesto za pomoc.
Poceo sam raditi sa turtorialom alias maya modeling a human head.
Kada sa alatom EP curve tool obiđem cijeli lik glave u image plane u front i sade pogledu.Te sam se bas potrudio
da mi sve ispadne kao sto ispadne instruktoru iz tog turtorala, i kada dođe red da koristim alat birail tool 2,
pomocu kojeg oznacim dvije profile curve i dvije rail curves oznacim kako on kaze i sve bude dobro napravim rebuilt surfaces i delete history.
E sada je ono zanimljivo kada dođem do brade,usana,oka ili jedog djela nosa sve napravim kao prije ali povrsina se nece pojaviti.
Ili ako probam stavti na onaj mali dio nosa sto je ostao prazan,cijela se povrsina prevuce preko oka kao da je zatvoreno.

Staviti cu faj gore ako mozete pogledati sto sam pogrijesio,jer vise ne znam sta bih napravio,tri puta sam isao iz pocetka i ne mogu
shvatiti sto ne valja.

Unaprije Vam se zahvaljujem.

Kensai
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cgraph
Beograd

Član broj: 32483
Poruke: 54
*.dorma.net.

Sajt: www.animacija.org


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi01.02.2005. u 03:00 - pre 234 meseci
prvo zatvori curve3 a zatim poseci krive selektovane na slici po datim tachkama (da bi mogao napraviti povrshine kao one obelezene na slici), obrishi history za celu scenu, dodaj konstrukcione krive, koristi birail2, loft, square, whatever. i ako nishta drugo, nauchicesh da su nurbs najjezivija tehnika za (organski) modeling. chista tehnikalija.

samo povedi rachuna pri korishcenju stitcha jer neki put ume da se izbaguje tako da undo ne radi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bloodimir
bg

Član broj: 32845
Poruke: 46
*.beograd-1.tehnicom.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi02.02.2005. u 13:07 - pre 234 meseci
"i ako nishta drugo, nauchicesh da su nurbs najjezivija tehnika za (organski) modeling. chista tehnikalija."

sa ovime se ne bih bas slozio iz razloga sto se danas vecina karatera radi i modeluje nurbsima,pogotovo u efektima za filmsku industriju...razlog tome je sto daju fantasticne rezultate prilikom glatkih i zaobljenih povrsina i kontrola je nad njima fantasticna
 
Odgovor na temu

cgraph
Beograd

Član broj: 32483
Poruke: 54
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.animacija.org


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi02.02.2005. u 17:45 - pre 234 meseci
Citat:
bloodimir:sa ovime se ne bih bas slozio iz razloga sto se danas vecina karatera radi i modeluje nurbsima,pogotovo u efektima za filmsku industriju...
mislish samo za filmsku industriju i to samo u studijima koji imaju stare pajplajnove? prelazak na nove je stravichno skup tako da nadogradjuju postojece. samo iz tog razloga 'ti' studiji i dalje uglavnom koriste nurbs.

Citat:
bloodimir:razlog tome je sto daju fantasticne rezultate prilikom glatkih i zaobljenih povrsina i kontrola je nad njima fantasticna
subd... kontrola nurbs povrshina je ludilo. pomeri jedan cv sa ivice pecha i snalazi se. ;) dalje, pogledaj koliko je potrebno izmapirati pech model a o animiranju i interaktivnosti stichovanog modela u vjuportu da ne prichamo...

potrazi po netu koliko ljudi koristi nurbs za modelovanje karaktera... uostalom, videcesh i sam kada pochnesh ozbiljno da radish koju cesh tehniku koristiti i koliko su nurbs (ne)zgodni.
 
Odgovor na temu

forgotten

Član broj: 18950
Poruke: 369
*.yu1.net.



Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi02.02.2005. u 20:51 - pre 234 meseci
Citat:
u studijima koji imaju stare pajplajnove? prelazak na nove je stravichno skup tako da nadogradjuju postojece. samo iz tog razloga 'ti' studiji i dalje uglavnom koriste nurbs.


Cisto informativno, sta znaci to pajplajnovi?
 
Odgovor na temu

cgraph
Beograd

Član broj: 32483
Poruke: 54
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.animacija.org


Profil

icon Re: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi03.02.2005. u 07:12 - pre 234 meseci
"In the context of a production studio, the pipeline includes all the various steps that go into making a film. Starting with modeling, then progressing to animation, lighting, and then finally rendering, the pipeline often consists of separate specialized departments."
[http://www.davidgould.com/Glossary/Glossary.htm]
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Alias MAYA - diskusija, pitanja-odgovori, radovi

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 81245 | Odgovora: 327 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.