Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363424 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani11.06.2022. u 20:38 - pre 22 meseci
Citat:
A mislim da je rešenje u ravnoteži, sada Rusi bezobzirno opet postave rakete u Kubi, Venecueli, Nikaragvi i gde god mogu, prodaju svakakvo oružje Iranu, Severnoj Koreji, Venecueli, Siriji ... pa da vidimo ko će da zakuka.

Pa sto ne postave, jel im brani neko? Ne znaju, ne smeju, sta je u pitanju?
Citat:
calexx:
Citat:
dr0id:Znaci kao pokvarena ploca, gori i od najgore/najgluplje propagande, bez odgovora ZASTO se desila nasilna promena vlasti...
Zašto se desila? Iz istih razloga zbog kojih se desila nasilna promena vlasti u Iraku, Libiji, zamalo i u Siriji ... nekome nije odgovaralo ono što je narod glasao i onda je trebalo naći drugi demokraCki način. A to je postavljanje marionetske vlasti koja će da sluša i proda svoj narod, kulturu i istoriju za neku kintu. Koliko je to dobro za narod pokazuju Irak i Libija gde se živi ... demokratski i lagodno? Ili su upali do grla u ... ono.

Mator covek a laze, kako te bre nije sramota. Dodje Janukovic, kaze ja sam proEU, glasajte za mene, pobedi na izborima, krene prica o kandidaturi za EU, parlament izglasa, on stavi veto. Pa ima srece sto je ziv ostao i on i onaj ko ga poslao a ne sto je nasilno smenjena vlast.

Citat:
Citat:
dr0id:Ozbiljno? Znaci Ukrajinci 8 godina bombarduju DNR i LNR a tek se u poslednjih 100 dana otkrivaju rusevine i egzodus? Zanimljivo, svaka cast kako su 8 godina uspesno odrzavali holograme i lazirali satelitske snimke, neka ozbiljno napredna tehnologija
Nije ti jasan odgovor? To nije prikazivano na cnn i bbc stranama i onda se nije desilo. Ja sam od 2014. godine pratio šta se dešava i nisam bio siguran da li će da prođu kao naši u oluji ili će Rusi da ih odbrane.

Daj slike/video rusevina po Donbasu od 2014. do 2022. Za svaku cu ti nadjem 50 unistenih u ovih 100 dana

Citat:
Citat:
dr0id:Pa sto pobegose odande, od oslobodioca, eno u Mariupolju ostalo ni 10% stanovnika?
Ne znam brojke ali ... Mariupolj je 2014. bio jedan od centara Donjecke oblasti i tu je odmah došla ukrajinska vojska a naročito nacisti i počistili su ih. Ko je mogao, pobegao je, ko nije ostao je da trpi ono što su im radili.

Niko nije bezao do pre mesec-dva.

Citat:
Taktika je sada promenjena, niko nije očekivao ovakvo ponašanje nacista (i ukrajinske vojske) i toliko skrivanje iza civila.

To si u pravu. Niko od debila koji su ovo smislili i podrzali ocigledno nije ocekivao da ce se Ukrajinci suprotstaviti a dobar deo sveta im pomoci (finansijski, logisticki, obavestajno, vojno), kao sto smo videli.
Isto tako, nisu ocekivali (i jos uvek ne veruju) ni da ce uvesti sankcije Rusiji, trpeti rast cena, inflaciju, nestasice energenata, itd. sto upravo gledamo.
A ne ocekuju ni da ce biti odgovora ako Rusija napadne NATO/EU clanicu, konvencionalno ili nuklearno, sto cemo najverovatnije videti u narednom periodu.
Citat:
Izgleda da je vojnika sve manje a rat se približava planiranom kraju po kome će da traje do poslednjeg Ukrajinca, nažalost.

To mozes samo da sanjas, isto si pricao i pre 2 meseca
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani11.06.2022. u 21:45 - pre 22 meseci
Citat:
dr0id:Pa sto ne postave, jel im brani neko? Ne znaju, ne smeju, sta je u pitanju?
Nisu nenormalni, očekuju normalno ponašanje druge strane a dobiju podmetanja i laži. Ja se ovome nadam, možda se i desi.
Citat:
dr0id:Mator covek a laze, kako te bre nije sramota. Dodje Janukovic, kaze ja sam proEU, glasajte za mene, pobedi na izborima, krene prica o kandidaturi za EU, parlament izglasa, on stavi veto. Pa ima srece sto je ziv ostao i on i onaj ko ga poslao a ne sto je nasilno smenjena vlast.
Znači kad vlast ne uradi kako je obećala, odmah skupiti narod, puške u ruke pa pobiti protivnike? Ko kaže da je većina Ukrajinaca bila za to? A šta ako su Janukoviča izglasali oni koji neće da idu u pravcu eu a pobunili se oni koji su inače bili manjina? U svakom slučaju se tada odlučuje u parlamentima a ne na ulici. To ne može da se desi recimo u britaniji, narod se buni, Tačerka izvede vojsku koja pobije nekoliko rudara i smire se.
Citat:
dr0id:Daj slike/video rusevina po Donbasu od 2014. do 2022. Za svaku cu ti nadjem 50 unistenih u ovih 100 dana
Misliš, za svaku ruševinu iz ovih osam godina ćeš da nađeš 50 ruševina koje je ukrajinska vojska napravila granatiranjem gradova? Jer ruševine koje nastanu u sukobima nisu iz iste priče. Srušen vojni cilj je opravdan. Isto kao i rušenje Varšave i Berlina. Već je ovde pisano, Rusi nemaju nikakvu korist od rušenja a ukrajinska vojska ima, Rusi to posle moraju da grade a ukrajinska vojska više nema pristup tamo.
Citat:
dr0id:Niko nije bezao do pre mesec-dva.
Nije objavio cnn? A zašto bi danas neko bežao iz Donjecka, Mariupolja ako ruska vojska i lokalna milicija nisu tamo i ne vode se borbe? Razumeo bih da beže civili iz Severnodonjecka u kome se vode borbe ... ali tamo ne mogu da beže, zatvorili su ih nacisti da im budu živi štit. A kada budu isterani, okrenuće bacače i zasuće grad, naročito kada ruska vojska ode na drugu stranu. Ruska vojska ruši samo legitimne vojne ciljeve, ukrajinska ruši sela i gradove jer ako to ne bi radili, ne bi imalo šta da se kaže o njenom delovanju. Na rusku vojsku ne smeju jer odakle pukne, tu više trava ne raste. Zato idu na sigurno, gađaj sela i gradove gde su civili i oni neće da odgovore.
Nisam zapamtio ali mislim da je u poslednje vreme iz Donbasa u Rusiju izbeglo mnogo više od milion ljudi. Zašto bi danas bežali iz Mariupolja ili Donjecka, možeš li da ukapiraš? Nemoj da tražiš info na cnn, oni nemaju odgovor.
Citat:
dr0id:To si u pravu. Niko od debila koji su ovo smislili i podrzali ocigledno nije ocekivao da ce se Ukrajinci suprotstaviti a dobar deo sveta im pomoci (finansijski, logisticki, obavestajno, vojno), kao sto smo videli.
Isto tako, nisu ocekivali (i jos uvek ne veruju) ni da ce uvesti sankcije Rusiji, trpeti rast cena, inflaciju, nestasice energenata, itd. sto upravo gledamo.
Niko normalan nije očekivao da će pijanista da šalje teritorijalce na front gde mogu samo da poginu ili se predaju. Niko normalan nije očekivao ovako otvoreno učešće zapada u ratu jer slanje oružja i obuka jesu učešće. Sankcije su uvedene pre osam godina, ne znam da Rusija ima inflaciju i nestašicu goriva, čak mislim da su oni od tih sankcija odlično zaradili. A ameri imaju rekordnu cenu goriva, eto i oni neki rekord da obore. Mada su oni valjda najveći proizvođači energenata na svetu ali vole da troše tuđe jeftinije. Svejedno, fosil je rekao da će eu da ima tešku jesen ali će on to da izdrži.
U Teksasu je pukla neka rafinerija ili šta, smanjuje se isporuka. Alžir se posvađao sa Španijom oko Zapadne Sahare pa će da razmisle o isporuci gasa. Venecuela i Iran prave nove sporazume o saradnji. Turci su oduševljeni izbacivanjem dolara i traže da oni svoju robu prodaju za lire. Biće ovo vruća a za neke ladna jesen. Ali će oni to da izdrže e da bi pijanista namakao još para.
Citat:
dr0id:To mozes samo da sanjas, isto si pricao i pre 2 meseca
Ni pre dva meseca a ni sada nije blizu trenutak kada će da nastrada i poslednji Ukrajinac ali je sve bliže. Ukrajina priznaje da ostaje bez municije, Nemačka je zabranila Španiji da isporuči stare Leoparde Ukrajini, strani psi se varkaju da odu tamo a ruska vojska polako napreduje. Na sreću svih normalnih.

E da, Finska odbila zahteve Turske pa će da se zamrsi. Na sreću, civili izlaze iz minirane fabrije u Severnodonjecku pa će verovatno i nacisti za njima.

[Ovu poruku je menjao calexx dana 11.06.2022. u 22:56 GMT+1]
 
0

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani11.06.2022. u 22:36 - pre 22 meseci
Citat:
dr0id:
Mator covek a laze, kako te bre nije sramota. Dodje Janukovic, kaze ja sam proEU, glasajte za mene, pobedi na izborima, krene prica o kandidaturi za EU, parlament izglasa, on stavi veto. Pa ima srece sto je ziv ostao i on i onaj ko ga poslao a ne sto je nasilno smenjena vlast.


Pro EU kandidat koji je u svom programu imao da i ruski jezik dobije status drzavnog sluzbenog u Ukrajini kao i ukrajinski, non-block status, cvrsce veze sa Rusijiom i ostale trivije o kojima cak i BBC pise. I naravno da nije bilo nikakvog veta, cak je i na samom kraju tvrdio da isti moze biti potpisan kada se razrese razne stvari koje su pratile isti od zahteva vezanih za Timosenko, 20 milijardi evra pomoci, trgovinskih odnosa sa Rusijom...

Verovatno vec aktivno ucestvujes u pripremi nasilnih protesta posto u zemlji Srbiji gde je 85% stanovnista protiv NATO zlocianca, a za nacelnika generalstaba se postavlja osoba koja je sluzbovala u Briselu kao sef vojnog predstavnistva pri NATO?

Da ne spominjemo okolne kolonije pocev od CG gde vlada covek sa 5% dobijenih glasova na izborima.

ps. posto je ovo forum, a ne kafanska birtija uzdrzimo se od karakterisanja osoba sa kojima se ne slazemo "matorim lazovima" i slicnim nazivima koji nisu prikladni za ovo mesto.


 
0

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani11.06.2022. u 22:59 - pre 22 meseci
Nije bio veto https://www.rt.com/news/ukraine-rejects-eu-deal-473/ samo je odbio da potpise
A karakterisanje je sasvim opravdano i na forumu i u kafani i u sudnici, lik pise da sukobi traju vec 8 godina i da Ukrajinci ruse po Donbasu a u sledecoj poruci "ruševine koje nastanu u sukobima nisu iz iste priče" i sl.
Citat:
calexx:Znači kad vlast ne uradi kako je obećala, odmah skupiti narod, puške u ruke pa pobiti protivnike?

Ma jok, pusti ih da rade sta hoce, jos ih ponovo izaberu na sledecim izborima Pa jesi ti normalan?
Citat:
Ko kaže da je većina Ukrajinaca bila za to? A šta ako su Janukoviča izglasali oni koji neće da idu u pravcu eu a pobunili se oni koji su inače bili manjina? U svakom slučaju se tada odlučuje u parlamentima a ne na ulici.

Kazu izbori, ankete, podrska, ucesnici demonstracija. A za Janukovica potrazi izjave i snimke pa vidi sta je obecavao a sta radio.

Citat:
A zašto bi danas neko bežao iz Donjecka, Mariupolja ako ruska vojska i lokalna milicija nisu tamo i ne vode se borbe?

Pitaj ih, ima ih po Beogradu
Citat:
Niko normalan nije očekivao ovako otvoreno učešće zapada u ratu jer slanje oružja i obuka jesu učešće.

Mozda niko retardiran nije ocekivao, ostalima je bilo ocigledno...

Citat:
Sankcije su uvedene pre osam godina, ne znam da Rusija ima inflaciju i nestašicu goriva, čak mislim da su oni od tih sankcija odlično zaradili. A ameri imaju rekordnu cenu goriva, eto i oni neki rekord da obore. Mada su oni valjda najveći proizvođači energenata na svetu ali vole da troše tuđe jeftinije. Svejedno, fosil je rekao da će eu da ima tešku jesen ali će on to da izdrži.
U Teksasu je pukla neka rafinerija ili šta, smanjuje se isporuka. Alžir se posvađao sa Španijom oko Zapadne Sahare pa će da razmisle o isporuci gasa. Venecuela i Iran prave nove sporazume o saradnji. Turci su oduševljeni izbacivanjem dolara i traže da oni svoju robu prodaju za lire. Biće ovo vruća a za neke ladna jesen. Ali će oni to da izdrže e da bi pijanista namakao još para.

Sojicu, ti li si?


[Ovu poruku je menjao dr0id dana 12.06.2022. u 00:12 GMT+1]
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani11.06.2022. u 23:33 - pre 22 meseci
Savetnik Zelenskog , objavio je neko pri pocetku teme , snimak njegovog izlaganja od pre neku godinu , gde je detaljno opisao rat .

Znaci covek je malo iznad obicne primitivne propagande .


On je izjavio pre 10-tak dana da ce rat trajati jos 2-6 meseci max .

Kako je rekao jedna od zaracenih strana nece moci vise da izdrzi !!

E sad kako je u pitanju ozbiljan covek nije kao propagandisti naveo jednu stranu ! Nije ni dve !!

Vec je kao ucesnike rata naveo TRI strane !!

Ukrajinu , Rusiju i .. EU - NATO !!!


Nije se izjasnjavao koja od Tri zaracene strane nece izdrzati duze od max 6 meseci .


Covek je ozbiljan ni ne pomislja kako se ovde po forumu trubi o vecitom ratu !
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 09:10 - pre 22 meseci
Vreme je da Padne jos jedna Forumska Bajka !

Ovde se stalno potencira nekakva " zasluga " Putina i Rusije za Jacanje i Jedinstvo NATO-a !


Cak je i nekada briljantni um Noam Comski naseo na ovu Bajku , a da nece forumasi ?


https://foreignpolicy.com/2022...e-reform-geopolitics-military/


Procitajte tekst , ko ne zna engleski ima Google translate .

NATO Is Out of Shape and Out of Date


Podnaslov : With the bloc’s unity over Ukraine showing cracks, NATO needs an overhaul.

Jedinstvo "bloka " ( misli se na NATO ) oko Ukrajine pokazuje Pukotine !! NATO-u je potreban Remont ?!



Kako sad ovo ? Bajka ne drzi vodu , jer je Fantazija kao i svaka Bajka !
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 12:08 - pre 22 meseci
Citat:
stefanx:ps. posto je ovo forum, a ne kafanska birtija uzdrzimo se od karakterisanja osoba sa kojima se ne slazemo "matorim lazovima" i slicnim nazivima koji nisu prikladni za ovo mesto.
Meni je to normalno, kad neko nema argumente nego sluša one koji isto nemaju argumente nego izmišljaju, u jednom trenutku izgubi kontrolu jer nema odgovor i onda počne sa vređanjem. Ja sam ipak normalan i neću svakome da kažem šta mislim o njegovom mišljenu koje i nije njegovo. Ne može svako ni da razmišlja, nekada samo prepisuje.
Citat:
dr0id:A karakterisanje je sasvim opravdano i na forumu i u kafani i u sudnici, lik pise da sukobi traju vec 8 godina i da Ukrajinci ruse po Donbasu a u sledecoj poruci "ruševine koje nastanu u sukobima nisu iz iste priče" i sl.
Tebi je isto kada danas ukrajinska vojska gađa gradove i sela gde su još samo starci koji nisu otišli (uglavnom u Rusiju) pa ruši škole, vrtiće i bolnice uz neku zapaljenu crkvu ... a ni jedan objekat nema nikakve veze sa protivničkom vojskom (gde spada i lokalna milicija) i kada ruska vojska naiđe na zgradu na čijem je krovu mitraljez, po stanovima bacači a u dvorištu višecevni bacači? Zar to nije isto kao i rušenje Varšave u nekim prošlim vremenima? A ono prvo kao gađanje civilnog voza i pešačkog mosta u Varvarinu? Čak su i neki zapadni novinari pisali o tome, ukrajinska vojska gađa bacačima vrtić u blizini (srećom prazan) pa onda svi (ta "vojska" i cnn i ostali objektivni novinari) odlaze tamo i snimaju prilog o tome kako ruska vojska neselektivno ruši vrtiće.

Evo, sada su se nacisti (ovog puta je svejedno što je možda u pitanju regularna ukrajinska vojska) zabarikadirali u nekim upravnim zgradama fabrike Azot u Severnodonjecku, uzeli nekoliko stotina radnika i žitelja iz okoline kao taoce i traže da ih puste da beže ili će da pobiju taoce. Koje i sami nazivaju taocima. Usput su minirali neke hemikalije da izazovu katastrofu kada odu. U ovom slučaju uz nacisti može da im se doda i opis teroristi jer koriste iste metode.
Da ruska vojska neselektivno ruši i da radi isto što i ukrajinska, samo bi poravnali te upravne zgrade jer eto, oni ne brinu o civilima i oni su zli. Ali oni to ne rade, pokušavaju da izvuku taoce i čekaju da se teroristi predaju. Kao što će i da se desi.
Citat:
dr0id:Ma jok, pusti ih da rade sta hoce, jos ih ponovo izaberu na sledecim izborima :D Pa jesi ti normalan?
Ako neki narod izabere fikus za predsednika (kao što je u amerikama jednom fikus bio predsednički kandidat i dobio glasove) onda fikus odlučuje. Ili se traže ili čekaju sledeći izbori. Prošlo je vreme samoupravljanja, demokratija nije da svako ima pravo da odlučuje nego da se demokratski izabere vlast pa onda ona donosi odluke. Na osnovu njih će da dobiju ili izgube sledeće izbore. A ako ti isti dobiju i sledeće izbore, to samo pokazuje da su oni koji su protiv manjina i da ne razmišljaju kao ostatak naroda. Iliti izrodi.
Citat:
dr0id:Kazu izbori, ankete, podrska, ucesnici demonstracija.
Izbori nisu to rekli, ankete je verovatno pravio cnn, podrška zapada je već očigledan znak a učesnici demonstracija su realno u pravu, naročito ako imaju puške i ako ih podržava zapad.
Citat:
dr0id:Pitaj ih, ima ih po Beogradu
Nisam dugo bio u Beogradu pa ne mogu. Inače naravno da je u Donbasu bio neki broj proukrajinaca, naročito od kako su nacisti očistili one druge koji govore ruski jezik, kažu do 20% (posle čišćenja od strane nacista) mada je verovatno među njima mnogo onih koji bi razmislili da li da budu uz ovakvu vlast. Zašto su pobegli u Beograd a ne u Lvov ili ostali zapad Ukrajine? Možda spadaju u realne gastarbajtere koji su jedva dočekali priliku da odu na obećani zapad gde će da čiste klonje i skupljaju pikavce? Na svakog stanovnika Donbasa koji je pobegao u Beograd je 10000 onih koji su pobegli u Rusiju, da ne izginu od granata ukrajinske vojske.
E da, neki su pobegli iz Donbasa u Odesu i juče je neka porodica otišla na plažu, otac je otišao da izmeri dubinu vode i ... naleteo na podvodnu minu koja je zalutala. Ukrajinsku, naravno, koje neće da sklone. Nisu baš izabrali gde da pobegnu, naročito zato što je Odesa u nekim planovima posle Donbasa i Harkova.
Citat:
dr0id:Mozda niko retardiran nije ocekivao, ostalima je bilo ocigledno...
Šta znam, meni deluje normalno da kada te napadne 1000 puta jača vojska onda pregovaraš, a ako ti neko šalje municiju i ne dozvoljava pregovore, taj ti ne želi dobro. Zato nisam ni očekivao da će da se ovako razvija, da će ukrajinska vlast da šalje sve više ljudi da gine, da će zapad toliko direktno da se uključi, mada stvarno ne bi smeli.
U celoj ovoj priči će prvo da nastrada ukrajinski narod (za naciste, plaćenike i teroriste mi nije žao) jer pretpostavljam da će broj poginulih da bude strašan ali nikad priznat, poginuće i ruski vojnici, ali je to njihov posao i dužnost da brane svoj narod, zapad će ekonomski da strada samo tako ... Kanada kuka da je morala da se zaduži i kupi oružje jer njena vojska nije ni imala toliko koliko su poslali ... a jedini koji će da imaju korist su američke fabrike oružja. Dobro, Rusija ekonomski dobro prolazi i najbitnije da će da se promene i neće više da zavise od nepouzdanog zapada ali i istoka. Mada me jedan potez Rusije zabrinuo. McDonalds je pobegao, neku ruski privatnik je preuzeo i kaže ... osim imena sve ostalo će da bude isto. I sadržaj obroka i ukus. Pa šta će im to, ovo je bila prilika da pobegnu od tog otrova.
Japan je odbio da plati za korišćenje mora oko Kurilskih ostrva gde ribare i šta će Rusija da uradi? Ajde da čujem mišljenja.
U globalu će i dolar da oslabi, koja pametna država će da ga koristi ako uvek postoji šansa da im ga uzmu? Kao što su Avganistanu, mada se za ruske pare femkaju.
Citat:
ademare:Kako je rekao jedna od zaracenih strana nece moci vise da izdrzi !!

E sad kako je u pitanju ozbiljan covek nije kao propagandisti naveo jednu stranu ! Nije ni dve !!

Vec je kao ucesnike rata naveo TRI strane !!

Ukrajinu , Rusiju i .. EU - NATO !!!
Ozbiljan čovek ne bi tek tako rekao da Rusija neće moći da izdrži jer oni još nisu ni pristupili ozbiljno, još su na minimumu upotrebe oružja, municije, ljudi. Jedino ako je mislio da Ukrajina neće da izdrži a da će onda nata da im okrene leđa, što i jeste realno. Kad vidiš da uložene pare neće da se vrate, prestaneš da dalje ulažeš.

E da, onaj nato šef je nestao, kažu da ima neki herpes ili slično kao posledicu preležane korone ali meni to deluje više kao znak ovih ponosnih boginja. Ima li nekih vesti o njemu?
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 12:44 - pre 22 meseci
Citat:
Rakić: Vučić čeka da se rat završi da ne bi morao da se izjašnjava o sankcijama

LOL
Sta Rusi misle, da ce tek dako da se izvuku kada se rat zavrsi?
Da ce odmah da se ukidaju sankcije, i dobija pristup visokoj zapadnoj tehnologiji?
Puj pike, ne vazi!

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1338
87.116.161.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 12:51 - pre 22 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Otvori se zemljo da propadnem, samo da ne slušam ove bljuvotine.


Zemlja u Batajnici



..manje više slika svakog rata .. izvinjavam se onima sa slabijim želucem.

Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
0

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 13:02 - pre 22 meseci
Malo obrazovnog programa

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 13:07 - pre 22 meseci
Majore, kao i obično, ništa niste razumeli.
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1338
87.116.161.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 13:12 - pre 22 meseci
Citat:
ademare: Covek je ozbiljan ni ne pomislja kako se ovde po forumu trubi o vecitom ratu !


Pošto sam autor sentance, još jednom objašnjavam, al ovo je zadnji put,

Kako je ljudski rod biološki životinja, očigledno je da u skorije vreme nismo misice i ja u stanju da iskorenimo ratove, kao izrazite predstavnike sumraka mozga, poraza diplomatije, i sadističkog iživljavanja svinja a ne ljudi, nad ljudima to jest civilima. U tom slučaju najbolje je da usa, rusija, kina i ko im se pridruži, junačine, svoje račune i ko je najhrabriji razračunaju negde daleko od civilizovanog sveta koji seje žito, na primer u pustinji Sahare.

S obzirom na budžet od 800 triliona nečega što otimaju od svog stanovništva da bi ih branili, a u stvari će im namaći bedu za vrat, i pustinja bi ozelenela dok dopreme opremu, pa bi bilo i neke koristi nekad od njih a ne samo destrukcija.

Ideja nije ni toliko nova, na primer Kina i Indija, nedavno se desio incident, pogibija, to jest ubistvo 20 vojnika, pa se zli ponadali da to može da eskalira, može, ali vidi kako fini sistem imaju te dve 5000 godina stare civilizacije: na tom planinskom prevoju gde su vojnici stradali, oni se mimoilaze po redu vožnje, i vremenskom rasporedu, a idu na "kotu" gde ratuju već decenijama u otvorenom sukobu.
"Kota je toliko važna da sa nje možeš da kontrolišeš celu dolinu", sad moš misliti kako možeš da kontrolišeš dolinu sa Kašmira ili Nepala iz večitog snega i leda, turisti da ih pošalješ poslali bi te u tri lepe materine, a i poneki profi alpinista bi rekao: a ne hvala. Ali zato nikad nemaju problema kad se izrodi neki ultra desničar kao što ih kod nas imamo kao pleve, i počne da drvi o vekovnim težnjama i rodnim pravima, kažu mu: Tačno sve si u pravu, ni mi ne bi bolje rekli, ideš sad ti lepo nama da osvojiš "kotu" (ili odbraniš već koja faza je u pitanju) jer to je naše sveto zemljište oduvek, a oni drugi nam oteli, a i čitava dolina može da se kontroliše odatle .. i tako ga se lepo reše.

Primedba je takođe važila za ekupu koja sukob samo i večito seli od Sirije do Libije, od Libije do Srbije, od Srbije do Avganistana, Ukrajine, Palestine, Kurdistana i tako dalje širom sveta gde žive neki što hodaju u gaćama, i nemaju ni teoretsku šansu da se odbrane od zavojevača.

Nemoj da pricas?
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1338
87.116.161.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 13:16 - pre 22 meseci
Citat:
Bradzorf012:
Majore, kao i obično, ništa niste razumeli.


Nešto kao četnici i partizani? Rusi su lepi, plavi, visoki, i jednom su slučajno u prolazu razbili prozor, posle se dugo izvinjavali, platili štetu i obećali održavanje do kraja života limited life time garantee? A Ukrajinci su ružni, glupi, niski, crni, i kolju sve na šta naiđu, najviše svoj sopstveni narod i bebe u kolevkama? Jesam li na dobrom putu da razumem bar nešto?

Nemoj da pricas?
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 13:50 - pre 22 meseci
@ MajorFatal


Zaboravio sam prosli put da ti napisem da ne mislim da na tebe o " vecitom ratu " !

Zato evo sad da ti napisem .

Ne mislim na tebe kada to napisem !!

Stvarno nemam pojma da si to napisao , kad i gde ?

To smo valjda sada razjasnili , da kada Sledeci put napisem o " vecitom ratu " takodje necu misliti na tebe


Mislio sam na onog " Ukrajinca " koji se vise ne javlja koji to Ocigledno nije ! U Srbiji nikada nisu Postojali " Ukrajinci " .

Postojali su Rusini koje mi jedini na planeti priznajemo kao Narod !!

Posto je Ukrajina postala nezavisna drzava , jedan deo Rusina je preko noci odlucio da ubuduce budu Ukrajinci !

Rusini su se doseli na teritoriju danasnje Srbije , mnogo pre nego sto je cak Izmisljeno i samo ime Ukrajina ! Ostavljao sam linkove to se desilo tek pocetkom 20 veka , a Rusini su dosli par vekova ranije !



Tu su i ovaj Robot , pa onda Onaj jadnik koga UDBA i KGB svaki dan Prate i spijuniraju i slicni Obskurni likovi .
 
0

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 14:27 - pre 22 meseci
Citat:
calexx:Zar to nije isto kao i rušenje Varšave u nekim prošlim vremenima?

Nije, zato sto ovo nisu prosla nego sadasnja vremena. Kao sto nije normalno sad uci u neki grad i silovati i spaliti sve u njemu, kao u proslim vremenima (za kojima takvi kao ti verovatno pate).
Citat:
A ono prvo kao gađanje civilnog voza i pešačkog mosta u Varvarinu?

Razlika izmedju tebe i mene je sto je tebi skroz OK da 'tvoji' ruse ako su i drugi rusili a meni nije OK da bilo ko rusi ono sto se ne rusi...
Citat:
Ako neki narod izabere fikus za predsednika (kao što je u amerikama jednom fikus bio predsednički kandidat i dobio glasove) onda fikus odlučuje. Ili se traže ili čekaju sledeći izbori. Prošlo je vreme samoupravljanja, demokratija nije da svako ima pravo da odlučuje nego da se demokratski izabere vlast pa onda ona donosi odluke. Na osnovu njih će da dobiju ili izgube sledeće izbore. A ako ti isti dobiju i sledeće izbore, to samo pokazuje da su oni koji su protiv manjina i da ne razmišljaju kao ostatak naroda. Iliti izrodi.

Ili da su glasaci mentalno zaostali, otprilike na nivou amebe... Znaci kandidujes se s jednom pricom, dobijes vlast i zabole te, 4-5 godina mozes radis nesto deseto, ma sta ti padne na pamet? Ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine?
Citat:
Izbori nisu to rekli, ankete je verovatno pravio cnn, podrška zapada je već očigledan znak a učesnici demonstracija su realno u pravu, naročito ako imaju puške i ako ih podržava zapad.

Rece ti, ultimativni izvor istine. Jebes vesti, snimke, zvanicne dokumente, rezultate, slusajte calexx-a
Citat:
Nisam dugo bio u Beogradu pa ne mogu. Inače naravno da je u Donbasu bio neki broj proukrajinaca, naročito od kako su nacisti očistili one druge koji govore ruski jezik, kažu do 20% (posle čišćenja od strane nacista) mada je verovatno među njima mnogo onih koji bi razmislili da li da budu uz ovakvu vlast. Zašto su pobegli u Beograd a ne u Lvov ili ostali zapad Ukrajine?

Zato sto su Rusi, mentolu
Citat:
Šta znam, meni deluje normalno da kada te napadne 1000 puta jača vojska onda pregovaraš, a ako ti neko šalje municiju i ne dozvoljava pregovore, taj ti ne želi dobro. Zato nisam ni očekivao da će da se ovako razvija, da će ukrajinska vlast da šalje sve više ljudi da gine, da će zapad toliko direktno da se uključi, mada stvarno ne bi smeli.

To je jasno odavno, tebi je normalno da se sagnes i skines gace, nenormalno ti je da neko pruza otpor. Ukrajincima su Amerikanci neprijatelji jer im salju municiju, a nama su Rusi prijatelji posto nam nisu slali municiju.
Samo imas jedan problem, vecini ljudi je ono sto je tebi normalno njima nenormalno, i obrnuto...

Citat:
U celoj ovoj priči će prvo da nastrada ukrajinski narod (za naciste, plaćenike i teroriste mi nije žao) jer pretpostavljam da će broj poginulih da bude strašan ali nikad priznat, poginuće i ruski vojnici, ali je to njihov posao i dužnost da brane svoj narod, zapad će ekonomski da strada samo tako ... Kanada kuka da je morala da se zaduži i kupi oružje jer njena vojska nije ni imala toliko koliko su poslali ... a jedini koji će da imaju korist su američke fabrike oružja. Dobro, Rusija ekonomski dobro prolazi i najbitnije da će da se promene i neće više da zavise od nepouzdanog zapada ali i istoka. Mada me jedan potez Rusije zabrinuo. McDonalds je pobegao, neku ruski privatnik je preuzeo i kaže ... osim imena sve ostalo će da bude isto. I sadržaj obroka i ukus. Pa šta će im to, ovo je bila prilika da pobegnu od tog otrova.
Japan je odbio da plati za korišćenje mora oko Kurilskih ostrva gde ribare i šta će Rusija da uradi? Ajde da čujem mišljenja.
U globalu će i dolar da oslabi, koja pametna država će da ga koristi ako uvek postoji šansa da im ga uzmu? Kao što su Avganistanu, mada se za ruske pare femkaju.

Ne kapiram, zar ti nije cilj da zapad oslabi i strada a Rusija ojaca, pobedi i zavlada svetom?
 
0

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1338
87.116.161.*



+559 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 15:11 - pre 22 meseci
Citat:
ademare:
@ MajorFatal
Zaboravio sam prosli put da ti napisem da ne mislim da na tebe o " vecitom ratu " !
Zato evo sad da ti napisem .
Ne mislim na tebe kada to napisem !!
Stvarno nemam pojma da si to napisao , kad i gde ?
To smo valjda sada razjasnili , da kada Sledeci put napisem o " vecitom ratu " takodje necu misliti na tebe ;)


Dogovoreno, izvini molim te, moja greška, za sebe znam zasigurno, a za druge sam prilično siguran da nije niko spominjao sem tebe, pa mi se učinilo da je prozivka.
A ako ne misliš na moje bravure sa večitim ratom u Sahari kao načinom kontrole tog neracionalnog i neljudskog ponašanja, na koji onda večiti rat misliš ili pominješ?

Nemoj da pricas?
 
0

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.as51430.net.



+583 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 15:17 - pre 22 meseci
Nemiri u Svedskoj , zdravo! Kako su od Svedske 80-tih godina od samostalne zemlje napravili americku pudlicu ... Od 37:00.



 
0

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 15:38 - pre 22 meseci
https://www.riverdavesplace.co...attachments/tamga-png.1092385/
 
0

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 15:44 - pre 22 meseci
Hm da, a Blinken je poreklom iz Ukrajine. Sve je to slučajno.
 
0

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 15:51 - pre 22 meseci
Citat:
dr0id:
Pa sta drugo reci na baljezganje, lose spinovanje i ponavljanje umesto odgovora i cinjenica


Aha sad krećeš i sa uvredama. Obišno to bude tako kad nemaš šta pametno i korisno da kažeš, ostaneš bez argumenata i tako to.

Izvini što sam te doveo u tu situaciu ali neko mora da ti otvori oči, da ne pričaš više laži. Moraš se sputiti na zemlju i trezveno i objektivno sagledati stvari. Moraš prihvatiti činjenice čak i ako ti se ne sviđaju.

 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363424 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.