Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 52946 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 19:48 - pre 158 meseci
42
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 20:11 - pre 158 meseci
Citat:
etjen: Nije svačiji život usran, barem ne tako kako ti pokušavaš to da predstaviš.
Ma jeste, cim si morao da gurnes u stranu ono u sta si stvarno verovao kao mlad pa poceo da se bavis placanjem racuna i slicnim stvarima. Samo ljudi racionalizuju pa odluce da "zele da veruju" da nije, i onda za njih nije. Sto je sasvim OK stav, nista ja ne kazem.
Citat:
etjen: Deca jesu smisao života, ko to ne razume, ili nema decu, ili nije normalan.
...
moje mišljenje je da je za svakog normalnog čoveka koji ima decu smisao života, tj, ono za šta se trudi i za šta stvara u toku svog života-upravo to dete.
Eh sad, to je opet neka krajnost i racionalizacija koja se uklapa u gornju pricu. Sto se mene tice, to je pogresan pristup. Jedino sto roditelj moze da pruzi deteteu a da to stvarno nesto znaci je ljubav i razumevanje, kako tako pristojan dom, ko koliko moze, i eventualno pristojno obrazovanje, ako dete ima potencijal za to. Sve ostalu su samo lepe zelje prouzrokovane pristrasnoscu i racionalizacije, znaci sve nesto sto ima veze sa emotivnim dozivljajem price, ne sa realnim stanjem. A cinjenica je da postoje i glupa deca i ruzna deca i zastranila deca da ne kazem zla, i da sta god roditelj radio, takvi nece dobro da prodju u zivotu. Jedino da im neko ostavi neke milione pa eto taj deo da im bude laksi, mada i takav moze sve to da prokocaka i propije, tako da ni to nista ne znaci. Sta znam, meni se tako cini.
Citat:
pisac: Ja mislim da vodeću ulogu u svemu tome ima adaptacija. Čuvena osobina ljudi (i životinja) da se adaptiraju na svakakvu okolinu, i zahvaljujući toj osobini su sposobni da žive i na Grenlandu i na ekvatoru, i u siromaštvu i u bogatstvu, i sa 10 dece i bez dece. I oni ljudi u Indiji i ovi ljudi na zapadu su otprilike isto srećni, iako eto čujemo kako tamo žive u kartonskim kućicama (pa je to valjda mnogo loše) a ovde obilaze pola sveta (pa je to valjda mnogo dobro).

E, zahvaljujući toj adaptaciji, ljudi sami sebe teraju da budu nesrećni, jer uvek traže više i brže i bolje kako bi očuvali isti nivo zadovoljstva (tj. čulne stimulacije). Zbog toga, ono što ih je nekada činilo sretnim, više nije dovoljno. Sada im treba više od toga. Kada (ako) dobiju i to više, opet neće biti zadovoljni, jer će im nakon nekog vremena trebati još više... i tako čovečanstvno glanca već uglačano, i u suštini kopa put sebi u propast.
Pa da, ali ja mislim da je to zbog promenjene fiziologije organizma i da onda mora da postoji neki necin da se vrati staro stanje dodajuci (ili oduzimajuci) neke hemikalije u organizam, ili mozda nesto drugo, ako se organizam ne posmatra kao biohemijski sistem, nego kao elektricni sistem. Samo jos da otkrijemo sta, pa bog da nas vidi. E to ako otkrijemo, onda mozda moze da zavlada taj tvoj humanizam kad se ispravi ta greska prirode o kojoj si pisao, a koja izgleda postoji samo kod coveka od svih bica.
Citat:
Count Zero: Lesli, ako i kada pronađeš to neko elektrohemijsko sredstvo, da ne kažem dop, spravi malo i za "kolege" sa foruma, stari se polako ali sigurno.
Normalno, samo ja bih i to "pronalazio" iz svojih licnih sebicnih interesa. Ranije je bre bilo dovoljno da se nadjemo vise od dvoje u istoj prostoriji i to je odmah padala situacija i hepening, palio se rostilj i islo se po logistiku, a sad treba da ih molis po mesec dana. A i kad ih namolis, to sve nesto kilavo, kljakavo, umorno, otupelo, utrnulo... Ako se i umilostivi da dodje, sedi i sve gleda na sat pa pobegne kao qrva posle par sati, i ja onda opet ostanem sam na pola hepeninga. Mislim pola za mene, za njin ocigledno nije pola. Pa sam nekako prestao da se trudim da ih okupljam. Ali sa "somom" bi mozda bilo kao pre. Ako za neke vec nije kasno, jer mozda su se nekima vec prespojile mozdane sinapse koje te stvari obradjuju, pa im je poremecenost postalo prirodno stanje i nikakva "soma" to ne moze da sredi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 20:18 - pre 158 meseci
Citat:
Count Zero: Lesli, ako i kada pronađeš to neko elektrohemijsko sredstvo, da ne kažem dop, spravi malo i za "kolege" sa foruma, stari se polako ali sigurno.



Lesli je na dobroj stazi, samo da elektrohemija ne izadje iz okvira zakona

Nesto sam skeptican da je cista elelektro, ili samo hemija, zasluzna, za nas matore, da postanu skeptici.. mada je hemija u sustini odgovorna za sve.

Pre ce biti indirektno spoznavanje sopstvenih limita, zabrinutost za zdravlje..svakodnevna zuljanja i ziganja, koja otupljuju fine osecaje.

Sa jedne strane, sa druge, mnogo se namnozilo grabezi i materijalistickih kriterijuma, pa su smisao i sustina dobili svoju bankovnu dimenziju, vazno je samo ono sto je nedostupno ili skupo.

Lepa rec, osmeh, dobar vic ili simpaticno desavanje u zivotu, postaju neprimetni, bezvredni, jeftini...koga moze da usreci nesto a ne vredi ni 1000 evra

Ko se zatopio u kreativni rad, ima naporan put do srece, ali manje radovanja svakodnevici.

U sustini, malo ljudi je naucilo uopste da ZIVI, uglavnom im je zivot ispunjavanje nekih zadataka ili normativa, pa makar taj normativ bio i obavezan odlazak u kafanu, jer..tamo je "provod".

Uglavnom, ukalupljeni ljudi(koji moraju uvek negde da "odu"...da jedu, da se zabave, da se provedu..da spavaju..da "zive" tamo gde "odu"), jako tesko mogu (narocito pod stare dane) da budu srecni i veseli, iskustveno osecaju da su kalupi smor, a druge nacine ne znaju..

Poz
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 20:19 - pre 158 meseci
Citat:
pisac: U pravu je Shadowed, ali delimično. To je onaj prvi nivo smisla života, lični smisao. Međutim, postoji smisao života koji je iznad lične percepcije. Možda će vam zvučati grubo, ali ne vrti se svet oko vas, a niti oko čovečanstva, tako da ste i vi i vaše želje potpuno nebitni za bilo šta na ovom svetu. Dakle, vama može da bude smisao života trofazni sistem ili umetničko nasleđe ili teorija relativiteta, ali smisao života na zemlji (uključujući i smisao života svakog živog bića pojedinačno) nema blage veze ni sa trofaznim sistemom niti sa umetnošću ili naukom. Ali to je već filozofija, o kojoj nema smisla raspravljati u temi o sušenju veša na terasi :D


Ne slažem se sa tobom da smo totalno nebitni. Čovek nije ostrvo. Svakog dana stupa u interakciju sa drugim ljudima i sa ostalim u svojoj okolini i na taj način ih/je menja. E sad kako je tema sušenje veša neki ljudi odbijaju da se promene tj. adaptiraju na nove uslove u okruženju. Ta adaptacija se može vršiti svojevoljno ili pod prinudom tj. kaznama. E sad postavlja se pitanje koja je poenta toga da balkoni izgledaju lepo i uredno. Pa to nije bez smisla.Sećam se učiteljice u osnovnoj školi koja je često govorila.- " Nije bitno da je neka stvar nova, ako se nema za novo. Bitno je da je čista i da nije pocepana. Ako je pocepana zakrpi je." Znači dovedi je u najbolje moguće stanje u datom trenutku. Od nečega se mora krenuti.


Što se tiče filozofije i naše pozicije u svetu-svemiru. Zanimljiv video. :D





 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 20:28 - pre 158 meseci
Citat:
vladd:Pre ce biti indirektno spoznavanje sopstvenih limita, zabrinutost za zdravlje...
Ko hoce ponovo da bude srecan kao kad je bio mlad prvo treba ovo da odbaci. Mislim ako je ta zabrinutost bezrazlozna. Jbg, moj deda ziveo do 94 godine, ali je poslednjih 50 - 60 godina svakog dana isao da spava u 10 sati. Mene to malo mrzi. Zdravlje je OK, ali ne treba preterivati. E, postanes kao Tosiro Mifune u Jodzimbu. Ono, ne plasis se smrti, ne shvatas je tragicno nego kao nesto normalno i sastavni deo zivota, i zato niko i nista ne moze da ti naudi ;)

A i nisam ni mislio da treba da se "pronadje" nesto sto ce da unistava zdravlje, nego bas kontra, ono sto je prirodno postojalo u opganizmu kad je covek mlad i sto je cinilo da mu mozak funkcionise na drugaciji nacin i da bude zadovoljan malim stvarima, a onda je to nesto nestalo kad je postao stariji. Mora da to nesto postoji. To treba da znaju ovi sto uce medicinu ili nesto slicno, ono, po cemu se na fizioloskom nivou razlikuje organizam dece i pubertetlija u odnosu na organizam odraslog coveka. Pa tu da se malo eksperimentise.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 20:29 - pre 158 meseci
Samo lep perfomans,ostalo mašta autora.I live your dream http://www.youtube.com/watch?v=LkDTAI7qNtA,opušteno.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 20:39 - pre 158 meseci
A ko kaže da su mladi ljudi tako skromni i to sve? Ma ima ih sve više koji su pobesneli, pa im se sve više kupuje, a oni sve bešnji itd.
Ili se misli na ono što je bilo nekad? Ali tih mladih ljudi više nema, tj. ima ih, ali nisu više mladi i lepi, sad su samo lepi.
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.78.230.*



+47 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 20:44 - pre 158 meseci
Citat:
I oni ljudi u Indiji i ovi ljudi na zapadu su otprilike isto srećni, iako eto čujemo kako tamo žive u kartonskim kućicama (pa je to valjda mnogo loše) a ovde obilaze pola sveta (pa je to valjda mnogo dobro).


U pravu si.

Osoba A: zivi u Indiji sa svojih 10 potomaka u kucici od blata/kartona, deca mu ne idu u skolu, ne znaju da citaju. Verovatno ce biti fizicki radnici i polugladni do kraja zivota. Svoj toj deci ce ON da odabere buduce supruznike i po tradiciji moraju biti iz iste kaste (jer tradicija je neprikosnovena). Deca su sretna jer nisu videla nista bolje, religija im je sve jer su ih tako ucili. Depresija ne postoji - jer niko nije cuo za to a vrhovni seoski svestenik je zabranio onoj dvojici sto znaju da citaju da pominju bilo sta sto nije proisteklo iz svetih knjiga. Svaki dan se cuje decja graja u zajednickom dvoristu i to ispunjava srca svih mestana.

vs

Osoba B: zivi na suicidalnom i nesretnom zapadu. Ima samo jednog potomka koji je video nesto malo Evrope, mozda ima neku skolu (osnovnu sigurno). Ako se malo potrudi bice u stanju da zaradi za sebe, da misli o sebi kao i da sam pravi greske i odlucuje o svom zivotu. Potomak je cesto nesretan u mladosti jer zeli da ima sve ono sto vidi na MTV Cribs. Ne veruje u boga, samo u Justin Biebera. Nazalost, posto je dete videlo dalje od svog sela u stanju je da kriticki razmislja i pita: zasto ovo mora i zasto ne bismo drugacije? Cak ponekad posumnja u sveznajuceg Roditelja. Oni malobrojni sto prezive adolescenciju i neuzvracenu ljubav Britney Spears ce u mizeriji da provode svoje poslednje decenije pokusavajuci da nadju srecu u alkoholu. Tuzno!

jasno.. 10:1


Citat:
a ovde obilaze pola sveta (pa je to valjda mnogo dobro)


Sta tu on da mi putuje van sela pa da mene posle uci! I ja sam sve naucio od roditelja i popa i sta mi fali!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 21:00 - pre 158 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Pa da, ali ja mislim da je to zbog promenjene fiziologije organizma i da onda mora da postoji neki necin da se vrati staro stanje dodajuci (ili oduzimajuci) neke hemikalije u organizam, ili mozda nesto drugo, ako se organizam ne posmatra kao biohemijski sistem, nego kao elektricni sistem. Samo jos da otkrijemo sta, pa bog da nas vidi. E to ako otkrijemo, onda mozda moze da zavlada taj tvoj humanizam kad se ispravi ta greska prirode o kojoj si pisao, a koja izgleda postoji samo kod coveka od svih bica.


Ne znam, ta "adaptacija" može svašta da bude. Koliko znam, način na koji droga (ne znam da li sve ili samo neke) čini čoveka zavisnim je taj što povećava u mozgu količinu hemijske supstance koja jako liči na dopamin, a dopamin je u stvari sreća . E, sad, šta se dešava: telo (mozak ili šta već) zbog toga počinje da smanjuje količinu dopamina koju proizvodi (adaptacija na delu), i polako postaje zavistan od veštački unete količine lažnog dopamina. Onda naravno droga više ne deluje kao nekada i čovek povećava količinu droge da bi zadržao željeni nivo visokog zadovoljstva. Što opet tera telo da dalje smanjuje količinu dopamina koju proizvodi... Krug se zatvara, i čovek postaje zavistan, jer bez droge više nema dovoljno dopamina za normalan život. Sem toga, tu su i neki drugi detalji, a među njima je i recimo to da usled prevelike količine neke hemijske supstance u mozgu, počinju i receptori za tu supstancu fizički da se zatvaraju i nestaju (i to nepovratno) da ne bi svojom preteranom osetjivošću ometali rad mozga. Opet adaptacija na delu (ali ovog puta nepovratna).

Pretpostavljam da bi tu negde mogo da se krije i odgovor na tvoje pitanje.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 21:20 - pre 158 meseci
Citat:
serbolicious: jasno.. 10:1


Ne moraš ni da promoliš nos u inostranstvo. Dovoljno je da odeš tamo u Beogradu kod Ade Huje gde su betonske baze (fabrike za beton) i da vidiš cigančiće koji žive u kartonskim kućicama i koji se skroz goli nasmejani igraju u barama na ulici, da bi shvatio da su oni potpuno isto sretni koliko su sretna i moja deca koja žive u povećoj betonskoj kući, imaju fancy elektronske igračke, TV, kompjuter, Internet, i idu i na more i na turistička putovanja.

Dakle, Serbolicious, samo treba da otvoriš mozak bez ikakvih predrasuda, i na pravi način obradiš primljene informacije iz sveta koji te okružuje.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 21:33 - pre 158 meseci
Citat:
pisac
Koliko znam, način na koji droga (ne znam da li sve ili samo neke) čini čoveka zavisnim je taj što povećava u mozgu količinu hemijske supstance koja jako liči na dopamin


Ovo vazi samo za par droga (amfetamine i kokain) - vecina drugih popularnih intoksikanata ukljucujuci alkohol i kafu izazivaju dopaminsku nagradu kao sekundarnu reakciju - tj. njihovo dejstvo nema nikakve direktne veze sa dopaminskim i noradrenalinskim receptorima.

Ta sekundarna reakcija nije kvalitativno drugacija od pojava koje nisu vezane za socijalno neprihvatljive aktivnosti kao sto su konzumacija druga.

Citat:

Opet adaptacija na delu (ali ovog puta nepovratna).


Opet netacno, to o cemu pricas se zove regulacija (odredjeih) receptora "na dole" ukoliko su ti receptori pod konstantnim dejstvom nekih agonista/antagonista iznad prirodnih nivoa, ali je ona mahom reverzibilna osim u ekstremnim slucajevima npr. neurotoksicne amfetaminske zloupotrebe (do kojih malo ko stigne inace) - mozak je adaptivni sistem, kako na dole, tako i na gore. Vreme povratka receptora varira u zavisnosti od mnogo faktora - ali do vracanja dolazi sigurno osim u izuzetnim slucajevima, kada se vec jasno radi o neurotoksicnim supstancama.

Kod droga kod kojih je dopaminska nagrada sekundarni mehanizam (vecina njih, osim odredjenih stimulanata) se stvari vracaju na normalu posle odredjenog vremena, bar sto se limbickog sistema tice. To je vrlo verovatno sasvim normalan "housekeeping" posao biohemijskih procesa tj. odrzavanje celog mozga u nekom stabilnom stanju.

Veci problem sa zavisnoscu vrlo verovatno nije sam limbicki sistem koliko dodatne asocijacije u sivoj masi (insular cortex) koje se vezuju za iscekivanje nagrade, a koje nisu modulisane direktno "dopaminskom nagradom" i koje ostaju verovatno mnogo duze posto "auto pilot" regulise receptore i hemijski stvari postanu normalne.

Tu se vrlo verovatno krije kljuc zasto neke adikcije (ne nuzno na droge) odbijaju da nestanu dugo vremena posto je hemijska situacija u mozgu vracena na normalu. Interesantno, ljudi koji su imali slog koji im je zahvatio insularni korteks su odmah posle dolaska svesti prijavljivali da nemaju nikakvu zelju da, recimo, konzumiraju duvan - sto pokazuje da su mehanizmi adikcije kod coveka daleko slozeniji od proste reakcije limbickog sistema koje bi se mogle objasnisti prostim "algoritmom".

A to ne bi trebalo nikoga da cudi - ljudski mozak je daleko slozeniji od primitivnih mozgova i limbicki sistem je samo mali deo cele price.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 21:40 - pre 158 meseci
Citat:
Count Zero: A ko kaže da su mladi ljudi tako skromni i to sve? Ma ima ih sve više koji su pobesneli, pa im se sve više kupuje, a oni sve bešnji itd.
OK, ali ja mislim da je to nauceno ponasanje pod uticajem okoline, a i da nije, to samo moze da znaci znaci da onda treba da se ispituju hemikalije koje postoje (ili ih nema) pre ulaska u taj period, a u periodu kad postoji svest o sebi. Znaci tako izmedju 6 i 12 - 13 godina.
 
Odgovor na temu

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.78.230.*



+47 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 21:50 - pre 158 meseci
Citat:
Dakle, Serbolicious, samo treba da otvoriš mozak bez ikakvih predrasuda, i na pravi način obradiš primljene informacije iz sveta koji te okružuje.


Slazem se pisac - ali zar ne mislis da kolicina primljenih informacija igra ulogu u svemu tome?

Ja samo mislim da ako si sretan zato sto ne znas za bolje (iz neznanja i ogranicenih pogleda na svet) onda to i nije prava sreca. Jer onda bi mogao da tvrdis da su amebe sretnije od nas ili da su pecinski ljudi bili sretniji. Sa povecanjem kolektivnog znanja i svesti ljudskog roda menja se definicija srece i nema smisla da se zadovoljimo necim sto je bilo dovoljno nekome ko je hodao planetom pre 100 godina.

Isto vazi za nesrecu - ako ti tvoje znanje ne dozvoljava da budes nesretan da li to znaci da si automatski sretan? Zasto su sva deca sretna i zasto nam je detinjstvo najsretniji deo zivota? Zato sto ne znamo dovoljno i ne shvatamo prave koncepte nesrece i srece.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 21:53 - pre 158 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Normalno, samo ja bih i to "pronalazio" iz svojih licnih sebicnih interesa. Ranije je bre bilo dovoljno da se nadjemo vise od dvoje u istoj prostoriji i to je odmah padala situacija i hepening, palio se rostilj i islo se po logistiku, a sad treba da ih molis po mesec dana. A i kad ih namolis, to sve nesto kilavo, kljakavo, umorno, otupelo, utrnulo... Ako se i umilostivi da dodje, sedi i sve gleda na sat pa pobegne kao qrva posle par sati, i ja onda opet ostanem sam na pola hepeninga. Mislim pola za mene, za njin ocigledno nije pola. Pa sam nekako prestao da se trudim da ih okupljam. Ali sa "somom" bi mozda bilo kao pre. Ako za neke vec nije kasno, jer mozda su se nekima vec prespojile mozdane sinapse koje te stvari obradjuju, pa im je poremecenost postalo prirodno stanje i nikakva "soma" to ne moze da sredi.



Kanda Lesli da ti se ne sviđa što stariš

Čuj, sve to što ti navodiš da te nervira kod drugih ljudi je potpuno normalno. Normalan proces sazrevanja/menjanja čoveka(naravno nemoj sad da me držiš bukvalno za reč, ali manje više toga je normalno)

Čovek, kako stari, menja sfere svog interesovanja i menja svoje ciljeve u životu a samim tim i pojmove sreće, dobrog provoda/osećaja zadovoljstva.

To tako i treba da bude. Zar ne bi bilo glupo da nekom sa 40 godina bude cilj za ovu nedelju recimo, da kresne novu ribu?!? Mislim, normalno je da ga je to prošlo, da je to radio kada je bilo vreme za to (tipa u 20-im) i sad hoće nešto drugo. Sad ga recimo više zadovoljava blejanje u tačku i ispijanje kafice ili pak naručivanje dodatne opreme za nova kola, ili igranje sa detetom, unukom ili štagod.

Pogrešno bi bilo vraćati se na staro. Trebalo bi koristiti najbolje od svoje životne dobi i uživati u stvarima koje dolaze u svakoj dobi.
Kažem, ja verujem da je u stvari osnovna razlika to što kao zreo čovek imaš odgovornost i brigu o opstanku a kao klinac - neko drugi brine tu brigu a tvoje je samo da juriš ribe i dobro se provodiš.
Kada ne bih imao taj osećaj materijalne odgovornosti sada tj, kada bi imao neki siguran priliv novca koji bi bio siguran kao kada su moji mislili za mene(drugim rečima kada ne bih morao da mislim o parama- ne da ih imam gomilu, nego samo da ne moram da mislim o njima) ja bih bio potpuno zadovoljan čovek!

I negde si pomenuo da na kraju dvoje ljudi postanu samo cimeri.
I to ti je pogrešno,čisto da znaš
Mislim, gomila tvojjih razmišljanja mi je skroz OK (iako si preterano direktan u izlaganju) ali kad bi svet funkcionisao baš kako ti misliš, onda bi baš sve bilo kaka- a to baš nije tako
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 21:58 - pre 158 meseci
Znam gde ste sušili veš prošlog leta.:D
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 22:19 - pre 158 meseci
Citat:
pisac: ... i da vidiš cigančiće koji žive u kartonskim kućicama i koji se skroz goli nasmejani igraju u barama na ulici, da bi shvatio da su oni potpuno isto sretni koliko su sretna i moja deca koja žive u povećoj betonskoj kući, imaju fancy elektronske igračke, TV, kompjuter, Internet, i idu i na more i na turistička putovanja.

Srecni, nego sta...i retko koji od njih dozivi 40. godina. Al' dobro, imalo su "srecno" detinjstvo.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 22:23 - pre 158 meseci
Hehe, neka je offovana tema, svašta ćemo još pročitati ovde.

Citat:
...znaci da onda treba da se ispituju hemikalije koje postoje (ili ih nema) pre ulaska u taj period, a u periodu kad postoji svest o sebi.

Čini mi se da su "hemikalije" previše low-level za ovu priču. Postoji neki "viši-nivo" koji možemo da kontrolišemo, a koji deluje na tako te stvari i, ako nećemo dop, valjda možemo da učinimo nešto drugo.
Ili, šta ako se otkrije takav dop? Postojaće oni koji ga konzumiraju i postaju "humani", a i oni koji ne i koji ovim prvim manipulišu "lizalicama i kikirikijem". Zajeßana situacija.

Citat:
ali zar ne mislis da kolicina primljenih informacija igra ulogu u svemu tome

Da, to je zanimljiv momenat. Mogli bismo uvesti neku meru "specifične sreće", koja se izražava kao odnos sreće&zadovoljstva i korpusa informacija kojima jedinka vlada. Dobro, ne mora da se baš meri, ali bar Likertova skala.
Ne, ozbiljno.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 22:24 - pre 158 meseci
Citat:
serbolicious: Ja samo mislim da ako si sretan zato sto ne znas za bolje (iz neznanja i ogranicenih pogleda na svet) onda to i nije prava sreca.


Grešiš. Sreća je sreća (nivo dopamina ili već neke hemije) i ne postoji prava i lažna . Za nivo sreće je odgovorna ona pomenuta adaptacija. Naravno da bi cigančići bili presretni da počnu da žive u uslovima u kojima žive moja deca, ali bi im posle nekog vremena (godinu-dve-tri) to postalo sasvim normalno i nivo sreće bi se vratio na onaj stari koji su imali u svojim kartonskim kućicama. I za obrnuto isto važi.

I tako je svuda u svetu na svakom mestu na zemaljskoj kugli.

Sreća nestaje, ako izuzmemo depresivne i psihički bolesne, jedino kada je egzistencija ugrožena, odnosno kada neko nema dovoljno da jede ili kada mu je život ugrožen na neki drugi način. I to je to.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 22:30 - pre 158 meseci
Citat:
etjen: Kanda Lesli da ti se ne sviđa što stariš :)
Ne, ne svidja mi se sto su drugi ostareli, pa sad ja nema sa kime ostati mlad, sto bi rek'o pesnik ;) Mada mi ta mladost jos uvek ne pada tesko, tu se ne slazem sa pesnikom
Citat:
etjen: I negde si pomenuo da na kraju dvoje ljudi postanu samo cimeri. I to ti je pogrešno,čisto da znaš
Eh sad, pa nije ni da su posle 20, 30 ili 40 godina zajedno zaljubljeni tinejdzeri. Samo su sdvoje ljudi koji zajedno placaju racune. Iliti sto bi rek'o Snupi, brak je izvanredna institucija koja omogucava da dvoje ljudi zajednicki resavaju probleme koje inace uopste ne bi ni imali da nisu stupili u brak. Hahahahahaha. Surova istina, sta sad.
Citat:
etjen: Čovek, kako stari, menja sfere svog interesovanja i menja svoje ciljeve u životu a samim tim i pojmove sreće, dobrog provoda/osećaja zadovoljstva.

To tako i treba da bude. Zar ne bi bilo glupo da nekom sa 40 godina bude cilj za ovu nedelju recimo, da kresne novu ribu?!? Mislim, normalno je da ga je to prošlo, da je to radio kada je bilo vreme za to (tipa u 20-im) i sad hoće nešto drugo. Sad ga recimo više zadovoljava blejanje u tačku i ispijanje kafice ili pak naručivanje dodatne opreme za nova kola, ili igranje sa detetom, unukom ili štagod.
Ma dobro, to je OK, i nisam ja mislio bas na to, nego je problem kad ta "interesovanja" postaju sve veca i veca pa neki pobesne. E, sad mu ne valja obican frizider nego mu treba neki sto hladi vino za 10 minuta. Pa sta ce mi to? Sta cu onda da radim sa suvisnim vremenom? Evo drugi primer. Ja kad sam imao vezu od 64K ili bese 128, ne znam, to je bio pravi uzitak iscekivati da se skine film ili epizoda kakve serije koju pratim. A posle kad su dosle brze veze sve je to upropasceno. Sad mogu da skinem 20 epizoda dnevno ili koliko vec, ali dzabe kad u tome nema nikakve drazi. Kako bese isto pesnik rek'o, "jer je san o sreci više nego sreca" , o tome se radi.

Tako kad se gleda, mozda je pisac i u pravu, ko zna. Eno, Burning Daylight iz istoimene knjige Dzeka Londona (ovde prevedena kao Zlato) je bez "some" i izmene fiziologije tela postao ponovo normalan, samo sto je to naucio na tezi nacin. Dobio sve sto je hteo, pa se onda propio. Kao Aleksandar kad nije imao vise sta da osvaja pa seo i uzeo da place. A onda kad je namerno sve sto ima profućkao pa se vratio jednostavnom zivotu, onda je opet naucio da se zadovoljavao malim stvarima, i ponovo nasao mir kakav je imao dok je bio mladji. Pa slucajno open naleteo na zlato tu na imanju, ali ga zakopao, i nije hteo da ga dira. To je covek Buda - Diogen.

Kako to dostici, sa somom ili bez nje, pitanje je sad, a pustite vi decu. Za decu treba maksimalno biti tu onih nekoliko godina dok ona zele da budu sa vama, to je tacno, ali deca ce na kraju da porastu pa ce da odu, a sta onda.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu24.04.2011. u 22:36 - pre 158 meseci
Sreca je emocija.

Emocije uticu na nacin razmisljanja (vrlo moguce da su i same zapravo nacin razmisljanja) - imaju svoj cilj, bas kao i adaptacija mozga koja se stara da se mozak vrlo brzo navikne na novo stanje i trazi nove izazove.

Upravo tu negde lezi kljuc kreativnosti i teznja coveka za progresom - inace bi i dan danas ziveli u pecini u prvobitnoj zajednici i imali 10-toro dece po lobanji i smatrali to "smislom zivota"... Nope, to nam nije bilo dovoljno, bas kao sto nam nije bilo dovoljno da zivimo u kamenom, gvozdenom, bronzanom, antickom dobu, srednjem veku...

I to je najlepsa stvar na ovom svetu - stvar koja nas odvaja od drugih zivotinja.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: 5.000 din. kazna za sušenje veša na terasi koja gleda na ulicu

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17

[ Pregleda: 52946 | Odgovora: 333 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.