Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 37501 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 00:11 - pre 153 meseci
Naravno da zavisi. Ali najvise zavisi od kriterijuma onoga koji posmatra fotografiju.

Ako je nekome kriterijum prenizak onda takva osoba ne bi trebalo da daje savete nikome, a citava diskusija generalno se vezuje za kriterijum.

Fotografije poput recimo ovih, su tehnicki lose fotografije bez obzira na kom se monitoru posmatraju:

https://static.elitesecurity.org/uploads/2/9/2938059/DSC_0691.jpg
https://static.elitesecurity.org/uploads/2/9/2938027/DSC_0248.jpg

Lose su i na monitoru, a lose su i kada se otprintuju,

i dobro je da si postavio ovakve tipicne primere jer oni najbolje govore o greskama koje dSLR aparati prave.

Ovo ne kazem da bih te uvredio, naprotiv, nisi jedini koji dobijas ovakve rezultate i nisi jedini koji ovakvu manu ne primecujes.



 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 07:19 - pre 153 meseci
Žarko nemaš dobar obrazovni pristup. Nije dovoljno samo staviti fotku i reci eto sve se vidi. Treba i objasniti štase to na njoj vidi, jer mnogi, a pogotovo početnici, ne znaju šta treba da gledaju.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 07:53 - pre 153 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Žarko nemaš dobar obrazovni pristup. Nije dovoljno samo staviti fotku i reci eto sve se vidi. Treba i objasniti štase to na njoj vidi, jer mnogi, a pogotovo početnici, ne znaju šta treba da gledaju.


Slazem se sa tim. Za takva obrazlaganja treba izdvojiti mnogo vremena koga na zalost nemam, ali na srecu vecina toga (mozda i sve sto je potrebno), na ovom forumu je objasnjeno u vise navrata. Potrebno je samo, ukoliko to nekoga zanima, malo procesljati teme vezane za ovu problematiku i svako ce doci do resenja. Uostalom, malo i dosadi vise puta ponavljati jedno te isto.

Apropo obrtnog displeja koji preporucujes (kada se vec javljas ).
Svojevremeno sam i ja osobinu da fotoaparat ima obrtni LCD isticao kao benefit. Na zalost, vremenom se ispostavilo da je ona prakticno nepotrebna kada su u pitanju dSLR aparati. Na jednoj maloj statistici medju svojim poznanicima, zakljucio sam da vecina od njih prednosti pokretnog LCDa uopste nije koristila, ili je koristila samo u nekakve eksperimentalne svrhe. Narocito ga ne koriste oni koji sa svojim aparatom ne ulaze u video mod.
Zbog toga, vec duze vreme, kada se spomene pokretni LCD na dSLRu, cutim. Mislim da nije neophodan.

 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 07:56 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic
Fotografije poput recimo ovih, su tehnicki lose fotografije bez obzira na kom se monitoru posmatraju:
https://static.elitesecurity.org/uploads/2/9/2938059/DSC_0691.jpg
https://static.elitesecurity.org/uploads/2/9/2938027/DSC_0248.jpg
Lose su i na monitoru, a lose su i kada se otprintuju,
i dobro je da si postavio ovakve tipicne primere jer oni najbolje govore o greskama koje dSLR aparati prave.
Ovo ne kazem da bih te uvredio, naprotiv, nisi jedini koji dobijas ovakve rezultate i nisi jedini koji ovakvu manu ne primecujes.


Hm... ocenjivanje "umetničkih dela" nije baš tako jednostavno kako se tebi čini. Pogotovo taj aspekt "tehničkog kvaliteta" nekada zna da bude potpuno nebitan. Evo daću primer muzike. Svake godine sa muzičkih fakulteta izađe par desetina vrsnih muzičara, sve o muzici znaju, jako talentovani mladi ljudi, imaju po koju svirku ali generalno ne znaju kako u životu da se snađu. Ako treba da naprave muzičko delo onda to delo ima visoku tehničku vrednost ali opet tako nešto ne mogu da komercijalizuju. Sa druge strane imaš ljude kao Goran Bregović koji imaju godnu dana niže muzičke škole, izbačen kao netalentovan, koji nema blage veze sa sviranjem, pogotovo tehnikom, a postigao je veliki uspeh. Narod ga voli. U čemu je tajna? Da li ljudi posle 15 godina "umetničkog" obrazovanja toliko sve nauče da na kraju izgube svoj identitet ili je za umetnost ipak bolja duša nego tehnika? Možda si ti previše "foto ekspert" da bi na ovim fotkama primetio i nešto drugo?

Konkretno slika o kojoj govoriš, sa cvećem, je izazvala brojna oduševljenja, pogotovo ženinih koleginica sa posla, čak se našla i kao wallpaper. E sad, da li je merilo kvaliteta to što ti kažeš da je slika tehnički neispravna ili to što se našla na mestu wallpapera, mislim da je suvišno komentarisati. Kad ti doneseš slike sa mora koje se nađu kao wallpaper drugima onda se javi.

Da znam, mi se sad bavimo tehničkim a ne umetničkim vrednostima fotografije ali eto čisto da znaš da i tako nešto postoji. Može i sledeći put da ti se desi da iskritikuješ nečije delo a to delo se posle svidi gomili ljudi pa onda posle moraš da se vadiš "znate ja sam mislio na ovaj milimetar ovde što je preeksponiran, bolje da nije slikao u podne nego da je došao 4 sata ranije, trebao je da natakne 6 filtera i da postavi aparat na stalak i slično". Inače, vidim da ta slika tehnički i nije nešto, baš me sad zanima šta sam mogao da uradim da bude bolja, zaista je snimana pod ekstremnim suncem i to u podne, ja za nju nisam ni znao dok nisam došao kući pa sam je sad ovde okačio jer mi je delovala interesantno (inače snimljena je na južnoj strani Krita, u mestu Agia Galini, vidi se mediteransko more prema africi).

Ova druga slika je sa bazena u Jakovu :) Brojni ženini obožavaoci sa fejsbuka se ne bi složili da je ta slika loša. Baš me zanima šta joj fali.
 
Odgovor na temu

grujicd
Dejan Grujic
Cogin
Beograd

Član broj: 24171
Poruke: 101
89.216.32.*

Sajt: www.cogin.com


+9 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 08:10 - pre 153 meseci
Citat:
zarsilic:
Apropo obrtnog displeja koji preporucujes (kada se vec javljas ).
Svojevremeno sam i ja osobinu da fotoaparat ima obrtni LCD isticao kao benefit. Na zalost, vremenom se ispostavilo da je ona prakticno nepotrebna kada su u pitanju dSLR aparati. Na jednoj maloj statistici medju svojim poznanicima, zakljucio sam da vecina od njih prednosti pokretnog LCDa uopste nije koristila, ili je koristila samo u nekakve eksperimentalne svrhe. Narocito ga ne koriste oni koji sa svojim aparatom ne ulaze u video mod.
Zbog toga, vec duze vreme, kada se spomene pokretni LCD na dSLRu, cutim. Mislim da nije neophodan.


Obrtni displej na mom D5100 se pokazao kao veoma koristan. Bitna napomena je da uglavnom slikam decu, i aparat mi je često dole da bi kadar bio iz njihove perspektive a ne da im slikam temena. Nekad može da se čučne ali nekad šetam pored ili oko njih i škljocam. Dobro dođe i npr. kad su deca u skakaonici, pa dignem aparat preko mreže. Upotrebna vrednost mnogo zavisi od toga šta se slika, u mom slučaju ne bi ni razmatrao aparat bez obrtnog displeja.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 08:27 - pre 153 meseci
Citat:
S A J A:  ili to što se našla na mestu wallpaperai.


Aha, to znaci da je ovo jos bolja fotografija:



obzitom da je kao wallpaper koriste vise hiljada korisnika kucnih racunala. Sasvim sigurno ima ih mnogo vise od onih koji tvoju zenu stavljaju kao wallpaper. Uostalom, treba ti to malo bolje da ispitas zasto bas tvoju zenu stavljaju kao wallpaper. .

(Kao wallpaper stavljaju se i fotke snimljene mobitelom, sto svakako ne znaci da su tehnicki ispravne.)

@grujicd,

da, obrtni LCD se koristi bas u takvim trenucima kao sto si opisao. Problem je sto kod dSLRa AF uzasno sporo reauguje. Nekoliko puta sporije od prosecnog kompakta pa se postavlja pitanje zasto se dSLR uopste kupuje ako se dokumentarne fotografije tipa dece na toboganu snimaju na ovakav nacin? Prednost dSLRa jeste njegova brzina da uhvati momenat. Koriscenjem LV moda ova predsnost nestaje.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 08:39 - pre 153 meseci
Citat:
O dSLRu ne treba da razmisljaju oni koji ne zele da prosiruju svoj sistem.


Zasto da ne? Nek daje pare i nek vuce kilo umeto 200 grama ako tako zeli.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 08:40 - pre 153 meseci
Citat:
S A J A:
Konkretno slika o kojoj govoriš, sa cvećem, je izazvala brojna oduševljenja, pogotovo ženinih koleginica sa posla, čak se našla i kao wallpaper. E sad, da li je merilo kvaliteta to što ti kažeš da je slika tehnički neispravna ili to što se našla na mestu wallpapera, mislim da je suvišno komentarisati. Kad ti doneseš slike sa mora koje se nađu kao wallpaper drugima onda se javi.

Ova druga slika je sa bazena u Jakovu :) Brojni ženini obožavaoci sa fejsbuka se ne bi složili da je ta slika loša. Baš me zanima šta joj fali.


nevezano za motive i kadrove na kojima bi ti pozavideo sve i jedan mesar, meni i dalje nije jasno sta je to na tim slikama uradio D3100 sto ne bi mogao da uradi S90/95 ili neki IXUS?










 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 08:45 - pre 153 meseci
Citat:
S A J A: Hm... ocenjivanje "umetničkih dela" nije baš tako jednostavno kako se tebi čini. Pogotovo taj aspekt "tehničkog kvaliteta" nekada zna da bude potpuno nebitan. Evo daću primer ....


Aha. Pošto si nam dokazao da je dslr+kit staklo vrh svih vrhova ... sad ćeš da nam ukažeš na umetnički momenat u fotografiji i način tumačenja istog?

Noćna i dnevna umetnost?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

grujicd
Dejan Grujic
Cogin
Beograd

Član broj: 24171
Poruke: 101
89.216.32.*

Sajt: www.cogin.com


+9 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 08:52 - pre 153 meseci
Kontrasni AF na mom D5100 radi približno slično brzo kao i na kompaktu Panasonic TZ7. Ono što jeste sporije je sam trenutak okidanja jer mora ogledalo da se spušta/diže, i to zna da bude frustrirajuće. Sa druge strane decu ni ne pokušavam da uhvatim na brzinu, jer je to nemoguće i sa DSLR-om, već koristim rafalni mod i tu manje smeta taj problem sa Live View, a i u svakom slučaju mnogo je brži rafal nego na kompaktu.

Pored toga, probaj da slikaš decu u pokretu ako nije sunčani dan u podne. Sa D3000 sam imao problema već i popodne u senci zgrade, kad je npr. ljuljaška u pitanju, ali je i to bilo dosta ispred kompakta. D5100 u tim uslovima radi daleko bolje, i sad mogu da slikam šta hoću do sumraka. Ne znam kakav je S95, ali čisto sumnjam da može da slika kvalitetno na ISO 3200 i da mi samim tim obezbedi kratku ekspoziciju potrebnu za rastrčalu decu. Ja prvi ne bi teglio DSLR da mogu taj kvalitet da dobijem sa kompaktom. Dugo sam se borio protiv ideje da nosam DSLR, ali jednom kad sam probao više nije bilo nazad.
 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
217.16.128.*



+3 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 10:24 - pre 153 meseci
Sajo , ovo tvoje "koprcanje" postaje vrlo simpaticno, da ne kazem smesno .
Ako si vec dosao na forum, shvati da ovde ima daleko iskusnijih i zaista velikih znalaca kada je fotografija u pitanju, pa gledaj da iz toga izvuces maximum koristi. Batali kontriranje svemu i svacemu .
Ti koristis kit objektiv i tebi je dovoljno. O.K ali shvati da je to samo jedan od nacina kako dslr moze da se koristi i da je daleko od onoga sto dslr kao sistem pruza.
Cak i kombinacija sa kit objektivom je sasvim dovoljna da da mnogo ubedljivije fotografije od bilo kog kompakta .
Tu je vec do onoga u cijim se rukama aparat nalazi.
Fotografija cveca, na koju si toliko ponosan, ima omasen wb . To je zarsilic pokusavao da ti ukaze ali ti ne vidis jer ne zelis da vidis.
Kad prodje neko vreme i naucis neke stvari, bices sam sebi smesan sa ovim postovima.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 10:39 - pre 153 meseci
Citat:
beske: nevezano za motive i kadrove na kojima bi ti pozavideo sve i jedan mesar, meni i dalje nije jasno sta je to na tim slikama uradio D3100 sto ne bi mogao da uradi S90/95 ili neki IXUS?


Ja sam 5 godinja slikao sa Canonom 710IS koji je, bar po meni, davao odlične slike i sad kad sam prešao na D3100, sa istim stilom slikanja imam bolje slike. Ne nešto preterano ali su ipak bolje. Sviđa mi se što mogu mnogo bolje da uradim noćne slike i što aparat brže reaguje. E sad, verujem da se i upotrebom S95 mogu postići ovakve slike ali ja imam nameru da malo napredujem sa korišćenjem dSLR-a (čim završim sa čitanjem uputstva za upotrebu prelazim na neko ozbiljnije štivo) pa lakše spavam kad znam da sam sa svojim slikama na početku mogućnosti dSLR-a a ne pred kraj kako bi to bilo ako bi nosio kompakt. Mada slažem se da je kompakt manji i to mi ponekad nedostaje ali šta da se radi. I da, menjao bi svoj d3100 za kompaktni FujiFilm X100, i to će se desiti možda jednog dana ali nikako za S95.

Često na netu piše da je d3100 odličan aparat za početnike koji uplovljavaju dSLR vodama! Okej, to može i tako da se shvati pa da se d3100 sa kitom koristi kao početak a onda kreneš u beskrajanu kupovinu svega i svačega. Mada ima tu malo i savremenog potrošačkog poimanja, prosto nećeš nigde videti reklamu da piše "odličan foto aparat za sve prilike i za ceo život" nego "dobro za početak a da vam pokažemo šta još posle može da se pazari kako bi nadogradili sistem". Ja tako ne doživljavam stvari, meni je d3100 krajnji proizvod i nema gde više da napredujem zato što ne želim profesionalno da se bavim fotografijom.


Citat:
Zoran Rodic: Aha. Pošto si nam dokazao da je dslr+kit staklo vrh svih vrhova ... sad ćeš da nam ukažeš na umetnički momenat u fotografiji i način tumačenja istog?
Noćna i dnevna umetnost?


Ne pratite lepo forum gospodine Zorane, mora mala ispravka, dSLR+kit je vrh svih vrhova za stil i potrebe slikanja o kakvom se govori u ovoj temi. Ovde se ne priča o profesionalnom slikanju nego o amaterkom slikanju gde ljudi žele da se malo (rečima: M A L O) izdignu iznad kompakta i prave bolje slike. Koliko god nekima moje slike izgledale smešno i jadno, neopsorno je da su one nešto bolje od većine ljudi koji škljocaju sa kompaktima. Drugo je što se ovde na forumu pojavljuju sujetni eksperti koji traže dlaku u jajetu. I da, još jedna mala ispravka, ne mora da bude KIT objektiv, može da bude i neki drugi, npr 16-85, poenta je bila da ga natakneš i da ne menjaš jer realne potrebe za menjanjem objektiva za "caual" slikanje nema niti će je ikada biti.

Citat:
3way: Zasto da ne? Nek daje pare i nek vuce kilo umeto 200 grama ako tako zeli.


Nije kilo nego je 500gr. d3100 je nešto manji nego "prosečan" dSLR.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 10:53 - pre 153 meseci
Citat:
radisasvr: Sajo , ovo tvoje "koprcanje" postaje vrlo simpaticno, da ne kazem smesno :).
Ako si vec dosao na forum, shvati da ovde ima daleko iskusnijih i zaista velikih znalaca kada je fotografija u pitanju, pa gledaj da iz toga izvuces maximum koristi. Batali kontriranje svemu i svacemu .
Ti koristis kit objektiv i tebi je dovoljno. O.K ali shvati da je to samo jedan od nacina kako dslr moze da se koristi i da je daleko od onoga sto dslr kao sistem pruza.
Cak i kombinacija sa kit objektivom je sasvim dovoljna da da mnogo ubedljivije fotografije od bilo kog kompakta .
Tu je vec do onoga u cijim se rukama aparat nalazi.
Fotografija cveca, na koju si toliko ponosan, ima omasen wb . To je zarsilic pokusavao da ti ukaze ali ti ne vidis jer ne zelis da vidis.
Kad prodje neko vreme i naucis neke stvari, bices sam sebi smesan sa ovim postovima.
Pozdrav.


Pozdrav za novog učesnika diskusije. Ovo je forum i svako valjda ima pravo na svoje mišljanje, eto moje mišljenje je povredilo sujetu više ljudi pa je iz toga proistekla polemika ali drago mi je što vas je to nasmejalo. Jasno je da je kit jedan od načina upotrebe dSLR-a (do pre 20 postova unazad nije bio ali sam uspeo da se izborim da ipak jeste) i da može da se pravi mnogo ozbiljniji sistem kupovinom dodatne opreme, ništa ja ne sporim. Samo kažem da u rukama prosečnog naprednijeg foto-korisnika nema neke velike razlike između KIT varijante i pune torbe opreme osim što će za punu torbu pući puno para i imati problema sa leđima pa treba skrenuti pažnju ljudima da se ne lože previše jel će malo postići a mnogo platiti. Što se tiče fotke sa cvećem dakle u pitanju je omašen WB, ahaaa, ček da vidim, meni slika deluje ok, možda vi profesionalci vidite neke stvari koje običan korisnik ne vidi.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 11:13 - pre 153 meseci
Citat:
S A J A: Nije kilo nego je 500gr. d3100 je nešto manji nego "prosečan" dSLR.


Izvinjavam se, grešak, 500 je samo telo, a 800 je u kit varijanti, sad sam premerio.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 11:19 - pre 153 meseci
Pazi, ne kapiram kako Ti uspeva da u jednom trenutku napišeš ovo:
Citat:
Nema kod mene tra-la-la niti se pojavio taj kome ja neću izaći na crtu

Citat:
Čemu služi f1.8 po danu, da pravim nebulozne DOF efekte a shutter speed ima da mi se zakuca na 4000

Citat:
Hm... ocenjivanje "umetničkih dela" nije baš tako jednostavno kako se tebi čini.

Citat:
Kad ti doneseš slike sa mora koje se nađu kao wallpaper drugima onda se javi.


...i onda posle nekom pominješ sujetu?

Nemoj se hvalisati stvarima tipa "wallpaper" i "obožavaoci na FB-u", pa Te neko ubuduće možda i shvati ozbiljno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 11:54 - pre 153 meseci
Citat:
S A J A: Ne pratite lepo forum gospodine Zorane, mora mala ispravka, dSLR+kit je vrh svih vrhova za stil i potrebe slikanja o kakvom se govori u ovoj temi


E, smorio si puža sa ovom tvojom istripovanom diskusijom.

Vrati se na PRVI odgovor u ovoj temi, i pročitaj ga ... tri puta, pa mi kaži sa kime se ti zapravo svadjaš.

Mislim, izvini što nismo pali na dupe što imaš dslr, ali ... kako da ti kažem, ako bih birao nekog za putopis, izabrao bih Žarka sa Ixusom a ne tebe sa dslr-om.

Knjigu u šake, i smanji doživljaj ... nije ništa strašno što ne znaš, ali je strašno što si ubedjen da znaš.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 12:47 - pre 153 meseci
Au, neki ljudi ovde će da puknu od muke, vidim da se atmosfera zakuvala. Pošto se vrtimo u krug i niko više nema šta pametno da doda (ja nemam a vidim ni da "druga strana" nema, sudeći po prethodnim porukama) onda je najbolje da prekinemo ovu polemiku. Ja se ne stidim svog načina razmišljanja niti umeća i nisam hteo da povredim sujetu drugih učesnika, prosto sam napisao svoje viđenje stvari i odma me je njih nekoliko napalo jer im se nije svidelo to što sam napisao i eto tako se razvila polemika. Ne zaboravite da je ovo forum i da svako ima pravo na svoj stav.

Završiću jednim lepim setom fotografija, koje sam danas našao na netu, otprilike u pravcu kakav ja volim da slikam, i deluje mi kao da mogu da posluže kao neki primer kojem treba težiti u tehničkom, kreativnom i umetničkom smislu (naravno obraćam se početnicima kao što sam i ja, ovi experti odavde verovatno već imaju takve fotke ako ne i bolje i to slikano kompakt aparatom).

http://www.photographyabdu.com...-of-urban-fashion-photography/

 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 12:58 - pre 153 meseci
Citat:
S A J A:
Završiću jednim lepim setom fotografija, koje sam danas našao na netu, otprilike u pravcu kakav ja volim da slikam, i deluje mi kao da mogu da posluže kao neki primer kojem treba težiti u tehničkom, kreativnom i umetničkom smislu...

http://www.photographyabdu.com...-of-urban-fashion-photography/


jel ovo sve slikano kit objektivom... mislim, ne trebaju kojekakva cuda, nocni objektivi, blicevi, nista vise od tog jednog objektiva da bi se dobile ovakve fotke?
 
Odgovor na temu

BiiigMuzzy
Beograd

Član broj: 98691
Poruke: 333
95.180.11.*



+19 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 13:04 - pre 153 meseci
Citat:
beske: jel ovo sve slikano kit objektivom... mislim, ne treba vise od tog jednog objektiva da bi se dobile ovakve fotke?


Takodje, sta ce blende f1.8 i vece po danu... nece valjda metak u letu da zaustavlja...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.dynamic.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!30.08.2011. u 13:16 - pre 153 meseci
Citat:
beske: jel ovo sve slikano kit objektivom... mislim, ne trebaju kojekakva cuda, nocni objektivi, blicevi, nista vise od tog jednog objektiva da bi se dobile ovakve fotke?


Citat:
BiiigMuzzy: Takodje, sta ce blende f1.8 i vece po danu... nece valjda metak u letu da zaustavlja...
Pozdrav!


:) I kako sad da prekinemo polemiku kad se provokacije nastavljaju.

E pa samo sam hteo da vas obavestim da neću da odgovaram!

A kad sam već tu, čisto da spomenem, dosta fotki tamo bi moglo da se odradi sa kit objektivom, možda ne baš identično ali vrlo slično, nije ono ništa posebno zahtevno u pogledu opreme, valjda znate da dobru fotku ne pravi aparat nego čovek koji slika.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kako izabrati ili Nikon 5100D Vs Canon EOS600 (možda i nešto drugo) ?!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 37501 | Odgovora: 132 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.