Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Selektor reprezentacije hora Srbije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Selektor reprezentacije hora Srbije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70510 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.230.*



+627 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 20:22 - pre 145 meseci
Citat:
Odin D.: Aha, a lik iz pomenute zalopojke je ustvari neki Božo Pravda, proleter koji je nakon prvog svjetskog rata prodavao "Pravdu" na ulicma Lenjingrada između 1924 i 1928...


^ trebalo bi detaljno analizirati i deo teksta koji je posvećen pokretu New Age...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 20:45 - pre 145 meseci
Citat:
Jbyn4e:Ne sviđa ti se himna Republike Srbije? Ti onda uradi nešto da to promeniš, a dok ne promeniš, ćuti o tome.

Pa evo radim - sirim negativne kritike medju narodom. To je sasvim legitiman nacin pripremanja terena za promjenu necega.
Zasto bi cutao? Moje je ustavno pravo da kritikujem i sta ti imas protiv toga?
Ako ti se ne svidja sto gradjani imaju to pravo, ti onda uradi nesto da to promjenis, a dok ne promjenis, cuti o tome.

Citat:
Jbyn4e: Da li je to ZVANIČNA himna naše države? Čemu onda raspravljanje da li je ona verskog karaktera ili ne?
....Ili da opet citiram zakon: ..... Nigde ni pomena vere. To što neko ima insinuacije na tu temu je samo njegov problem.

Pa sta onda sto je zvanicna?! Jel' pise negdje u zvanicnom zakonu da se ne smije raspravljati o zvanicnim drzavnim simbolima?
Najbolje bi bilo da jasno iskazes misao, posto je ovako potpuno nejasno sta pokusavas da kazes?
Jel' hoces da kazes to da zvanicna himna nema vjerski ton samo zbog toga sto eksplicitno ne pise u ustavu da ima? Jel' to znaci da panduri ne mlate privedene u stanici zato sto nigdje u ustavu ne pise da se privedeni mlate?
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 21:15 - pre 145 meseci
ja sam ponosan na to što mi je himnu komponovao Slovenac.
oni su na vreme ušli u EU.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
*.adsl.eunet.rs.



+690 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 21:17 - pre 145 meseci
Citat:
govoris o Mihajlovicu ili Ljajicu ?


Ha ha, vrlo vrckavo. Reci mi samo kad je on to koristio vezu, kad je prelazio u Romu, Lacio, Sampdoriu ili Inter?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 21:59 - pre 145 meseci
Citat:
Odin D.
Pa evo radim - sirim negativne kritike medju narodom. To je sasvim legitiman nacin pripremanja terena za promjenu necega.
Zasto bi cutao? Moje je ustavno pravo da kritikujem i sta ti imas protiv toga?
Ako ti se ne svidja sto gradjani imaju to pravo, ti onda uradi nesto da to promjenis, a dok ne promjenis, cuti o tome.

Potpuno si u pravu, imas pravo da kritikujes, ali ne i da cinis bilo sta protivzakonito (nisam ni rekao da cinis, da se ne povuces za to pa da opet odes u krivu stranu). I kad kritikujes, moras da imas argumente kojima bi to potkrepio.
Citat:

Pa sta onda sto je zvanicna?! Jel' pise negdje u zvanicnom zakonu da se ne smije raspravljati o zvanicnim drzavnim simbolima?
Najbolje bi bilo da jasno iskazes misao, posto je ovako potpuno nejasno sta pokusavas da kazes?
Jel' hoces da kazes to da zvanicna himna nema vjerski ton samo zbog toga sto eksplicitno ne pise u ustavu da ima? Jel' to znaci da panduri ne mlate privedene u stanici zato sto nigdje u ustavu ne pise da se privedeni mlate?

Ne. Hocu da kazem da je zakon propisao da ona nema verski ton, i da je svecana pesma. Da li ona stvarno ima verski ton, nije bitno, zakonski.
To sto se zakon u slucaju primera pandura ne postuje, uopste nije tema. Ako ces o tome da raspravljas, otvori novu temu.

Ono sto hocu da kazem je da zakon nigde ne kaze da je to pesma sa verskim motivima, ili kako god da to definises, i to je ono sto ne daje nikakvu mogucnost da je njome uskraceno neko pravo nekome na verskoj osnovi, tj. da se neko diskrimise himnom na verskoj osnovi.

Nacionalna (drzavna) himna se valjda definise kao patriotska pesma zvanicno prihvacena kao izraz nacionalne (drzavne) pripadnosti (http://oxforddictionaries.com/...em?q=national+anthem#anthem__3), a ne verske ili narodne pripadnosti.

Dakle, hocu da kazem da pevanjem nacionalne himne ne moze biti govora o diskriminaciji na verskoj osnovi. Moze ona meni da se svidja ili ne, ali moram i da smatram da ona predstavlja moju pripadnost ovoj drzavi i nista vise.

Ljajic je prekrsio dogovor, ugovor, kako li se vec to u ovom slucaju zove, koji je neko postavio kao uslov da bi se mogla predstavljati ova zemlja i igrati za nju. Ako on to ne zeli da postuje, vec gazi taj dogovor, potpuno je u redu da bude izbacen. I tacka. Potpuno je nebitno koja je himna ove drzave u njegovom slucaju, i on nicim nije diskriminisan na verskoj osnovi. Moze da se oseca diskriminisanim, ali onda lepo izadje iz toga sam, a ne odbija da ispunjava dogovore.
Iliti sto bi rekao nais pre neki post:
Što se tiče malog preuzeo obvezu nije ispoštovao i ćao.


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 22:51 - pre 145 meseci
kakva gomila gluposti.
reprezentacija ionako nije reprezentacija nekakve nacije već FSS-a na čelu sa Tolimirom Nečastivim himself and njegovom novom igračkom, majmunčetom Mihajlovićem.
nacija ima sa tim veze taman koliko i sa uzgajanjem manga u Indiji.

i da, kako se svi pozivaju na zakon u ovoj zemlji čiji su temelji sazdani na bezakonju i slepom uzdanju u crkavanju komšijine krave...
to samo kad je Nacion u pitanju. nataknem ga na palamar.

uzgred, budi rečeno, verovatno je ovaj Ljajić glup kao što tvrdi njegov otac ali ima svako pravo da ćuti kad mu se ćuti.

vidi samo kako Vidara ovde ćuti, dok brat Pantela izvodi resital tipa patrijocki:

 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.eu.



+95 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 23:01 - pre 145 meseci
Odgledao sam večeras snimak početka utakmice. Španski fudbaleri nisu pevali himnu, usta su im bila zatvorena a nisu sagnuli glavu da se ne vidi da ne pevaju. Šta sad?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 23:11 - pre 145 meseci
Samo za profi trolove -

Laurent Blanc, selektor Francuske reprezentacije, kada je 2010. preuzeo tim uveo je kodeks ponasanja u kome izmedju ostalog pise i...zamislite uzasa...PEVANJE HIMNE!!!

Blanc's first task after taking charge was to change Les Bleus' attitude. He composed a code of conduct to which every player must subscribe "to give Les Bleus back to the people" and to avert in-fighting. Thus listening to music with headphones is banned so as to stimulate conversation, players must dine together when on international duty, sign autographs when asked to and they must sing the national anthem.

Mada, cuo sam da su ga pojedini igraci tuzili u Strazburu (vodovodu i kanalizaciji) zbog krsenja njihovih prava.


 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 23:15 - pre 145 meseci
Mihajlovic da ih sve izbaci iz reprezentacije Srbije!
Cek, nesto tu ne stima...


Citat:
Jbyn4e: Dakle, hocu da kazem da pevanjem nacionalne himne ne moze biti govora o diskriminaciji na verskoj osnovi. Moze ona meni da se svidja ili ne, ali moram i da smatram da ona predstavlja moju pripadnost ovoj drzavi i nista vise.


Dakle, da se vratim na pitanje koje je ventura dezavuisao, ti ne bi imao nikakav problem da pevas himnu "Alahu pravde..."? Bi sigurno.

Trolovanje na kub. Nije verska diskriminacija dok se uteruje na usi drugima.



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.eu.



+95 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 23:34 - pre 145 meseci
Španci izgleda nisu postali prvaci sveta uterivanjem himne već golova.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 23:34 - pre 145 meseci
Citat:
osvetakana: Odgledao sam večeras snimak početka utakmice. Španski fudbaleri nisu pevali himnu, usta su im bila zatvorena a nisu sagnuli glavu da se ne vidi da ne pevaju. Šta sad?

ne bih da trolujem, ali španska himna nema teksta.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 23:35 - pre 145 meseci
Takva bi neka i nama trebala.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 23:40 - pre 145 meseci
@mmix,

Paaa, da li je neka stvar verska diskriminacija ili ne je stvar za sudove (nacionalne, pa ako oni omanu postoji i medjunarodni) a ne za novine ili za forume.

Dakle, ako neko smatra da su mu povredjena ustavom (i drugim zakonim) garantovana prava ima na raspolaganju mehanizam da to istera na cisto, a posto zivi u zemlji koja prihvata nadleznost suda u Strazburu ima mogunosti i da stvar istera na cisto ako smatra da je diskriminacija toliko visoko da same nacionalne sudove cini pristrasnim.

To je zapravo jedini nacin da se neka eventualna diskriminacija (ako postoji) eliminise a institucije/odgovorna lica koja je podrzavaju kazne... flame-ovi po forumima ne doprinose ama bas nicemu.

Meni je recimo sam koncept "himni" totalno besmislen, a tek o himnama gde se pominju nekakva natprirodna stvorenja i da ne pricam... opet, sa svim tim mislim da misljenje o tome da li je nesto diskriminacija ili ne treba da donese sud, a ne nekakva masa (bilo kakva).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.eu.



+95 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 23:45 - pre 145 meseci
Citat:
španska himna nema teksta

Nisam znao ali je dobra ideja.


Onda kad se iz srbijanske himne izbace religiozni elementi i kad se izbace diskriminušući elementi na nacionalnoj osnovi moglo bi da se govori o državnoj himni. Ovako u pitanju je himna verske sekte i na takvu himnu pripadnici drugih religijskih grupa i ateisti nemaju nikakvu obavezu.

Posebno je pitanje mobinga i diskriminacije u smislu ugovora koji sadrži elemente koji nisu u funkciji postavljenih ciljeva i zadataka (ovde fudbalskih) za koje se angažuju radnici (fudbaleri). Kako su u pitanju profesionalci onda njihove odredbe ugovora o radu podležu i Zakonu o radnim odnosima, Ustavu i drugim zakonima države (u ovom momentu samo zemlje) Srbije. Ti zakoni (i Ustav) zabranjuju diskriminaciju lica koja traže zaposlenje (fudbalsko što da ne), zabranjuju mobing (a u ovom slučaju po svemu sudeći ima elemenata mobinga) kao i diskriminaciju na verskoj i nacionalnoj osnovi.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.230.*



+627 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije29.05.2012. u 23:46 - pre 145 meseci
Citat:
Pirossi: ne bih da trolujem, ali španska himna nema teksta.

Kako nema?


_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 02:02 - pre 145 meseci
Citat:
osvetakana: Odgledao sam večeras snimak početka utakmice. Španski fudbaleri nisu pevali himnu, usta su im bila zatvorena a nisu sagnuli glavu da se ne vidi da ne pevaju. Šta sad?

Ne razumem zasto bismo se ugledavali na Spance?
Dosta vas bi trebalo da se seca,svetsko prvenstvo u fudbalu bilo je 2010 u Juznoj Africi,secate se fudbalera Severne Koreje koji je plakao kad se svirala himna njegove zemlje? Ako se ugledamo na Spance,mozemo i na severno koreance,pa da ne samo da se peva himna nego je obavezno i plakanje.---------------Glupost-------------
Ja sam mislio da onaj ko zavrsi u reprezentaciji je srecan jer moze da igra za svoju zemlju,a on (Adem) kao jao ja bi ovo al necu ono,a ti treneru to sto sam potpisao sa tim,mozes da obrises d00pe.
Nas je problem je sto velika vecina ne ide u reprezentaciju da brani boje svoje zemlje,nego da bi se promovisao i sto bolje prodao...
kazem velika vecina nisu svi ali,to je nas problem.

be happy
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 06:08 - pre 145 meseci
Citat:
mmix: Dakle, da se vratim na pitanje koje je ventura dezavuisao, ti ne bi imao nikakav problem da pevas himnu "Alahu pravde..."? Bi sigurno.

Da se razumemo: da sam prihvatio dogovor koji sam potpisao, pevao bih, ili bih se sam povukao kad bih primetio svoju gresku, ako mi to smeta, ne bih cekao da me neko javno izbaci zbog prekrsenog dogovora.

Problem je sto ti to vidis kao versku pesmu, a ja kao pesmu koja je obelezje drzave u kojoj zivim. Ni meni se ne svidja ta himna, ali neko je zakonski doneo odluku da je to himna svih gradjana Srbije, a ne neke verske zajednice. Ako se ta pesma promeni na "Alahu pravde", postovacu je kao himnu drzave ciji sam drzavljanin, ali necu ulaziti u pismene dogovore u kojima tvrdim da cu je pevati.

I uopste ne shvatate da nije pitanje da li Ljajic hoce ili nece da peva himnu, vec da li je ili nije prekrsio dogovor koji je potpisao. Nije maloletan pa da mu se gleda kroz prste.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 06:24 - pre 145 meseci
Citat:
osvetakana: Nisam znao ali je dobra ideja

Onda kad se iz srbijanske himne izbace religiozni elementi i kad se izbace diskriminušući elementi na nacionalnoj osnovi moglo bi da se govori o državnoj himni.


To nije srbijanska vec srpska himna. Himna svih gradjana Srbije. Izraz "srbijanac" je prvi upotrebio Vuk Karadzic da s njim oznaci sve stanovnike teritorije centralne Srbije, bez Vojvodine i Kosmeta tako da se on danas jos uvek ponekad koristi za gradjane Srbije koji zive u centralnoj Srbiji. Hrvati ga pogresno koriste stalno jer ne znaju ili nece da znaju njegovo pravo znacenje.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 06:40 - pre 145 meseci
ja kad sam video juce da se oglasila ona Aida Cjorovicj na Ble92 bilo mi je
jos jedanput jasno da ce nas grobar, dalmatino pa i onaj cjopavi degenerik
sve skupa jos terati i u sunajdjinicu.
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Selektor reprezentacije hora Srbije30.05.2012. u 07:57 - pre 145 meseci
Citat:
fanfon:Hrvati ga pogresno koriste stalno jer ne znaju ili nece da znaju njegovo pravo znacenje.

Hrvati koriste izraz "Srbijanci" za stanovnike Srbije, a "Srbi" za pripadnike srpskog naroda, bilo gdje, ali cesto i za njih upotrebe izraz 'Srbijanci', zarad ceranja nekog inata i provociranja.
Tako ja npr. reciprocno tome koristim izraz "Hrvatskovljani" za stanovnike Hrvatske, a "Hrvati" samo za pripadnike hrvatskog naroda. Tako npr. kazem 'hrvatskovljanska politika', 'hrvatskovljanska reprezentacija', 'hrvatskovljansko primorje'.... To ih, koliko primjecujem, prilicno nervira, al' sta da se radi, i oni sami se toga pravila drze kad su u pitanju Srbija i Srbi...
Da mogu, ja bih uveo da se iskljucivo tako moraju oslovljavati od strane drzavnih medija i politicara i drugih zvanicnih drzavnih organa.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Selektor reprezentacije hora Srbije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 70510 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.