Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Killer Game Programming zastarela?

[es] :: Java :: Killer Game Programming zastarela?

[ Pregleda: 5080 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedja995

Član broj: 309141
Poruke: 55
62.240.22.*



+1 Profil

icon Killer Game Programming zastarela?24.08.2013. u 10:44 - pre 128 meseci
Killer Game Programming
Da li neko poznaje ovu knjigu i shta misli o njoj?(da li je ostarela)
Za sada me zanima da li je ovaj deo za renderovanje, updateovanje i paintovanje Chapter 3
se isto koristi u javi 7(sem shto mora com.sun.j3d.utils.timer.J3DTimer da se menja ili nemora??)
 
Odgovor na temu

blekmor
fax
fax

Član broj: 309532
Poruke: 55
*.dynamic.kdsinter.net.



+30 Profil

icon Re: Killer Game Programming zastarela?28.08.2013. u 01:14 - pre 128 meseci
Java generalno nije bas pogodna za igrice. Ako zelis da pravis igrice ozbiljno, preporucujem ti C++.
Knjigu nisam citao, ali sam ubjedjen da je dobra. O'REILLY je veoma ozbiljan izdavac , tako da ne vjerujem da bi izbacili nesto sto nije vrhunsko.
Kako se Java ne koristi (mnogo) u industriji igara, pretpostavljam da sa njom mozes da naucis samo osnovne principe programiranja igara koje ces kasnije da usavrsavas sa nekim drugim prog. jezikom, ukoliko budes zainteresovan.
U prevodu : pretpostavljam da nije zastarjela, tj pretpostavljam da ne mozes naci nesto "modernije" vezano za programiranje igara u Javi.
 
Odgovor na temu

Nedja995

Član broj: 309141
Poruke: 55
62.240.22.*



+1 Profil

icon Re: Killer Game Programming zastarela?28.08.2013. u 13:08 - pre 128 meseci
Citat:
blekmor: Java generalno nije bas pogodna za igrice. Ako zelis da pravis igrice ozbiljno, preporucujem ti C++.
Knjigu nisam citao, ali sam ubjedjen da je dobra. O'REILLY je veoma ozbiljan izdavac , tako da ne vjerujem da bi izbacili nesto sto nije vrhunsko.
Kako se Java ne koristi (mnogo) u industriji igara, pretpostavljam da sa njom mozes da naucis samo osnovne principe programiranja igara koje ces kasnije da usavrsavas sa nekim drugim prog. jezikom, ukoliko budes zainteresovan.
U prevodu : pretpostavljam da nije zastarjela, tj pretpostavljam da ne mozes naci nesto "modernije" vezano za programiranje igara u Javi.


Hvala na odgovoru blekmor
Ne odbacujem cinjenicu da je C++ daleko bolji za igrice.Cisto bih voleo te stvari u javi da naucim zato shto je vec ucim a bitan je princip pa je kasnije lakshe sa drugim jezikom pogotovo sa C++ koji je isto OO.
U Chapter 00 ove knjige stoje neki odgovori koliko je java dobra za igrice Chapter 00 - Chapter 00. Why Java for Games Programming? vredi pogledati.Knjiga je 2005 izdata ne znam koja je java to ali sada je sigurno josh bolja situacija sa novijom javom.Javite svoje misljenje o ovome.

Mislim da bi igricu tipa sah preko mreze ili bilo koju 2D da moze preko mreze da se igra lakshe i brze bi odradio sa javom nego sa c++.Molim vas ispravite me ako nisam u pravu.

Ako neko zna neki tutorial za renderovanje grafike tj. pravljenje animacije u javi (FPS, UPS, update, repaint ako me razumete shta me tacno zanima) noviji postavite.
Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

velimzo
...

Član broj: 278420
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Killer Game Programming zastarela?28.08.2013. u 14:08 - pre 128 meseci
Ne znam da li ti je ova informacija od bilo kakve koristi, al ajd da napisem nesto.
Zeleo sam nesto da naucim u vezi pravljenja igrica u Javi, pa sam umesto te knjige napao "Beginning Java SE 6 Game Programming - Third Edition". Ono sto je dobro u vezi knjige je sto postoji celokupan kod za igricu (koji naravno downloadujes sa neke od navedenih lokacija u knjizi). A kod konacne igrice bas i nije jednostavan. U pitanju je neki svemirski brod koji unistava asteroide. Mislim i da se knjiga moze relativno brzo proci.
U svakom slucaju nesto sam naucio, verovatno cu dalje ici na tu knjigu sto si ti preporucio.
Ja sam ovu knjigu uzeo bas zato sto je novijeg izdanja, mislim 2011 godina, misleci da se dosta toga promenilo. A onda sam prelistao tu O'Reilly knjigu sto si naveo, i rekao bih da se neki osnovni koncepti programiranja igrica i nisu nesto mnogo promenili u medjuvremenu.
Mislim da upravo u prvih nekoliko poglavlja ove knjige sto sam naveo imas ono sto si naveo da te zanima. A imas i tutorijale na youtube (ja bi prvo krenuo od tih tutorijala).
 
Odgovor na temu

velimzo
...

Član broj: 278420
Poruke: 62
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Killer Game Programming zastarela?28.08.2013. u 14:29 - pre 128 meseci
heh... jos nesto, zaboravih u prethodnom komentaru da ostavim link.

http://www.jharbour.com/BeginningJava/

Ovde mozes da isprobas igricu kakvu ce te nauciti da napravis kroz ovu knjigu sto sam naveo.
 
Odgovor na temu

Nedja995

Član broj: 309141
Poruke: 55
62.240.22.*



+1 Profil

icon Re: Killer Game Programming zastarela?28.08.2013. u 14:51 - pre 128 meseci
Poz velimzo hvala na odg skinuo sam knjigu svidja mi se ne znam kako je uspela da mi promakne da ne naletim na nju
Evo josh nekih knjiga uvezi animacije:
Filthy Rich Clients, 2007 (Developing Animated and Graphical Effects for Desktop Java Aplications)
Black Art of Java Game Programmig - 1996 Starija knjiga ali mozda nekom pomogne

Za grafiku:
Introduction to Computer Graphics Using java2D and 3D Second edition Frank Klawonn
 
Odgovor na temu

Deki11

Član broj: 30656
Poruke: 31
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Killer Game Programming zastarela?29.09.2013. u 00:37 - pre 127 meseci
Ovu knjigu sam čitao i koristio još kada je izašla krajem 2005. godine, i OK je. I ova druga navedena je OK. Principi koje tamo naučite biće vam od koristi...

Ali je pravo pitanje: izbor platforme za kreiranje igara.
Ja sam veliki ljubitelj Jave, ali osim Java ME (koja polako odlazi u prošlost), nema niti je bilo neke ozbiljnije mogućnosti za plasman Java igara. Dobro, bilo je i izuzetaka, kao što je Minecraft.

Postavite sebi pitanja:
Šta želim da radim sa svojom igrom kada je napravim?
Da je ja jedini igram i uživam u njoj?
Ili da podelim i svojim drugarima i rodbini, da se pohvalim da sam napravio igru?
Ili da služi kao referenca u CV-ju?
Kao vežba na fakultetu?
Ili želim da je postavim na neki download sajt i da se obogatim?

Za sve navedene stavke, osim poslednje, Java će biti sasvim dobar izbor, i samo napred.

Ali ako vam je želja da dobro zaradite na prodaji igre, onda prvo morate baciti pogled na tržište. A tamo vam je najvažnije osmisliti kako promovisati igru i zarađivati od nje. A to nije tako lako kako možda deluje. I ideja i celokupni gameplay su vrlo bitni.
Što se samog programiranja tiče, za pojedince ili male timove očigledno najbolja mogućnost je razvoj za Android i iOS, eventualno HTML5. Još bolje je koristiti neki game engine, kao što je Unity 3D, jer on jednom kreiranu igru može da (skoro) automatski portuje na sve bitnije mobilne, web, desktop i konzolne sisteme. To dramatično štedi trud i ubrzava razvoj.

No, ja sam se previše raspisao ovde, a i malo skrenuo sa teme :)

 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
84.246.168.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Killer Game Programming zastarela?30.09.2013. u 09:09 - pre 127 meseci
Citat:
blekmor:
Java generalno nije bas pogodna za igrice. Ako zelis da pravis igrice ozbiljno, preporucujem ti C++.
Knjigu nisam citao, ali sam ubjedjen da je dobra. O'REILLY je veoma ozbiljan izdavac , tako da ne vjerujem da bi izbacili nesto sto nije vrhunsko.
Kako se Java ne koristi (mnogo) u industriji igara, pretpostavljam da sa njom mozes da naucis samo osnovne principe programiranja igara koje ces kasnije da usavrsavas sa nekim drugim prog. jezikom, ukoliko budes zainteresovan.
U prevodu : pretpostavljam da nije zastarjela, tj pretpostavljam da ne mozes naci nesto "modernije" vezano za programiranje igara u Javi.


Da tacno je da C++ daje bolje perfomanse kad su igre u pitanju, ali ne bih ja Javu odbacivao. Primera radi pogledaj Jake 2 (Quake 2 java port), port postoji nekih 5-6 godina i tada je davao bolji frame rate nego original pisan na C-u. Sa druge strane kod igara najvise opterecujes graficku kartu, a tu mu manje vise dodje isto, ali pozvao openGL iz jave ili C++.

 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.speedy-order.com.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Killer Game Programming zastarela?07.10.2013. u 17:23 - pre 127 meseci
http://jmonkeyengine.org/

engine za pravljenje igara napisan u Javi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Killer Game Programming zastarela?

[ Pregleda: 5080 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.