Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izvod u excel formatu i dalja obrada

[es] :: Office :: Excel :: Izvod u excel formatu i dalja obrada

[ Pregleda: 5887 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mr nice
gustav gustavson
Backi Jarak

Član broj: 129424
Poruke: 38
93.86.219.*



Profil

icon Izvod u excel formatu i dalja obrada11.04.2009. u 10:26 - pre 182 meseci
imam instaliran program za elektronsko bankarstvo i kad skinem izvod u excel formatu, interesuje me da li moze da se to negde snimi(save as) i da se automatski podaci obrade i rasporede uplate i isplate po klijentima?
Na primer:

IZVOD br. 35
1.Marko Markovic je uplatio na moj racun 1.000,00 din
2.Ja sam uplatio Telekomu 2.000,00 din

IZVOD br. 36
1.Marko Markovic je uplatio na moj racun 500,00 din
2.Ja sam uplatio Telekomu 1.000,00 din

E sad treba ta dva izvoda automatski da se obrade i da imam uvid u ukupne transakcije koje sam Ja izvrsio prema Telekomu(3.000,00 din) i Marko Markovic prema meni(1.500,00 din)


...nadam se da ste me razumeli:)
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: Izvod u excel formatu i dalja obrada11.04.2009. u 10:58 - pre 182 meseci
Naravno da moze (zapravo sve moze, sto ne moze - smislicemo kako da uradimo ;), ali je vrlo bitno znati u kom
obliku tabele stizu izvodi kako bi mogli da izvrsimo import odnosno povezivanje podataka u novi dokument i da u
njemu obavimo analizu po klijentima.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.84.*



+21 Profil

icon Re: Izvod u excel formatu i dalja obrada11.04.2009. u 11:10 - pre 182 meseci
^^ A zar ne da postoji mogućnost da sve to uradiš u tom "programu za elektronsko bakarstvo" koji već imaš, bez ikakve potrebe za daljom gimnastikom?
 
Odgovor na temu

Nenad-63
Nenad Krstić
referent dinarskog plaćanja, AD Medela
Vrbas
Pančevo, Srbija

Član broj: 225229
Poruke: 1
79.101.71.*



Profil

icon Re: Izvod u excel formatu i dalja obrada11.06.2009. u 15:17 - pre 180 meseci
Ne znam da li imaš Pexim ili Halcom program koji su najčešći za elektronsko bankarstvo, mada je nebitno ako možeš da snimiš izvod u Excel formatu.
Evo kako bih ja to rešio.
Ako imam više banaka sa kojih skidam izvod prilikom snimanja fajla nazvao bih ga imenom banke, recimo Komercijalna, Intesa, Raiffeisen banka. Tom prilikom bih vodio računa da postavim isti raspored odnosno format kolona (recimo: prva kolona-datum, druga kolona-iznos zaduženja, treća kolona-iznos razduženja, četvrta kolona-naziv partnera, peta kolona-svrha plaćanja, šesta kolona-vrsta posla (tj. šifra plaćanja) i sedma kolona-banka u kojoj su izvršene transakcije.
Tako snimljene textuelne fajlove bih importovao u Excel tabelu koja bi imala isti raspored kolona. Znači prvo importuješ podatke Komercijalne banke (Data-Import External Data-Import Data-a onda zadaš putanju gde ti se nalazi skinut izvod Komercijalne banke u textualnom obliku. Postupak ponovim za sve banke, jedino što ćeš u sedmoj koloni pod nazivom banka morati sam da unosiš ime banke. Takva tabela bi mi pretstavljala bazu odakle bih mogao da izvlačim potrebne podatke.
Sledeći korak može da ide u dva pravca:
Prvi je pravljenje Pivot (izvedene) tabele (nadam se da znaš kako se to radi a ako ne znaš postoji Pivot wizard gde se devinišu opseg i izgled pivot tabele).
Drugi je pravljenje Pivot tabele preko OLAP kocke i Microsoft querya što je malo komplikovanija ali korisnija varijanta jer se tada tvoja tabela ponaša malo više kao baza.
Inače pivot tabele su dinamičke i promenljive tako da možeš kroz njene filtere da postavljaš različite upite između ostalog i uvid u ukupne transakcije koje sam Ja izvrsio prema Telekomu(3.000,00 din) i Marko Markovic prema meni(1.500,00 din). Isto tako i za određeni vremenski period koji izabereš: da li je to tromesečje, polugođe ili za celu godinu. Pregled možeš postaviti i na osnovu šeste kolone-šifra plaćanja (primera radi ako ti trebaju porezi izabereš iz liste 253 i prikazaće ti se samo te stavke u pivot tabeli. Mogućnosti su velike zavisi od ideje koju imaš kako i do kojih podataka želiš da dođeš.
 
Odgovor na temu

saka
Subotica

Član broj: 10013
Poruke: 136
*.suonline.net.

ICQ: 65162165
Sajt: www.varalicar.com


+1 Profil

icon Re: Izvod u excel formatu i dalja obrada19.06.2009. u 21:45 - pre 179 meseci
Nenade , ako te ne mrzi postavi neki primer.
Mene muci slicna sitacija naime svaki dan pregledam dva izvoda i trazim po sifri klijenta (sest cifara) da li su placeni predracuni.To resavam filterom ili opciom find ali je problem sto sve te predracune,a ima ih puno moram da zapisem na papir.
Znaci meni treba neka vrsta filtera gde bi ja uneo sifre klijenata i dobio izvod za samo te komitente, s tim da postoji realna mogucnost da jedan klijent ima vise uplata. Mislim daje nesto slicno ovom gore samo se ja bas ne snalazim sa pivot tablama.
Hvala !!!
saka
 
Odgovor na temu

silthereen
Beograd

Član broj: 91812
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izvod u excel formatu i dalja obrada05.09.2009. u 01:41 - pre 177 meseci
Možda da kontaktiraš Halcom podršku, oni bi ti mogli dati više informacija. Inače, za razliku od pexim-a, imaju odlične operatere.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Izvod u excel formatu i dalja obrada

[ Pregleda: 5887 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.