Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 37677 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-3.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 18:39 - pre 154 meseci
Citat:
S A J A: .....noćne objektive 35mm ili ne_daj_bože 50mm.


A čekaj, da li ta dva noćna objektiva mogu da se koriste po danju?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 18:42 - pre 154 meseci
Citat:
S A J A
U klubovima ti je najkorisnija daljina 18mm jer ćeš uvek da imaš problem sa prostorom, ako treba da uhvatiš ženine nove cipele ...


U low light uslovima kakvi su u diskotekama i klubovima (generalno) svakako je posebno vazno uhvatiti pravilno eksponiranu i osvetljenu novu cipelu, carapu, ali i za to vece sredjenu frizuru... 'ebes ti prenesenu atmosferu, desavanje, to moze svaki od ovih profesionalaca , ali cipelu i frizuru sa popup blicom, e to vec...

Nego, ja bih to voleo da vidim i u slici, a ne samo ovako, tra-la-la... mislim, CASUAL fotografija je u pitanju, najkorisnijih (APSC) 18mm u kit varijanti u diskoteci (to se zaista jako retko vidja)... moze li neka slika ?
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Moderator
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 19:15 - pre 154 meseci
Citat:
beske: najkorisnijih (APSC) 18mm u kit varijanti u diskoteci (to se zaista jako retko vidja)...


možda ovde na forumu... po klubovima je to jedna od korišćenijih kombinacija ;) čak mislim da sam i ja kačio neke takve fotke sa 18-105vr koji sam dobio u kitu :D
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 19:35 - pre 154 meseci
@Backy

da ne razvodnjavamo diskusiju...

slike, CASUAL fotografija, 18 mm, zenina nova cipela i frizura u istom kadru, i S A J A... imamo li slike ili je i ovde samo jos jedan ton-majstor u pitanju?


Pozz
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 19:59 - pre 154 meseci
Nema kod mene tra-la-la niti se pojavio taj kome ja neću izaći na crtu, evo slika. Izvinjavam se ako nije baš neki kvalitet ali razumite da ja imam d3100 samo 3 meseca pa još uvek učim.




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 20:35 - pre 154 meseci
Citat:
Zoran Rodic: A čekaj, da li ta dva noćna objektiva mogu da se koriste po danju?


Pa mogu ali koji će mi danju, imam 18-55 i ne moram ništa da skidam i šrafim. Čemu služi f1.8 po danu, da pravim nebulozne DOF efekte a shutter speed ima da mi se zakuca na 4000, pa neću da slikam metak u letu...
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
95.180.11.*



+19 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 20:51 - pre 154 meseci
Citat:
S A J A: Čemu služi f1.8 po danu, da pravim nebulozne DOF efekte a shutter speed ima da mi se zakuca na 4000, pa neću da slikam metak u letu...


Preterano i nepotrebno banalizujes.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 21:11 - pre 154 meseci
A zasto mislis da se "takve" fotke ne mogu napraviti sa kompaktom? Mogu i bolje, jer ove koje si zakacio ama bas nista ne pokazuju po pitanju superiornosti dSLRa.

Na primer, sa obicnim Ixusom (ne sa s95 koji je ipak klasa za sebe) mogu da se naprave ovakve fotke:











[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 29.08.2011. u 22:21 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 21:18 - pre 154 meseci
@S A J A
Šta reći... fotke su više nego ilustrativne.
E sad, Žare nije od juče, ali - svejedno, rekao bih da Ti je vrlo plastično objasnio da imati DSLR ne znači "znati", te da neko kompaktom postiže i više nego neko DSLR-om.

"Dnevni i noćni objektivi"... fenomenalno!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 21:29 - pre 154 meseci
Citat:
StORM48: @S A J A
Šta reći... fotke su više nego ilustrativne. 8)
E sad, Žare nije od juče, ali - svejedno, rekao bih da Ti je vrlo plastično objasnio da imati DSLR ne znači "znati", te da neko kompaktom postiže i više nego neko DSLR-om. ;)


Pa dobro, ja se ne hvalim niti sam rekao da sam ekspert ali brzo učim :) Inače na mojim fotkama je ipak bilo manje svetla nego u poslastičarnici, mislim da to treba uzeti kao otežavajuću okolnost. Ako je za utehu, dnevne fotke su bolje :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 21:43 - pre 154 meseci
Citat:
S A J A: Ako je za utehu, dnevne fotke su bolje :)


Auuu, tek tu gresis, upravo je obrnuto. Daleko vise sanse na jakom dnevnom svetlu (suncanom danu), da pogresi ima bas dSLR (narocito Nikon). Kompakti, u rukama amatera, imaju neuporedivo veci procenat tehnicki uspesnih fotografija.























Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 22:06 - pre 154 meseci
Citat:
zarsilic: Auuu, tek tu gresis, upravo je obrnuto. Daleko vise sanse na jakom dnevnom svetlu (suncanom danu), da pogresi ima bas dSLR (narocito Nikon). Kompakti, u rukama amatera, imaju neuporedivo veci procenat tehnicki uspesnih fotografija.


Vidiš meni nekako bolje leže dnevne fotke, evo par komada, ako mi žena sazna da sam je kačio ovde ne gine mi gunđanje, a što se tiče noćnih fotki ima da vežbam (baš sad za inat) i da se popravim sledećih meseci, mada ne izlazim baš tako često pa ne mogu mnogo da vežbam.

Da da, znam da su fotke ilustrativne i da sve to može sa kompaktom ali meni je bitno da sam ja zadovoljan i slikam čisto amaterski, da zabeležim trenutak.







Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 22:29 - pre 154 meseci
E sad jos da vidim kako ces ovako nesto sa tim Nikonom





(Ixus)

ili ovako nesto sa tim kit objektivom:




(Ixus)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 22:36 - pre 154 meseci
Citat:
zarsilic: E sad jos da vidim kako ces ovako nesto sa tim Nikonom


U španiji pre par godina sam bio u jednom hotelu gde se iz unutrašnjosti hotela video unutrašnji bazen pa sam eto moga tada, kroz staklo, i potpuno suv, da napravim nešto ovako slično. Mada ne verujem da bi bila baš ovakvo čista slika. Mogu da stavim aparat u kesu za zamrzivač pa da je zapečem onim aparatom što zatvara kese? A možda i ne. Nego na tvojim pređašnjim slikama sam video jednu sliku na kojoj je žena u toplesu, onako slikano iz šume, mislim nikad nisam probao "taj" vid fotografije, možda bi mi tu zafalilo zuma :)
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 22:51 - pre 154 meseci
Ništa posebno, pazi sad:

13 sekundi noć



Ostrvo Santorini sa par hiljada metara visine




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 22:57 - pre 154 meseci
Saja, ja bih te zamolio samo da umesto te tvoje brzine korsitiš izraz dužina ekspozicije da bi te ljudi koji nisu baš u materiji mogli razumeti. Ok je da ljudi izmišljaju svoje izraze kao što su brzina, dnevni i noćni objektiv i slično, ali to je ipak za ličnu upotrebu. Kada javno diskutuješ o fotografiji treba da koristiš uobičajene i preciznije izraze koji pripadaju standardnom fotografskom rečniku.


 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 23:06 - pre 154 meseci
Citat:
S A J A:  Nego na tvojim pređašnjim slikama sam video jednu sliku na kojoj je žena u toplesu, onako slikano iz šume, mislim nikad nisam probao "taj" vid fotografije, možda bi mi tu zafalilo zuma :)


Nebitan je toples, na toj fotki, pazljiv fotograf posmatrac odmah mora da uociti nesto mnogo zanimljivije od tog toplesa, ali otom potom.

Da ne ulazimo u detalje i komentarisanje tradicionalno itekako omasenog WBa i jos po necega, recicu samo ono sto je vec u temi vise puta ponovljeno.


O dSLRu ne treba da razmisljaju oni koji ne zele da prosiruju svoj sistem. Za njih je bolje da kupe kvalitetan kompaktni aparat jer ce njime, siguran sam, biti zadovoljniji. Tek ako ozbiljnije zagaze u fotografske vode, i ako u fotografiji pronadju nekakvu inpiraciju visu od one kojom se beleze hronoloski dogadjaji, tek tada mogu razmisljati o dSLRu;

Kako u protivnom ne bi izgledali kao debeli turisti iz bivsih socijalistickih zemalja kojima se oko vratova klate dSLR aparati sa UZ objektivima kao zvono kod ovna predvodnika s tom razlikom sto zvono ipak ima nekakvu funkciju.

Zar nije pametnije, pre svega kulturnije, hronolosku fotografiju diskretnmo snimiti jednim kvalitetnim kompaktom poput recimo S95, ili slicnog?
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 23:20 - pre 154 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Saja, ja bih te zamolio samo da umesto te tvoje brzine korsitiš izraz dužina ekspozicije da bi te ljudi koji nisu baš u materiji mogli razumeti. Ok je da ljudi izmišljaju svoje izraze kao što su brzina, dnevni i noćni objektiv i slično, ali to je ipak za ličnu upotrebu. Kada javno diskutuješ o fotografiji treba da koristiš uobičajene i preciznije izraze koji pripadaju standardnom fotografskom rečniku.


Izvinjavam se. Koristio sam brzina jer u originalu piše speed pa sam eto bukvalno preveo.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!29.08.2011. u 23:29 - pre 154 meseci
Citat:
zarsilic: Nebitan je toples, na toj fotki, pazljiv fotograf posmatrac odmah mora da uociti nesto mnogo zanimljivije od tog toplesa, ali otom potom.


Pu pu, daleko bilo, to se meni nikad neće desiti, ja ću uvek prvo da vidim toples a tebi ostavljam da brojiš piksele i odmeravaš WB.



Citat:
zarsilic:O dSLRu ne treba da razmisljaju oni koji ne zele da prosiruju svoj sistem. Za njih je bolje da kupe kvalitetan kompaktni aparat jer ce njime, siguran sam, biti zadovoljniji. Tek ako ozbiljnije zagaze u fotografske vode, i ako u fotografiji pronadju nekakvu inpiraciju visu od one kojom se beleze hronoloski dogadjaji, tek tada mogu razmisljati o dSLRu;


Ne slažem se. Vidiš meni nije dovoljno reći da nešto treba ili ne treba pošto ja generalno gledam samo svoje mišljenje. Pa prema tome, dSLR je sasvim dobar za beleženje hronoloških događaja i to je zato što sam ja tako odlučio. I ček da mu malo padne cena, pa ćeš videti kako će ljudi deliti moje mišljenje sve više. Sorry.

Citat:
zarsilic:
Kako u protivnom ne bi izgledali kao debeli turisti iz bivsih socijalistickih zemalja kojima se oko vratova klate dSLR aparati sa UZ objektivima kao zvono kod ovna predvodnika s tom razlikom sto zvono ipak ima nekakvu funkciju.

Zar nije pametnije, pre svega kulturnije, hronolosku fotografiju diskretnmo snimiti jednim kvalitetnim kompaktom poput recimo S95, ili slicnog?


Zavisi. Za nekog jeste za nekog nije.
 
Odgovor na temu

iboris

Član broj: 33303
Poruke: 21
*.adsl-3.sezampro.rs.



+13 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 00:06 - pre 154 meseci
@SAJA

Oduševljen sam slikama !!! Ovako nešto želim da dobijem kao rezultat kupovinom novog foto aparata !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 37677 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.