Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52940 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu19.04.2011. u 23:59 - pre 158 meseci
Pogledah slučajno, i vidi, ipak ima pametnih ljudi na zapadu:

Children 'should sleep with parents until they're five'

A interesantno:
Citat:
For example, a neurological study three years ago showed that a child separated from a parent experienced similar brain activity to one in physical pain.

Za nekog velika novost, a neko je to već prirodno znao
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 00:24 - pre 158 meseci
Evo ga Sorab u akciji :D

U dva posta od zlih naucnika sa zapada do retkih pametnih koji podrzavaju njegovu viziju :D

Btw sad cu ti izguglati da dete do 70. godine treba da spava dubeci na glavi.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 00:31 - pre 158 meseci
Ne,da visi na maminoj sisi kao fetiš.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 09:31 - pre 158 meseci
Ma da, vidi se da je sistem ovde odlican, narocito po emotivnoj stabilnosti gradjanjstva. "Voleces mene i samo mene ili cu nas oboje razneti kasikarom"™
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 09:44 - pre 158 meseci
http://www.b92.net/video/video...04&dd=19&nav_id=507282 - samo vi brinite za "sminku" i dalje!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 10:00 - pre 158 meseci
Citat:
tdjokichttp://www.b92.net/video/video...04&dd=19&nav_id=507282 - samo vi brinite za "sminku" i dalje!


Obzirom na ucinkovitost sadasnjih i bivsih - ovo je dobra vest
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 10:02 - pre 158 meseci
Kakve to veze ima sa ovim? Sem sto se preziva na ic i zna strani jezik Srpski taj covek nema vise nikakve veze sa ovom zemljom, on je Rus i kao takav ce i obavljati tu funkciju. Ali, zaboga, iskoristimo to kao jos jedan razlog da budemo nekulturni i bahati. Dvaput vise gaca na prozore danas u znak protesta. I kucad da jedu dvaput vise danas da mogu dvaput vise da se ise*u po ulicama. Sta on zamislja...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 11:34 - pre 158 meseci
Citat:
mmix: Ma da, vidi se da je sistem ovde odlican, narocito po emotivnoj stabilnosti gradjanjstva. "Voleces mene i samo mene ili cu nas oboje razneti kasikarom"™


Eh, da je sve samo u 100% pravilnom postupanju sa decom u prve 4 godine, nego nije. Ali zato je svaka od tih kockica bitna za celu konstrukciju ličnosti. Vadi kockicu po kockicu, i dobijaš na kraju konstrukciju ličnosti koja je sklona rušenju. To što neko otera dete od sebe sa 6 meseci u drugu sobu, ne mora da ostavi ikakve bitne posledice po to dete ako su sve ostale kockice na mestu gde treba da budu, ali povećava šanse za ostavljanje posledica ako još neka od nekih kockica bude falila iz bilo kojih razloga kasnije.

A u zapadnom društvu nije samo ta jedna kockica problematična, ima ih više.

Nadam se da sam bio dovoljno slikovit.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 11:48 - pre 158 meseci
Citat:
pisac: A u zapadnom društvu nije samo ta jedna kockica problematična, ima ih više.

Nadam se da sam bio dovoljno slikovit.


Jos samo kad bi dao neke objektivne statistike o procentualnom udjelu budala i pacenika na zapadu i na istoku, pa da to fino kompletiras.
Znas, taj tvoj subjektivni utisak i nije neki narocit pokazatelj.
Ja u zadnje vreme prilicno vremena provodim na tom tvom "zapadu", i moj subjektivni utisak je da me u random-uzorku iz mase visestruko vise iskompleksiranih budala okruzuje u matici nego tamo.
Prema tome, ili zvanicni podaci ili trolovanje.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 11:48 - pre 158 meseci
Sorabima su raditi i biti samostalan neprijatelji u u ravni sa promajom.

Neoprostivo je da se niko ne vidi na ulici, a da se dete sutne iz kuce sa 18 godina
Ah da - nikog ne interesuje sta radi komsija.


Citat:
Beograd - Gotovo polovina mladih u Srbiji, uzrasta između 18 i 27 godina, još živi sa roditeljima, pokazuje istraživanje koje je ovog meseca sproveo forum Visa mladih lidera.

Kao prepreku osamostaljivanju mladi ne vide u finansijskoj situaciji, ali smatraju da ih društvo ne podržava niti ohrabruje u nameri da otpočnu život van zajednice.

Istraživanje je pokazalo da više od polovine ispitanika smatra da mladi u Srbiji nisu samostalni, a trećina njih misli da su nove generacije manje samostalne od svojih vršnjaka u zapadnim zemljama.


http://www.danas.rs/vesti/drus...teljima.55.html?news_id=169259

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 11:56 - pre 158 meseci
Pa ne vidim kako time argumentujes svoju poziciju, ovde je daleko vise tih ostalih "kockica' problematicno sem spavanja sa detetom do 5e godine. Ako mislis da je nespavanje sa deteom stresno sta bi rekao za polazak u skolu po domacoj "metodologiji"? Pa ga malog i nesposobnog da se odbrani dr*a i je*e u mozak iz nekih svojih bolesnih razloga, i tako dalje i tako nasiroko. Kad na kraju uporedis finalni rezultat, formiranu adolescentsku licnost, nase drustvo itekako ima poveci broj problematicnih persona po raznoraznim osnovama, pocev od emotivne nezrelosti, agresivnog ispoljavanja frustracija i invertnog narcisizma. Mojne me te price, srecem takve bolide ovde na dnevnoj osnovi. Da se ne lazemo i napolju ima takvih, ali mnogo mnogo manje nego ovde tako da njihov sistem ma koliko tebi bio "surov" u periodu do 5e godina na kraju sumarno daje mnogo bolje rezultate.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 12:23 - pre 158 meseci
Citat:
Isak666: Sorabima su raditi i biti samostalan neprijatelji u u ravni sa promajom.
Neoprostivo je da se niko ne vidi na ulici, a da se dete sutne iz kuce sa 18 godina :D
......Gotovo polovina mladih u Srbiji, uzrasta između 18 i 27 godina, još živi sa roditeljima, pokazuje istraživanje ......
http://www.danas.rs/vesti/drus...teljima.55.html?news_id=169259


Kako se brzo zaboravi situacija cim se napusti ova beda od zemlje
Opasne su predrasude da su Srbi neradan narod(doduse za Sorabe - drevni narod koji je naseljavao ove prostore - nisam siguran :))

Da su u ovo istrazivanje ubacili i stopu zaposlenosti medju tim mladim od 18-27god mislim da rezultat ne bi bio ovako tendeciozan

Da ne zaboravimo pricamo o Srbiji gde je od 6.500.000 punoletnih gradjana zaposleno 1.700.000
Stvarno mislis da vise od polovine mladih od 18-27god bi pre bilo sa roditeljima nego u sopstvenom/iznajmljenom stanu???

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 12:43 - pre 158 meseci
Citat:
Da su u ovo istrazivanje ubacili i stopu zaposlenosti medju tim mladim od 18-27god mislim da rezultat ne bi bio ovako tendeciozan

Da ne zaboravimo pricamo o Srbiji gde je od 6.500.000 punoletnih gradjana zaposleno 1.700.000
Stvarno mislis da vise od polovine mladih od 18-27god bi pre bilo sa roditeljima nego u sopstvenom/iznajmljenom stanu???

Stopa zaposlenosti nije nesto sto pada sa neba, nego direktan proizvod materijalnih i duhovnih aktivnosti ljudi/naroda na koje se odnosi.
Otkud tebi da je zivot sa mamom posljedica stope zaposlenosti, a ne npr. obrnuto?
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 13:17 - pre 158 meseci
Error, upravo su hiljade novopecenih porodica u americi ostale bez krova nad glavom, i zavrsili kod taste(ili keve) na SISI i ako se radi o zemlji sa izvanrednim bdp-om i solidnom radnom i drugom etikom, kao i sa praksom shut karte iz kuce sa 16-21 godina.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 13:40 - pre 158 meseci
Citat:
Odin D.: Stopa zaposlenosti nije nesto sto pada sa neba, nego direktan proizvod materijalnih i duhovnih aktivnosti ljudi/naroda na koje se odnosi.


Naravno da si u pravu. Srbi su neradnici
Ustvari ovo ovde nisu ni Srbi(bar ne oni od pre 30god koji su posle zavrsene skole nalazili posao shodno svom interesovanju, dobijali/kupovali/iznajmljivali stan i ziveli normalan zivot....), njih su iselili mali zeleni i naselili gomilu neradnika koji bi radije bili sa mamom nego bili samostalni
Kako su mladi od 18-27god proizveli te materijalne i duhovne aktivnosti? Kako su oni odgovorni za aktivnosti?
Rodili se na pogresnoj lokaciji?

Citat:
Odin D.: Otkud tebi da je zivot sa mamom posljedica stope zaposlenosti, a ne npr. obrnuto?


Pa....moje licno misljenje je da je broj onih koji bi ziveli sa mamom umesto sa svojom zenom/devojkom zanemarljivo mali i svakako ne utice stopu zaposlenosti
Mnogo je verovatnije da stopa zaposlenosti utice na to da sa svojom zenom/devojkom zivis kod majke jer je ovde svaki cetvrti punoletan gradjanin zaposlen

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 13:42 - pre 158 meseci
Citat:
Isak666: Sorabima su raditi i biti samostalan neprijatelji u u ravni sa promajom.

Neoprostivo je da se niko ne vidi na ulici, a da se dete sutne iz kuce sa 18 godina
Ah da - nikog ne interesuje sta radi komsija.




http://www.danas.rs/vesti/drus...teljima.55.html?news_id=169259


U svakom slučaju bolja stopa nego u nekim EU zemljama:


Citat:
Ukradena budućnost

Prošle jeseni je u Rimu održan ogroman studentski marš. Tada su mladi protestovali protiv smanjenja budžeta za obrazovanje i najveće stope nezaposlenosti među mladima u Evropi. Svaki peti Italijan ispod 34 godine, nema posao.

„Mi živimo u Italiji, u kojoj su starije generacije poslednjih 20-30 godina sve šanse prigrabile za sebe, ne razmišljajući o budućim generacijama“, ozlojeđeno govori Mario Adinofli, izdavač i urednik nedeljnika o pravima mladih.

Da bi se bolje razumela situacija, Mario podseća ko su glavne političke ličnosti u Italiji: 75-godišnji Silvio Berluskoni, samo pet godina mlađi Umberto Bosi i Đan Franko Fini, koji je u politici 40 godina. Mario navodi da 68 odsto Italijana ispod 40 godina živi sa roditeljima:

Kada kažete ljudima da im roditelji kradu budućnost oni vam oštro odgovaraju: ‘Ali oni me izdržavaju, ja živim zahvaljujući njima! Oni jednostavno ne razumeju da na taj način roditelji kontrolišu sve“, kaže Adinofli.



http://www.mojedete.rs/497_Rat...ko_je_kriv_za_velike_bebe.html

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 13:55 - pre 158 meseci
Nisu Srbi lenji i neradni, niti nesto specijalno nesposobniji od ostalih, jedini feler je narodno predanje iz doba Komunizma koje je izazvalo nerealno vrednovanje tog rada u danasnjem svetskom okruzenju. Svejvrsna kolektivna razmazenost.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 13:58 - pre 158 meseci
Citat:
vlada131:...U svakom slučaju bolja stopa nego u nekim EU zemljama:....


Naravno da je tako, ali kako propustiti priliku za jos jedno pljuc po Sorabima
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 13:59 - pre 158 meseci
Podneblje je podneblje :D
http://www.dailymotion.com/video/x3ppbk_officeworkers_fun
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu20.04.2011. u 14:23 - pre 158 meseci
Citat:
Marko83: Pa....moje licno misljenje je da je broj onih koji bi ziveli sa mamom umesto sa svojom zenom/devojkom zanemarljivo mali i svakako ne utice stopu zaposlenosti
Mnogo je verovatnije da stopa zaposlenosti utice na to da sa svojom zenom/devojkom zivis kod majke jer je ovde svaki cetvrti punoletan gradjanin zaposlen


Pa i ja sam ubijedjen da je broj onih koji bi primali platu od 2000€ umjesto plate od 5000€ zanemarljivo mali, no ne vidim kakve veze ima visina plata sa necijim zeljama?! Tako isto i ne vidim kakvog uticaja na obezbedjivanje stambenog prostora imaju necije zelje. Koju to silu u svemiru je briga sta neko zeli?!

Citat:
Marko83: Kako su mladi od 18-27god proizveli te materijalne i duhovne aktivnosti? Kako su oni odgovorni za aktivnosti?

A sta su uopste proizveli za sebe u zivotu? Kad ce da proizvode ako nece u naponu snage? Kada uopste - po tebi - postaju odgovorni za svoje zivote?
Ko treba da im proizvede? Eskimi? Japanci?
Os' da ja proizvodim i za tebe?

Moj otac ima 60 i neku godinu i radi kod privatnika za nesto vise od 200 evra, a prijavljen na minimalac. Nije da bas mora, ali hoce.
Oces ti sad meni da kazes da je on atraktivniji nekom poslodavcu nego neki sivonja od 18-27 godina sto moze volu rep iscupati?!
Licno znam x penzionera koji veci dio svoje penzije salju svojoj "djeci" (koja takodje imaju djecu) a koja izvoljevaju: "ovo ocu raditi - ovo necu raditi, ovdje mi se ne svidja gazda, ovdje mi ne odgovara atmosfera...". Mjesec dana rade, pa sledeca tri traze drugi posao...
Sio mi ga Djura.

U toj zemlji je zivotni ideal postao: "Ne pomuciti se nikad i ni pod kojim uslovima." Mozes steci milione, ali ako si se morao pomuciti da ih steknes - vredan si sazaljenja, bolje da si proveo zivot ko gologuzan na kaucu nego milioner za radnim stolom. Jbes ti to kad ti moras ustajati na sat. Zato igraj loto i grebi neke papirice. Mada, kad bolje razmislim, i to grebuckanje je bezveze - manja je zarada, a moze neko dobiti zuljeve po prstima. Znaci, ostaje samo loto.

Citat:
Marko83:Rodili se na pogresnoj lokaciji?

Ili je to ili je pogresno sto su se uopste rodili.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52940 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.