Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da snimam sa miksete na racunar

[es] :: Muzička produkcija :: kako da snimam sa miksete na racunar

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9776 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ludi_milojko

Član broj: 59698
Poruke: 104
*.adsl.highway.telekom.at.



+16 Profil

icon kako da snimam sa miksete na racunar16.02.2012. u 17:43 - pre 148 meseci
imam ovaj uredjaj.
Code:
http://www.elektronik-star.de/PA-Anlage-Bass-Boomer-USB-Set-Verstaerker-Boxen-Mics-800W_i3165.htm
povezao sam pc i miksetu da pustam metrice i pevam.ali kako da to snimim sada kvalitetno na racunar?nikako nece da snimi pevanje,samo snimi metricu koja ide sa racunara.kako da to povezem?
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar16.02.2012. u 18:36 - pre 148 meseci
Citat:
ludi_milojko:  povezao sam pc i miksetu da pustam metrice i pevam.


Jel' imaš celu opremu, sa kutijama?
Da li funkcioniše proces: pevaš na mikrofonu, a matrica ide sa PC-a, a da se to čuje u zvučnicima?
Gde "ubodeš" mikrofon?

Ako to funkcioniše, sledeće pitanje je: sa kojim muzičkim software-om si pokušao da snimiš?

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

ludi_milojko

Član broj: 59698
Poruke: 104
*.adsl.highway.telekom.at.



+16 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar16.02.2012. u 19:33 - pre 148 meseci
da,celu onu opremu kao na slici imam sa kutijama.jedino sto na mikseru nemam usb prikljucak.mikrofon ubodem u miksetu.to funkcionise.znaci matrica sa racunara i ja pevam i sve tresti.a snimao sam sa onim rekorderom sto ima u windows i sa web cam softverom i necuje se kako pevam,samo matrica.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar16.02.2012. u 21:41 - pre 148 meseci
Nadam se da si pravilno uspostavio vezu Mixer --> PC (zvučna karta).
A za snimanje, bojim se da će Ti trebati neki ozbiljniji software tipa Cubase, gde ima više Track-a (kanala), pa da snimak (matrica) ostane Stereo, a vokal da ima svoj posebni (isto stereo) Track.
Može sve to i drugačije, ali to zahteva dodatnu opremu ili dodatno iskustvo u radu sa nekim od muzičkih alata.

Da li je to prvi pokušaj snimanja, ili imaš već neko iskustvo?

Pozdrav




Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar16.02.2012. u 22:19 - pre 148 meseci
A da li je u mikseru pored sata podignut siber za MIC.
 
Odgovor na temu

ludi_milojko

Član broj: 59698
Poruke: 104
*.adsl.highway.telekom.at.



+16 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar17.02.2012. u 13:52 - pre 148 meseci
nisam snimao nikad,pre neki dan mi stigla ova tehnika,pa nemam iskustva oko toga bas.evo slika sta sve ima od prikljucaka.gde ja sada tu treba sta da ubodem?






 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar17.02.2012. u 18:26 - pre 148 meseci
Citat:
ludi_milojko: da,celu onu opremu kao na slici imam sa kutijama.jedino sto na mikseru nemam usb prikljucak.mikrofon ubodem u miksetu.to funkcionise.znaci matrica sa racunara i ja pevam i sve tresti.a snimao sam sa onim rekorderom sto ima u windows i sa web cam softverom i necuje se kako pevam,samo matrica.


Znači, uspostavio si vezu sa računarom u jednom pravcu: muzika sa PC-a i mikrofon su u Mixeru--> zvuk ide u pojačalo --> pa iz pojačala --> u zvučnike.

OK.

Sada treba da vratiš muziku i vokal u PC (drugi pravac):
- potreban ti je kabel sa činčovima (beli+crveni), koji na drugom kraju ima Stereo 3.5mm jack;
- sa tim kablom povežeš pojačalo (LineOUT) --> u LineIN zvučne karte PC-a.
- otvoriš New project u muzičkom software-u i Record (snimaš).

Pazi da signali ne budu prejaki, jer će snimak biti grozan, ali polako vežbaj, vežbaj, probaj....i sve ponovo.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

ludi_milojko

Član broj: 59698
Poruke: 104
*.adsl.highway.telekom.at.



+16 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar17.02.2012. u 19:49 - pre 148 meseci
evo slike.ovo imam od prikljucka na laptopu.

ovde kada ubodem a onu stranu sa cincovima u mikser ide svirka sa pc na zvucnjake.

znaci ovi prvi levi gde pise "AMP" oni idu u pojacalo.u ove pored njih "CD"sam ubo onaj sto ide sa laptopa.mada se svirka cuje i kada ubodem i u ova ostala dva."LINE 2/PHONO 2 i LINE 1/PHONO 1"

gde sada koji kabal da ubodem da snimam.od kablova imam jos ove koje su mi poslali uz uredjaj.

da napomenem,ono sto sam uspeo da snimim,znaci muziku,ona je snimljena sa laptopa,nije snimilo zvuk sa miksete znaci.u podesavanjima u zvucnoj mi stoji na stereomix.dali treba i tamo neka podesavanja da se obave?

Moderisano:
slike nisu ispravno/uspešno upload-ovane.







[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 17.02.2012. u 22:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar17.02.2012. u 20:19 - pre 148 meseci
Citat:
ludi_milojko: gde sada koji kabal da ubodem da snimam.od kablova imam jos ove koje su mi poslali uz uredjaj.


Napisao sam da Ti treba dodatni kabel, jer u kompletu imaš kablove za povezivanje uređaja do zvučnika.

Ovde se radi o povratnom smeru signala sa pojačala --> na PC.

Citat:
gde sada koji kabal da ubodem da snimam.


Sa tim dodatnim kablom povežeš pojačalo (LineOUT) --> u LineIN zvučne karte PC-a.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar17.02.2012. u 20:42 - pre 148 meseci
Vlado
ako je AMP OUT na mikseru ,zasto to ne ubode u LINE IN u zvucnu,a sa kartice OUT u pojacalo.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar17.02.2012. u 21:11 - pre 148 meseci
Gde Ti vidiš da je to AMP OUT?

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar17.02.2012. u 21:13 - pre 148 meseci
Pa sta je na mikseru onda AUT.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar17.02.2012. u 21:57 - pre 148 meseci
Sve i da je to AMP OUT, što bi trebalo napisati zbog apsolutnih početnika, stvar se komplikuje, što @ludi_milojko ima muziku iz lap topa (PC) a ne iz nekog spoljašnjeg Audio izvora.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

ludi_milojko

Član broj: 59698
Poruke: 104
*.adsl.highway.telekom.at.



+16 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar17.02.2012. u 22:06 - pre 148 meseci
ovo imam jos od kablova.



Uploaded with ImageShack.us


a ovako sam povezao to sve.



Uploaded with ImageShack.us


ovi cincevi sto su u AMP ubodeni idu u pojacalo.a ovi sto su u CD idu u pc,mada i kada ih u ove ostale ubodem isto muzika sa pc-a ide.

a ove prikljucke imam na laptopu.ovde je uboden onaj kabal sto sa mikserom povezan.kada ga u srednju rupu ubodem isto ide muzika tamo,a kada u levi ubodem onda se necuje nista.



Uploaded with ImageShack.us

 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar17.02.2012. u 22:28 - pre 148 meseci
Vidim (mada delimično) da imaš jedan ovakav kabel, kao na slici:



Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ludi_milojko

Član broj: 59698
Poruke: 104
*.adsl.highway.telekom.at.



+16 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar17.02.2012. u 22:51 - pre 148 meseci
ima takav,da.isti takav sam ustekao u laptop i miksetu i tako ide zvuk sa laptopa.znaci imam dva takva kabla.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar18.02.2012. u 14:56 - pre 148 meseci
Pa...jel' snimaš?

Pozdrav


Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

ludi_milojko

Član broj: 59698
Poruke: 104
*.adsl.highway.telekom.at.



+16 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar20.02.2012. u 21:55 - pre 148 meseci
nece nikako majku mu.imali jos kakav predlog.
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Moderator
Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar21.02.2012. u 09:44 - pre 147 meseci
Da pojednostavnimo maximalno.

Jel' imaš ulaz za mikrofon na Laptopu?

A trebalo bi da imaš.
"Ubodeš" mikrofon i sa postojećom muzikom/matricom snimiš svoje pevanje (stereomix).

Kad dobiješ snimak (muzika+vokal) to možeš "puštati" preko razglasa.

Ili pokušaj:
Citat:
Lavlja_Jazbina
ako je AMP OUT na mikseru ,zasto to ne ubode u LINE IN u zvucnu,a sa kartice OUT u pojacalo.


*Čini mi se da Laptop nema baš neke velike mogućnosti (sa to malo "rupa")...

Pozdrav





Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: kako da snimam sa miksete na racunar21.02.2012. u 11:44 - pre 147 meseci
^ Nije problem u kolicini rupa na Lapu Topu, ima sve sto mu treba. Problem je mixeta koja ima izlaz samo za pojacalo, sto je i povezano. Mikrofom je isto povezan kao i PC koji je povezan na ulaz za CD (moze, ne smeta...). Znaci, sudeci po njegovim slikama. nista nije uslo u PC da bi se snimalo. To sto dobija "snimanjem" je samo interno u okviru PC-a i to tako sto je "cekirana" opcija da snima "ono sto se cuje". Obzirom da mikrofon nije ukljucen u PC vec u Mixetu - nema glasa, bilo sa cim da snima, mislim na softver. Znaci, opet sudeci prema njegovim slikama, Mixeta nema jos jedan izlaz (jedan stereo par...) koji bi isao u PC. Jedini izlaz koji mixeta ima je za pojacalo (pa dalje na kutije). Sve ostalo su ulazi, a to i kaze u tekstu (gde god da ubodem... cuje se PC).

Znaci, to sto se hoce, ne moze bas tako jednostavno. Moze da se jedan od izlaza koristi za pojacalo a drugi da se vrati u PC. To nije dobro iz vise razloga (iako funkcionise). Prvo, bio bi mono signal u slusanju i mono signal u snimanju. Ne moze da se odvojeno regulise vokal (da se mixa) nakon snimanja. I mozda najvaznije, za tako nesto bi bio potreban neki bar malo ozbiljniji softver a to iziskuje mnogo vise znanja od postojeceg. Bez ljutnje ali obzirom na pitanja - znam koliko se zna! :) Toliko, ukratko.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: kako da snimam sa miksete na racunar

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9776 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.