Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako provući parametar u JS i asp

[es] :: Javascript i AJAX :: Kako provući parametar u JS i asp

[ Pregleda: 1822 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Neznalica_sa_ugla
split

Član broj: 83282
Poruke: 390
*.st.cable.xnet.hr.



Profil

icon Kako provući parametar u JS i asp11.06.2011. u 13:20 - pre 155 meseci
Da li neko ima ideju??? Imam u asp-U podatak
Code:
 

string Beograd= "Beograd je  lep grad"; 
string Zagerb="Ima  šire  ulice"; 
string Nis="Bistar si ko Nišava ,  govorili  su mi u školi"; 



u Javascript
Code:

 function show_rec(ob)
  {
  var t= "";
   if (ob=="Zagreb")
   {
   t="<%=Zagreb%>";
   
   }
     if (ob=="Beograd")
   {
   t="<%=daleke%>";
   
   }
       if (ob=="Nis")
   {
   t="<%=Nis%>";
   
   }
...........................
 document.getElementById('showDiv').innerHTML=t;



Kako ima puno gradova ,sela , trgova i ulica glupo mi je preko if-a (a i svaki novi bi morao dodavati) ,ali nikako da od promjenive u asp-u napravim promjenjivu u JS
koja bi sadržavala podatak .
Hvala
 
Odgovor na temu

Nikola Poša
Backend (PHP) developer
Beograd

Član broj: 173839
Poruke: 1616
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+33 Profil

icon Re: Kako provući parametar u JS i asp11.06.2011. u 18:13 - pre 155 meseci
Nijedan server-side jezik ne može da komunicira na taj način sa JS-om, jer ti, tom slučaju ASP-om, JS kôd ispisuješ, kao što ispisuješ i HTML, tako da je moguće samo da "utisneš" te neke vrednosti u JS kôd, ali to je jako loša praksa. Bolja varijanta je da klijent (JS) zatraži tu informaciju od servera, prosleđujući mu taj neki ulazni parametar AJAX-om i onda ispisivati response. Na taj način je ta logika (šta god da je u pitanju) locirana na serverskoj strani, pa bi svako dalje proširivanje zahtevalo izemene samo na jednom mestu.

Ja inače stvarno ne znam šta je cilj tog tvog kôda, pa mi ovako na prvi pogled deluje da je cela tu funkcija i sve što je potrebno za njeno funkcionisanje moglo da bude rešeno samo kroz JavaScript.

Poenta priče, nemoj mešati ASP i JS. Serverska strana može i treba da ispisuje JS kôd, ali kao nezavisnu celinu. To utiskivanje nekih vrednosti koje dolaze sa serverske strane je dozvoljeno samo pri pozivu neke JS f-je, kao njen argument, npr.:
Code:
<html>
<head>
<script type="text/javascript">
function foo(param) {
   //neki kôd...
}

foo('<?php echo (($foo) ? $foo : $bar); ?>');
</script>
</head>
</html>
 
Odgovor na temu

Neznalica_sa_ugla
split

Član broj: 83282
Poruke: 390
*.st.cable.xnet.hr.



Profil

icon Re: Kako provući parametar u JS i asp12.06.2011. u 00:29 - pre 155 meseci
Stranicu koji radim , unosiće sama stranka ( vlasnik stranice) tekst koji ide u bazu , šta unosi to ja niti ne znam ,. u drugu tablicu unosi ključne reči ( Beogar , zagreb , žena ,,, ) i uz tu kjučnu reč unese tekst i ulpda sliku . Kada se stranica prikazuje i u tekstu se nađe beogra i client pređe mišom tada pored toga treba da se iscrta prozorče sa recimo lepom slikom Kalemegdana i popratnim tekstom . Koliko ima ključni reči nije niti bitno i to treba da funkcionira na svim strnicame( page ) jednog site . Pa sam došao na ideju :: kada izvadim string za prikazati na stranici , prije ga propustim kroz jednu funkciju , koja ima list (listu) ključnih rječi ( povađeno već iz baze ) i svaku ključnu rječ zamjenim sa onmouseower i onmouseout
i to lijepo radi , jer tu je funkcija iz JS koja kojoj se prosljedi id , klju8ca , i ona umetne innerHTML vrjednost iu <% asp %> promjenive ,i ovo radi , ali u funkciju moram unositi rucno ifove za sve kljuceve , što mi se čini jadno . Ja imam rješelja malo trapavo JS ne pišem ja već je prepustim da je sama aplikacija napravi , ali se nadanmm da Vi imate bolju ideju , koja me ne bi tjerala da pišem skriptu preko ClientScript.RegisterStartupScript , koja radi , ali još mislim da postoji bolje rješenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Kako provući parametar u JS i asp

[ Pregleda: 1822 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.