Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Selektor reprezentacije hora Srbije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Selektor reprezentacije hora Srbije

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70499 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 15:24 - pre 145 meseci
Citat:
osvetakana: Nije obaveza ali jeste pravo. To pravo se ne može protivzakonito osporiti kao što je ovde slučaj.

A koji je to tacno zakon ovdje prekrsen?
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 15:30 - pre 145 meseci
http://www.elitemadzone.org/t451026-1#3115483
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 15:34 - pre 145 meseci
^^
Hehehe dobro si me podsetio: "himna druge vere..." hahahahahahahahahahaha
Cirkus
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 15:47 - pre 145 meseci
Hehe, fakat lupate bezveze. Zna se sta je himna - jedno od obiljezja drzave. Ako nesto ne valja, mjenjaj himnu, al' po trenutno vazecim zakonima Ljajicu nisu uskracena nikakva prava. Ako ne postujes himnu te drzave, onda ne postujes ni drzavu, pa samim tim nema ni nekog smisla traziti zastitu u zakonu te iste drzave.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 18:05 - pre 145 meseci
Citat:
jericho1405: Ako ne postujes himnu te drzave, onda ne postujes ni drzavu, pa samim tim nema ni nekog smisla traziti zastitu u zakonu te iste drzave.

Prvo, on nije ni trazio nikakvu zastitu u zakonima, a drugo, drzava je duzna po zakonu i ustavu da stiti prava svakog svog gradjanina bez obzira da li on pjeva himnu ili ne i bez obzira sta misli o njoj, jer prava i obaveze gradjana Srbije u sadasnjem postojecem zakonu koji je na snazi uopste nisu uslovljena pjevanjem/postovanjem/voljenjem himne/grba/zastave. Ako u zakonu postoji kazna za nepjevanje himne - onda neka ga kaznjava po zakonu, ako u zakonu stoji da neko gubi svoja gradjanska prava ako ne pjeva himnu - onda neka ih gubi po zakonu.
A to da neko mimo zakona po proizvoljnom vjersko-patriotsko-stocnom osjecaju pripadnosti krdu odredjuje na sta neko, od javnih drzavnih dobara (dakle ne njegovih privatnih) ima prava ili ne - to je odlika primitivnih hordi i bezakonja.

Ti @jericho1405 otidji u RS, tamo niko ziv ne postuje nikakvu himnu te vase B&H, pa prema tome ne postuje ni drzavu, pa ga ti slobodno izmlati i opljackaj, nista ti se nece desiti, jer eto nema smisla da taj neki trazi zastitu u zakonu te iste drzave koju ne postuje.
Idi, pa nam javi kako ta tvoja logika funkcionise u stvarnosti.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 18:34 - pre 145 meseci
Ti si, Odine, poslednja osoba na svetu koja treba nekom da savetuje da rešava probleme u svojoj državi pa onda da komentariše probleme u Srbiji.
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.eu.



+95 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 18:44 - pre 145 meseci
↑vilil1

Ti očigledno ne uočavaš razliku izmedju prava i sposobnosti. Prava ti garantuje Ustav i Zakon a sposobnosti procenjuje selektor. Na osnovu Ustava i Zakona svi gradjani Srbije (uključujući i ćopave babe i dede sa dve leve noge) imaju PRAVO da igraju za reprezentaciju. Drugo je pitanje koliko imaju sposobnosti. Ali pravo im se ne može oduzeti ucenjivanjem, uslovljavanjem, zahtevanjem da se odreknu sopstvene nacionalnosti, vere ili nečeg drugog što nije u funkciji konkretnog posla. Ovde je razlog izbacivanja iz reprezentacije ne pevanje himne a za što ne postoji ni zakonska obaveza. Pevanje ili nepevanje himne ne znači bolju ili slabiju igru. Pa sledi da to nije ni relevantno za izbor u reprezentaciju.

Da rezimiramo, selektor MOŽE da izabere članove reprezentacije ali NE SME da vrši diskriminaciju. Posebno što se od selektora očekuje izbor najboljih igrača. Zato selektor treba da vrši izbor tako da se izaberu najbolji fudbaleri a ne najbolji pevači. Ovde selektor ne vrši izbor na način da izabere najbolje igrače i to je nedopustivo.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 18:58 - pre 145 meseci
Citat:
osvetakana:  Na osnovu Ustava i Zakona svi gradjani Srbije (uključujući i ćopave babe i dede sa dve leve noge) imaju PRAVO da igraju za reprezentaciju.

Buahahahahaha, pa ovo je nesto najbolje do sada!!!!

E, stomak me zabole od smeha!!!! Hahahahaha...
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 19:09 - pre 145 meseci
Evo npr. veliki vernik neće da igra u nedelju i - izbaci ga selektor skroz iz tima. Je l' to diskriminacija? Jer, nije nesposobnost, a verovatno jeste kršenje ugovora, ali .. da li taj ugovor može biti sastavljen nauštrb zakona??

Ili, zbog svojih ubeđenja, igrač može da odbije i da SLUŠA tu himnu - kosi se sa njegovim shvatanjima, verom bla bla i on lepo izađe sa terena dok ne završi himna, a posle se vrati.

Selektori i treneri često imaju i neobične, da ne kažem ekscentrične zahteve i umeju da treniraju strogoću, pa se i dešava da se poneko prerano vrati sa priprema ili neposredno pre utakmice. I svakako je uzrok mnogim takvim razlazima neki vid diskriminacije: igrač izneo svoje stavove da treba da uvek on izvodi penale, a selektor mu odbrusio da ne može, prekinuo ga usred izlaganja slobodne volje i poslao ga kući. :'(

Momak je hteo da se ponaša drukčije od ostalih, a individualitet nije često na ceni u timskim sportovima i eto - ispao je iz igre.

Druga je stvar što je Mihajlović čačnuo u tako osetljivo pitanje onako na jedan, bez puno razmišljanja o tome kako će možda takav čin biti instrumentalizovan. A nekima ovo lepo dođe "na tanjiru".
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 20:10 - pre 144 meseci
Citat:
SlobaBgd: Ti si, Odine, poslednja osoba na svetu koja treba nekom da savetuje da rešava probleme u svojoj državi pa onda da komentariše probleme u Srbiji.

Uopste ja njemu ne savjetujem da rjesava ikakve probleme u svojoj zemlji, niti mislim da ne bi trebao komentarisati probleme u Srbiji. Odakle ti taj zakljucak?!
Samo kazem neka proba da postupa po principima koje propovjeda - da onaj ko ne voli himnu svoje drzave nema sta da trazi ikakva prava od svoje drzave.

A sto se tice preostle aluzije - zar niste doveli selektora iz inostranstva, kao i vecinu reprezentativaca iz inostranstva?! Zar nema u Srbiji nikog sa precim/vecim pravima da odradi taj posao? Zbog cega onda mislis da ja imam manje prava od tebe da djelim savjete?
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 20:22 - pre 144 meseci
^ Koja zamjena teza. Ne kazem da ne treba traziti "zakonsku" pomoc zato sto ne postuje drzavu, vec zato sto svaka iole normalna drzava nema zakone koji ce stititi one koji imaju nesto protiv nje. Dakle, uzaludan posao i besmislena inicijativa. Tako i Ljajic ne moze biti diskriminisan zato sto je izbacen iz ekipe jer nije htio da pjeva himnu te drzave.

Citat:
Odin D.: Ti @jericho1405 otidji u RS, tamo niko ziv ne postuje nikakvu himnu te vase B&H, pa prema tome ne postuje ni drzavu, pa ga ti slobodno izmlati i opljackaj, nista ti se nece desiti, jer eto nema smisla da taj neki trazi zastitu u zakonu te iste drzave koju ne postuje.
Idi, pa nam javi kako ta tvoja logika funkcionise u stvarnosti.

Pricamo o konretnoj stvari koja se tice postovanja suverene drzave i njenih simbola. Samo lud covjek moze ocekivati zakonsku zastitu od drzave za djelo pljuvanja ili nepostovanja te iste drzave. Eto, spali u toj tvojoj Austriji njihovu zastavu pa pokusaj da pronadjes zakonsku odredbu zbog koje neces popasti kaznu.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
109.114.253.*



+435 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 21:24 - pre 144 meseci
Uh....ala se zapetljalo,a stvar je prosta. Slucajno juce prateci ovu temu malo proguglam i saznam da je igranje za reprezentaciju uslov za lakse dobijanje radne(fudbalske)dozvole za non EU fudbalske gastarbajtere.Ne mogu sad da trazim link sa dokazom - uglavnom,jasno je kao dan da se momci guraju(ili bivaju gurani) da igraju za reprezentaciju samo da bi se lakse prodali i da ih uglavnom zabole d00pe za naconalni tim i sve sto uz to ide.Posto to Mihajlovic zna bolje od mene,resio je da malo razbistri usijane glave i dovede ih u red kao neophodni preduslov poslusnosti i sprovodjenja njegovih zamisli bez pogovora na terenu.Pa kome se svidja-svidja,a ko misli da ce da iskoristi privilegiju koja mu je data samo da bi napunio sebicnu guzicu svoju(i svojih rodjaka) bez da se malo zrtvuje-makar i samo emocionalno - samo mrs nazad u tvoju vukojebinu. Kakva ljudska i radna prava,kakvi bakraci,nema to veze sa ovim. Dobar je Sinisa,zna s kim ima posla.i dobro je startovao. Mozda cu opet poceti da pratim fudbal posle dugo godina ...
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.eu.



+95 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 22:33 - pre 144 meseci
↑vilil1

Buahahahahaha, dobar si u vadjenju iz konteksta. U onome što sam napisao stoji
Citat:
...
imaju PRAVO da igraju za reprezentaciju. Drugo je pitanje koliko imaju sposobnosti.

Ali vidimo da si naklonjen prevarantsko manipulatorskim metodama. Tipično osobama sklonim kršenju ljudskih prava.


Citat:
↑Count Zero
veliki vernik neće da igra u nedelju i - izbaci ga selektor skroz iz tima. Je l' to diskriminacija?

Ne, nije. U slučaju samovoljnog odsustva sa utakmice igrač se pokazao kao nepouzdan a selektoru su potrebni pouzdani i stabilni igrači jer su takve osobine preduslov uspeha u teškim mečevima. U takvim slučajevima će selektor jednostavno pozvati rezervu a ovog što neće da igra "pozvaće" po potrebi.


Citat:
↑Count Zero
imaju i neobične, da ne kažem ekscentrične zahteve

Aha, kao što je ljubljenje u dùpe na primer?


Citat:
↑Count Zero
a individualitet nije često na ceni u timskim sportovima i eto - ispao je iz igre.

A, ne, nije on "ispao iz igre" zbog "individualiteta" već zbog nepevanja.


Citat:
↑morihei ueshiba
neophodni preduslov poslusnosti

Poslušnost nije merilo kvaliteta fudbalera. Nešto drugo su disciplina i samodisciplina. A u ovom slučaju zaista se insistira na besmislu poslušnosti.


Citat:
↑morihei ueshiba
samo mrs nazad u tvoju vukojebinu

Aha, odmarširali su Slovenci, Hrvati, Bosanci, Makedonci, Kosovari, Crnogorci. Ko će sledeći odmarširati? Polovina Srba?
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 23:39 - pre 144 meseci
dosta ste ovde raspravljali o raznim stvarima ali ste zaobisli jednu cinjenicu,

na stranu sto je himna jako ruzna, sto je najgori izbor za himnu i sto je pola naroda ne identifikuje kao svoju, selektor, po zakonu, ne sme ni da pita igraca "da li ces da pevas himnu" jer takva stvar ne sme da bude kriterijum za dobijanje 'posla'. to moze da bude njegov licni motiv za zaposljavanje nekog, ali to ne sme da kaze u javnosti.

cesto se desava da poslodavac trazi inzenjera i zaposljava samo muskarce. to je, jbg, tako, ali on ne sme da kaze "ja zaposljavam muskarce jer mislim da zena to ne moze da radi jer je zena za kuhinju". odma bi fasovao na sudu.

ili,postavi se u situaciju coveka koji jako zeli posao, direktor mu kaze: ti si pravi covek za posao, dobijas ga, ali ces ga dobiti samo ako obecas da ces na pocetku svakog radnog dana da se pojavis na TV-u i kazes "ja sam derpe i volim da me hebu u doope". ja da sam u toj situaciji, prihvatio bih posao, a sutradan kada mi trazi da to kazem na TV-u, samo bih ocutao i ako me zbog toga otpusti, ja bih ga tuzio i 100% dobio. jedino je moguce da ga direktor otpusti ali da ne kaze zasto, ili da kaze da je nezadovoljan njegovim radom. srecom, selektor je bio dovoljno glup da kaze da ga je sutnuo samo zbog nepevanja.

narocito su mi smesni ovi sto tvrde da pesma nije verska jer pise u zaonu da nije. hahahha, pa evo opet analogije, da li bi vi pevali na ulici pesmu "ja sam pedofil" samo zato sto neko kaze da je to decija pesma o ivici i marici i da nema veze sa pedofilima? lol
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 02:30 - pre 144 meseci
Andrej poredjenje ti je nikakvo.
Kad smo kod "kriterijum za dobijanje posla",ranije,ne znam za sad,trener se najmanje pitao za to ko ce da mu igra u reprezentaciji,nego taj i taj igrac mora dobro da se proda pa cemo forsirati njega.A onaj koji nema dobra "ledja" on nece biti ni na sirem spisku.
Himna je jedan od simbola drzave,kakva je takva je ona je simbol.Mozda je verska,mozda nije neka svako je tumaci na svoj nacin,ako je nepostujes koji ces ti onda djavo u reprezentaciji?
Mogao je odmah da kaze,ne svidja mi se himna necu da igram za Srbiju.

be happy
 
Odgovor na temu

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 02:51 - pre 144 meseci
ma kakvi jovane, to je zato sto ti nisi nista razumeo.
ako himna favorizuje samo jedan narod i jednu veru, sto je cinejnica, a u isto vreme imas zakon protiv diskrminacije, onda svaki pojedinac moze da se pozove na taj zakon i kaze necu da pevam i niko ne moze da ga izbaci zbog toga, shvatas. do pre par godina je moglo, ali sada vise ne jer postoji taj zakon... e sada, ti mozes da kazes 'hebes zaon, los je' ali to je nebitno jer je na snazi. iskreno, kada nam je takva drzava, i treba da je buse sa svih strana kad je smesna.

da se razumemo, ja mislim da je on mali djubre, los covek, sta god, mozda ga je cak i neko nagovorio na to, ali je zakon na njegovoj strani a da se selektor bahati kao pravi i krsi zakon i jos ima mooda da o tome u javnosti govori. e tu je problem. ako je los zakon menjaj ga, ako ne, menjaj himnu, ako ne, menjaj ustav, ako ne, e pa onda trpi kad volis da imas idiotski skup zakona koji su u kontradikciji. radi se o tome da on nikakav zakon nije prekrsio dok selektor jeste, al bes ga akd zivis u srbiji a ne drzavi gde se zakoni postuju.
ja sam ti naveo primere gde se taj isti zakon ne sme krsiti po istom principu, trebalo bi da je to lako shvatiti.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 06:50 - pre 144 meseci
Bas da cujem kako neko npr. moze dobiti drzavljanstvo SAD ako ne zna otpevati himnu...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.eu.



+95 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 07:07 - pre 144 meseci
A odakle ti to da mora odpevati himnu?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 07:12 - pre 144 meseci
Citat:
osvetakana: A odakle ti to da mora odpevati himnu?

I mnogo toga pored himne... Polažeš poznavanje američke istorije, a himna i pledge of allegiance na kraju su samo formalnost...
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.eu.



+95 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije31.05.2012. u 08:08 - pre 144 meseci
Prvo, imigrant uopšte ne mora da zna tekst himne:
Citat:
You don't have to remember the entire national anthem. You just have to know its name and its writer, for U.S. citizenship examination purposes.

http://www.immihelp.com/citize...onal-anthem-united-states.html


Drugo, u slučaju vezanom za ovu temu se ne radi o imigrantu koji polaže zakletvu na odanost državi u koju stupa već o fudbaleru koji već ima državljanstvo.

Treće, to je procedura regulisana zakonima USA. A ti zakoni ne važe u Srbiji, zar ne? A ovde ne diskutujemo šta su prava i obaveze po zakonima USA već po zakonima Srbije. Onda kad zakonima Srbije bude propisano da se peva himna u susretima nacionalne reprezentacije onda će moći da se sankcioniše protivzakonito ponašanje u tom smislu. Dotle postoje samo anti-diskriminatorski zakoni i moraju se primenjivati.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Selektor reprezentacije hora Srbije

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70499 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.