Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless konekcija....

[es] :: Wireless :: Wireless konekcija....

[ Pregleda: 1722 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Akademik

Član broj: 116514
Poruke: 20
*.inffo.net.



Profil

icon Wireless konekcija....20.10.2008. u 14:23 - pre 189 meseci
Zanima me, posto hocu da uvedem wireless Internet, da li neko moze da koristi moju Internet konekciju, ako je blizu mene, tj. da li moze uhvatiti signal sa svojom wireless karticom, ako zivi na spratu ispod. :-) Ako moze, da li u tom slucaju na njegov racunar stize sve ono sto ja skidam i samo to? Takodje, ako neko koristi moju konekciju, da li tada meni protok opada na pola ili sta? I da li ja njegov racunar mogu vidjeti u My network places, ako ne, onda, na koji nacin?

Kako neko moze da krade nekom konekciju, a da prije toga nije razmjenio kljuceve, ID-ove i ostalo, sa access point-om?

Eto, objasnite mi malo oko te bezicne sigurnosti i budite sto detaljniji.


Hvala.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
213.196.75.*



+122 Profil

icon Re: Wireless konekcija....20.10.2008. u 16:32 - pre 189 meseci
nisam razumeo da li pitas da hoces nekom da serujes konekciju ili mislis da ti to neko radi bez tvog znanja?
ako koristis wlan karticu onda neko moze da koristi tvoj net samo ako ima opremu kao i ti i ako ti zna korisnicko ime i lozinku mada opet nemozete u isto vreme da budete online.
a ako hoces namerno da delis konekciju mozes da uzmes ap i ukljucis ga u repater mode pa bilo ko ko ima tvoj signal moze da se nakaci na tvoj internet ako ne stavis nikakvu zastitu a iako stavis opet je moguce upasti ali je sansa mnogo manja sto opet zavisi od vrste zastite koju upotrebis.
u sustini je sansa prilicno mala da ti neko krade konekciju a da mu nisi rekao username i pass osim ako ti komsija nije neki skolovani haker! i naravno ako nema nikakvog fizickog pristupa tvom racunaru pa da moze da vidi sifru i username.

pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless konekcija....

[ Pregleda: 1722 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.