Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 52923 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 22:38 - pre 158 meseci
Pisac ulazi u zonu ispravnog.Vladeta Jerotić je isto imao jednu konstataciju u Agapeu @da se u kući nešto dešava , deca trče oko šporeta,puši se ručak
a žena u glavi 2 zuba,ali su srećni.To sa primerom ciganćića je i istina da ima sreće.Šta svi imamo isto značenje definicija sreća.Mislim da ne.Oni su srećni
trčkaraju oko kartonske kolibe,Osoba X je srećna jer ima stan,osoba 2X je srećna što ima kuću,X3 dvorac,X4 jer ga služi auto,a od X1-X4 se menjaju sa X5
jer je on srećan što ima zdravlja i neznači mu materijalno (dolazimo do ivanovog odlično duhovno)a ovi bi mu dali sve svoje za to njegovo,a njemu to
ništa neznači.Duhovno i materijalno su ključne reči,za RAZNE X-OVE.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 22:41 - pre 158 meseci
BTW: http://www.elitemadzone.org/t4...0-Prezasicenost-jednako-dosada
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 22:42 - pre 158 meseci
@dekster2,

To samo pokazuje da je sreca relativna stvar. Ne verujem da bilo ko to dovodi u sumnju.

Medjutim, totalno je pogresno smatrati da je stanje "2 zuba u vilici = sreca za neke" kraj cele price...

Nije. Da jeste, kao sto rekoh, i danas bi ziveli u pecini u prvobitnoj zajednici - siguran sam da je i tada bilo dosta srecnih :-)

Covek je nezgodna zivotinja, ima te mehanizme koji mu stanje oko sebe vrlo brzo ucine normalnim i motivisu ga da promeni nesto oko sebe na bolje.

Moderna civilizacija je samo rezultat teznji mnoooogo ljudi u proteklih N stotina godina... nije ona kraj puta, ali sasvim sigurno necemo ici nazad osim ako ne dodje do neke kataklizme pa da se svi resetujemo... Zasto ne? Zato sto su nam se mozgovi navikli na novi status quo, i sve ispod toga bi bio korak nazad, a onda nista od osecaja srece, bar ne za vecinu ljudi :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 22:47 - pre 158 meseci
Ja nemislim za 2 zuba da je sreća,meni sekundarna sreća je i miris novog časopisa za kompjutere i taj trenutak nemenjam ni za šta,
za 2 zuba ja sam budala,a oni meni čudni.Šta bi bila kolektivna sreća koja bi sve podjenako gurala napred,jer ciganćići i 2 zuba su
u bronzanom dobu a to mi ne odgovara.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 22:56 - pre 158 meseci
Da se podsetimo,Shiny Happy People
http://www.youtube.com/watch?v=iCQ0vDAbF7s
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.78.230.*



+47 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 23:05 - pre 158 meseci
Citat:
Covek je nezgodna zivotinja, ima te mehanizme koji mu stanje oko sebe vrlo brzo ucine normalnim i motivisu ga da promeni nesto oko sebe na bolje.


Upravo tako! Covek vrlo brzo "default-ira" na ono sto trenutno ima. Zadovolji se, to mu postaje normalno stanje stvari i pocinje da zeli vise i bolje! I to nas gura napred.

E sada, to sto meni treba vise da bih bio sretan nikako ne treba da tera mene da se vracam unazad i da smanjujem svoje zelje i ambicije. Naprotiv, trebalo bi da podizemo taj nivo ambicija za sve. Tako da nikome ne bude "sreca" to sto ima komad hleba da pojede danas. Tacno je da njemu taj komad hleba donese vise srece nego sto bi meni doneo stan u Parizu. Da li sada svi treba da budemo gladni da bismo osetili istinsku srecu?
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 23:11 - pre 158 meseci
Evo da nebi bio životinja,za šta se slažem 1000%.
http://www.youtube.com/watch?v=zl6hNj1uOkY&feature=related
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 23:13 - pre 158 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Ma dobro, to je OK, i nisam ja mislio bas na to, nego je problem kad ta "interesovanja" postaju sve veca i veca pa neki pobesne. E, sad mu ne valja obican frizider nego mu treba neki sto hladi vino za 10 minuta. Pa sta ce mi to? Sta cu onda da radim sa suvisnim vremenom? Evo drugi primer. Ja kad sam imao vezu od 64K ili bese 128, ne znam, to je bio pravi uzitak iscekivati da se skine film ili epizoda kakve serije koju pratim. A posle kad su dosle brze veze sve je to upropasceno. Sad mogu da skinem 20 epizoda dnevno ili koliko vec, ali dzabe kad u tome nema nikakve drazi. Kako bese isto pesnik rek'o, "jer je san o sreci više nego sreca" , o tome se radi.

Tako kad se gleda, mozda je pisac i u pravu, ko zna. Eno, Burning Daylight iz istoimene knjige Dzeka Londona (ovde prevedena kao Zlato) je bez "some" i izmene fiziologije tela postao ponovo normalan, samo sto je to naucio na tezi nacin. Dobio sve sto je hteo, pa se onda propio. Kao Aleksandar kad nije imao vise sta da osvaja pa seo i uzeo da place. A onda kad je namerno sve sto ima profućkao pa se vratio jednostavnom zivotu, onda je opet naucio da se zadovoljavao malim stvarima, i ponovo nasao mir kakav je imao dok je bio mladji. Pa slucajno open naleteo na zlato tu na imanju, ali ga zakopao, i nije hteo da ga dira. To je covek Buda - Diogen.

Kako to dostici, sa somom ili bez nje, pitanje je sad, a pustite vi decu. Za decu treba maksimalno biti tu onih nekoliko godina dok ona zele da budu sa vama, to je tacno, ali deca ce na kraju da porastu pa ce da odu, a sta onda.


e, ovo je OK

Citat:
serbolicious:  Da li sada svi treba da budemo gladni da bismo osetili istinsku srecu?


možda i treba jer znaš kako kaže najgora jevrejska kletva ''DaBogDa imao pa nemao'' Dakle, možda treba dotaći dno da bi shvatio neke stvari.

I naravno treba uvek stremiti ka boljem ali ne treba biti proklet i nemati granice, jer to samo stvara nezadovoljstvo, pa ma koliko god imao.

Zlatna sredina je spas


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 23:20 - pre 158 meseci
Citat:
dekster2: Pisac ulazi u zonu ispravnog.
Iz te zone nikada ni ne izlazim

Citat:
Ivan Dimkovic:Moderna civilizacija je samo rezultat teznji mnoooogo ljudi u proteklih N stotina godina... nije ona kraj puta, ali sasvim sigurno necemo ici nazad osim ako ne dodje do neke kataklizme pa da se svi resetujemo... Zasto ne? Zato sto su nam se mozgovi navikli na novi status quo, i sve ispod toga bi bio korak nazad, a onda nista od osecaja srece, bar ne za vecinu ljudi

Atomski rat, bum-tras, nestala civilizacija. Preživelo 10000 ljudi. Kada se egzistencialno stabilizuju, postaće srećni (većina i u priličnoj meri) za desetak godina, a njihova novorođena deca će postati srećna odmah po rođenju i početku igranja sa drugom decom. Jedini faktor koji može da kvari sreću jesu sećanja ovih odraslih, ali ta sećanja će biti problem samo dok oni budu živi. Njiihova deca će ta sećanja prepričavati, ali neće im predstavljati bitan problem za ličnu sreću.

Citat:
Ivan Dimkovic: Upravo tu negde lezi kljuc kreativnosti i teznja coveka za progresom - inace bi i dan danas ziveli u pecini u prvobitnoj zajednici i imali 10-toro dece po lobanji i smatrali to "smislom zivota"... Nope, to nam nije bilo dovoljno, bas kao sto nam nije bilo dovoljno da zivimo u kamenom, gvozdenom, bronzanom, antickom dobu, srednjem veku...

I to je najlepsa stvar na ovom svetu - stvar koja nas odvaja od drugih zivotinja.

A zbog toga čovek ponekad glanca već uglačano, ponekad hoće hleba preko pogače pa izgubi sve što ima, ponekad je nesrećan samo zato što nešto nema umesto da bude sretan zato što mnogo toga ima, i tako.... mač sa dve oštrice. Naročito zato što sve što ima početak, ima i svoj kraj.

Inače, ma koliko ti uživao u svom materijalnom okruženju, ti u stvari nisi bogznakako srećniji od nekog u Indiji . Jesi malo, i to taman toliko koliko ti činjenica da imaš "više" od onog u Indiji pruža zadovoljstvo što si "ispred" njega, i što njemu (ako se uopšte bavi takvim razmišljanjima) to što ima "manje" od tebe ostavlja nezadovoljstvo. Ali to u stvari nema stvarne veze sa time šta je to što vi imate ili nemate, nego sam sa time šta želite da imate . Ako on ne želi baš ništa više od onog što ima, biće srećniji od tebe. I to je činjenica.

I, gde je smisao života: u tome da imaš, ili u tome da budeš sretan? Glasam za drugo! Mada znam da ovde mnogi ne mogu da ukapiraju razliku između toga, i uvek trče da što više imaju misleći da će time biti i sretniji.


Citat:
Lesli Eldridz: Tako kad se gleda, mozda je pisac i u pravu, ko zna.

 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 23:40 - pre 158 meseci
Eh, pa to su silne knjige ispisane na tu temu, mozda najpoznatija Imati ili biti - Erih From, ali nista od toga ne dokazuje da ce neki gologuzan da bude srecan samo zato sto je gologuz. Gologuzanstvo nije uslov za srecu, niti je to da imas 10-oro dece. Nego da se covek razvija kao licnost u vremenu u kome zivi, a da se ne lazemo, to malo nije bas moguce u gologuzanstvu.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 23:42 - pre 158 meseci
Piscu treba,da bi zaokružio svoju teoriju jedan svetski cunami ili Fokušima,odoše nam kompovi u tri lepe,
a mi će mo se vratiti pisanju pisama jedni drugima i sa zebnjom očekivati poštara da nam ga donese.
Tad će mo biti stvarno srećni,a zamisli obično pismo.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.78.230.*



+47 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 23:43 - pre 158 meseci
Citat:
I, gde je smisao života: u tome da imaš, ili u tome da budeš sretan? Glasam za drugo!


Nije ovde bas povucen znak jednakosti izmedju materijalnog i srece.

Ako postavimo ovako i mozes da biras: 1) da imas, da znas sta nemas, da zelis to sto nemas i nisi u potpunosti sretan ili 2) sretan si ali samo zato sto ne znas sta nemas

Ja biram ovo prvo! Ovo ti je kao plava ili crvena pilula u Matrixu: blissful ignorance of illusion (blue)/sometimes painful truth of reality (red)

Sreca iz neznanja i nije bas neka sreca vec prosto - neznanje! Ali ako znas da nesto postoji, svestan si toga i kazes: sretan sam bez toga i ne treba mi. To je vec sreca!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 23:52 - pre 158 meseci
Citat:
pisac
I, gde je smisao života: u tome da imaš, ili u tome da budeš sretan? Glasam za drugo!


Ti glasas za tvoj imaginarni izbor, koji postoji samo u tvojoj glavi.

Kao sto Lesli rece, biti gologuzan nije nikakva garancija srece - bas kao sto ni "imati" nije garancija nemanja srece. Srecu mozes pronaci bez obzira na to u kom se socijalnom, ekonomskom ili kakvom-god krugu nalazis.

Mogu da primetim jednu zanimljivu stvar - sreca je emocija koja selektivno gasi interne kriticare i potiskuje osecanja brige i samim tim organizam privremeno baca u "hipnozu" i krivi mu percepciju sveta (bas kao i zaljubljenost itd...), i bas zato postoji mehanizam regulacije kako bi mozak posle izvesnog vremena povratio optimalnu spremnost reakcije na realnost posto realnost nije bajka vec se od organizma optimizovanog za prezivljavanje ocekuje da bude spreman za s*anje vecinom vremena.

Opstanak, bato. Zato za sve postoji regulacija "na dole", jer biti srecan konstantno isto nije normalno stanje svesti i evolutivno bi bilo pogubno.

Ako covek pogleda tvoje postove sirom ovog foruma, vecina njih se svodi na neko pljuckanje zapada, najave smaka sveta, osvrte na neka "davno prosla lepa vremena" i sl...

Interesantno, sve su to ponasanja koja su karakteristika necega sto se definitivno ne bi moglo nazvati srecom. Srecan covek je covek bez briga i opsesija kao sto su ove tvoje... .

A ima i ona narodna mudrost, da covek cesto pominje bas one stvari koje mu nedostaju.

Go figure.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 23:55 - pre 158 meseci
@Ali ako znas da nesto postoji, svestan si toga i kazes: sretan sam bez toga i ne treba mi. To je vec sreca!
Da ali može biti i depresija,zbog toga što si svestan da ne možeš da ga imaš jer ulazi i materijalno,a to uvek izaziva sreću.
Ma da,što bi bio srećan ako znaš da postoji ,recimo bager ali kažeš sebi svestan sam toga ali sam srećan jer mi ne treba.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu25.04.2011. u 00:06 - pre 158 meseci
@Kroz proces telesnog pokreta, disanja i kanalisanja svesti i namere menjamo trenutni psihofizički osećaj unutar nas i na taj način šaljemo poruku životnoj energiji (ći), u kom pravcu želimo da deluje. Drugim rečima, polje životne energije trenutno reflektuje stanje u kome se nalazimo. Zato, ako se osećamo bolesno, depresivno, neraspoloženo, to dobijamo nazad, životna energija će to podržati. S druge strane, kada koristeći tehnike ćigunga (Qigong), stvaramo osećaj zdravlja, sreće, opuštenosti, optimizma i životna energija će podržati i kreirati ono što trenutno emitujemo - kaže Saša Blagojević, osnivač ćigung centra Vudang iz Beograda, diplomirani sportski trener i nezavisni učitelj daoističkih unutrašnjih veština (ćigunga, neigunga - meditacije, taiđićuena - taijiquan ili tai chi chuan, ćigung masaže).
http://www.stil-magazin.com/cl...sceljivanje-zivotnom-energijom
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu25.04.2011. u 00:18 - pre 158 meseci
Citat:
I, gde je smisao života: u tome da imaš, ili u tome da budeš sretan? Glasam za drugo! Mada znam da ovde mnogi ne mogu da ukapiraju razliku između toga, i uvek trče da što više imaju misleći da će time biti i sretniji.


Tradicionalna balkanska isključivost(ako nije 100% po tvom, 100% je po mom) i suluda pretpostavka da je novac nekako štetan(ne piše nigde da nije = dakle jeste).

Kao što je i Marko Kraljević SIGURNO učestvovao u drugom svetskom ratu, jer nigde izričito ne piše da nije.

Gde je čiji prag "imánja" i gde je prag "sreće" stvarno me ne interesuje, nego je bitno raščlaniti socijalnu svest od nesvesti.

Možeš ti i na sred Menhetna kuvati veš u šerpi, nije zabranjeno, samo ne znači da je normalno i da je prihvatljivo za društvo tog stepena razvoja(da će te iko tretirati kao normalnog), jer svrha nijednog sredstva(u ovom slučaju odevnog predmeta) nije da mu čovek bude sluga, nego da ono služi čoveku, da mu olakša život, a ne da ga drži na istom nivou svesti iz dana u dan, doživotno.

A to što nisi uspeo "u sekundi" da nabrojiš aktivnosti kojima bi ispunio neko slobodno popodne sa eventualnim viškom para i tehnologije, stvarno ne može biti argument ni za šta, osim za ličnu bezidejnost, najverovatnije ni to.



p.s. Izvinjavam se ako sam nešto preskočio ili ponovio, nisam pročitao baš svaki post od početka do kraja.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu25.04.2011. u 00:19 - pre 158 meseci
@pisac ,Ne znam ni šta je BSI, ali ako saznam snaći ću se već nekako. Kuću od 2 sprata sam sazidao na osnovu znanja koje sam stekao na Internetu, sve komplet sa izolacijom i podnim grejanjem, a neću da opravim auto.
Ti si srećan zbog tople vode ali si unesre'io tog mehaničara koji treba da promeni te pločice.Zar to nije samoživost.Samo da ti budeš srećan a druge unesrećuješ.eeee

•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu25.04.2011. u 00:23 - pre 158 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A ima i ona narodna mudrost, da covek cesto pominje bas one stvari koje mu nedostaju.

Go figure.


Ako nisi ukapirao (a nisi), moju sreću kvari samo to što drugi nisu srećni nego su nervozni i stalno hoće više i brže i bolje iako u stari imaju sve što im realno treba. Oni unose nemir (kriminal, pohlepa) u celo društvo bez ikakvog razloga, samo zato što u stvari ne shvataju da materijalno <> sreća. Ganjaju svoje duhove (ili duhovi ganjaju njih) celog života, i to je to. Ujedno doprinose tome da one "najave smaka sveta" ne budu tako nerealne, jer kao što rekoh sve što ima početak ima i kraj, a ako ne vidiš gde je kraj jer hodaš zatvorenih očiju, može da te opali iznenada u glavu.

E, zato se ja trudim. Inače, kada mi to ne bi smetalo, boleo bi me q sa sve njih. Bio bih na Leslijevoj frekvenciji.

Ja inače nekada osetim veliku sreću dok se tuširam toplom vodom u svojoj kući. Zašto? Zato što imam: 1) Kuću, 2) toplu vodu, i zato što 3) nisam gladan. To je sve što je čoveku potrebno da u potpunosti zadovolji sve egzistencijalne potrebe, a kao što rekoh sve preko egzistencijalnog nivoa je nebitno za pravu sreću. A ne sumnjam da i neko u kartonskim kućicama može osećati sreću koja je 95% moje sreće, iako se tušira vodom ugrejanom iznad logorske vatre.

Ali jbg, empatija i humanost me ubi.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu25.04.2011. u 09:10 - pre 158 meseci
Pausalno nazivanje stanovnika citavog dela zemljine kugle "sebicnim" i projektovanje sopstvenih zabluda (kao npr. ta zabluda o iskljucivosti srece sa materijalnim, iako te stvari nisu povezane direktno) na druge i ostalo iz tvog repertoara nije nikakav humanizam i empatija, vec nesto sasvim drugo.

Citat:

Ali jbg, empatija i humanost me ubi.


Tebe "ubi" tvoj iskrivljeni pogled na svet - pa u svetu vidis smetnje koje "kvare tvoju srecu" (tvoje reci). Zato i mislis da se "trudis" a u stvari dolazis da se izduvavas na forumu, sebe radi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu25.04.2011. u 11:03 - pre 158 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: projektovanje sopstvenih zabluda (kao npr. ta zabluda o iskljucivosti srece sa materijalnim, iako te stvari nisu povezane direktno)


Nešto si negde pogrešno razumeo, bolje reći nisi se dovoljno udubio u ono što sam napisao. Ja upravo i kažem da nisu povezane direktno . A ti ponovo pročitaj spornu rečenicu pa je analiziraj dublje.

Citat:
Ivan Dimkovic: Tebe "ubi" tvoj iskrivljeni pogled na svet - pa u svetu vidis smetnje koje "kvare tvoju srecu" (tvoje reci). Zato i mislis da se "trudis" a u stvari dolazis da se izduvavas na forumu, sebe radi.


Pogled nije uopšte iskrivljen već sa asocijalne visine, a većina ljudi od drveta ne vidi šumu i ja ovde u stvari samo opipavam koliko su ljudi duboko u zabludi i koliko je teško promeniti im mišljenje. Dakle, nije samo izduvavanje u pitanju. Ali bravo Dimke, i ćorava koka ubode neko zrno .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 52923 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.