Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363602 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 15:54 - pre 22 meseci
Citat:
scoolptor:
@ademare taj donji sloj je ofraban krvlju Ukrajinskih civila


Ti baš nećeš da vidiš da su ubijeni civili proruski orijentisani, da ne kažemo etnički Rusi i da ih je pobila ukrajinska vojska, baš zato što nisu Ukrajinci?

 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 15:54 - pre 22 meseci
Citat:
MajorFatal:

A ako ne misliš na moje bravure sa večitim ratom u Sahari kao načinom kontrole tog neracionalnog i neljudskog ponašanja, na koji onda večiti rat misliš ili pominješ?


Svakako da oni pobrojani likovi nisu iskoristili doslovce izraz " Veciti rat " .

Ali to se iz njihovih napisa moze razumeti , da na to misle .

Kao ono kod Njegosa " neka bude sto biti ne moze ... neka bude borba neprestana" . Znaci i sam vladika Rade im lepo kaze da to ne moze biti .


Pisali su da eventualna pobeda Rusije ne znaci nista ! Da je Ukrajinski Narod Ceo spreman da Bezgranicno posle pobede Rusije , koja je neupitna , vrsi nekakve Teroristicke napade !

Pa onda Valjda od gledanja u mladosti , suvise repriza " Otpisanih " tu su svakakve fantazije ! Neki novi " partizani " ilegalci , isto tako Beskonacno i slicne Fantazije !

Evo u svakom drugom postu pominju odlucnost Celog Naroda da se zrtvuje za Slobodu protiv Mrskih okupatora , da se nikada nece Predati , kao sto se Azovci nisu predali itd.itd.

Sve Budalastine sto pisu , kada se svede na dve reci - " Veciti rat " .

Sto je jelte nemoguce . Ali njih to nije briga . U NATO bajkama , a i Titovim je bilo moguce pa ajde da pisemo .
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 16:00 - pre 22 meseci
Citat:
scoolptor:
Malo obrazovnog programa

Ok sto si ti nasao nesto obrazovno u ovom videu...
ali nista ti nije bilo cudno u ovom klipu?



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 16:18 - pre 22 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Aha sad krećeš i sa uvredama. Obišno to bude tako kad nemaš šta pametno i korisno da kažeš, ostaneš bez argumenata i tako to.

Izvini što sam te doveo u tu situaciu ali neko mora da ti otvori oči, da ne pričaš više laži. Moraš se sputiti na zemlju i trezveno i objektivno sagledati stvari. Moraš prihvatiti činjenice čak i ako ti se ne sviđaju.

Spin na nivou Brnabicke
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 17:51 - pre 22 meseci
Citat:
dr0id:Nije, zato sto ovo nisu prosla nego sadasnja vremena. Kao sto nije normalno sad uci u neki grad i silovati i spaliti sve u njemu, kao u proslim vremenima (za kojima takvi kao ti verovatno pate).
Kakva je razlika u ponašanju nacista i borbi protiv nacista? Jednostavno, ako se nameste u školi i odatle pucaju, to je vojni cilj. Gde se ne nameste, to nije srušeno.
Mada nisam nešto čitao o silovanjima i spaljivanjima, a to je standard cnn filmova, da li stvarno imaš toliko mali mozak da u to poveruješ?? Sad će neki ruski vojnik da lovi tamo neke ukrajinske žene i odvodi ih da ih siluje? Prvo ih valjda legitimiše. Ili ne biraju, šta naiđe to siluj? Sledeće su konc logori sa mršavim izgladnelim Ukrajincima kao iz one cnn reportaže iz BiH. U koju bi naravno poverovao, da si tada bio rođen.
Naravno da patim za vremenima kada je iskorenjen nacizam ili se samo tako činilo, izgleda da mora još jedna tura. Ako sada uspe, biće dobro svima osim onima koji obožavaju naciste.
Ne reče da li imaš više od 11 godina jer mi ne deluješ starije.
Citat:
dr0id:Razlika izmedju tebe i mene je sto je tebi skroz OK da 'tvoji' ruse ako su i drugi rusili a meni nije OK da bilo ko rusi ono sto se ne rusi...
I dalje ne kapiraš. Rušenje varvarinskog mosta je isto što i sadašnje gađanje crkvi, škola i vrtića u gradovima van vojnog dejstva a to radi samo jedna strana. Rusi ne gađaju civilne objekte u kojima nema vojske koja deluje na njih. Ili je sasvim OK da se sa prozora ispali dževelin na tenk (na kome naravno nije napravio nikakvu štetu) i da se taj prozor ostavi ceo? Priča o rušenju vrtića od strane ruske vojske koje sam pomenuo je namenjena za takve kao što si ti, neverovatno da ima i ljudi koji u to poveruju a nisu ameri.
Citat:
dr0id:Zato sto su Rusi, mentolu
Ne razumem, da pitam Ukrajince u Beogradu zato što su Rusi? Rusi iz Donbasa su pobegli u Rusiju da ne stradaju od granata koje ispaljuje glupa ukrajinska vojska. Glupa jer vide da su pri kraju sa municijom i raketama a umesto da ih čuvaju da imaju kad zagusti, oni gađaju civile. Jad. Mada imaju alternativu, kad potroše sve lepo se predaju i odu na smeštaj i hranu kod Rusa. Znaju oni da Rusi nisu kao oni i ne ubijaju zarobljene ranjenike. Još će da izleče ranjene jer to ne bi uradili njihovi. Čitam da majke ukrajinskih vojnika koji su zarobljeni mole Ruse da ih ne vraćaju u Ukrajinu jer će ili nazad u rat ili će da ih kazne za dezerterstvo. Bolje da sačekaju kraj na mirnom mestu.
Citat:
dr0id:To je jasno odavno, tebi je normalno da se sagnes i skines gace, nenormalno ti je da neko pruza otpor. Ukrajincima su Amerikanci neprijatelji jer im salju municiju, a nama su Rusi prijatelji posto nam nisu slali municiju.
Samo imas jedan problem, vecini ljudi je ono sto je tebi normalno njima nenormalno, i obrnuto...
Postoji nešto što možeš da odbiješ i nešto što moraš da prihvatiš. Da li misliš da je potpisivanje kumanosvkog sporazuma bilo greška? Trebalo je da krenemo na nato patku pa makar svi izginuli? Ti bi verovatno među prvima uhvatio maglu, ne bi čekao. Naravno, ukrajinska vojska je i to mogla, sve samo ne ovo što im zapad radi, da idu da ginu do poslednjeg.
Ako se sećaš jednog priloga odavno, kada ukrajinska vojska presreće ljude na ulici i po desetak njih hrabro krene na jednog a jadnik samo podigne ruke da mu ne slome glavu. Kako bi ti reagovao da te napadne desetak očigledno jačih od tebe a znaš da se ne plaše sile? Odmah bi udario prvog a ako te obore, trudio bi se da nastaviš da se biješ?
Bezmozgovno razmišljanje.
Citat:
dr0id:Ne kapiram, zar ti nije cilj da zapad oslabi i strada a Rusija ojaca, pobedi i zavlada svetom?
Ne, jedino što može da donese nešto dobro je ravnoteža, nikako da neko pobedi. Od kako je zapad razbio varšavski pakt, svet je otišao u 15:00 i sad je došlo vreme da se smire. Ako će to da znači da zapad počne da živi mnogo gore nego što je bilo dok je pljačkao pola sveta, nema problema.
Citat:
Predrag Supurovic: Aha sad krećeš i sa uvredama. Obišno to bude tako kad nemaš šta pametno i korisno da kažeš, ostaneš bez argumenata i tako to.

Izvini što sam te doveo u tu situaciu ali neko mora da ti otvori oči, da ne pričaš više laži. Moraš se sputiti na zemlju i trezveno i objektivno sagledati stvari. Moraš prihvatiti činjenice čak i ako ti se ne sviđaju.
To je očigledan znak da počinju da sumnaju u vesti koje čuju jer hoće da ih čuju ali su toliko zamračeni da se svom snagom bore protiv toga, čak će da krenu na niske uvrede jer nemaju argumenata. Izvrću činjenice, prepričavaju cnn laži (tj ovo je već pleonazam jer reći cnn vesti je isto što i reći cnn laži, isto mu dođe) iliti praktično isprani mozgovi. Bezmozgovići.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..2644:1680:5495:d64:cf08:e57b



+7177 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 18:32 - pre 22 meseci
Citat:
calexx
Jednostavno, ako se nameste u školi i odatle pucaju, to je vojni cilj.


Lose ti ide semantika.

Da bi nesto bilo "vojni cilj", mora biti legitimnih vojnih operacija. Okupacija i razaranje druge zemlje bez autorizacije UN je jednostrana agresija gde samo mozes pricati o eventualnim ratnim zlocinima agresora kad se dese.

Druga je prica sto Rusija, bas kao i USA mogu da ignorisu medjunarodno pravo zato sto budzetom ili vetom prakticno drze UN i SBUN za ja*ca (Rusi vetom, Amerikanci & Co vetom i budzetiranjem), ali to ne menja cinjenicu da se radi o najobicnijoj agresiji.

Teroristi nemaju nikakve "legitimne vojne ciljeve" zato sto ne postoji nikakav legitimitet da njihova vojska bude na mestu njihovog zlocina.

Nazivanje zrtava agresije "nacistima" nista tu nece promeniti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 19:03 - pre 22 meseci
Pa ovo je legitimna policijsko-vojna operacija. Izvršena je posle osam godina uzaludnih pokušaja da se spreči bombardovanje jedne oblasti u Ukrajini koja nije htela da nestane i da bude uništena. Otprilike ih je čekalo ono što se desilo Srbima u Kroasaniji. Nešto pobijeno, nešto proterano, ostalo pokršteno ... odakle mi to beše poznato? Osam godina bombardovanja bez reakcije bilo koga, uz potpisane sporazume koji su bili izuzetno povoljni po Ukrajinu ali se zna kome mir ne odgovara pa su ih, kao i muslimane u BiH, gurnuli u rat. U ovom slučaju nisu mogli da im pomognu kao što su u BiH i onda će ovde da bude strašno. Psi rata su dolazili ovde na safari, provozaju ih uz granicu, daju snajpere i ponude da biraju koga će da ubiju. I onda se sada vade da su ukrajinski vojnici.

Autorizacija UN? Šta to beše i čemu služi? Znaš li koliko je vojnih operacija urađeno na svetu poslednjih decenija bez te autorizacije a da se nisi javio da kritikuješ? Otprilike sve, do ove. U ovom slučaju možda i nije potrebna ako je jedna država priznata od Rusije zatražila pomoć. Da li je tu potrebna autorizacija?

Izgleda da Rusi ne ginu već dva meseca, pijanista je mislim početkom aprila rekao da je poginulo 32000 Rusa a i sada kaže isto, znači Rusi nisu ginuli od tada. Ja njegove brojke množim i delim sa 10, zavisi o kojoj strani priča. Po tome je verovatno poginulo 3200 Rusa dok on priznaje 10000 ukrajinske vojske pa da se pomnoži sa deset ... previše, nadam se da nije tako.
 
+1

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 20:42 - pre 22 meseci
Kako neki gledaju na situaciju u Ukrajini, bez odobrenja UN, itd., itd.

Pa bez odobrenja UN je i doturanja orudja, oružja i municije Ukrajinicima.
Nema odobrenja UN za logističku podršku Ukrajincima.
Šta je sa odobrenjem UN radi slanja "visokih" "časnika" da obučavaju Ukrajince?

Sve bez odobrenja UN.

U tom smislu očekujem da će se uskoro u Holivudu snimati filmovi kako je SSSR 1945 god. upao u Berlin bez odobrenja UN.
Ma dobro tada UN nije ni postojala ali koga briga. SSSR je trebalo da napiše zamolnicu Hitleru da se sam povuče a ne da SSSR-ovci tako "bez odobrenja" ubijaju fašiste.

 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani12.06.2022. u 21:19 - pre 22 meseci
Sad će da se promeni situacija, Čanak je otišao u Ukrajinu da im pomogne, odmah se javio sa informacijama o masakru u Buči i kaže da samo ubistvo Putina može da spasi ... BiH. :)
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.06.2022. u 11:23 - pre 22 meseci
Ukrajinska vojska napreduje, uspešno su pogodili pijacu gde su poginuli neprijateljska žena i neprijateljsko dete a neprijateljski tržni centar u blizini je zapaljen.

Pijanista (ne znam da li je postao hetman) traži još i još, naveo je da im je potrebno 1.000 haubica od 155 mm, 300 višecevnih raketnih bacača, 500 tenkova, 2.000 oklopnih vozila, 1.000 dronova ... kad malo razmislim, da mi zatražimo od nekoga 10.000 haubica, 20.000 višecevnih bacača, milion tenkova, toliko i aviona i helikoptera ... pa da napadnemo ameriku? Mada, šta ako ih okupiramo, ko će da hrani tolike ljude??

A zapad šalje li šalje, upravo je ruska vojska uništila još jedan magacin gde su skupljali to traženo od zapada kao i baze njihovih instruktora i kučića ... možda je pijanista ipak na ruskoj strani, ovako se previše lako uništava zapadno oružje.
 
+1

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.06.2022. u 11:26 - pre 22 meseci
Bravo. Kako se bolesno nasladjujes tudjoj nesreci.

People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
+1

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.public.telering.at.



+583 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.06.2022. u 13:21 - pre 22 meseci
Za sve sto kazu "Ja nisam za NATO, ali ... ", jedan video, iz neutralne perspektive.

 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.06.2022. u 14:00 - pre 22 meseci
Ne može neko da kaže da nije za nato ali ... a obrnuto može, ja sam protiv nato jedno 90% a za Rusiju jedno 10% što je meni dovoljno da se svrstam. Čak i da su na drugoj strani Romulijanci, opet bih bio protiv nate. Ovi koji su za nato su 100% za nato iako ja ne mogu da razumem koji mazohizam nekoga može da natera da bude na nato strani posle svega što su nam uradili, mada nismo ni jedini, pobili su pola sveta. Od WWII su učestvovali u desetinama ratova koje su sami i izazvali, pobili milione civila, srušili stotine gradova ... ne znam, teška bolest. Osim ako istorija nije resetovana na 24. februar ili im je pamćenje toliko kratko da brzo zaborave, imaju nekoliko meseci vremena koje mogu da pamte.
Citat:
scoolptor:Bravo. Kako se bolesno nasladjujes tudjoj nesreci.
Ako misliš na skladišta oružja i pobijene pse rata i zapadne instruktore, to nije nesreća, to je dobro delo i doprinosi manjem stradanju ljudi sa obe strane. Ako misliš na devojku i dete na pijaci, to je ponos i uspeh ukrajinskog učešća u borbi. O napadu na ameriku naravno nisam ozbiljno mislio, tu bi imali šanse koliko i Ukrajina protiv Rusije, na primer.
 
+1

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.06.2022. u 14:30 - pre 22 meseci
Prvi put cujem da ruse nazivaju teroristima, to je nesto sto se zadnjih nedelja provlaci po zapadnim medijima.
Do sada mi nije poznato da je igde zabelezen slucaj da su rusi bili teroristi osim u americkim filmovima.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
+2

Manager

Član broj: 19063
Poruke: 67



+127 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.06.2022. u 14:49 - pre 22 meseci
Iskreno saučešće,
skulptoru, droidu i svim lokalnim fanovima slavnog pijaniste


https://www.b92.net/info/vesti...category=78&nav_id=2170320

U toku je organizovano pranje ruku.
Čak ga je i kvarni Kisindžer popljuvao...
 
0

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.06.2022. u 15:39 - pre 22 meseci
Citat:
calexx:
Ovi koji su za nato su 100% za nato iako ja ne mogu da razumem koji mazohizam nekoga može da natera da bude na nato strani posle svega što su nam uradili, mada nismo ni jedini, pobili su pola sveta.



A ko kaze da su Natofili " nasi " ?!

Ako se pogledaju komentari na cnN1 , sta sprecava " Hrvoja " , " Fadilja " i " Muju " , da svaki dan pod nadimcima , "Pera, Zika , Laza , Jova " , do besvesti pisu :

" Mi Srbi smo Genocidan narod "

" Mi Srbi smo napali Hrvatsku , i BiH , tamo smo , klali silovali itd "

" Zasluzili smo Bombardovanje , jer smo Los i Gadan narod "

itd.itd.

Tako i ovde ko kaze da su Natofili uopste " Nasi " ??
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.06.2022. u 15:47 - pre 22 meseci
Tu si u pravu, mada ja viđam i neke koji se predstavljaju kao "naši" i traže još bombardovanja. Svakako, čak i da imaju sprpski pasoš, to nisu naši nego ... njihovi. Da ne kažem brankovići.
Citat:
Manager:https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=06&dd=13&nav_category=78&nav_id=2170320

U toku je organizovano pranje ruku.
Čak ga je i kvarni Kisindžer popljuvao...
Ovo je planirano od početka, samo su hteli da oslabe Rusiju koliko mogu. Od rata i potrošenog oružja do sankcija i uništene ekonomije. Nijedno od toga ne daje rezultate a pošto je zapad već pri kraju sa rezervama koje moraju da unište pa ih prodaju a čeka se naredna zima u kojoj oni ne žele da se greju na sveće i pletu džempere ... Jedini problem je pijanista koji opet pristaje na pregovore ali da se prvo Rusi vrate na pozicije od 23. februara pa će onda da prihvati njihovu predaju. Broj poginulie ukrajinske vojske za koju se sada jure vojno sposobni i po kafićima i bazenima i odmah šalju u prve redove nije bitan, ima ih još. :( To ne zanima ni nato patku ni pijanistu. Neki ukrajinski oficir je tražio da im dozvole da se povuku iz izgubljene pozicije ali im je zabranjeno.
Još na početku sam pisao da su imali odlične pozicije po sporazumu iz Minska, nije im odgovaralo, kako vreme prolazi, pozicija im je sve slabija. Ovaj nato šef kaže da im je cilj da ojačaju poziciju Ukrajine a na kraju će da bude ono ... jel može ceo Kijev?

Nadam se da Rusija neće opet da poveruje u laži zapada i da pomisli da će da održe to što budu obećali. Valjda je poslednji koji je održao obećanje Buš stariji koji stvarno nije hteo da širi natu prema istoku, kako je i dogovoreno. Odmah sledeći, onaj smrdljivi klinton je prekršio obećanja. Mogu Rusi da im isporučuju gas, naftu i šta im je potrebno ali po komercijalnim cenama. Nema više jeftine (ruske) energije. Evo, neki dan im je plaćeno u rubljama što neki zapadni astronaut koristi njihove usluge, sada neka američka kompanija nije uspela da pošalje dva satelita ... i dalje nemaju siguran prevoz ... pa će opet morati da angažuju one koji to umeju. I opet plaćanje u rubljama. Izgleda da to može da se uradi. A kada i Turci počnu da prodaju svoje proizvode za lire ... otpevaće pesmu zapadu.
Citat:
bakara:Do sada mi nije poznato da je igde zabelezen slucaj da su rusi bili teroristi osim u americkim filmovima.
Pa zar to nije dovoljno? Do skoro su Srbi bili birani da budu negativci, teroristi, podmetali su razne nuklearne bombe, rušili šta stignu. Dobro, to što su često govorili mađarski je ok, ionako ne razumeju niti prepoznaju bilo koji. Sada će da se krene sa Rusima, sledećih godina će u holivudu da krenu sa snimanjem filmova o ruskim teroristima, zločincima i ostalim lošim momcima. Pa za njih su i mudžahedini i talibani bili demokratski odlobodilački pokreti koji se bore protiv zlih Rusa.

E da, sada se istražuju detalji oko gađanja pijace gde je ubijeno dete od 11 godina, njegova majka ali i još tri žrtve su pronađene. Pogođena je i jedna petospratnica koja gori ... Rusi mogu da pronađu informacije koji oficir je naredio a koji ispalio i sve će to da dođe na red. U poslednje vreme je broj ubijenih civila u Donbasu premašio broj poginulih vojnika, vojska sve manje strada jer su naučili kako da se bore protiv prljave naci borbe ali ovi dobijaju novu artiljeriju kojom mogu da gađaju još dalje. Što reče neki Rus, sada je važno da pomere hrabru ukrajinsku vojsku na 100+ kilometara od Donjecka i u gradu će da bude mirno. Onda možda ukrajinska vojska izgubi volju jer ako ne mogu da gađaju civile, šta da rade??
 
0

BrutalCoin

Član broj: 337807
Poruke: 126



+103 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.06.2022. u 16:26 - pre 22 meseci
Citat:
calexx

Nadam se da Rusija neće opet da poveruje u laži zapada i da pomisli da će da održe to što budu obećali.

Rusi nema da se zaustavljaju dok ne izbiju ruski tenkovi na Poljsku granicu.
Da li će nastaviti na zapad o tome će se pregovarati.

Pazi kakva je situacija, nisu američki fašisti glupavi:

"Udaraju sankcije" Rusima a rublja raste: danas 56.7163 rublji za dolar što je osetno bolje nego pre sankcija.
Pat pozicija prijema Finske i Švedske u NATO nije dalo očekivane rezultate.
Uskoro prelazimo polovinu godine, ide zima, a zima je saveznik Rusima. Kad temperature padnu na -3o stepeni celzijusa "malo sutra" će NATO da paradira vojne vežbe po Poljskoj i Finskoj. Trebaće im nafta za grejanje a ne za paradiranje.
Dalje, inflacija i rast cena pre svega hrane je ozbiljan problem. Dugoročno gledano dreka "Rusi su krivi" neće spasiti Bajdena. A gubitak predsedničke fotelje je smrtonosni udarac za jednog fašistu.
Usled hroničnog nedostatka prirodnog gasa na Zapadu se klima privreda i preti da postane slabo konkurentna u svetskom okruženju.
Oružje koje šalju Ukrajini ne daje željene rezultate a front se sve više pomera ka zapadu.


Imajući sve to u vidi, i verovatno mnogo više što mi ne zanamo, Stoltenbergu je naredjeno da izda komandu Ukrajincima: predajte se ili se sami ehbite sa Rusima.
Malo iznenada i neočekivano ali jedino moguće.


Na Zapadu ništa novo;
Citat:
At least 5 dead, 27 injured as wave of weekend mass shootings in US continues

Mon, June 13, 2022, 12:10 AM·6 min read
At least 5 dead, 27 injured as wave of weekend mass shootings in US continues

At least seven mass shootings have occurred across the country since Friday night, making this the fourth consecutive weekend in which U.S. law enforcement officers have responded to multiple incidents involving four or more victims shot.

Shootings this weekend have left at least five people dead and 27 injured in seven cities, according to the Gun Violence Archive, a site that tracks shootings across the country. The website defines a mass shooting as a single incident involving four or more victims.

Samo napred, nek ne zarezuju Putina ni za suvu šljivu a pumparice da im rokaju kao u vreme Bonnie and Clyde.




 
+1

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.public.telering.at.



+583 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.06.2022. u 17:09 - pre 22 meseci
Citat:
calexx:

Evo, neki dan im je plaćeno u rubljama što neki zapadni astronaut koristi njihove usluge, sada neka američka kompanija nije uspela da pošalje dva satelita ... i dalje nemaju siguran prevoz ... pa će opet morati da angažuju one koji to umeju. I opet plaćanje u rubljama. Izgleda da to može da se uradi. A kada i Turci počnu da prodaju svoje proizvode za lire ... otpevaće pesmu zapadu.


Dolar najvise drzi upravo Kina, jer sve sto zarade konvertuju u americke dolare i obveznice. Da bi se to promenilo, treba sacekati da Indija prestigne i Kinu i Ameriku. Tamo negde 2040-te , ukoliko neko ne pritisne dugme pre toga. Kinezi ne voli Ameriku, ali vise vole parice.
 
0

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.public.telering.at.



+583 Profil

icon Re: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani13.06.2022. u 17:28 - pre 22 meseci
Citat:
BrutalCoin:

Rusi nema da se zaustavljaju dok ne izbiju ruski tenkovi na Poljsku granicu.
Da li će nastaviti na zapad o tome će se pregovarati.




Prikačeni fajlovi
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Ukrajina će biti spremna ući u sukob sa Rusijom, uključujući i oružani
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 363602 | Odgovora: 3682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.