Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje Wireless Biquad antene!

[es] :: Wireless :: Pravljenje Wireless Biquad antene!

[ Pregleda: 5362 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lazoman

Član broj: 261300
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Pravljenje Wireless Biquad antene!16.08.2012. u 12:18 - pre 142 meseci
Da li bi neko mogao da objasni kako to sve funkcionise, kako se i sa cim treba usmeriti feed i gde tacno, da li postoje sprave koje ce potpomoci tokom izrade da izvucemo najbolje iz nase antene, i da li to sve vredi praviti. Znaci od wireless kartice pa do same antene, sta mi sve treba i kako se pravi..? :)

Hvala unapred na odgovoru.
 
Odgovor na temu

zivanicd
Dejan Zivanic
KLADOVONET ISP
Kladovo

Član broj: 137218
Poruke: 1129
*.zivanic.com.

Sajt: www.kladovo.net


+139 Profil

icon Re: Pravljenje Wireless Biquad antene!17.08.2012. u 21:37 - pre 142 meseci
Citat:
Lazoman:
Da li bi neko mogao da objasni kako to sve funkcionise, kako se i sa cim treba usmeriti feed i gde tacno, da li postoje sprave koje ce potpomoci tokom izrade da izvucemo najbolje iz nase antene, i da li to sve vredi praviti. Znaci od wireless kartice pa do same antene, sta mi sve treba i kako se pravi..? :)

Hvala unapred na odgovoru.


Brate kupi grid od ReinkJeta iz Sapca za 1800 din i je izmotavaj se sa bikvadovima i kantenama.
 
Odgovor na temu

Nasa_do_tokija

Član broj: 305707
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Pravljenje Wireless Biquad antene!25.08.2012. u 15:37 - pre 141 meseci
Ovde ti sve lepo pise http://www.qsl.net/yu1aw/Misc/optim_biquad_ant.htm
Predlazem ti da pravis ovaj optimalni a ne fid za parabolu jer sa tim fidom odnosno duplim biquadom barem ja nisam nista postigao.
Znaci napravis optimalni biquad na sat antenu montiras neki L profil koji ces moci da pomeras gore dole i to je cela mudrolija.Sto se tice samog biquada ne pravi se tesko jedino moze da bude malo tesko dok ga ne zalemis za cevcicu (Ja sam koristio cevcicu od radio aparata jer je mesingana)Konektor je bolje i da ne stavljas vec samo odgulis koaksialni kabal i gurnes ga kroz cevcicu a a onaj vruci deo kabla ili onu srednju zicu zalemis za biquad.
A to izmotavanje sto on pominje to je mozda po njemu jer je ReinkJet smece od antene gde uvaljuju svasta.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Pravljenje Wireless Biquad antene!26.08.2012. u 08:00 - pre 141 meseci
Ne preteruj. ReinkJet antene su sasvim dobre u varijanti sa 40 cm CFD400 kabla.


 
Odgovor na temu

Nasa_do_tokija

Član broj: 305707
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Pravljenje Wireless Biquad antene!29.08.2012. u 18:09 - pre 141 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Ne preteruj. ReinkJet antene su sasvim dobre u varijanti sa 40 cm CFD400 kabla.

Da ali ni jedna ne moze da pridje dobro odradjenoj biquad sa sat tanjirom.A te varijante sa 40 cm kabla se redje prodaju vise forsiraju onaj RG6 od 15 metara.Rade te antene ali im cene nisu realne jer guraju sve i svasta i kad se onaj fid gore na anteni razlemi ili udje voda eto veselja.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Pravljenje Wireless Biquad antene!30.08.2012. u 08:05 - pre 141 meseci
Ponoviću nešto što svako malo moram da ponavljam: svaka antena koja je ispravna je dobra ako se koristi na pravilan način.

Da li je antena dobra prvenstveno određuje to da li je upotrebljena na odgovarajući način.

Ovo tvoje poređenje je besmisleno. Možeš tako da porediš i dečiji trotinet sa formulom I pa da tvrdiš da je Fromula I bolja... (ne tvrdim da je odnos ove dve antene takav, samo karikiram).

Uzmi antene pribiližno istih karakteristika po deklaraciji proizvođača pa ih poredi tako kako si krenuo.

 
Odgovor na temu

Nasa_do_tokija

Član broj: 305707
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Pravljenje Wireless Biquad antene!30.08.2012. u 20:25 - pre 141 meseci
Jacina antene zavisi od reflektora ako poredimo biquad i onaj sljam grid.Dobricic je lepo objasnio sve u svom tekstu i nema potrebe za razglabanjem.Cak je i 3d korner za 5.8 isto tako daleko bolja nego one sto prodaju za 100 evra a realno ne vredi vise od 50.A koje bi to antene bile priblizne ? Ja sam naveo slucaj sa biquadom i gridom sad ne znam koja ima uzi ugao zracenja no to nije ni toliko bitno.Sam biquad ima oko 11-12 decibela a fid kod gridovke nemam pojma mada mislim da nije iznad 10 dB.Uporedjivanje 3d korner za 2.4 i grida nije bas najbolje jer 3d korner ima veci ugao zracenja ali je istinskih 18 dB.Sve u svemu bilo koja Dobriciceva antena je dobra i radice posao samo je potrebno pridrzavati se teksta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pravljenje Wireless Biquad antene!

[ Pregleda: 5362 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.