Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konfuzija u mojoj glavi oko novih vrednosti taktova procesora

[es] :: Laptopovi :: Konfuzija u mojoj glavi oko novih vrednosti taktova procesora

[ Pregleda: 984 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Konfuzija u mojoj glavi oko novih vrednosti taktova procesora10.06.2014. u 11:57 - pre 120 meseci
Pre tri godine, kupio sam notebook, Acer, ne sećam se tačno modela, uglavnom, procesor je Intel core duo P7350, na 2.0 gHz.
RAM memorija je DDR3 na 2 GB.
Taj računar je sa sistemmom Windows 7 Ultimate, završavao sve moje kućne i kancelarijske poslove, (ne igram nikakve igrice, naročito ne zahtevne).
U ono vreme, skoro svi laptopovi, koje sam gledao, takoreći niskobudžetna i srednja klasa, imali su procesore oko 2.0, intel, dual core.
Sada, tri godine kasnije, želim opet da kupujem nešto jer sam taj notebook poklonio.
Gledam, sličnu klasu i isti novci, procesori Intel dual core, na 1.4, 1.5, 1.6.
Da li je sve to poskupelo, ili će taj dual core na 1.6, raditi slično kao moj na 2.0.
Moj laptop je imao ekran 15.6, mada bi sada u obzir došli i od 14, 13, i 11,6.
Video sam jedan takav, 11,6 ekran, procesor na 1.6 Intel Celeron dual core, 4 GB RAM memorije.
Negde ga klasifikuju kao netbook, negde kao notebook.
A koliko se ja sećam, u netbook je ranije uvek išao intel atom procesor, zbog manje potrošnje, i to mi svakako ne odgovara zbog sporosti.
Može li sada, takav procesor na 1.6, za koji piše da je celeron dual core, sa 4 GB RAM
memorije da radi slično kao moj na 2.0, ili da se okanem tih računara od 11,6 i procesora ispod 2.0...
Ne znam kakav je ovo trend, vidim da sad čak postoje i sa procesorom na 1.0, što u ono vreme nije bio slučaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Konfuzija u mojoj glavi oko novih vrednosti taktova procesora

[ Pregleda: 984 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.