Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 206901 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 20:14 - pre 146 meseci
Citat:
Odin D.: Nije sija nego vrat.


To bas nije tacno. Propasti i biti ukinut su dve potpuno suprotne situacije.

Odine,mislim da si izgubio ovu diskusiju.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 20:44 - pre 146 meseci

Rusenje socijalizma/komunizma je svakako jedan od najvecih i najskupljih projekata u ljudskoj istoriji. Tokom 70-ak godina je ulozeno na zilione dolara, ogromna energija, na tome je radilo na stotine i hiljade kojekakvih agencija i organizacija i milioni ljudi iz najbogatijih drzava sveta ...
Vodjeni su ratovi protiv socijalistickih drzava tokom kojih je pobijeno na milione ljudi, bombardovano, spaljivano, trovano, razarano, preceno nuklearnim oruzjem, iscrpljivano sankcijama, vodjen najprljaviji moguci propagandni rat, ubijani sefovi socijalistickih zemalja ... itd... itd...
Pa ni sve to nije bilo dovoljno, nego su mu dosli glave potplaceni i korumpirani "mangupi u sopstvenim redovima".

I sad se za to kaze "urusilo se samo od sebe"?!
A ova sadasnja moralna, ekoloska, ekonomska i svaka druga trulez se ne urusava samo od sebe?

Pa sta je to sto danas spolja ugrozava ovaj sistem?
Kastro i onaj iz S. Koreje?
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 21:21 - pre 146 meseci

Citat:
Shadowed: Taj lim je rdjao u nekom delu i tu je sad rupa?
Gvozdje je unaokolo po zemljistu. Kada oksitira postaje krto i meteoroloske pojave ga mrve i raznose unaokolo. Svakako nije nestalo ili odletelo u svemir.



Pa da, i ko ce to da skupi jednog dana kada presuse rudnici, ako to uopste i bude izvodljivo ... i koliko ce kostati?
(Gvozdje mi je bezveze palo na pamet, ima stotinu drasticnijih primera.)
Zato je tebi i meni parce lima jeftino, jer ce neko u buducnosti platiti resto.

Kad ce biti ta buducnost nije ni bitno, tj. to ni ne postoji.

Vreme je iluzija nas sebicnih i samozivih, ono sto u stvarnosti postoji je samo prostor koji sumanuto zagadjujemo i unistavamo.

Kaze @mmix - doopeta imaju potrebu.
Tacno, sad u kapitalizmu imaju.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 21:26 - pre 146 meseci
Ma da, ljudi u komunizmu se etericna bica bez potreba :) haha, ne jedu, ne piju, ne obalce se i ne izbacuju fekalije :) i ne vole LED TV :)


mojne me te price.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 21:27 - pre 146 meseci
Citat:
Hapless joint:A ova sadasnja moralna, ekoloska, ekonomska i svaka druga trulez

I seksualna, zaboravio si seksualnu...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 21:47 - pre 146 meseci
Citat:
Ma da, ljudi u komunizmu se etericna bica bez potreba :) haha, ne jedu, ne piju, ne obalce se i ne izbacuju fekalije :) i ne vole LED TV :)


Dva coveka u camcu na pucini imaju jednu flasu vode. U kapitalistickom duhu jedan od njih ce pokusati da je eksira i ako realno nema potrebe za tim ali ipak to cini jer veruje da ovaj drugi planira isto. Ovaj drugi videvsi ga izbija mu flasu i proliva sve. Pohlepa je slepa.

Kapitalizam bez kontrole i limita nije sansa za pametnije i sposobnije vec za zivotinje. Sad.. ima i onih koji ne vide razliku ali to je vec druga prica :)
 
Odgovor na temu

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
*.aDSL.verat.net.



+373 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 21:55 - pre 146 meseci
^^ Slucaj u camcu govori o sprezi instinkta za prezivljavanje i razuma. Ja pre mislim da je kapitalizam predstavlja razum (sto stvorim to i posedujem), dok instikt za prezivljavanje predstavlja komunizam(hajde kada vec ne radim da budemo svi ravnopravni da mogu da prezivim).

Tako da nije bas validan primer. :]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 21:58 - pre 146 meseci
U socijalizmu: dva covjeka u supljem camcu na pucini nemaju nikakvu flasu vode...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 22:10 - pre 146 meseci
eh sad.. pretera ga :D

Ni komunizam, ni kapitalizam, ni socijalizam u "cistom" obliku ne postoje nigde.. niti ce postojati makar se vi ovde przili medjusobno do sudnjeg dana.

@plague

Ima ona scena u filmu Pijanista gde su Jevreji u getou i ide decko od jedne ocajne face do druge nudeci neke drangulije za novac koji je u datoj situaciji naravno bezvredan. Ne znam da li je to istorijski potkovano ali govori dosta o ljudskom slepilu.

[Ovu poruku je menjao HeYoo dana 23.03.2012. u 23:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 22:14 - pre 146 meseci
^ Postoje, postoje, npr. medju dva covjeka u camcu na pucini...
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 22:25 - pre 146 meseci
Svakako.. u takvim kriticnim situacijama je moguc svaki "izam" kao npr kanibalizam
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 22:33 - pre 146 meseci
Pohlepa u kapitalizmu:

- radnik, ostaje prekovremeno, lakta se, uvlači nadređenima, utiče na porast produktivnosti, dobija povišicu, napreduje u firmi, dobija akcije firme, osniva svoju firmu jednog dana, troši svoj novac onako kako on hoće ili štedi ...
- vlasnik firme, radi sve što je moguće da bi proizveo što više proizvoda zadovoljavajućeg kvaliteta po što nižoj ceni i prodao kupcima, na taj način će zaraditi najviše i sa svojim parama radi šta hoće, nikome ne polaže račune

Pohlepa u komunizmu:

- radnici traže povećanje plate iako firma proizvodi gubitke, bune se, ne slušaju nikog, kradu materijal, opremu, naftu, ... Niko nije motivisan da se trudi više od drugih jer svima svira radio, kafica, rakijica, politika ekspres, ...
- vlasnik, društvo/država/zemljoradnička zadruga ne mora da pravi dobit, gubici će se pokriti štampanjem dinara, direktor će da krade koliko mu treba, plaća račune u kafani, hotelima, ...

I kad uporediš proizvod pohlepe u kapitalizmu i komunizmu, dobiješ da su u kapitalizmu veće plate, a jeftiniji i kvalitetniji proizvodi i naprednija tehnologija.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Holkan
Beograd

Član broj: 297495
Poruke: 9
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+176 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 22:40 - pre 146 meseci
Ljudi imaju svoje potrebe,ali da putujes na posao 50km kolima svaki dan nije zaista potreba.
Usvajati svo znanje,uz prethodno odobrenje sopstvene logike.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 22:45 - pre 146 meseci
@BluesRocker
Ovo je poredjenje tipa macka moze da se popne na drvo, a lisica mi poklala pilice.
Potrudi se malo vise. Skoro nikad nije crno-bela situacija.

@holkan
Moze biti potreba. Zasto ne?
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 23:00 - pre 146 meseci
Citat:
HeYoo: Ovo je poredjenje tipa macka moze da se popne na drvo, a lisica mi poklala pilice.
Potrudi se malo vise. Skoro nikad nije crno-bela situacija.


Dam ti ja jedan predlog, zašto ne skupiš 4-5 drugara pa da zajedno skupite pare/dignete kredit i kupite automobil? Lepo se dogovorite kad će ko da vozi, da plaćate gorivo, održavanje i slično. Ne tražim od tebe nešto veliko, na primer da oružanom pobunom otmeš imovinu čitavom narodu i uspostaviš diktaturu. Dovoljno je da vas 4-5 kupi zajednički automobil i složno ga održava i vozi.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 23:19 - pre 146 meseci
Tvoj predlog je nepraktican jer se ne zna kada ce kome zatrebati automobil ali ako bi bilo zgodno za deobu.. zasto da ne.

Kakva crna oruzana pobuna??? Ko je uopste pricao o oduzimanju imovine?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 23:25 - pre 146 meseci
Ta situacija sa camcem je potpuno nerealna, u takvom scenariju onaj koji je jaci ce uzeti flasu za sebe i napucati slabijeug u glavu. Onda ce slabijem dati manji deo vode da ne bi skapao dok ga primorava da vesla do obale. To je ljudska priroda. Jedina sansa koju slabiji ima je da jaceg izbode na spavanju i nastavi sam. I to je isto ljudska priroda.

Evo mali eksperiment za veceras.

Situacija je sledeca, nema kapitalizma. Imas naciju cija valuta je zlato, i zlata ima samo 1000kg i nema novog i 95% tog zlata je TVOJE! (da ne bude da je moje). Ja sam eto iz siromasne porodice i spretan sam sa rukama. Kakva je moja buducnost u vasoj zemlji?

Ajd sad nalupajte slobodneo kako bi izgledala ta utopijska zemlja i kako bi se zlato (bogatstvo) rasporedilo i kako bi se ta zemlja razvijala bez kapitalizma. A ja cu sutra da vam kazem tacno kako bi izgledala ta vasa zemlja i moj polozaj u njoj.




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko23.03.2012. u 23:28 - pre 146 meseci
Citat:
HeYoo: Tvoj predlog je nepraktican jer se ne zna kada ce kome zatrebati automobil ali ako bi bilo zgodno za deobu.. zasto da ne.

Ja sam mislio da napravite neki dogovor, zaboravio sam na ono svakom po potrebama. Pa vama dogovor onda ni ne treba, svako će da vozi auto kad mu zatreba, sipaće gorivo kad se isprazni rezervoar, promeniće ulje kad prokuva motor, ...

Citat:
HeYoo: Kakva crna oruzana pobuna??? Ko je uopste pricao o oduzimanju imovine?

Vidi se da nisi upućen u istoriju - drug Lenjin, drug Staljin, drug Fidel, ... dopuni sam. Nisu sredstva za proizvodnju sama prešla u vlasništvo radnog naroda.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 00:24 - pre 146 meseci
@mmx To sa camcem je bila metafora.
Situacija gde neko moze da ima 95% necega i monopol je upravo momenat zaeba iz camca. Kada se ne bi uvela korekcija nezadovoljna rulja koja poseduje 5% bi doticnog obesila o neku banderu ili nesto slicno. Desavalo se i to.
Problem je samo sto se sa tom korekcijom nisu resili problemi vec ostavili buducim generacijama.

Citat:
I to je isto ljudska priroda.

U ljudskoj prirodi je bilo i da se gadjaju izmetom, i da slepo idu za svojim najnizim strastima pa su se izdigli iznad toga (vecina bar).

Citat:
Ja sam mislio da napravite neki dogovor, zaboravio sam na ono svakom po potrebama. Pa vama dogovor onda ni ne treba, svako će da vozi auto kad mu zatreba, sipaće gorivo kad se isprazni rezervoar, promeniće ulje kad prokuva motor, ...


Ti verovatno ciljas na to da je zajednicka imovina nemoguca ali zaboravljas da takvi koncepti nisu strani zapadu u situacijama gde to "zajednicko" smanjuje troskove. Naravno uz valjane mehanizme kako bi se odredili prava i obaveze. Zapadni kapitalizam != "svoj na svome" po svaku cenu.

Citat:
Vidi se da nisi upućen u istoriju - drug Lenjin, drug Staljin, drug Fidel, ... dopuni sam. Nisu sredstva za proizvodnju sama prešla u vlasništvo radnog naroda.


Doticni drugovi ovde nisu prisutni pa ne znam kome se obracas. Nisam za to da se bilo kome sta oduzima, pogotovo ne nasilnim putem.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko24.03.2012. u 00:40 - pre 146 meseci
Citat:
HeYoo: U ljudskoj prirodi je bilo i da se gadjaju izmetom, i da slepo idu za svojim najnizim strastima pa su se izdigli iznad toga (vecina bar).

Zapravo nisu. Samo su usavrsili izmet i malo zakomplikovali nacin na koji idu za svojim najnizim strastima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Vraća se robovlasništvo, ali ovaj put finansijsko

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 206901 | Odgovora: 2103 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.