Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome

[es] :: Elektronika :: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 24156 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome09.11.2019. u 14:39 - pre 53 meseci
Vladd je coik u fulu. Zato sam ga i spomenuo.
Resice nam tu enigmu oko kvadrata samo tako.


(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

ziki_the
Milan Zivkovic
Elektricar
West Pharmaceutical Services
Kovin,Srbija

Član broj: 252616
Poruke: 619
*.gprswap.mts.telekom.rs.



+106 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome09.11.2019. u 14:50 - pre 53 meseci
Evo jedna od 100W.
E40 grlo.





Everybody Lies..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome09.11.2019. u 14:50 - pre 53 meseci
Dragane,
Ja mislim da su te "kvadratutre" date tako da:

-Ono kada se reflektor gleda direkno u oči pod 90°--TO je FULL površina LED panela.

-A kada se LED reflektor obori, tako da u njega gledaš (a vidiš) pod uglom od 15°, to je TO.
________________________________________________________________________
Ja drugo objašnjenje nemam.

Možda će vladd,
ili neko drugi (poziv je upučen svakom članu) da pomogne,
u rastumačenju ovih oznaka.

pOz
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome09.11.2019. u 15:13 - pre 53 meseci
Milane,
Sjajne slike i LED drajvera, i rasporeda LED.

..Ala što ima hladnjaka u 3,14 :)
(To okačiš u kupatilo, i isključiš grejalicu :) )

BRAVO za postavljene slike!

pOz
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome09.11.2019. u 15:18 - pre 53 meseci
Ziki_the,..Milane,
sad vidim, da kažeš grlo E40?

Jel to ovako nešto?

https://www.google.com/search?...gJEAE&biw=1355&bih=601

TO baš nije grlo za "Za svaki dan" , elte?

Da li je to "Prvo veče grlo" od E27? ...mislim na dimenzije, i neki valjani raspored/redosled.
pOz

PS: Da li je to grlo ono što imaju one "Natrijumske" ili one "Pod pritiskom" neke druge cevke,
a ne se može uvrne u E27?
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3860
31.223.133.168



+333 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome09.11.2019. u 15:27 - pre 53 meseci
Koliko se sjecam zivinjara 125W je u E27.
A 250W je islo u E40.
 
Odgovor na temu

ziki_the
Milan Zivkovic
Elektricar
West Pharmaceutical Services
Kovin,Srbija

Član broj: 252616
Poruke: 619
46.235.99.*



+106 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome09.11.2019. u 15:30 - pre 53 meseci
Da, da prvo vece od e27.
Ovi kukuruzi su uglavnom zamena za reflektore mh250/400 W link.
Manje trose a lepo sijaju.
Ova je delimicno stradala jer je propao ventilator, sve diode sijaju ali 2% njih ima manji intenzitet(malo su tamnije).
Tako da je u ime nauke i sijalicnog grla koje je ceka u radionici morala biti rastavljena.
Everybody Lies..
 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3860
31.223.133.168



+333 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome09.11.2019. u 15:42 - pre 53 meseci
Sto se tice ikonica, za neke znam, za neke pretpostavljam a za nekle nemam pojma.
IK ( Impact Protection) je mjera koliku energiju svjetiljka moze primiti a da ostane citava.
Elem IK09 mora podnijeti bez ostecenja 10J ili teg od 5kg sa 200mm visine.
IK 9 je fina zastita.
One povrsine su u stvari povrsina svjetlece povrsine koju vidis pod raznim uglovima.
Posto diode sijaju u lumenima a mi vidimo luxe ( lux bijese lumen po m2) to je mjera usmjerenja svjetiljke.
Prava mjera je LDT dijagram zracenja, a ovo je onako da ima vise sarenih slicica.
Ostale EN/EC vjerovatno neki standardi ali koji to samo autor ikonice zna.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome09.11.2019. u 16:06 - pre 53 meseci
Veselinoviću, Jovane,
-Idemo na Večericu! ili u BIH, ili u SRB, ili unutar srb u Vojvodinu!
Vala,
--Zaslužio si, i tebe da vidim jednom konačno!

Video DSL--otišao u "Hladne Vode",
Video zicu49--ostao (Sjajne stvari mi doneo) na BG sajam.

Uzdravlje Jovane!
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome09.11.2019. u 19:00 - pre 53 meseci
Citat:
veselinovic: Koliko se sjecam zivinjara 125W je u E27.
A 250W je islo u E40.

ne bi Ti bio MOD, da te pamčenje ne služi toliko DOBRO!!!

-Upravo tako, kako si rekao!

pOz

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome09.11.2019. u 21:35 - pre 53 meseci
Citat:
Living Light:
Neki od ovih kvadratiča mi nisu jasni, --Šta žele da kažu sa tim?
Ovo ne razumem:




Specijalno za LL-a:
city touch ready- spremna za kontrolu na daljinu nivoom osvetljenja
u okviru Philipsovog sistem
IK09 - može da izdrži udarac od 10 J sa visine od 20 cm gvozdenim
tegom od 5 kG koji ima kalotu od 50mm i tvrdoću HR 50-58.
90° 0.26m2 i ostalo od toga- ima veze sa nivoom svetla, ali o tome u nastavku
RG1 - nizak rizik UV 2-6 mw/klm
ENEC01 - evropski sertifikat


Uzgred, da li ti imaš barem jednu led sijalicu koja radi?
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome11.11.2019. u 10:41 - pre 53 meseci
Intereseuje me da li ce LED rasveta moci da zameni "Pozorisnurasvetu" koja se dosada oslanja na halogene sijalice od 1000 i 2000 W?

Takav reflektor ima vrlo lepu boju, nalazi se oko 20-25m od scene i ima zoom. Tacnije pravim krugove na sceni koje mogu da uvecam i smanjim, da bih kasnije pokrio celu scenu. Ili jedan reflektor sluzi da osvetli punkt (mesto gde se nalazi jedan glumac npr) i opet moze sa njim da se manipulise sto se zuma tice?

Dakle pitanje je, da li ce LED moci da zameni halogenku:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome11.11.2019. u 11:10 - pre 53 meseci
Ja cu ti dati odgovor.
Ne, nece moci da je zameni.

Ja i dalje koristim metal halogen za iznad stola 150W. Ne moze nikakav LED panel da je zameni. Svetlo prijatno i prirodno.
LED volim da vidim samo u indikatoru gde mu je i mesto. :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome11.11.2019. u 11:24 - pre 53 meseci
Upravo sam postavio i pitanje za indikator.

Epa druze meni je receno da ce svi mmooji reflektori na otpad, nadam se da ce to da bude moji otpad:)!

A decko kojjii je tu iz grada i znam koliko se razume u pozoiste, u elektroniiku ne ulazim, jer mi kaze da too njegovi ljudii zaduzeniza to prrave. Garantuje bolji kvalitet svetla, manju potrosnju i isijavanje tplote, kaao ii kasnije kontrolu. KKontrrolu ssada vrsim preko Strand 200 MIKSETE I IMAM 24dimera na max 2300W ili 3300w (zza ovvo nisaam siguran, morao bih daa pogledam na poslu sta pise za dimere!

Ali si potvrdio moj stav o tome kao i stav nekih mojih kolega, ne iz mog grada vec i iz nekih vecih pozorista.

Znaci preostaje samo da se spreci (pranje novca :) i da se spreci oslabljivanje kvaliteta poozorisne rasvete koju imamo ne samo mi vec i svva pozorista u kojima sam ja usao.

Koristim LED reflektorre ali za druge stvari. Kontra na sceni, mogu da raade kao parke, dobri za koncerte i lajt show na njima. Postujem roto glave i imam joistick naa drugoj mikseti za LED ali nemam oto glavu. Sve ostalo sto se tice leda u pozoristu po meni nema smisla!

Spreeman na drugacije misljenje. Ko hoce neka odbrani LED-ove jer oni ce ih STVARNOO postaviti!

Ukoliko neko nije upucen u ono sto pricam, a mislim na to da nije video kako izgleda sistem rasvete u pozoristu mogu da slikam i celu putanju misleci na uredjaje i plus nacrtam salu gde ce te videti kolika je razdaljina. Imam jedan reflektor kuci ali nemam sijalicu mogu postaviti sliku koja ima sve elemente potrebne za reflektor za halogenu ali mislim da je iz 50-60... Ukoliko nekoga zanima postavicu.

Zaista sam zabrinu t sta ce ispasti sa tim LED-ovima koje budu poostavili!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome11.11.2019. u 12:32 - pre 53 meseci
Ja nisam maher za LED izvore,
ja ih samo kupujem da "radi brusilica" sa pločom od 1mm :)
Da vidimo: Šta to ima unutra:)

Ovo što ti kaže drugar:
"Garantuje.....manju potrosnju i isijavanje tplote, kao ii kasnije kontrolu.
Kontrolu sada vrsim preko Strand 200 MIKSETE I IMAM 24dimera na max 2300W ili 3300w
(za ovo nisaam siguran, morao bih daa pogledam na poslu sta pise za dimere!)

Iskreno, još nisam video Halogenku (kao termo peč) sa 3300W?
___________________________________________________

Nisu svi LED paneli za dimovanje, naročito ne ovi sa večom snagom.

Boju svetlosti/spektar zračenja obične Wolframove sijalice ili halogenke,
ee to još nisu dostigle izvori svetlosti sa LED.

Mogu one da imaju i izvor svetla sa 2500K ili sa 6000K, nije to to.

Ali da sam drastično smanjio račune za struju od kada svugde ugradih LED,
to je tačno!



Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome11.11.2019. u 17:36 - pre 53 meseci
Pa u tome je i problem. Mesaju babe i zabe. I ova halogenka ima svoj e socivo koje poboljsava i uvelicava svetlost, ali ne mogu da zamislim da postizu sa LED-om. Ako mozgu onda super.

Dimeri su su 2x12 kanala, a po kanalu je dozvoljeno vrv 2.3KW, i meni je 3,3kW mnogo.

Po meni su teo dve razlicite tehnologije. Mozda su napravili neko dobro socivo i sa nekim vecim setom dioda mogu da postignu to ali jos uvek nisam video. Samo sam cuo da ce to da nam ugrade i ja se malo zapitah sta je tu sta.

-----------------------------------

Bas tako dimeri: Pegasus xlite 12x2.3kW
mixer: Strand 200

- Ovo je neki minimum danas u pozoristu.

- Sto se reflektora tice govorimo o blizu 40kW! Definitivno bi smanjilo racun! :)
_________________________
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome11.11.2019. u 18:02 - pre 53 meseci
.To milina sa tim jakim reflektorima. Kad te neki nadobudni glumac iznervira, mozes lepo da mu se svetis i przis ga namerno dok je na probi sa jedno 35 KW.
Sa LED to nece da moze. :)
Jbg, svemu dodje kraj.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

vbbojan
Atanasijevic Bojan
Digit Consulting d.o.o.
Beograd

Član broj: 31580
Poruke: 273
89.216.108.*

Sajt: www.digitconsulting.rs


+20 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome11.11.2019. u 22:03 - pre 53 meseci
@Electronic.Prototype

Najveći problem kada su u pitanju profesionalni spot reflektori je što izvor svetlosti treba da teži da bude jedna tačka kako bi optika mogla da odradi svoje.
Upravo je halogena lampa tu odlična jer praktično iz jedne tačke isijava ogormnu energiju - potrebno svetlo i trpi visoku temperaturu.
Kod primene LED u tim reflektorima je upravo površina isijavanja problem, teško je dobiti toliko svetla sa toliko male površine.
Tu je najveći problem kako ohladiti tako malu površinu i zato sve jake LED svetiljke su u stvari sistem od xxx LED elemenata.

Postoje takvi reflektori, ali mislim da će halogena rasveta još dugo biti vrlo aktuelna u tom segmentu.

Ima ih, na primer, profi sprava, relativno skromna, menja 1000W halogenku
https://www.adbstagelight.com/product/lexpert-profile-l/ (Sad ih je kupio Osram, a bili su i pod Siemensom jedno vreme).
Košta sigurno đavo ipo, nisam ih video kako rade, ali znam da ih ovi ne bi izbacili da ga nisu napravili da je upotrebljiv.
Ovo je vrhunska tehnologija, a šta će te dobiti u pozorištu već je ....... verovatno neka Kina.
Javi kako radi kad i ako stigne, a stare reflektore čuvajte do daljeg.

E, da, za LED ti ne trebaju dimeri.

[Ovu poruku je menjao vbbojan dana 11.11.2019. u 23:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Electronic.Prototype

Član broj: 341170
Poruke: 290



+7 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome12.11.2019. u 00:17 - pre 53 meseci
Ma ja molim Boga da se to ne digitalizuje. Bolje od tih para kupiti nove reflektore, ADB mixer i jos jedan ili dva dimera i sve to napuniti reflektorima, parkama. Imamo jak festival koji zahteva dosta rasvetne tehnike. Bilo kako bilo, ako se desi da nam to ugrade javicu, sigurno!

Hvala za svaki odgovor!!!

Pozdrav! Aleksandar!
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome12.11.2019. u 07:51 - pre 53 meseci
Citat:
Electronic.Prototype: Ma ja molim Boga da se to ne digitalizuje. Bolje od tih para kupiti nove reflektore, ADB mixer i jos jedan ili dva dimera i sve to napuniti reflektorima, parkama. Imamo jak festival koji zahteva dosta rasvetne tehnike. Bilo kako bilo, ako se desi da nam to ugrade javicu, sigurno!

Hvala za svaki odgovor!!!

Pozdrav! Aleksandar!

Kao da ce tebe nesto da pitaju, ako im neko sklopi pricu da je LED bolji od halogenki ili neko ima kajmak u celoj toj prici-moli boga da im ne trebaju stari reflektori i da su dosli tu samo zbog para, lepo ti to nosi to kuci i uzivaj.
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: L E D izvori svetlosti...+ Sve o njima ++ Sve o tome

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 24156 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.