Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mogu li se povezati na wireless samo uz pomoc kartice, bez antene?

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Mogu li se povezati na wireless samo uz pomoc kartice, bez antene?

[ Pregleda: 4112 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wlada88
wladimir dinic
Nis

Član broj: 94949
Poruke: 64
217.24.27.*

Sajt: www.super-bre.co.nr


Profil

icon Mogu li se povezati na wireless samo uz pomoc kartice, bez antene?10.09.2008. u 18:41 - pre 190 meseci
Udaljen sam od predajnika nekih 300-500 m, predajnik je na brdu, a ja zivim ispod bda, direktna linija. Interesuje me da li se mogu povezati na bezicni wireless internet bez antene, jer ta kartica za wireless ima soju antenu? Da li je moguce i koliko je jak signal, s' obzirom da bi antena koja ide uz karticu logicno bila u sobi?
p.s. Ne znam mnogo wireless terminologiju, pa mi oprostite zbog laickog recnika.
Hvala unapred. Pozdrav
WLADDA88
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Mogu li se povezati na wireless samo uz pomoc kartice, bez antene?10.09.2008. u 19:50 - pre 190 meseci
Na tim daljinama bolje ne pokusavaj, i da napravis "nesto", patice se svi zbog tebe!
 
Odgovor na temu

Ghost_iggy
M.Sc. Mechanical Engineer
Beograd

Član broj: 183831
Poruke: 30
80.93.236.*



+1 Profil

icon Re: Mogu li se povezati na wireless samo uz pomoc kartice, bez antene?14.09.2008. u 11:53 - pre 190 meseci
Ta antena ti verovatno sluzi za vezu sa nekim mreznim risiverom, recimo u kuci kad bi zeleo da vezes vise racunara na net. Ja imam wireless net kuci i lik koji mi je kacio kaze da je frekfencija na kojoj radi wireless oko 2.4 GHz pa nikakve fizicke prepreke nisu dozvoljene izmedju antene i predajnika, odnosno antena i predajnik moraju da se opticki "vide" inace dolazi do prekida veze. Sto znaci da verovatno moras da kupis antenu.

Pozdrav.
iggy
 
Odgovor na temu

wlada88
wladimir dinic
Nis

Član broj: 94949
Poruke: 64
*.smin.itsisp.net.

Sajt: www.super-bre.co.nr


Profil

icon Re: Mogu li se povezati na wireless samo uz pomoc kartice, bez antene?14.09.2008. u 20:17 - pre 190 meseci
Hvala na savetima, moj drug je na vecoj udaljenosti probao samo sa karticom i nije imao signal, ali kad je kupio antenu stvari su se drasticno promenile. Kupicu karticu zajedno sa antenom.
pozdrav
WLADDA88
 
Odgovor na temu

wlada88
wladimir dinic
Nis

Član broj: 94949
Poruke: 64
*.smin.itsisp.net.

Sajt: www.super-bre.co.nr


Profil

icon Re: Mogu li se povezati na wireless samo uz pomoc kartice, bez antene?14.09.2008. u 20:28 - pre 190 meseci
Hvala na savetima, moj drug je na vecoj udaljenosti probao samo sa karticom i nije imao signal, ali kad je kupio antenu stvari su se drasticno promenile. Kupicu karticu zajedno sa antenom.
pozdrav
WLADDA88
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Mogu li se povezati na wireless samo uz pomoc kartice, bez antene?

[ Pregleda: 4112 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.