Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 52910 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 02:07 - pre 158 meseci
Čak i da si u pravu, ti nisi porekao da je to sebičnost.

Ako ne razumeš, hajde da nacrtam: Zamisli da si potpuno u pravu. Svako ima pravo da vodi svoj život kako hoće. Ako hoće da ima 10 kuća i nijedno dete, apsolutni mir ili lud provod, i život bez obaveza, ima pravo da to i radi. Međutim, to njegovo zakonsko i svako drugo pravo da postupa tako kako postupa, ne menja činjenicu da to jeste sebičnost i samoživost (modernog čoveka). Etooooo, sada smo se razmeli, jel da?

A ako te zanima šta si propustio, evo reći ću ti: Smisao života . A sada slobodno idi u lud provod i ostani ubeđen da si u pravu, svako može bira kako će najudobnije da protraći svoj život
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 02:53 - pre 158 meseci
Citat:
A ako te zanima šta si propustio, evo reći ću ti: Smisao života.


Kako bre smisao zivota, sta bi onda pederi trebali da kazu :). Koji je njihov smisao zivota? :)
Nego... kasno je... valjda ce to kloniranje uskoro da se komercijalizuje, pa ce biti zaokruzena sushtina kao u Maratoncima (u onom testamentu) - sve svoje ostavljam samom sebi :)
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 06:13 - pre 158 meseci
Mislim da je red da se u temu uvede Kosovo i svećenje ognjišta :) Ljudi su ovde odavno shvatili. Džaba ti gajiš dete svojim nesebičnim ponašanjem kad ćeš posle da ga pošalješ u neki besmisleni rat kojeg ćes i ako ga nema za tili čas napraviti. Čak i ako ga nema pošalješ ga u kasarnu a vrate ti ga u sanduku ko oni gardisti. Ne želim to nikome ali kad dobiješ dete ili razmišljaš o tome bitno ti se menja perspektiva na svet ako živiš na ovim prostorima.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 07:38 - pre 158 meseci
Pisac, nema takve stvari kao sto je smisao zivota.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 12:25 - pre 158 meseci
Citat:
Shadowed: Pisac, nema takve stvari kao sto je smisao zivota.


Kako, bre, nema?! A ovo?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 12:58 - pre 158 meseci
Pa eto, i oni tamo rekli

Citat:
The meaning of life? M-hmm. Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations. And, finally, here are some completely gratuitous pictures of penises to annoy the censors and to hopefully spark some sort of controversy...

Citat:
pisac: A ako te zanima šta si propustio, evo reći ću ti: Smisao života :-). A sada slobodno idi u lud provod i ostani ubeđen da si u pravu, svako može bira kako će najudobnije da protraći svoj život :D

Ma daj, kakav smisao, to je samo racionalizacija kojom ljudi sebi olaksavaju cinjenicu da im je zivot us*an. A svaciji zivot je us*an, jer to je prirodno stanje. Pazi ne kazem da ti, ja, on, ne volis svoju decu i to, naravno da ih volis, i ne samo da ih volis, nego postanes zaljubljen u njih, ali to nema veze sa cinjenicom da ti je zivot us*an, kao sto ce i njima da bude. Jer to je u prirodi coveka. Isto vazi za one savete koje dajes Dimketu, nesto o zenidbi i porodici i ovo i ono. Ostavi se toga kad i ti i ja i svi "sa stazom" u ozbiljnim vezama vrlo dobro znamo da od svega toga nema nista, i da u svakoj "uspesnoj" vezi neminovno dodje trenutak kad sva.. "magija" sto kazu ovi "pjesnici" nestane, a ono sto ostane su samo obicni cimeri za koje je uspeh ako se ne poubijaju medjusobno nego zive u miroljubivoj koegzistenciji. Tako da nema ni tu leba, zasto deliti ljudima savete o tome, narocito ako ih nisu trazili.

Cime dolazimo do vrlo zanimljive teme koja mene u poslednje vreme dosta okupira i zeleo bih da se malo upustim u proucavanje tog fenomena. Ako treba i kao ludi naucnik, he, he, he, ono da potrosim imetak na to proucavanje i eksperimentisanje, uglavnom na sebi ;) Salim se.

Naime, zanima me koji je sustinski razlog zbog koga ljudi kako stare, da ne kazem odrastaju, zaboravljaju sve one stvari i... hajde nekla bude snove koje su imali dok su bili mladji, to jest ne da zaborave te stvari, nego zaborave onaj nacin koji je funkcionisao, kako je to biti srecan zbog malih stvari. Kao sto je bilo sta znam... dobiti kesicu sa slicicama, ili naci neki retki strip, ili sto kaze onaj u pesmi, najvece cudo sveta je bilo kad je ćele uparkiro u bašču Jugu 45. Ili "pljuckanje u dalj" sa ortacima uz pivo, praznijeh dzepova. Ono, sto kaze onaj, da radite "splashing through the sand bar, talking by the campfire, ut's the simple things in life, like when and where, we didn't have no internet, but man I never will forget the way the moonlight shined upon her hair". Pa im kao postanu potrebni za srecu klima uredjaj u gacama da im hlade shupak, frizider koji ima ugradjen tariguz, kola koja sama idu, pasteta od slavujevih jezika i putovanje u Tunguziju.

Ali me zanimaju samo naucni dokazi i naucne cinjenice, ne emocionalna strana toga, nego ono sto dovodi do tih emocija, na eklektrohemijskom nivou. Znaci samo ono sto moze da se izmeri, klasifikuje i dokaze. Ja ne mogu da se otrgnem ubedjenju da je tu stvar u drugacijoj fiziologiji organizma kod mladih i dece u odnosu na organizam odraslih i starijih. Dobro, verovatno ima i toga da je u pitanju delimicno zasicenje "memorije" tj svesti vec vidjenim iskustvima, ali to je ponovo elektrohemijski proces. Ja sam ubedjen da u tom grmu lezi taj zec "us*anosti svacijeg zivota" a ne u istoku, zapadu, materijalizmu, sebicnjastvu, humanizmu, religijama, filozifijama i sta ti ja znam.

E sad, ako je to tacno, a ja mislim da jeste, onda mora da postoji neki nacin da se ta fiziologija organizma kod odraslih promeni nekako na elektrohemijski nacin, da se ceo proces uz pomoc neke "some" okrene i vrati na onaj stari nacin funkcionisanja, pa da coveka opet cini srecnim "kesica klikera" . Ali da ta "soma" koja ce da to sredi ne budu postojeci sedativi, antidepresivi, ilegalne droge, alkohol i slicno, jer nije to to sto mene zanima.

E sad, da li neko zna neke izvore, linkove, literaturu ili bilo sta odakle bi moglo da se pocne (teorijsko) proucavanje ove pojave, ja bih mu bio zahvalan. OK, mogu ja sam da nadjem ha guglu bilo sta, ali mnoge oci bolje vide.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 12:58 - pre 158 meseci
Citat:
SlobaBgd: Kako, bre, nema?! A ovo?


Upravo tako.

Postoje 3 nivoa u kojima se može tražiti smisao života:

1) Lični nivo (Monti Pajton) - kako neko shvata smisao svog života (recimo, da bude maksimalno sebičan i prigrabi sebi što više komfora)
2) Evolucioni nivo - šta je svrha postojanja jedne jedinke u jednoj životinjskoj (ili ljudskoj) vrsti
3) Božanski nivo - šta je uopšte smisao postojanja celog svemira i svih tih dešavanja u njemu

Na prvom nivou, svako nalazi svoj smisao. Onaj koji ga ne nađe, obično završi kao samoubica ili nešto slično tome . Na drugom nivou, smisao su skoro 100% deca . O trećem nivou ne može ni da se raspravlja jer ljudi nemaju dovoljno znanja da diskutuju o tome.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 13:20 - pre 158 meseci
@lesli
a ono sto ostane su samo obicni cimeri za koje je uspeh ako se ne poubijaju medjusobno nego zive u miroljubicoj koegzistenciji.
Tako da nema ni tu leba, zasto deliti ljudima savete o tome, narocito ako ih nisu trazili.
Za prvo mora da se ;O,jer izgleda o tome nemaš pojma,izvini.Za drugo si u pravu.Danas u crkvi pričaju dva sveštenika,puna crkva a toliko loših ljudi.
Zaboravili su zašto su došli.Zvoni telefon,ispred non stop ogovaraju,levo saveti◄ostavi ga ako te prevario naći ćeš boljeg►laktanje itd,itd....
ovde @pisac ima svoj deo opisane samoživosti,to rasčlanjavanje slojeva i okretanje samom sebi.Neće nikog pogledati,ni zastati.Komunicira tamo gde
netreba,a ni zanima.Pisac,ova tema je 730 bez tebe.Javi se.

•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 13:34 - pre 158 meseci
Citat:
pisac: Postoje 3 nivoa u kojima se može tražiti smisao života:

Zasto bi iko trazio ako ima tebe da mu kazes sta je smisao?
Smisao ne postoji, ljudi sebi odrede neki cilj/zelju i to nazovu smislom. Medjutim, ko si ti da nekom drugom odredjujes "smisao" tj. ciljeve i zelje ko je bi trebao imati?
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 13:37 - pre 158 meseci
lesli,

baš si se rasplinuo na ovoj temi. Do sada sam se u većini i slagao sa tobom, ali ove poslednje poruke su ti bezveze.

Nije svačiji život usran, barem ne tako kako ti pokušavaš to da predstaviš.
Deca jesu smisao života, ko to ne razume, ili nema decu, ili nije normalan.

A što se tiče ovoga kako je sve super kad si mlad, ja bi rekao da je tu glavni problem odgovornosti i počinjanja da se brineš o sebi.

Ja od kad sam počeo da živim sam i od kada sam postao svestan da moram sa sebe da izdržavam, sve mi je postalo mnogo komplikovanije. Da se i dalje neko brine o meni ili da imam neko nasledstvo koje me sigurno čeka ništa me ne bi sprečilo da uživam kao i klinac u malim stvarima, ali prevelika količina odgovornosti i neizvesnosti koja sada postoji kod mene me čini poprilično bezveznim i nezadovoljnim (matorim)

E, sad, tako je barem kod mene...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 13:51 - pre 158 meseci
Citat:
etjen


Deca jesu smisao života, ko to ne razume, ili nema decu, ili nije normalan.



Evo recimo Tesla nije imao dece.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 13:58 - pre 158 meseci
Citat:
stil: Evo recimo Tesla nije imao dece.



i...?
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 14:06 - pre 158 meseci
Rekao je već Shadowed, za svakog čoveka je smisao života neka druga stvar. Za tebe su deca za nekog drugog je trofazni sistem, za nekog trećeg jahte i automobili. A svi ti ljudi su iz svoje perspektive našli svoj smisao života. Ljudi su različiti kao što su i njihove najbitnije stvari u životu .
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 15:53 - pre 158 meseci
moje mišljenje je da je za svakog normalnog čoveka koji ima decu smisao života, tj, ono za šta se trudi i za šta stvara u toku svog života-upravo to dete.

Naravno, to ne znači da mu je samo to dovoljno u životu, može on želeti i raditi još 1000 drugih stvari, ali je dete nešto što je najjače i što najviše ispunjava u životu zdravog čoveka.
To će vam skoro svako ko ima dece i sam reći.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.78.208.*



+47 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 16:13 - pre 158 meseci
Mislim da niko ne osporava da su deca najbitniji deo zivota velikog procenta stanovnistva! Tako i treba da bude i to je prirodno. Onaj ko nece da ima decu u vecini zemalja ce da placa veci porez, nema razne dodatke i beneficije itd. Kazna mu je to i cinjenica da ce verovatno da ostari sam. Ali to je neciji izbor i ima pravo da sam odabere.

problem je sto se pisac uhvatio dece

http://www.youtube.com/watch?v=Qh2sWSVRrmo

pobogu, zbog dece treba da susimo ves iznad ulice, da zivimo u zajednicama kao sto su nasi roditelji, nema napretka: kako su nas odgajali tako cemo i mi da odgajamo nasu decu?!

Po piscu deca treba da zive sa roditeljima do 30-e godine inace ce da se pretvore u psihopate sa zapada. Ko god je izasao iz Srbije uverio se da su te mlade psihopate sa zapada sretnije i sposobnije osobe od nas koji smo rasli u humanom drustvu.
Ti zapadnjaci su obisli pola sveta do njihove 20-e godine, zaradjuju svoj dinar, zive zivot kakav oni zele. Kod nas se na "human" nacin deca uce da budu nesposobna, da zavise od roditelja sto je duze moguce, da im mama pere gace dok su zivi, cale da sredjuje sve probleme i citav zivot su to mala decica (ljubi ih majka). Nikako da se ne pomuce i da urade nesto sami, bolje da zive kod mame i tate nego da rade za 300 eura.

Video sam dosta takvih - i izgleda da ce da ih bude jos vise.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 16:14 - pre 158 meseci
Citat:
moje mišljenje je da je za svakog normalnog čoveka koji ima decu smisao života, tj, ono za šta se trudi i za šta stvara u toku svog života-upravo to dete.

Naravno, to ne znači da mu je samo to dovoljno u životu, može on želeti i raditi još 1000 drugih stvari, ali je dete nešto što je najjače i što najviše ispunjava u životu zdravog čoveka.
To će vam skoro svako ko ima dece i sam reći.


A u cemu je objektivni znacaj toga?
Ako on ne uradi u zivotu nista vise od toga sto se razmnozio, onda nista vise nije postigao od obicnog konja, psa, magarca... koji dobiju potomstvo.

Sem genetskog nasledja, postoji i intelektualno, kulturno, umjetnicko i ostala nasledja. I za covjecanstvo je neuporedivo korisnije npr. intelektualno nasledje npr. Tesle, Gausa, Aristotela i sl. nego svi potomci nekih Boldrika...
Naravno, za Boldrika licno je najvaznije njegovo potomstvo licno, ali ako me neki Boldrik pocne ubjedjivati kako bi njegovo potomstvo i za mene ili nekog drugog trebalo biti iz nekog razloga vazno onda sta reci...

Koga ovdje uopste zanimaju neciji licni smislovi zivota...
Ako mi je do toga onda cu izabrati nekog ko ima nesto o tome da kaze, a ne tamo nekog ko nista drugo u zivotu nije napravio nego napravio jos pokoji primjerak tupsona kakav je i sam.


 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 16:57 - pre 158 meseci
Citat:
serbolicious: Mislim da niko ne osporava da su deca najbitniji deo zivota velikog procenta stanovnistva! Tako i treba da bude i to je prirodno. Onaj ko nece da ima decu u vecini zemalja ce da placa veci porez, nema razne dodatke i beneficije itd. Kazna mu je to i cinjenica da ce verovatno da ostari sam. Ali to je neciji izbor i ima pravo da sam odabere.

problem je sto se pisac uhvatio dece

http://www.youtube.com/watch?v=Qh2sWSVRrmo

pobogu, zbog dece treba da susimo ves iznad ulice, da zivimo u zajednicama kao sto su nasi roditelji, nema napretka: kako su nas odgajali tako cemo i mi da odgajamo nasu decu?!

Po piscu deca treba da zive sa roditeljima do 30-e godine inace ce da se pretvore u psihopate sa zapada. Ko god je izasao iz Srbije uverio se da su te mlade psihopate sa zapada sretnije i sposobnije osobe od nas koji smo rasli u humanom drustvu.
Ti zapadnjaci su obisli pola sveta do njihove 20-e godine, zaradjuju svoj dinar, zive zivot kakav oni zele. Kod nas se na "human" nacin deca uce da budu nesposobna, da zavise od roditelja sto je duze moguce, da im mama pere gace dok su zivi, cale da sredjuje sve probleme i citav zivot su to mala decica (ljubi ih majka). Nikako da se ne pomuce i da urade nesto sami, bolje da zive kod mame i tate nego da rade za 300 eura.

Video sam dosta takvih - i izgleda da ce da ih bude jos vise.


sasvim se slažem sa gorenavedenim. Pisac je otišao u jednu krajnost a Lesli u drugu.

ali baš smo otišli u off


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 17:03 - pre 158 meseci
Lesli, ako i kada pronađeš to neko elektrohemijsko sredstvo, da ne kažem dop, spravi malo i za "kolege" sa foruma, stari se polako ali sigurno.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 19:17 - pre 158 meseci
Citat:
serbolicious:Po piscu deca treba da zive sa roditeljima do 30-e godine inace ce da se pretvore u psihopate sa zapada.

Tvoja interpretacija onoga što je napisano u stvari nema nikakve veze sa time što je napisano.

Ili nisi u stanju da razumeš tekst koji čitaš, ili si zlonameran. Trećeg nema.

Citat:
serbolicious:Ko god je izasao iz Srbije uverio se da su te mlade psihopate sa zapada sretnije i sposobnije osobe od nas koji smo rasli u humanom drustvu.Ti zapadnjaci su obisli pola sveta do njihove 20-e godine, zaradjuju svoj dinar, zive zivot kakav oni zele.


Zanimljivo. Jesi li ti siguran da si ti bio na zapadu (na istom na kome sam i ja bio) i utvrdio da su ljudi tamo stvarno srećniji? To da su obišli pola sveta, to još i može da se kaže, ali da žive život kakav oni žele, to je totalna nebuloza tako da ja zaista sumnjam da si ti uopšte promolio nos iz Srbije.

Citat:
serbolicious:Kod nas se na "human" nacin deca uce da budu nesposobna, da zavise od roditelja sto je duze moguce, da im mama pere gace dok su zivi, cale da sredjuje sve probleme i citav zivot su to mala decica (ljubi ih majka). Nikako da se ne pomuce i da urade nesto sami, bolje da zive kod mame i tate nego da rade za 300 eura.


Ovo nema blage veze sa bilo čime što sam ja rekao, tako da si ti ili jako nepametan pa si sve pogrešno ukapirao, ili si čisto zlonameran. Tako da možeš slobodno da me zaobilaziš ubuduće, a i ja ću tebe.

Citat:
stil: Rekao je već Shadowed, za svakog čoveka je smisao života neka druga stvar. Za tebe su deca za nekog drugog je trofazni sistem, za nekog trećeg jahte i automobili. A svi ti ljudi su iz svoje perspektive našli svoj smisao života. Ljudi su različiti kao što su i njihove najbitnije stvari u životu .


U pravu je Shadowed, ali delimično. To je onaj prvi nivo smisla života, lični smisao. Međutim, postoji smisao života koji je iznad lične percepcije. Možda će vam zvučati grubo, ali ne vrti se svet oko vas, a niti oko čovečanstva, tako da ste i vi i vaše želje potpuno nebitni za bilo šta na ovom svetu. Dakle, vama može da bude smisao života trofazni sistem ili umetničko nasleđe ili teorija relativiteta, ali smisao života na zemlji (uključujući i smisao života svakog živog bića pojedinačno) nema blage veze ni sa trofaznim sistemom niti sa umetnošću ili naukom. Ali to je već filozofija, o kojoj nema smisla raspravljati u temi o sušenju veša na terasi

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 19:44 - pre 158 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Naime, zanima me koji je sustinski razlog zbog koga ljudi kako stare, da ne kazem odrastaju, zaboravljaju sve one stvari i... hajde nekla bude snove koje su imali dok su bili mladji, to jest ne da zaborave te stvari, nego zaborave onaj nacin koji je funkcionisao, kako je to biti srecan zbog malih stvari. Kao sto je bilo sta znam... dobiti kesicu sa slicicama, ili naci neki retki strip, ili sto kaze onaj u pesmi, najvece cudo sveta je bilo kad je ćele uparkiro u bašču Jugu 45. Ili "pljuckanje u dalj" sa ortacima uz pivo, praznijeh dzepova. Ono, sto kaze onaj, da radite "splashing through the sand bar, talking by the campfire, ut's the simple things in life, like when and where, we didn't have no internet, but man I never will forget the way the moonlight shined upon her hair". Pa im kao postanu potrebni za srecu klima uredjaj u gacama da im hlade shupak, frizider koji ima ugradjen tariguz, kola koja sama idu, pasteta od slavujevih jezika i putovanje u Tunguziju.


Ja mislim da vodeću ulogu u svemu tome ima adaptacija. Čuvena osobina ljudi (i životinja) da se adaptiraju na svakakvu okolinu, i zahvaljujući toj osobini su sposobni da žive i na Grenlandu i na ekvatoru, i u siromaštvu i u bogatstvu, i sa 10 dece i bez dece. I oni ljudi u Indiji i ovi ljudi na zapadu su otprilike isto srećni, iako eto čujemo kako tamo žive u kartonskim kućicama (pa je to valjda mnogo loše) a ovde obilaze pola sveta (pa je to valjda mnogo dobro).

E, zahvaljujući toj adaptaciji, ljudi sami sebe teraju da budu nesrećni, jer uvek traže više i brže i bolje kako bi očuvali isti nivo zadovoljstva (tj. čulne stimulacije). Zbog toga, ono što ih je nekada činilo sretnim, više nije dovoljno. Sada im treba više od toga. Kada (ako) dobiju i to više, opet neće biti zadovoljni, jer će im nakon nekog vremena trebati još više... i tako čovečanstvno glanca već uglačano, i u suštini kopa put sebi u propast.

Tako da ja stvarno ne znam o kojim "sretnim" ljudima na zapadu priča ovaj serbolicious, kada su oni isto sretni kao i ljudi koje srećem i sa kojima se družim ovde. Pri tome tamo imaju više nervoze, napetosti, i psihičkih problema zbog same organizacije društva. (mada smo ih mi zadnje decenije stigli u tome) Eto, ja dobro znam ljude sa zapada koji su proputovali pola sveta (afrika, azija, amerika). I dobro znam da nisu ni mrvicu sretniji nego ljudi ovde. Imaju skoro potpuno iste ("egzistencijalne") probleme (doduše na drugom nivou egzistencije, ali je to potpuno nebitno za lično osećanje sreće koje nije nimalo veće nego ovde), i skoro potpuno iste neostvarene (i neostvarive) želje koje se u stvari na kraju svode na lično osećanje potpune ispunjenosti koje izgleda nikako ne može da se dostigne.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 52910 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.