Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

brujanje prilikom priključenja miksete

[es] :: Muzička produkcija :: brujanje prilikom priključenja miksete

[ Pregleda: 4482 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stankoz

Član broj: 61789
Poruke: 56
77.239.75.*



Profil

icon brujanje prilikom priključenja miksete21.11.2008. u 09:10 - pre 186 meseci
imam problem za koji nisam našao rješenje. Imao sam namjeru da spojim miksetu Yamaha EMX5000 na zvučnu kartu. KOristim dvije zvučne kartice: integrisana je neka SoundMAX HD Audio, a druga je Creative SB Live 5.1. Prilikom priključenja miksete na obe kartice imam brujanje i to prilično glasno. Brujanje se javlja kada priključim kabal i u Line ulaz i u mikrofonski ulaz. Brujanje prestaje kad iskopčam kabal iz miksete.
Šta je u pitanju, kablovi, redukcija sa činčeva na 3.5 bananu, napon, uzemljenje...

Šta je rješenje: uključivanje miksete u neku drugu utičnicu na drugom osiguraču, izmjena kablova ili nešto treće?


Hala na odgovorima
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: brujanje prilikom priključenja miksete21.11.2008. u 09:14 - pre 186 meseci
Sve sto si naveo moze biti uzrok a do resenja se dolazi metodom eliminacije - zamenom potencijalnog uzrocnika i probom. To, posto znas moguce uzroke, mozes uraditi samo ti, mi nikako.
 
Odgovor na temu

stankoz

Član broj: 61789
Poruke: 56
77.239.75.*



Profil

icon Re: brujanje prilikom priključenja miksete21.11.2008. u 09:28 - pre 186 meseci
dobro, samo još jedno pitanje.
ako je uzrok to što sam priključio komp na jednu utičnicu, a miksetu na drugu odmah pored nje (znači isti osigurač) kako da izbjegnem probleme, tj. da li moram priključiti na drugu utičnicu na drugom osiguraču ili dugoj fazi ili... nisam najbolje shvatio tu priču oko uzemljenja, nulovanja i otklanjanja tog probllema.

pokušaću sve ove probleme riješiti, ako ne uspijem da li postoji još neki potencijalni razlog za brujanje?
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: brujanje prilikom priključenja miksete21.11.2008. u 09:50 - pre 186 meseci
Pa, evo za probu, nekoliko stvari...
1. Spoj kuciste kompa i metalni deo bilo kog konektora na mixeru SAMO jednim obicnim licnastim provodnikom i kazi sta se desava.
2. Kakve si i kako prelaze uradio i odakle vuces signal za komp. (Master, AUX, TAPE OUT ili nesto drugo)
3. Jesi li siguran (proverio ?) da imas uzemljenje na mestima gde prikljucujes uredjaje?
4. Posto je powered mixer, cuje li se brum i na njegovi izlazima/zvucnicima?


 
Odgovor na temu

stankoz

Član broj: 61789
Poruke: 56
77.239.75.*



Profil

icon Re: brujanje prilikom priključenja miksete21.11.2008. u 10:18 - pre 186 meseci
1. kad spojim kućište kompa i metalni dio na mikseru ništa se ne dešava. Ne bruji ništa. Pokušao sam i kad spojim mikser i zvučnu da takođe spojim nekim kablom ova dbva kućišta, opet stalno bruji bez ikakve razlike.
2. signal na komp sa miksera sam vukao sa REC OUT (dva činča), a pokušao sam i sa Aux send1, aux send2, mono out i svim drugim izlazima, potpuno isto bruji.
#. nisam siguran za ovo uzemljenje, niti znam kako da to provjerim. Kuća mi je nova, pravljena prije dvije godine i urađena je po standardima, e sad dalje nemam pojma. Znam samo da smo zakopali metalnu žicu nekoliko metara dužine radi uzemljenja.
4. kad priključim mikser na aktivne zvučnike Genius Home Theater 5.1 nema nikakvog brujanja
5. pokušao sam sa promjenom mjesta priključka miksete, nosao je po kući i na svakoj utičnici jednako bruji. i na utičnicama koje su na različitim osiguračima
Eto, šta sad
 
Odgovor na temu

stankoz

Član broj: 61789
Poruke: 56
77.239.75.*



Profil

icon Re: brujanje prilikom priključenja miksete21.11.2008. u 14:40 - pre 186 meseci
pokušao sam i sledeće, odneo sam mikser na posao i tamo probao na komp koji ima neku integrisanu karticu. Kad sam priključio mikser na isti produžni u koji je uključen komp dobio sam bolji signal nego kod kuće ali još uvijek je postpjalo brujanje (u SoundForgeu je signal debeo nekih 3mm - znam da je ovo relativan pojam), znači postoji brujanje ali ne pretjerano veliko ali još uvijek veliko za neku upotrebu. Kad sam premjestio mikser na neku drugu utičnicu dobio sm katastrofalan rezultat. Brujanje je bilo nesnošljivo veliko, znači signal je bio u piku.

Kad priključim mikser na istom mjestu direktno na aktivne zvučnike umjesto na karticu nema nikakvog brujanja.

Definitivno je razlog nešto u tim utičnicama, uzemljenjima i tim čudima.

Nemam pojma kako da izbjegnem taj problem. Ima li iko ideju
 
Odgovor na temu

Andreja Zivadinovic
Alt Radio TV aleksinac tehn. u studiju
Aleksinac

Član broj: 196865
Poruke: 1
79.101.249.*



Profil

icon Re: brujanje prilikom priključenja miksete24.11.2008. u 17:10 - pre 186 meseci
Pokusaj okretanjem uticnice mihera (uticnica za 220v) ili eliminisi uzemljenje u mixu jednostano otkaci ga .pozdrav Andreja Zivadinovic Aleksinac ps. to se stvorila peklja tako zvana od uzemljenja.
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: brujanje prilikom priključenja miksete26.11.2008. u 04:25 - pre 186 meseci
Ako problem nisi resio probaj neto ovako i znaces sta jeste !
1.Ukljuci mixetu bez ikakvog kabla sem strujnog i stavi slusalice da cujes da li ima bruma? ako ima nevalja mixeta !
2.Ukljuci na zvucnu neki spoljni mp3-4 plejer spolja na line in ali sa adapterom ili punjacem baterija i ako bruji nevalja uticnica 3,5mm na ulazu u zvucnu .
3.Premeri da li je kratak spoj na kablu sve sto je masa ili oklop od kabla za line in .
4.Najcesce je kabl ili zvucna karta od 5.1 pa nadalje gde nije masa od tih uticnica pa se javlja brum sto nije retko!
5.Mozda je resenje da spojis zicom dodatno sa kucista svih uredjaja trebalo bi da nestane brum!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: brujanje prilikom priključenja miksete

[ Pregleda: 4482 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.