Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BiQuad sa krilcima Antena

[es] :: Wireless :: BiQuad sa krilcima Antena

[ Pregleda: 5234 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NoDzA
Miroslav Jovanovic
Mosorin

Član broj: 147563
Poruke: 18
212.200.180.*



Profil

icon BiQuad sa krilcima Antena21.10.2007. u 23:31 - pre 201 meseci
Pozdrav svima vidim da antene za samougradnju nisu bile skoro na forumu i da to sto jesu sve su STARE.Vecina linkova neradi koji su bili onda postavljni.Sada bih hteo da napravim BIQUAd ali linkovi nerade nasao sam neki ali je na engleskom a ja bas nerazumem engleski http://www.trevormarshall.com/biquad.htm dali bi bi bio neko raspolozen da mi malo objasni oko ove antene ili (da mi prevede).Cuo sam da je sa krilcima bolji BIQUAD.
Ili da mi predloze sajt da bude na srpskom.

 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
77.46.157.*



+292 Profil

icon Re: BiQuad sa krilcima Antena22.10.2007. u 20:03 - pre 201 meseci
koristi malo pretragu
http://vbm.lan23.ru/
http://www.bgwireless.net/
http://www.wifihr.net/
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

NoDzA
Miroslav Jovanovic
Mosorin

Član broj: 147563
Poruke: 18
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: BiQuad sa krilcima Antena23.10.2007. u 19:38 - pre 200 meseci
Koristio sam samo uvek izbaci sajtove na stranim jeziku pa je to problem hvala ti za ona dva sajta sto razuem.Ali tu nisam uspeo da pronadjem BiQuad sa krilcima?Nesto sam pokusavao da prevedem i mislim da su krilca 3mm ako se nevaram,a dali su ona 3mm i kod 123x123mm ili 110x110mmI ako nisu dali moze neko da mi kaze koliko su?
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.ns.ac.yu.



+54 Profil

icon Re: BiQuad sa krilcima Antena24.10.2007. u 12:01 - pre 200 meseci
Nemoj da se mučiš sa krilcima, jako je mala razlika. U principu je bolje što veći reflektor, ali ja sam za reflektor koristio pločicu kaširanog pertinaksa standardnog formata 10*16 cm i antena šljaka ko zmaj. Na srpskom imaš gomilu antena za wireless pa između ostalih i biquad na sajtu http://yu1aw.ba-karlsruhe.de/ANT.htm pri dnu imaš i optimalnu biquad antenu za 2.4 GHz
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
89.216.49.*



+36 Profil

icon Re: BiQuad sa krilcima Antena24.10.2007. u 15:18 - pre 200 meseci
Konstruktori bi-quad-ova , kantena i ostalih gluposti su najvise zasluzni za danasnje lose stanje u wifi mrezama gde svaki idiot zraci na sve strane i net je dobrim delom usporen zbog takvih korisnika koji prave zagusenja ... sa povecanjem brzina paketa vecina komercionalnih AP-ova se susrece sa problemom nedovoljnog kapaciteta zbog losih signala pojedinih korisnika kojima je jedini cilj prikljucenja bila sto jeftinija oprema i egocentrican pogled na ostale korisnike na mrezi pa tako da sad zbog takvih ispastaju svi....
 
Odgovor na temu

NoDzA
Miroslav Jovanovic
Mosorin

Član broj: 147563
Poruke: 18
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: BiQuad sa krilcima Antena25.10.2007. u 17:52 - pre 200 meseci
Citat:
reb0rn: Konstruktori bi-quad-ova , kantena i ostalih gluposti su najvise zasluzni za danasnje lose stanje u wifi mrezama gde svaki idiot zraci na sve strane i net je dobrim delom usporen zbog takvih korisnika koji prave zagusenja ... sa povecanjem brzina paketa vecina komercionalnih AP-ova se susrece sa problemom nedovoljnog kapaciteta zbog losih signala pojedinih korisnika kojima je jedini cilj prikljucenja bila sto jeftinija oprema i egocentrican pogled na ostale korisnike na mrezi pa tako da sad zbog takvih ispastaju svi....

Ako neces da pomognes nemoj ni smetati!
Sto se tice signala Nekvarim tebi signal!
-Stase ti onda nerviras
 
Odgovor na temu

NoDzA
Miroslav Jovanovic
Mosorin

Član broj: 147563
Poruke: 18
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: BiQuad sa krilcima Antena15.12.2007. u 19:34 - pre 199 meseci
Hvala vam svima sto ste mi pomagali moja antena radi i sljaka kao luda!!!!!!!!!
Hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

Kolins Balaban
Kolins Balaban
Srednja bosna

Član broj: 4847
Poruke: 1318
*.team.ba.

ICQ: 166070540


+8 Profil

icon Re: BiQuad sa krilcima Antena16.12.2007. u 12:22 - pre 199 meseci
pa upravo o tome kolega rebOrn i prica. ta antena sljaka tebi, i ti si zadovoljan. a koliko steti drugima (a vjeruj mi, toliko steti i tebi samom), to tebe uopste i ne zanima. tu su krivi sami provideri, koji radi sto veceg profita dozvoljavaju takvim kao sto si ti, da se prikljuce na wireless. radi nekih 40km, koliko kosta antena, koju je napravio neko ko to radi profesionalno, i drzi se svih uputstava, ti ces pravljenjem antene pokvariti signal mnogima oko sebe. takvim drskim, i ufuranim osobama, kao sto si ti, uopste ne treba pomoci.
MyCoNfa:
CPU: AMD Phenom II X4 965 3,4GHz BOX
Maticna:Asus M4A89GTD PRO
RAM: Corsair 4x2GB 1600MHz, 9-9-9-24
Grafa: Diamond ATI 5870 1GB
HDD:3xWD 320GB AAKS, stripe raid
DVD/RW:LG,SATA
SilverStone SST-ST50F 500W
CoolerMaster CM690
LG 24" 2453TQ-PF
Tastatura A4Tech X7 G800
Stakor: A4Tech X7-755FS
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
89.216.49.*



+36 Profil

icon Re: BiQuad sa krilcima Antena18.12.2007. u 00:21 - pre 199 meseci
danas me zove jedan kolega kaze neradi mu wifi vec nedelju dana (pu gadovi, banditi, lazovi isp, ovo ono...) ja odem tamo puna soba "strucnjaka" kao ma nema sanse da je do tebe ti si na 300m od Ap-a tebi bi i bez antene sve SUPER radilo ma i zica bez icega ima da radi....
Ali posto oni nisu nista resili sednem ja za PC, ulogujem se u Ovislink onaj sa B/G standardom sto pokazuju nivo signala i gledam jacina 7-10% :))))
Odem na tavan AP na prozoru, bi-quad sav ofucan (star 3 meseca) kriv, zelen ma ko da ga je neko usrao (jedan moj drug trazi vodu i so da ga opere kaze on svoj pere svakih nedelju dana i sve fura ....) i sto je najgore strucnjaci stavlili 5m kabla a moglo je 1.5m ladno... aj i to nije strasno vec bi-quad tuce TACNO u kraj odzaka!!! aj sto se AP anetna vidi sa bilo koje pozicije oni su montirali bas tu!! :))))
Odnesem kuci AP probam sve radi OK samo ste je meni signal na 2km 5m kabla i najeftnijom sabackom antenom 44% :))
I tako posto pomeranje i pranje bi-quada nije pomoglo lepo sam im rekao pravac grad 25e u djep kupite antenu i resili ste sve probleme....
E sad strucnjacima nije jasno kako je to radilo 3 meseca,... tako da sam ja otisao kuci a oni nek eksperimentisu i prave skart od kanti i ko zna cega...
PS: bakar izlozen kisom jako brzo "korodira" ili sta vec i podosta oslabi pa prakticno nicemu nesluzi, e sad stavi palstiku preko njega od 10dB pojacanje dobices samo 5dB a stavi ga na kisi imas da ga cistis , smirglas svake dve nedelje
Ja kuci mogu samo da j.... m.... kad mi ping skoci na 500-2000ms zbog idota koji sa -88dB puste torrent i sve uguse dok prokleti ISP ne montira Mikrorik i sve strucnjake banuju u tri pm..
 
Odgovor na temu

NoDzA
Miroslav Jovanovic
Mosorin

Član broj: 147563
Poruke: 18
*.mynsn.net.



Profil

icon Re: BiQuad sa krilcima Antena01.01.2008. u 17:55 - pre 198 meseci
Ja zivim u MOSORINU ima nas oko 30 korisnika interneta stoga samo 5 imaju kupljene antene,a ostalo su bi-quad antene zasticene od kise i drugih nepogoda.Signal nam je oko -70 dBm.Radi nam slima odlicno!!!!
Mozda se taj uvredio sto sam mu napisao,ali on je mene prvi poceo da proziva(on od mene 500 km udaljen i ja njemu kvarim signal).Drugim ljudima koji su mi pomagali svaka cast!!!!!Imaju pice kada e vidimo!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: BiQuad sa krilcima Antena02.01.2008. u 00:56 - pre 198 meseci
Coekje govorio principijelno. Sto siri ugao zracenja imas na klijentskoj anteni to znaci da emitujes u prostor gde je to nepotrebno i time potencijalno ometas druge.

Inace, -70dBm nije dobar signal, a znacenje reci "odlicno" je vrlo subjektivna kategorija - to smo imali prilike da se uverimo mnogo puta upravo na ovom forumu.
 
Odgovor na temu

pbenka
Bački Petrovac

Član broj: 41366
Poruke: 506
*.cable-2.sattrakt.net.



+54 Profil

icon Re: BiQuad sa krilcima Antena02.01.2008. u 11:45 - pre 198 meseci
reb0rn, da li ti misliš da taj "najjeftiniji šabački grid" nema svoj fid u plastici i da nije zaštićen od nepogoda? Problem jer ovde što ima dosta korisnika wirelessa, koje uglavnom zanimaju kompjuteri, a što se tiče radiotehnike i uopšte nekog smisla za tehniku i konstruisanja, e tu su slabi. Onda se dešava i to što pominješ, korodirani biquad jer se niko nije setio da se to može poprskati plastik - sprejom ili bojom u spreju da se zaštiti bakarna površina. Taj "šabački grid", ako mislimo na istu antenu sam imao prilike da montiram na jednom mestu, i mogu ti reći da je na svoj krov nikad ne bi stavljao umesto 3D kornera ili biquada koje sam sam pravio. Završna obrada mi nije ulivala poverenje, jer bi ja u kućnoj radinosti bolje rešio neke stvari.
Pavel - yt7ta
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
212.200.55.*



+36 Profil

icon Re: BiQuad sa krilcima Antena13.01.2008. u 16:21 - pre 198 meseci
naravno ali znaj da 99% ljudi nema pojma i da ni poriblizno kao ti nemogu napraviti ispravan bi-quad kojeg ce jos pri tome zastititi da ne govorim o 3d korneru, video sam ih gomilu i uopste im nije jasno da je preciznost u izradi osnova a za zastitu nisu ni culi..
sto se tice sabackog grida znam da ima fuseraja ali je ipak bolji od sranja koje 90% korisnika samo napravi, ali po mom iskustvu u 90% su krivi korisnici koji nisu dobro rotirali antene , usmerili i povezali, u selu sam video svasta i wifi mi se vise nego smucio...
PS: trenutno se raspravljam sa tipom koji je forsirao AP na 1MBit a pri tom smanjio treshhold i zagusio celu wifi mrezu a pri tom ima AP + greed kojeg je otvarao i petljao sa feedom i ko zna sta je sjebao... jso pritom je kupio onaj sa antenskim kablom od 10m :(((
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: BiQuad sa krilcima Antena

[ Pregleda: 5234 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.