Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 207030 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 15:44 - pre 146 meseci
Socijalizam koji se cuva puskama je sulud.
Ko ti je rekao da treba terati druge ljude na bilo sta protiv njihove volje Odine?
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 16:07 - pre 146 meseci
^ Reko' mi jedan coe'k, ne znas ga ti...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 16:19 - pre 146 meseci
Odine, mislim da sam shvatio neke tvoje postulate. Ti bi da je onako kako ti kazes, odnosno proglasis.

Za tebe je idealan deformisani socijalizam ili deformisani kapitalizam. Ispravi me ako gresim.

Dozvoljavas sebi da lepis etikete i nekakve predrasude(o procentu zaposlenih zadovoljnih..) i ne dozvoljavas ako neko "udari" istom merom. Kao prvo.

Kao drugo, jako je VAZNO necije misljenje, pogotovo ako je argumentovano. Ovde nije rec o ukusima ili kulturoloskim razlikama, mada je dogma da i o tome ne treba raspravljati. Nekome je Ceca kraljica "ukus" a nekome Metalika, ali o jedenju hrane, prezivljavanju i zivotu, razni ukusi se dodiruju sa istim problemima.

U socijalizmu je lakse naci posao sa ljudskim likom, u kome se ne radi previse vec optimalno maksimalno. To znaci da radnik, zaposleni, daje odredjen nivo rada koji nije za njega izbezumljujuci, ima pravo na odmor, rekreaciju, "punjenje" baterija..

Ima toga i u kapitalizmu, ali znacajno manje, mozda luksuznije, ali je pojava koja moze trenutno da nestane zbog nekih rezova troskova, i to ne zbog loseg rada, pojedinaca ili kompanije, vec zbog finansijskog mesetarenja.

Ne place niko za komunizmom, socijalizmom ili kapitalizmom sa ljudskim likom, vec se konstatuje da je finansijska oligarhija sprovela finansijsko robovlasnistvo na planeti.

A to se resava, odnosnomora promeniti, a ishodiste promene je doticni "kapitalizam sa ljudskim likom" ili socijalizam bez imperijalnih namera. Onako kao smo ga videli u nekim segmentima.

Nikako model ove ili one drzave, vec prosto, sistem funkcionalne zajednice, kako se javljaju neke teorije "srecnog drustva", koje ce optimalno ziveti zahvaljujuci tehnologiji, radu i minimalnom arcenju sirovina(sto omogucava tehnologija, efikasnije koriscenje resursa), a ne na naduvavanju vrednosti, gusarenju i kolonijalizmu..


Poz
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 17:29 - pre 146 meseci
Citat:
Tvoje neosnovano lupetanje o licnim prilikama ucesnika je krajnje neumjesno, nekulturno i bezobrazno.
Uostalom, otkud nekom u socjalizmu siromasno djetinjstvo i nerazvijen zavicaj!?


o Boze, pa jesi sam rekao da si imao u kraju jednu fabrikicu koja je stalno pravila gubitke ?

Po nacinu tvog pisanja ja mogu mnogo saznati o tebi. Rekao bih da nisi narocito obrazovan, o ekonomiji ne znas puno, ali si promucuran i onda tu i tamo nabacujes nesto sto si negde cuo. U diskusiji drzis se seljacke logike, manjeg otpora. Fanaticno branis kapitalizam jer je on "pobedio" pa tu onda ne bi trebalo biti problema. U diskusijama ne ucestvujes dubinski i argumentovano vec navodis trivijalne primere iz prostog zivota npr. To je inace odlika svih tvojih diskusija da fanaticno branis sasvim trivijalne stvari.

Pokusaj, znam da je tesko jer navika je druga priroda, da smireno odgovoris na misljenja sa kojima se ne slazes. Probaj da teorijski razvijes diskusiju, koristi vise cinjenice,a manje osecanja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 18:19 - pre 146 meseci
Cemu to, kad ni trivijalne primjere ne mozete shvatiti?

Sve sto bih ja na nekom "sledecem" nivou mogao da kazem izgledalo bi ±1% jednako onome sto vam pise Devanagari, a posto vam je i to potpuno nerazumljivo, ne vidim poentu da ponavljam isto na isti nacin.

Citat:
Braksi:  Probaj da teorijski razvijes diskusiju, koristi vise cinjenice,a manje osecanja.

Kad smo vec kod cinjenica, oces li odgovoriti konkretnim cinjenicama na ona pitanja o proizvoljnim konstantacijama koje si naveo?
Pazi, ovo je vec cetvrti put da te konkretno pitam o konkretnim stvarima, na koje si se dosad apsolutno oglusivao.
Pokazi svojim primjerom to sto savjetujes drugima.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 18:30 - pre 146 meseci
ja ovde samo ucestvujem u diskuiji, nikome ja nista ne savetujem osim mozda u odeljku za imigraciju.

Pitanja, kakva pitanja ?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 18:36 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: Pitanja, kakva pitanja ?

Ona koja si ignorisao.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 18:38 - pre 146 meseci
opet ti kazem, nista ne ignorisem, ali isto tako nisam duzan odgovoriti na svako pitanje i zackoljicu. Ako si bas nesto konkretno zapeo da ti odgovorim pitaj sad.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 19:03 - pre 146 meseci
Citat:

Citat:
Braksi: Prvo nikakvi ljudi nisu izmislili kapitalizam, njega je izmislila vladajuca klasa kada je potrosila prethodni sistem.

Citat:
Odin D.i: A tu vladajucu klasu su cinili ko? Zirafe, orangutani? No, nije vazno.

Odgovri nam samo na ovo: Kad se tacno desilo to "izmisljanje" kapitalizma?



Citat:

Citat:
Braksi: Socijalizam nije propao. On je jednostavno ukinut,

Citat:
Odin D.i: Kad i kako se desilo to "ukidanje"?



Sva tvoja prica se bazira ne ove dvije premise koje si iznio. Bilo bi red da nam objasnis bar te osnove tvoje misli, kad se vec ne trudis da objasnis "detalje" i "sitnice".
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 19:14 - pre 146 meseci
sve sisteme izmislila je vladajuca klasa to je fakat. Kad je glupi narod sta izmislio osim sto je sledio vodje koji su hteli bogznasta - najcesce samo puku vlast. Formalno, izumitelj kapitalizma je Napoleon koji je samo nastavio tekovine francuske rev. ukidajuci feudalni sistem gdegod je isao sa vojskom. Gde Napoleon nije krocio tamo se feudalizam zdrzao: Rusija i Engleska. Stim sto je u Rusiji ukinut pre 100g, a u Engleskoj zivi i danas u punome sjaju.

Socijalizam je ukinuo Gorbacov sa ukidanjem CCCP potpuno dobrovoljno, a sledili su ga ostali trabanti. Niko nije niti pokusao da ga reformise. Ponadala se opet glupa masa da ce joj biti bolje, a dobili su k.u.b. jer se bivsa komunisicka elita presvukla i obogatila, a narod eno ga glodje koske fantasticne tranzicije.

 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 19:40 - pre 146 meseci

Citat:
Odin D.: Sve sto ja ovdje primjecujem je da je 99% onih koji ovdje zagovaraju socjalizam nezaposleno i zivi na grbaci nekog drugog, a ako je i zaposleno - krajnje je nezadovoljno svojim "uspjehom" u zivotu, svejedno da li trenutno zivjeli u nekom balaknskom haosu i sprdnji od drzave (kojoj bez ikakvih osnova samovoljno prisivaju pridjev "kapitalisticka") ili nekoj zaista kapitalistickoj zemlji na zapadu. Nivo obrazovanja im u 98% slucajeva tezi zakonom propisanom minimumu, radno iskustvo nuli, kao i bilo kakva konkretna radna znanja, vjestine i sposobnosti.
Sa druge strane, 90% zagovorinika kapitalizma na ovom forumu je, koliko vidim, zaposleno, i sami sebe izdrzavaju, a svoju poziciju u drustvu duguju uglavnom svom licnom trudu i nicemu drugom.

To je svakom razumnom dovoljno da izvede sve potrebne zakljucke iz toga.



Pa je l' preostalo onih zutih traka tamo u civilizaciji, da posaljes pa da pocnemo da obelezavamo te neobrazovane, nesposobne, nezadovoljne ...?

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 19:58 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint: Pa je l' preostalo onih zutih traka tamo u civilizaciji, da posaljes pa da pocnemo da obelezavamo te neobrazovane, nesposobne, nezadovoljne ...?

Malo si pobrkao stvari.
Zutim trakama su nesposobni, nezadovoljni, besposleni i njima slicni -poceli da obiljezavaju uglavnom uspjesne i radne ljude, a nakon sto su se udruzili u neki socjalisticki pokret, i kako ono bese, ispravi me ako gresim, ti ces vjerovatno bolje znati - nacional-socjalizam, ili tako nesto i kada su proglasili da su im neki tamo "kapitalisti" i "zelenasi" krivi za sve neuspjehe u zivotu i kako razna dobra nisu bas "najpravednije" raspodjeljena, slicno, gotovo isto kao sto vi sada ovdje pricate. Nakon obiljezavanja onih koje nisu pobili, poslali su ih da rade u nekakve "fabrike" ogradjene bodljikavom zicom.... tako je zadnji put izgledalo kad je ovdje vladao neki socjalizam...
Tako da, koliko ja znam, zute trake su socjalisticki izum, ti bi trebao bolje znati ko ih i na kome primjenjuje.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nazism :
Citat:
Initially Nazi political strategy focused on anti-big business, anti-bourgeois, and anti-capitalist rhetoric...

Ovo je otprilike faza do koje ste dosad dogurali u svojoj retorici na forumu. Svi su pokazatelji da cete se i daljnjem razvoju vase misli poklapati sa ovom partijom.

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 24.03.2012. u 21:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 20:26 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: Formalno, izumitelj kapitalizma je Napoleon koji je samo nastavio tekovine francuske rev. ukidajuci feudalni sistem gdegod je isao sa vojskom. Gde Napoleon nije krocio tamo se feudalizam zdrzao: Rusija i Engleska. Stim sto je u Rusiji ukinut pre 100g, a u Engleskoj zivi i danas u punome sjaju.


U Engleskoj vlada feudalizam? LOL

Da li si čuo za Englesku revoluciju, koja je starija od Francuske revolucije? To što su zadržali plemstvo ne znači da su zadržali feudalizam. Uzmi lepo pa pročitaj koje su odlike feudalizma, a koje kapitalizma, pa onda izvedi zaključak koji sistem vlada u Engleskoj. Npr. gde su im kmetovi?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 20:27 - pre 146 meseci
@Odin D.

khm, samo da ti ukazem da je Austrija u kojo zivis kao i vecina EU definitivno mixed-economy. Dalje, u vecini zemalja EU godinama su vladale razne socijalisticke partije, socijaldemokrati i dr. Nivo socijalnih davanja u EU bi verovatno zaprepastio i samog Marksa.

Tek u poslednje vreme socijalisti i uospte levica uveliko silaze sa politickih scena u Evropi, a menjaju ih desnicari sto se gle cuda poklapa sa narastajucim talasom nasilja, verske i rasne netolerancije i dr.

Laku noc.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 20:29 - pre 146 meseci
Citat:
Odin D.: Ovo je otprilike faza do koje ste dosad dogurali u svojoj retorici na forumu. Svi su pokazatelji da cete se i daljnjem razvoju vase misli poklapati sa ovom partijom.


Ovo mi liči na onu komunističku - ko nije komunista, taj je fašista. Da li ti je palo na pamet da postoje i drugi antiburžoarski pokreti osim nacional-socijalizma, i da nacional-socijalizam nema baš puno veze sa socijalizmom?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 20:49 - pre 146 meseci
Ne kazem ja nista, samo sam uocio slicnost izmedju inicijalne retorike onih onda i ovih danas.
Objasnjenja "problema" su sustinski ista, optuzbe takodje, a da li ce predloziti ista ili slicna "rjesenja", ostaje da se vidi... :)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 21:19 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: sve sisteme izmislila je vladajuca klasa to je fakat. Kad je glupi narod sta izmislio osim sto je sledio vodje koji su hteli bogznasta - najcesce samo puku vlast. Formalno, izumitelj kapitalizma je Napoleon koji je samo nastavio tekovine francuske rev. ukidajuci feudalni sistem gdegod je isao sa vojskom. Gde Napoleon nije krocio tamo se feudalizam zdrzao: Rusija i Engleska. Stim sto je u Rusiji ukinut pre 100g, a u Engleskoj zivi i danas u punome sjaju.

Socijalizam je ukinuo Gorbacov sa ukidanjem CCCP potpuno dobrovoljno, a sledili su ga ostali trabanti. Niko nije niti pokusao da ga reformise. Ponadala se opet glupa masa da ce joj biti bolje, a dobili su k.u.b. jer se bivsa komunisicka elita presvukla i obogatila, a narod eno ga glodje koske fantasticne tranzicije.


Da prodiskutujemo malo ovo :)
Citat:
Socijalizam je ukinuo Gorbacov sa ukidanjem CCCP potpuno dobrovoljno,

Kako jedan covjek moze ukinuti socjalizam?! Sama ideja socijalizma je takva da ne moze jedan covjek odlucivati za sve?! Narod sve radi zdruzeno, narod o svemu odlucuje zdruzeno.... Ako ga je mogao ukinuti jedan covjek - onda to i nije bio socjalizam. Ako nije bio socjalizam - onda ti navodis primjer ko zna cega umjesto socjalizma, koji nikad nigdje nije prema tome ni postojao.

Citat:
a dobili su k.u.b. jer se bivsa komunisicka elita presvukla i obogatila, a narod eno ga glodje koske fantasticne tranzicije

Otkud sad neka budjava komunisticka elita da nastane u bajnom socjalizmu?! Znaci bajni socjalizam je isfiltrirao sljam svog drustva i doveo ga na sebi na celo, a onda ga je taj sljam unistio. Sto ce reci - taj socjalizam je takvim funkcionisanjem sam sebe unistio, zar ne? O kakvim onda mi to bajnim socjalizmima pricamo, postoji li ijedan primjer u svijetu gdje je taj socjalizam bio takav kakvim ga vi u vasim vlaznim snovima sanjate?

Citat:
Ponadala se opet glupa masa da ce joj biti bolje, a dobili su k.u.b. jer se bivsa komunisicka elita presvukla i obogatila, a narod eno ga glodje koske fantasticne tranzicije.

Opet?! Kada se to glupa masa prethodni put ponadala pa dobila taj k.u.b. kako kazes? Ako je "opet" na napustanju socjalizma, znaci li da je vec jednom glupa masa dobila taj k.u.b. ulaskom u socjalizam? Nije valjda da ga je dobila zbog napustanja feudalizma, to mi se nekako jos vise ne uklapa u tvoju pricu, pa ostaje da su k.u.b. mogli dobiti jedino zbog ulaska u socjalizam.

Citat:
 sve sisteme izmislila je vladajuca klasa to je fakat
Ovo je sta? Nesto neprirodno, naopako, pogresno? Nije valjda da si mislio da mi mislimo da su robovlasnistvo izmislili robovi, feudalizam kmetovi, a komunizam garavi radnici?

Citat:
Formalno, izumitelj kapitalizma je Napoleon

Sta reci na ovo?! Da si napisao Ivo Lola Ribar - ne bih se cudio takvom odgovoru nista vise nego za Napoleona, mozda cak i manje.
Mislim da bilo od velike pomoci kad bi ti precizno napisao sta ti tacno nazivas kapitalizmom.
Ovako dalje nema smisla.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 21:28 - pre 146 meseci
Citat:
Braksi: Tek u poslednje vreme socijalisti i uospte levica uveliko silaze sa politickih scena u Evropi, a menjaju ih desnicari sto se gle cuda poklapa sa narastajucim talasom nasilja, verske i rasne netolerancije i dr.

I smanjenje broja pirata se poklapa sa porastom globalne temperature.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 21:48 - pre 146 meseci
Citat:
Odin D.: Ne kazem ja nista, samo sam uocio slicnost izmedju inicijalne retorike onih onda i ovih danas.
Objasnjenja "problema" su sustinski ista, optuzbe takodje, a da li ce predloziti ista ili slicna "rjesenja", ostaje da se vidi... :)


Kao i komunisti. Oni su isto tako nalazili nekakve sličnosti na osnovu kojih bi ocrnili svoje neistomišljenike.

Vidi, ima još sličnosti - i komunisti i nacisti i kapitalisti koriste robno-novčanu privredu, imaju politički sistem, ustanove i ko zna šta sve ne.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 21:55 - pre 146 meseci
ovom Odinu izgleda jos nije dosta ratova ! On bi opet da deli na ove i one. Pravo da vam kazem mene je najvise strah od takvih ostrascenih likova bez obzira kom ekonomskom pravcu pripadaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 207030 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.