Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DA uvedem wireless ili ne?

[es] :: Wireless :: DA uvedem wireless ili ne?

[ Pregleda: 1519 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon DA uvedem wireless ili ne?21.02.2012. u 01:20 - pre 148 meseci
Ne razumem se previse u kompjutere i tehniku.imam dva Dell Desktop masine.Na jednoj je modem wireless ali je povezan ethernet kablom.Kako je najbolje da prikopcam drugi kompjuter,razmisljam jel najbolje i jeftinije da jednostavno kupim ethernet kabal dug dvadeset metara jer ce drugi komp biti u drugoj sobi ili je bolje da ga wireless vezom povezem ali ne znam kako,trebam neki usb device da uzmem ,blue tooth ili sta vec?
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: DA uvedem wireless ili ne?21.02.2012. u 07:30 - pre 148 meseci
Kabal je jeftinije i bolje rešenje...
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
*.dynamic.sbb.rs.



+120 Profil

icon Re: DA uvedem wireless ili ne?21.02.2012. u 07:49 - pre 148 meseci
ako modem koji se koristi ima wi-fi, najpovoljnije je kupiti wi-fi adapter za povezivanje drugog kompa.
Cena adaptera je manja od cene za 20m kabla + nema kabla.
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: DA uvedem wireless ili ne?21.02.2012. u 09:12 - pre 148 meseci
Ne zaboravimo da je čovek iz Kanade tako da kod njih cene nisu iste kao kod nas ali opet...
20m DRAKA UTP CAT 5e 720 dindži + 2 RJ 45 konektora 20 dindži mu dođe ukupno 740 dindži :) Dakle jeftinije od WI-FI dongle-a, a opet tvrdim da će bolje raditi. Naravno Wireless je fancy i manje je cimanje i nema kablova:) Prednosti varijante sa kablom je što na tu dužinu može imati Gigabitnu mrežu uz pretpostavku da su mu kompovi novije generacije pa da njegove ethernet kartice podržavaju taj standard...
 
Odgovor na temu

luaay

Član broj: 64504
Poruke: 1218



+37 Profil

icon Re: DA uvedem wireless ili ne?21.02.2012. u 22:05 - pre 148 meseci
[quote]Mile-Lile Prednosti varijante sa kablom je što na tu dužinu može imati Gigabitnu mrežu uz pretpostavku da su mu kompovi novije generacije pa da njegove ethernet kartice podržavaju taj standard...[/quote

Gigabitnu mrezu?mislis kao home network ,skidanje ogromnih filmova ?
zasto mislis da Wifi ne moze to da podnese?
NISAM TROLL!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: DA uvedem wireless ili ne?22.02.2012. u 00:03 - pre 148 meseci
Pa može ako je 802.11ac. ;)
 
Odgovor na temu

Mile-Lile
Beograd

Član broj: 269936
Poruke: 1176
*.ptt.rs.



+79 Profil

icon Re: DA uvedem wireless ili ne?22.02.2012. u 07:39 - pre 148 meseci
Taj standard o kome Slavoljub priča je još u fazi razvoja. Gledao sam o tome na Discovery Channel-u... Kanali su od po 160Mhz pa se zbog toga može preneti veća količina podataka. AP-ovi koriste po 8 do 10 antena i iskreno nisam video da se to kod nas prodaje, a i ako bi se prodavalo to bi uglavnom kupovale firme u komercijalne svrhe.
Moj predlog je da samo pogledaš temu o kabliranju, kupiš, pozajmiš krimp klješta ili ti negde u radnji odrade raspored parica u 5e po standardu za Gigabitne mreže (kod nas rade besplatno jer je to 5 min posla). Pretpostavljam da u Kanadi imate mnogo jeftiniji net nego kod nas i da je srpski prosek od 1,5 Mbit za vas smešan? Mada i kod nas počinje era HD-a. Svi već kupuju televizore koji podržavaju HD, web kamere, filmove skidaju u HD-u... Pre ćeš sa fleške prebaciti običan DVD RIP od 700MB nego kroz wireless mrežu. Ali opet, ipak samo ti treba da odlučiš o tome. Saslušaš sve predloge pa odlučiš. Nadam se da će se još neko javiti sa nekim predlogom. Ja imam malu mrežu, deo je odrađen wireless a deo "na kabal", u delu sam grada gde je nenormalna zagušenost na 2,4... želim samo da ti uštedim trud. Ako nemaš prevelike zahteve wireless ti je super. U "n" standardu ja sam izvlačio kroz wireless 34Mbit. To su moja iskustva...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: DA uvedem wireless ili ne?

[ Pregleda: 1519 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.