Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu

[es] :: Office :: Excel :: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7880 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu13.03.2013. u 15:44 - pre 135 meseci
Napravila sam mali programčić za obračun radnog staža. Imam problem jer neće da mi se sortiraju imena Azbučnim(abecednim) redom. Imena treba da se nalaze baš na mestima kao na primeru jer kada to stavim u padajući meni treba da mi se pokaže samo zadnji red sa podacima koji su u istom redu sa imenom, Pozdrav svima!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu13.03.2013. u 16:25 - pre 135 meseci
Ne kontam, sve ćelije prazne, nema padajućeg menija, nema ništa.

Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu13.03.2013. u 19:11 - pre 135 meseci
Evo ti ponovo primer ali sada sa konkretnim stvarima šta se traži, pozdrav!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu13.03.2013. u 20:09 - pre 135 meseci
I dalje mi nije jasno kada složiš imena po abecedi, čemu služe tabele?
Možda ti ovo pomogne...
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu13.03.2013. u 21:20 - pre 135 meseci
Evo dodatnog pojašnjenja primera, Pozdrav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu13.03.2013. u 22:01 - pre 135 meseci
Ne znam što ti je problem praviti listu imena negde posebno, kao u ovom primeru.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu13.03.2013. u 22:52 - pre 135 meseci
Nije mi problem praviti posebnu listu pa onda vući podatke sa nje. Međutim, često se ta lista menja po više kriterijuma (neki odlaze, neki dolaze, neki na bolovnje islično) pa mi to komplikuje posao. Koliko sam shavtila nije moguće direktno sortiranje na licu mesta već samo zaobilazno, pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu16.03.2013. u 01:09 - pre 135 meseci
Ja sam već postavila jedan problem u vezi sortiranja u excel 2007 ali niko mi još nije konkretno ponudio rešenje.
Problem je verovatno veoma prost ali ja nikako da ga rešim i mnogo se nerviram. Problem se svodi na sortiranje po abecednom redu u koloni u kojoj su neki redovi popunjeni a neki prazni ali tako da prazni redovi i dalje ostanu prazni. Vidi u prikačen primer. Biću zahvalna svima koji uzmu u razmatranje moj problem, pozdrav!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu16.03.2013. u 11:04 - pre 135 meseci
Kao što vidite ja slabo stojim sa excelom ali imam volju da učim. Makroe ne znam jer pre toga treba da naučim mnogo drugih stvari. Izvinjavam se ali Vaš odgovor mi nije jasan i za sada mi ne pomaže. Vi kažete da podatke stavim u kolonu A kako bi ih lakše sortirala. Pa moji podaci po kojima trebam sortirati su baš u koloni "A", ali ne mogu nikako da ih sortiram,Veliki pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

lukarim
dado kekić
sss

Član broj: 292674
Poruke: 53
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu16.03.2013. u 16:30 - pre 135 meseci
Sanjence evo da te to ne izluđuje. Nije jednostavno a nije ni komplicirano.
Zapravo tvoj primjer je atipičan i njegovo rješenje nemožeš nači na Internetu.
Iskustvom češ steči rutinu i naučiti kako iz excela izvuči najbolje za pojedini problem.
Eto mislim da će ti pasati. Ajde sada jedno pitanje Gdje je najbolji roštilj u Leskovcu.
Ajde nabavi dobar recept, ja ću sve potrebne namiriice i sve ćemo izmješati jednim dobrim makroom.
Makro če sve raditi umjesto nas. Mi ćemo samo sjediti i gledati.
Je li ono leskovačka mučkalica.
Pozdrav
Luka iz Rima

Code:

Sub Homage()
' jako je važno da su podaci i formatiranja postavljeni kao u primjeru
'Croexcel za Lukarim-a posvečeno i Iveku33, puno pozdrava.
Dim y As Long
Dim i As Long
Dim c As Range
    Sheets("c").Select
    Range("A2:g10000").Delete
    Application.Wait Now + TimeSerial(0, 0, 1) 'ovo se može izbrisati da bi makro išao glatko
    Sheets("I").UsedRange.Copy Range("a2")
        i = Range("a65536").End(xlUp).Row
    For y = i To 1 Step -6
        Range(Cells(y - 4, 1), Cells(y + 1, 1)) = Cells(y, 1)
    Next
        Range("A2").CurrentRegion.Sort Key1:=Range("A2"), Order1:=xlAscending, Header:=xlGuess, _
        OrderCustom:=1, MatchCase:=False, Orientation:=xlTopToBottom, _
        DataOption1:=xlSortTextAsNumbers
        Application.Wait Now + TimeSerial(0, 0, 1)
    For Each c In Range("a2:a" & i + 1)
        If c.Interior.ColorIndex = xlNone Then
        c = ""
        End If
    Next
End Sub


U prilogu ti je fajl
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu16.03.2013. u 17:01 - pre 135 meseci
Upravo polazim za Leskovac jer živim na relaciji Niš-Leskovac. Roštilj je odličan u obadva grada i što je najvažnije nije skup. Za jedniu kafu u Rimu, ovamo se možeš najesti prvoklasnog roštilja i makar još dva piva preko toga. Na brzinu sam pogledala jer žurim, čini mi se da će to biti to ali macro neće da se pokrene.
Slabo stojim sa makroima pa mi jedino to može biti problem. U svakom slučaju mnogo hvala i pozdrav tebi i večnom gradu. Ako ne rešim problem sa pokretanjem makroaja ću se opet javiti ali sadažurim!!!
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu16.03.2013. u 18:45 - pre 135 meseci
Rešenje formulom:

(1) obeležiš A kolonu > desni klik > Insert
(2) daš ime koloni, npr 'sort'
(3) u prvu slobodnu ćeliju uneseš =IF(LEN(B2);B2;A3)
(4) istu iskopiraš nadole
(5) sad sve formule pretvoriš u tekst: Select > Copy > Paste Values
(6) sortiraš tabelu

    


Vidiš sa slike da prvi radnik ima red manje jer se "razmaci" pripisuju nadole, tako da će ti trebati i red viška ispod zaglavlja, pre nego što formule pretvoriš u tekst.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu17.03.2013. u 00:05 - pre 135 meseci
Hvala Vam 3okc, to je otprilike to, pozdrav!!!!
 
Odgovor na temu

lukarim
dado kekić
sss

Član broj: 292674
Poruke: 53
*.adsl.net.t-com.hr.



+3 Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu17.03.2013. u 08:02 - pre 135 meseci
Važno je da si dobila rješenje koje te zadovoljava. Baš je ljepo što ti je 3okc ideju iz makroa formulom pretočio u tvoje razumjevanje. Prilagodio tvom "uzrastu". Bolje je od mene to shvatio.
Zapravo sve u Excelu počima sa formulama, makroi su veći nivo. Nisam vodio računa da si baš početnik, što se ne bi dalo isčitati iz problema koji si postavila.Ako želiš mogu ti objasniti šta treba da napraviš da bi se makro pokrenuo, tako da nečeš morati kopati po tabeli. Nemoj zaboraviti izbrisati kolonu A da ti list izgleda kao što si htjela, zapravo isto kao prije.
Ako treba još nešto samo pitaj, i nastavi učiti u životi će ti to trebati, ovakva su mjesta upravo stvorena za to. Više se ovdje može naučiti nego na bilo kojem fakultetu.
Što se tiče roštilja samo on nedostaje u Rimu. Kada plaća Excel onda u Rimu ništa nije skupo.
Pozdrav Luka iz Rima

 
Odgovor na temu

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu17.03.2013. u 12:00 - pre 135 meseci
Nisam baš totalni početnik, Excel me mnogo zanima i želim da ga naučim što bolje. Bilo mi je nelogično da kod sortiranja kolona u kojima ima praznih redova ne postoji mogućnost da se to uradi direktno pa sam zato morala tražiti pomoć. Ja pomalo znam i makroe ali na mom računaru neće dase pokrene nijedan i onda sam digla ruke od njih. Trebala bi mi pomoć za makroe (za početak pokretanja makroa), da bih savladala i njih. Kada bi bilo moguće poslala bi ti jednu gurmansku pljeskavicu ali e-mail to ne podržava , Veliki pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu17.03.2013. u 12:24 - pre 135 meseci
Citat:
sanjence: Nisam baš totalni početnik, .................Ja pomalo znam i makroe ali na mom računaru neće dase pokrene nijedan i onda sam digla ruke od njih. Trebala bi mi pomoć za makroe (za početak pokretanja makroa), da bih savladala i njih.
Ako te muči pokretanje makronarebi u Excelu, provjeri da li ti Excel dozvoljava pokretanje makronaredbi.
Ili dozovla pokretanja makronaredbi Excel 2007
 
Odgovor na temu

sanjence
Sanja stevic
Leskovac Srbija

Član broj: 310807
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu17.03.2013. u 15:17 - pre 135 meseci
Aktivirala sam naredbe za pokretanje makroa (srednji nivo) ali uvek kada pokušam pokretanje piše:"Canot run the macro. The macro may not be available in this workbook or all macros may be disabled". Verovatno ima još nekih opcija koje treba da aktiviram na računaru da bi se makro pokrenuo. U pitanju je excel 2007. Velik ipozdrav!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu17.03.2013. u 19:21 - pre 135 meseci
Dobar adsl imaju u Hrvatskoj izgleda kad se mozes preko njega javljati cak iz Rima
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu17.03.2013. u 19:33 - pre 135 meseci
A ti ne znas
 
Odgovor na temu

FOX028
Visoka tehnicka skola strukovnih studija
Kosovska Mitrovica

Član broj: 258986
Poruke: 850

Sajt: https://www.zile028.com


+49 Profil

icon Re: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu18.03.2013. u 07:21 - pre 135 meseci
Citat:
sanjence:
Aktivirala sam naredbe za pokretanje makroa (srednji nivo) ali uvek kada pokušam pokretanje piše:"Canot run the macro. The macro may not be available in this workbook or all macros may be disabled". Verovatno ima još nekih opcija koje treba da aktiviram na računaru da bi se makro pokrenuo. U pitanju je excel 2007. Velik ipozdrav!!

Kod mene je ovako podeseno u Trust centru i svi mi macroi rade.



[Ovu poruku je menjao FOX028 dana 18.03.2013. u 09:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao 3okc dana 20.03.2013. u 13:59 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Sortiranje podataka po azbučnom(abecednom) redu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7880 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.