Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Selektor reprezentacije hora Srbije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Selektor reprezentacije hora Srbije

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70471 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 14:27 - pre 144 meseci
Citat:
Sceka: Iz Blica:

Ovo boldovano sam ja naznacio da bi bilo uocljivije, nema ga u originalnom tekstu!

Znaci, cinjenica je da ni po kakvom zakonu nije obavezno pevanje Himne! Da nije tako, garantujem da Nikolic ne bi sebi dopustio da krsi zakon NE pevanjem himne na polaganju zakletve za Predsednika Srbije!!!

Znaci, ko god ubacuje pevanje Himne u bilo kakvu pozitivnu/negativnu konotaciju gresi jer po zakonu nije obaveza. Tacka.

Sve ostalo...



Pozdrav!


Brkaš lončiće. Po više osnova.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 14:30 - pre 144 meseci
Citat:
dule_ns: Brkaš lončiće. Po više osnova.

Pa lepo sam napisao u svakom postu - odnosi se na pevanje Himne! Sta se tu brka?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 14:37 - pre 144 meseci
Citat:
osvetakana: Pa kad bi se to tako tumačilo onda ni žrtve silovanja ne bi bile oštećene jer "su imale priliku da uživaju u seksu". Naravno da su to gluposti.

Ljudska prava su neotudjiva.


Ajde leba ti ne lupetaj! Igranje za reprezentaciju je privilegija. Pravo bi bilo kad bi to bilo odredjeno zakonskim normama, a to nigde nije odredjeno. Na cega ces se pozvati ako smatras da treba da igras u reprezentaciji? Na formu? Pa selektor se pita pre nego igraci. Sta mislis cija ce prevagnuti?

Ako je i pozvan, na koju odredbu kog zakona i na koju odredbu Ustava ce se pozvati? Prekrsio je ugovor. Tu vaze pravila obligacionog prava. Time sto su potpisali odredbu da moraju pevati himnu drzave ciji su gradjani nije prekrsena nijedna zakonska ni ustavna norma.

Sto se tice silovanja-mesas pojmove. Zrtva silovanja nije potpisivala nikakav ugovor. Ona je protiv svoje volje morala da trpi nesto, prinudom drugog lica. Ljajic je potpisao ugovor u kome stoji odredba da mora da peva himnu. Znaci pristao je na to i posle prekrsio ugovor. Naravno da mu sledi noga.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 14:38 - pre 144 meseci
Prvi lončić - Inauguracija skupštine i predsednika sa jedne strane i prijateljska fudbalska utakmica sa druge strane.

Drugi lončić - nije pitanje da li je zakonska obaveza da se peva himna (svakome je jasno da nije, posebno što nije definisano gde i kad) nego da li je selektor prekršio zakon o diskriminaciji kad je fudbalera izbacio iz reprezentacije zato što nije pevao himnu.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 14:44 - pre 144 meseci
Ne, ovde je stvar u tome da li je ta odredba ugovora diskriminatorska. Izbacivanje je posledica povrede ugovorne obaveze.
Evo Zakona o zabrani diskriminacije pa neka neko pronadje koji clan je prekrsen:
http://www.mojepravo.net/propi..._o_zabrani_diskriminacije.html
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 14:50 - pre 144 meseci
Ok, može i tako.


Naravno, šira tema je odnos većinskog naroda u Srbiji i Srpske elite prema manjinama (u ovom slučaju nacionalnim, ali može se proširiti i na sve ostale) i reperkusuje koje taj odnos proizvodi.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 14:52 - pre 144 meseci
@fanfon

Hajde molim te, napisi nesto o tom "ugovoru". Pominjes i Obligacione odnose...Gde je i kada overen taj "ugovor"? U kom sudu, opstini...Znas li ti uopste kakav je to "ugovor"?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 14:57 - pre 144 meseci
To je nebitno. Receno je da je ugovor. Zna se sta se misli pod ugovorom. Ako mislis da nije validan onda pronadji u Zakonu o zabrani diskriminacije ili Ustavu koja odredba je prekrsena Mihajlovicevim potezom. Jos niko konkretno nije od pocetka diskusije to napisao.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 15:16 - pre 144 meseci
Citat:
fanfon: To je nebitno. Receno je da je ugovor. Zna se sta se misli pod ugovorom. Ako mislis da nije validan onda pronadji u Zakonu o zabrani diskriminacije ili Ustavu koja odredba je prekrsena Mihajlovicevim potezom. Jos niko konkretno nije od pocetka diskusije to napisao.

Paaa, ucestvovao si na temi od pocetka. Verovatno si zaboravio ili nisi pazljivo citao. ;)

Na strani 2. @mmix je postavio koji clanovi su po njegovom misljenju prekrseni.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 15:22 - pre 144 meseci
Citat:
dule_ns: Prvi lončić - Inauguracija skupštine i predsednika sa jedne strane i prijateljska fudbalska utakmica sa druge strane.

Drugi lončić - nije pitanje da li je zakonska obaveza da se peva himna (svakome je jasno da nije, posebno što nije definisano gde i kad) nego da li je selektor prekršio zakon o diskriminaciji kad je fudbalera izbacio iz reprezentacije zato što nije pevao himnu.

Pa nema nikakvog loncica. Pisao sam o tome da li je ili nije po zakonu ne pevanje Himne prekrsaj/kaznjivo. Gde ces veci primer za to nego primer pevanja/ne pevanja pri izvodjenju Drzavne Himne Predsednika Srbije?!?!?! Znaci, pricam o pevanju Himne - zvanicno mora ili ne! O tome je na temi dosta toga receno pa zato i taj moj komentar!!!

A sad nesto iz stampe, Blic Sport:
Citat:
"Postoje stvari preko kojih ne mogu i neću da pređem, a jedna od njih je pevanje himne. Ako neko nosi dres i grb Srbije, treba da reprezentuje zemlju u svakom trenutku. Razgovarao sam sa Ljajićem, ali nije mogao da mi objasni u čemu je bio problem, rekao je samo da su u pitanju bili privatni razlozi. Žao mi je, on je igrač na koga sam računao i ovo nije bila odluka isključivo protiv njega. Isto bi bilo i da je bilo koji drugi igrač to uradio", rekao je Mihajlović za sajt FSS-a.

On je dodao da je Ljajić trebalo ranije da mu kaže da postoji neki problem, a ovako ga je doveo pred "svršen čin".

Podvuceno - To je nesto licno njegovo i nema veze sa mozgom! Tako se ne ponasa selektor reprezentacije a mislim i da nije po zakonu?!

Boldovano - Po onome sto pise nigde se nije izjasnio konkretno zasto nije pevao, sto je ok, ima pravo na to! Ali i nije rekao da je to bilo kako vezano za nacionalno pitanje. Doduse, da budem iskren, nisam procitao sve sto postoji u vezi toga, mozda je negde i rekao. Ako je reko - to je problem! Ako nije rekao - ne vidim razloga da bilo ko drugi poteze taj nacionalni problem!


Pozdrav!




"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 15:25 - pre 144 meseci
Diskutabilno je da li je to prekrseno, ali svakako je o tome morao da razmislja pre potpisivanja tog ugovora. Ako je znao da to pise, a sigurno je znao, onda je trebao da se izjasni pre potpisa. Potpisom je to prihvatio. Da nije mozda mislio nesto tipa: potpisacu da igram, a kad se bude pevalo necu pevati pa APP? Sam je kriv
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 15:25 - pre 144 meseci
Citat:
Sceka: ...a mislim i da nije po zakonu?!

Po kom zakonu?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 15:36 - pre 144 meseci
Citat:
vilil1: Po kom zakonu?

Po vazecem zakonu nase zemlje. Mislim na davanje sebi prava u odlucivanju da nesto sto je on sam izmislio bude zvanicno. Na primer, isto iz Blica, nastavak:
Citat:
Odlukom da ne peva himnu, fudbaler Fiorentine prekršio je Sporazum o ponašanju koji su potpisali svi igrači kada je Mihajlović postao selektor.


"Svi igrači dobili su ugovor na početku priprema, koji su pročitali i potpisali. To je za mene značilo da se slažu sa svim odredbama i da će ih se pridržavati. Moglo je da bude i onih koji se ne slažu, koji ne žele da ga potpišu i oni sada ne bi bili sa nama", dodao je Mihajlović.

Po kom to zakonu je selektor dao igracima da potpisu nesto sto je on sam iz ko zna kog razloga (to je licno njegovo pa ne ulazim u razlog/e!!!) izmislio? Podelio je ugovore da potpisu, ima li on licno na to pravo?! Zakonsko pravo?! To je poenta.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.adsl.eunet.rs.



+690 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 15:44 - pre 144 meseci
Citat:
Sceka: Pa nema nikakvog loncica. Pisao sam o tome da li je ili nije po zakonu ne pevanje Himne prekrsaj/kaznjivo.


Ne postoji apsolutna obaveza pevanja himne. Da postoji obaveza pevanja himne svi mi koji ne pevamo himnu dok igra reprezentacija bi snosili pravne posledice (novcana kazna, zatvor, ukidanje gradjanskih prava ...).

Ne postoje ni apsolutne obaveze da se nesto drugo radi: recimo da se dolazi na posao u 8h ujutro. Ali ja cu recimo izgubiti posao ako ne budem dolazio na posao u 8h. A opet ni u jednom zakonu ne pise da ja moram da dodjem na posao u 8h. To je uredjeno mojim ugovorom sa poslodavcem. Sa druge strane, u tom ugovoru bi moglo da pise da ja moram da se molim u crkvi svaki dan (naravno da to ne pise) i da ako se ne molim da cu dobiti otkaz. Takva odredba bi bila protivna zakonu o diskriminaciji i samim tim pravno nistavna.

Neko ce mozda reci da mi poredjenje nije dobro, ok.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 15:46 - pre 144 meseci
Citat:
Sceka: Po vazecem zakonu nase zemlje.

Pa da, vazecem, dobro, ali koji je zakon u pitanju?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 15:50 - pre 144 meseci
@dule_ns

Ajde da zovemo nekog pravnika da on protumaci da li je prekrsen zakon o zabrani diskriminacije, a na da nagadjamo. Ima ih na forumu
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 15:53 - pre 144 meseci
Citat:
fanfon: Diskutabilno je da li je to prekrseno, ali svakako je o tome morao da razmislja pre potpisivanja tog ugovora. Ako je znao da to pise, a sigurno je znao, onda je trebao da se izjasni pre potpisa. Potpisom je to prihvatio. Da nije mozda mislio nesto tipa: potpisacu da igram, a kad se bude pevalo necu pevati pa APP? Sam je kriv

Kod ovake diskriminacije i ja bi postupio isto i svaka mu cast na postupku kao gradjaninu koji skrece paznju na svoja prava.
I ja bi smisleno potpisao samo da bi onda mogao pljunuti na taj ugovor kad me sve kamere snimaju, upravo iz razloga da me sto vise ljudi vidi, jer takve stvari i treba svi da vide, a ne da mi poslje Mihajlovic izdaje saopstenje "Ljajic nije dosao jer je morao da odnese tetki lek..."

Ako te ovlaseni predsatvnici tvoje drzave prisiljavaju da radis bilo sta sto se kosi sa tvojim religijiskim ili bilo kojim drugim uvjerenjima - a koja su ti zakonom priznata, kao sto je to ovdje slucaj - onda je pravo svakog covjeka ne samo da izabere da li ce tome da se povinije ili nece - nego i kako ce da se nepovinuje ako se ne povinuje, a javni protest je zakonom zagarantovano pravo svakog covjeka da se bori za svoja prava i skrece paznju na krsenje istih.

Ovdje uopste nije pitanje da li je Ljajicu uskraceno da svojom voljom pristane ili ne pristane, nego je pitanje odakle Mihajlovicu pravo, kao predstavniku drzave, da u ugovor stavlja klauzule koje izlaze iz okvira onoga sto drzava i zahtjeva i dozvoljava.

Uostalom, njegova izjava:
Citat:
Postoje stvari preko kojih ne mogu i neću da pređem, a jedna od njih je pevanje himne.

je vrhunac licemerstva. Kako je onda presao preko toga da bude selektor za drzavu ciji najvisi drzavni zvanicnici ne pjevaju himnu?
Izgleda da Ljajic treba biti veci katolik od Pape...
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.adsl.eunet.rs.



+690 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 16:08 - pre 144 meseci
Citat:
fanfon: @dule_ns

Ajde da zovemo nekog pravnika da on protumaci da li je prekrsen zakon o zabrani diskriminacije, a na da nagadjamo. Ima ih na forumu


Šta ja znam, meni je ovo mnogo vise društveno pitanje (kao sto sam naveo - odnos većine prema manjini u Srbiji) nego pravno pitanje.
Al što da ne.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 16:15 - pre 144 meseci
Citat:
vilil1: Pa da, vazecem, dobro, ali koji je zakon u pitanju?

Pa nemam pojma koji je tacno zakon u pitanju a mrzi me da se bakcem sa tim jer inace Prava i sve sto je u vezi toga smara za medalju. Medjutim, sama izjava da je on licno odlucio da nesto sto je licno njegovo odredi kao zakon! Ima nesto preko cega on nece da predje?! I onda je to zakon?!

Jedino mi nije jasno kakve veze pevanje ili ne pevanje ima veze sa nacionalizmom, ugrozavanjem verskih prava... A o tome se dosta prica.




Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.eu.



+95 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 19:14 - pre 144 meseci
Dovoljno je rekao "lični razlozi" i tu je tačka. Selektor nema pravo da se meša u "lične razloge". A u ovoj diskusiji se otišlo dalje od "ličnih razloga" jer se postavlja pitanje šta bi sve moglo biti "lični razlog". I u toj razmeni mišljenja nema ništa loše. Jer problem treba isterati na čistac i rešiti tako da se ne ponavlja.



↑fanfon

Opet imaš problem sa ljudskim pravima. Ni jednim zakonom pa ni Ustavom nije zabranjeno bilo kome da nastupa za reprezentaciju. Iz toga sledi da svi imaju pravo da nastupaju za reprezentaciju. Drugo je pitanje da li će to pravo ostvariti. Većina neće jer se i ne trudi. A izmedju onih koji se trude selektor bira.

Dakle, pravo nastupa za reprezentaciju se crpi na osnovu državljanstva a konkretan slučaj ostvarivanja prava odredjuje selektor.

Tako i u ovom slučaju, selektor ne može osporiti pravo pozvanom igraču da nastupa za reprezentaciju. Jedino može da ga ne pozove ili da ne postavi u tim.

Iako je potpisan obaveze iz ugovora su ništavne jer su u suprotnosti sa Zakonom i Ustavom. I Zakon i Ustav zabranjuju svaki oblik diskriminacije bilo neposredne ili posredne. Takodje je religijsko izjašnjavanje lični čin i niko ne može obavezati fudbalera da umesto svog poštuje tudjeg boga. Šta bi bilo posle? Da se neko ko veruje u alaha krsti sa tri prsta?


Ljajiću čestitam na hrabrosti. Ja bih takodje niz klonju pustio takav ugovor.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Selektor reprezentacije hora Srbije

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70471 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.