Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slax usb konfuzije ......

[es] :: Linux :: Slax usb konfuzije ......

[ Pregleda: 1935 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

despot77
despot77
Republika Srpska

Član broj: 147658
Poruke: 441



+14 Profil

icon Slax usb konfuzije ......08.01.2010. u 10:58 - pre 174 meseci
Evo probavam ovaj Slax 6.1.2 i to verziju za USB, i upravo se javljam sa nje...pa imam par konfuzija koje mi nisu jasne... instaliranje novih programa je u fazonu preuzimanja modula sa zvaničnog sajta i njihovo instaliranje pomoću Slax modul menadžera, ali to izgleda ne funkcioniše na USB verziji, ili je to samo kod mene....preuzmem modul i instaliram ga pomoću ovog menadžera...i onda kad pokrenem taj program iz menija, samo se pored kursora pojavi ona skačuća ikonica i nakon par trenutaka ništa, program se uopšte ne pokrene...

Druga konfuzija koja mi nije jasna, ubacim neki disk (CD ili DVD) koji sam narezao u windowsu i nema šanse da pristupim ni podacima ni njemu, nema ga nigdje... a ubacim prazan disk CD ili DVD i normalno mi prijavi i ponudi opcije za rezanje, takođe normalno se pojavi i ikonica na desktopu i u "Storage media". Ovo isto mi se dešavalo i na Kubuntu kad sam ga kratko testirao...
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.hermes-softlab.com.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Slax usb konfuzije ......08.01.2010. u 12:04 - pre 174 meseci
Što se tiče instalacije, "satić" ti skače najvjerovatnije iz razloga što je potrebno neko vrijeme da se odabrani paket skine sa repo-a i "ugradi" u instalaciju. Neposredno nakon klika na modul on će biti u meniju ali neće biti instaliran. Ovo pogotovo važi ako je modul velik a imaš slabiju konekciju. Dakle, sačekaj otprilike koliko je potrebno da se paket skine + računaj da USB fleševi (ako se radi o flešu a ne o ext USB disku) imaju relativno malo vrijeme upisa.
Za ovo drugo se čini da automount iz nekog razloga ne radi kako treba. Preostaje ti ručni mount u konzoli sa npr "mount /dev/hdaX /mnt/dvd" (ovo podrazumijeva da imaš dvd folder u /mnt i da ti je optika IDE). X možeš saznati naredbom mount kad je ubačen neki disk koji ispravno radi (prazan?).
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Slax usb konfuzije ......

[ Pregleda: 1935 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.