Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

emu 0404 usb pitanje?

[es] :: Muzička produkcija :: emu 0404 usb pitanje?

[ Pregleda: 2805 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

romanzrenjnanin
Roman Bugar
Zrenjanin

Član broj: 63970
Poruke: 128
*.zrlocal.net.



Profil

icon emu 0404 usb pitanje?25.11.2007. u 00:37 - pre 198 meseci
Postavio bih pitanje u vezi gore navedene kartice.Kako da snimam stereo(znaci kad prikopcam jedan mikrofon u jedan ulaz da to bude stereo).Meni snima samo u mono i cuje se samo na jedan monitor(logicno).

Drugo pitanje je zasto imam pucketanje u zvuku koji snimam sa te kartice.Koristim audiotekhnica mikrofon ATM 350.Inace snimam kontrabas i violinu.
Hvala!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: emu 0404 usb pitanje?25.11.2007. u 01:42 - pre 198 meseci
Ako koristis signal iz jednog kanala on nece biti stereo...mozes samo da ga "razvuces" na oba kanala (to je moguce podesiti u vecini softvera za snimanje)...zvuk ce i dalje biti mono, ali ce se cuti podjednako na levom i desnom kanalu, sto verovatno i hoces da postignes.

U vezi tog pucketanja...
Koji softver za snimanje koristis ?
Da li ti je pravilno namesten ASIO protokol i sa kojim latency-jem (kasnjenjem) ?
 
Odgovor na temu

romanzrenjnanin
Roman Bugar
Zrenjanin

Član broj: 63970
Poruke: 128
*.zrlocal.net.



Profil

icon Re: emu 0404 usb pitanje?25.11.2007. u 10:34 - pre 198 meseci
Hvala na odgovoru!
Prvo pitanje sam resio.To sto ste mi vi predlozili to sam i hteo.


Snimam u cubase-u SX3. Ne znam gde treba da li sam pravilno podesio ASIO protokol posto ne znam gde treba da se podesi,a ni kasnjenje.
Do sada sam snimao preko live 5.1 i tamo je sve bilo Ok ali sa velikim sumovima.A sada od kada imam ovu karticu malo,se teze uhodavam..
Hvala na odgovorima!!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: emu 0404 usb pitanje?25.11.2007. u 11:22 - pre 198 meseci
Kada se startuje Cubase, udjes u Devices > Device Setup > VST Audiobay...i pogledas sta stoji kao Master ASIO driver. Tu treba da se odabere EMU ASIO (ili slican naziv), tj. ne sme da stoji na ASIO Multimedia driver ili na ASIO DirectX Full Duplex. Kada je to podeseno, ispod tog drop-menija ce pisati koliko je kasnjenje (latency)...idealno je od 2-6 ms, ali ako je slabija PC konfiguracija ova vrednost se mora povecati da se ne bi pojavljivalo pucketanje pri dodavanju VST efekata i instrumenata. Podesavanje latency-ja se vrsi u Control panel-u same kartice.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: emu 0404 usb pitanje?

[ Pregleda: 2805 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.