Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Motivacija za učenje

[es] :: Vodič za učenje :: Motivacija za učenje
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 70541 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_darkman_
Sead Avdic
Tuzla

Član broj: 34695
Poruke: 27
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Motivacija za učenje05.10.2004. u 22:44 - pre 237 meseci
Evo sjedim u ovoj stolici mrak u sobi a ja zurim i gledam u ovaj ekran i citam vasee odgovore.
Stvarno su me fascinirali sjetio sam se nekih stvari o kojima sam razmisljaoo dok sam bio malii mada se i sada smatram malimm tek sam napunio 18.
Dobro su ljudii reklii LIJENLOST JE NEIZLIJECIVA BOLEST.
Ako je covjek lijen i ne motiviran tesko da ce išta napraviti u svom zivotu.
Hvala bogu ima izuzetaka a malo je takvih.
Ja sam jedan od njih.Dok sam bio u osnovnoj prokazio sam vrlodobrim Ali uvijek sam imao 5 iz matematike i Fizike.Svi drugi predmeti me nisu interesirali.Svi su cudilii kazu vidii onog ima 3 i geografije a 5 iz matematike cudoo.
Ali kad sam krenuo u sredju skolu brzo sam shvatio neke stvari o svom zivotu i buducnosti.Sad sam 4 razred srednje skole i imam sve suhe petice.
Neki su govorilii na ovom FOrumu ucimm kolko mi treba bitno mi je da prodjem niss vise.Mozda nekima al treba razmislit akoo ti te dobre ocjene mogu posluziti necemu dobrom KAO NPR:Da se lakse upises na FAXS da dobijess stipendijuu onda se morass potrudim iako ti neki predmeti nikad nece trebatii u tvoj zivotu.
Madaa ne treba ulaziti ni u jednu materiju tolko duboko da ustvari shvatis kolko neznas jel bi mogao pasti o ocaj i izgubiti pamet.
Zato su vjerovatno svi veliki naucnici pisci umjetnicii Obicno bili neshvaceni za vrijeme svog zivota.
Mi obicni ljudi ih ne mozemo shvatiti.
Dok ne uđemu takvo duboko u tu materiju da se samo time bavimo i nicim vise.
Imam jos mnogo toga da kazem alli nemam vremene ovo je jako bitna tema mozda jedna od najbitnij i najkorisnijih ovdje jer bez motivacije i zelje i znanja sta oces u svom zivutu sve je ostalu uzaludno.
Zaista ste me fasciniralii svoj i odgovorima i svima bih se zahvalioo vjerujte dosta mi pomogli oko nekih stvari o kojima sam vec razmisljao ali ih nisam uzimao za ozbiljno.

 
Odgovor na temu

Downforce
Milan Milic
Beograd

Član broj: 56650
Poruke: 260
*.InfoSky.Net.

Sajt: www.mulsannescorner.com


Profil

icon Re: Motivacija za učenje05.05.2005. u 17:48 - pre 230 meseci
Ja nemam problem sa motivacijom,vec samo sa umorom.Ne mogu da ucim kada sam gladan,neispavan...Kada mi se ne uci odem na basket(fudbal) jedno dva sata,ako mi se spava odspavam dva sata(pa ucim nocu)...Radi onako kako se u tom trenutku osecas,ne vredi da silujes sebe.TV gledam sto manje,jer nakon 3 sata gledanja istog gubim razum-dodje mi da se obesim kada vidim politicare,kontraverzne biznismene,pevaljke...Volim da izblejim sa drustvom i da pricam sa njima o gomili nebitnih gluposti-to me opusta...

P.S.Zvucis mi kao da ti treba odmor.Odmori se malo,radi malo kako ti dusa iste.Malo se bolje organizuj(procitati prethodno) i NE RAZMISLJAJ O SMISLU ZIVOTA VEC ZIVI ZIVOT.
Pametan covek uci i zaboravlja,inteligentan se podseca,a glup sve zna.

Covek koji se razume u sale jedini moze da shvati ideale.
 
Odgovor na temu

zjolic

Član broj: 20925
Poruke: 5
161.53.47.*



Profil

icon Re: Motivacija za učenje19.05.2005. u 16:18 - pre 230 meseci
Ljudi.... poceo sam citati vase odgovore i stao na lamerovu kad je poceo kukati!
Onda sam presao na 3. stranicu da vidim datumski do kad se ovo odrzava. Pa da i ja napisem koju.
Ja sam jedan od onih koji ne vole uciti, neke stvari mi idu iz prve, a neke ne mogu da shvatim pa se mucim dok ne poludim samo da ih shvatim (kad uspijem posaljem sve u p*m* :)!).
Uglavnom meni isto fali jaaako puno motivacije, sad mi dolaze rokovi i moram uciti, ali uvijek nadjem nesto zanimljivije
npr. igrati igrice, piti, spavati, znate vec kako to ide.
Kad bi kojim slucajem poceo uciti, u roku od 10 min bi poceo spavati (slaba koncentracija).
Sto bi vi napravili u mom slucaju, kako bi poboljsali koncentraciju (ono da napravim plan itd. ne pali, svaki dan napravim 10 planova sto trebam raditi pa sljedece minute naletim na nesto zanimljivije), te nasli motivacije za ucenjem?!
Ako ko ima kakve konkretne odgovore bilo bi (ne samo meni) drago da ih podjeli ovdje sa nama.
Z
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Motivacija za učenje19.05.2005. u 17:02 - pre 230 meseci
http://www.elitesecurity.org/t19902-INFO-Sve-pamcenju-ucenju

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Marković dana 04.09.2006. u 17:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dr2908
Radulovic

Član broj: 74731
Poruke: 6
212.200.107.*

ICQ: 243


Profil

icon Re: Motivacija za učenje18.11.2005. u 11:59 - pre 224 meseci
1.Ishrana-zeleni caj povecava cirkulaciju a samim tim bolju prokrvljenost mozga i snabdevanje kiseonikom, a samim tim brze razmisljanje i ostroumnost. Banana, sadrzi neke od kompleksa B vitamina koji su nephodni za pravilno funkcionisanje mozga.Izbegavati-masti zivotinjskog porekla, grickalice, proste ugljene hidrate ( kolaci, keks, ...), kola napitke.. A ubaciti kuvana jela, slozene ugljene hidrate ( voce, povrce, zitarice). Sve te namirnice imaju dosta vitamina, minerala, enzima, koji su nepshodni za pravilan rad mozga.
2.INTERESOVANJE-PAZNJA-OPAZANJE-KONCENTRACIJA-PAMCENJE-Interesovanje omogucuje paznju, paznja omogucuje opazanje bitnih pojedinosti, opazanje omogucuje koncentraciju na vazne detalje, koncentracija omogucuje pamcenje odredjenih podataka.
3. sport-koji takodje omogucuje bolju prokrvljeenost i snabdevanje mozga kiseonikom
4. dva putanedeljno dobra zurka, da se iskaces, izvices, zajebavas koliko god mozes, i tri puta nedeljno dobar sex
5. razne tehnike kvalitetnog ucenja- ucenje naglas, pisanje pojedinih reci u svesku, ono sto je nejasno pocrtavaj posebnom bojom, sto je vazno npr. crvenom, manje vazno ali ipak vazno-plavom...Ispisuj svesku tekstom iz knjige, igraj se recima, sharaj ako ti je koncentracija losa, prazni se na svesci.

[Ovu poruku je menjao dr2908 dana 18.11.2005. u 13:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

|Mane|
Vienna

Član broj: 82422
Poruke: 28
*.rudolfinum.sth.ac.at.



Profil

icon Re: Motivacija za učenje18.03.2006. u 02:35 - pre 220 meseci
Citat:
redfusion:Nemas motivaciju, a? Hm...ovako, ljudi su u sustini zivotinje, mozda inteligentnije ali zivotinje 100%.
Pazi, skraticu, kad ogladnis napravi jelo, sendvic bilo sta da bude ukusno do zla boga. Onda to pokri staklenim loncem i reci sebi da ces dobiti hranu tek kada naucis 1/2 za taj dan predvidjenog gradiva! I odma kreni da strebas.
Kad naucis, pojedi to i pohvali sebe
Napravi malu pauzu, prosetaj se obavezno napolje izmedju ostalog da udahnes malo daha, i onda za 2-3 sata ili kad ogladnis ponovo spremi sledece jelo(dorucak si gladovao dok si ucio) i uci 2/2 gradiva za taj dan. Kad zavrsis onda jedi i raduj se, odmori i zezaj, nagradi sebe.

Ne misli dok ucis na fax, ocene, ispit i ostalo, samo ce te demoralisati jer ces sebe pitati bezbroj nebitnih pitanja tipa kako cu, ocu stici... Skoncentrisi se na gradivo samo zbog toga da bi dobio hranu.


Ja se ne bih složio sa ovim načinom jer ne vjerujem da iko može da se skoncentriše na učenje ako je gladan.. Znači, bolje prije najedi se pa odredi nešto drugo kao motiv...
 
Odgovor na temu

vaderru
ruma

Član broj: 80853
Poruke: 118
212.62.46.*



Profil

icon Re: Motivacija za učenje27.03.2006. u 14:41 - pre 219 meseci
Studiram gradjevinu jako je tesko?!
Znam jedno da kad mi se ne uci nateram sam sebe da moram?
Zato sam sad na zavrsetku??
To je jedino resenje da moras?
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Motivacija za učenje09.05.2006. u 22:29 - pre 218 meseci
Tek sad shvatam da trazenje pomoci ove vrste na forumu je cisto gubljenje vremena.
Niko ne moze da probudi interesovanje za ucenje u nekome ako taj neko nece da shvati da mu to treba. Kad shvati motivacija mu vise nije potrebna.
za zeleni caj nisam siguran da on ima tako dobro dejstvo na cirkulaciju plus ima i ruzan ukus, a ne valja ni uciti sa punim zelucem prvo zato sto se krv tada skuplja u zeludac i drugo lako se ugoji, isto tako mislim da je nemoguce skoncentrisati se na radnju ako mislite na hranu.
 
Odgovor na temu

Mbit

Član broj: 87574
Poruke: 184
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Motivacija za učenje15.06.2006. u 23:54 - pre 217 meseci
izgleda da nema motivacije dok se ne pojavi nekakav gadan i nerešiv životni problem (bolje da ga ne bude) najčešće materijalne prirode. Jer uglavnom većina, ne kažem svi, kvalitetni studenti su momci i devojke koji žele više $ jer verovatno trenutno nisu zadovoljni sa postojećim stanjem, a ovi đabalebaroši kojima je sve plaćeno, uvek im nešto smeta, te mali sto za učenje, ne valja stolica, muti se pred očima, te buka je, te tišina, gladni su, pa malo žedni, pa im se onda malo spava i tu prođe 5h pa im se onda normalno ide malo napolje pa se ne znaju vratiti na vreme, a kada dođu pale komp i bez problema provedu 5-6h sedeći a da se ne pomere i dočekaju fino 3-4-5h ujutru za kompom i gde je tu motivacija za učenje pa nema i neće je i biti sa tim rasporedom aktivnosti.

p.s.
priča iz ličnog iskustva 4 godine vučem 4 ispita koja su mi preostala.
 
Odgovor na temu

plcb83
Nis

Član broj: 62739
Poruke: 274
*.beobug.com.

ICQ: 168538686
Sajt: www.gradnis.net


Profil

icon Re: Motivacija za učenje16.06.2006. u 01:30 - pre 217 meseci
Citat:
Mbit: p.s.
priča iz ličnog iskustva 4 godine vučem 4 ispita koja su mi preostala.


i ti si bio vredan i onda si postao kao jedan od ovih koje si naveo?
Pa sta te sprecava ove 4 godine????

ne mislim da raspravljam al' mi je bio interesantan post
www.gradnis.net
www.glavnibaja.info

Moje misljenje ce se vremenom menjati ali ne i cinjenica da sam u pravu.

 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Motivacija za učenje16.06.2006. u 03:01 - pre 217 meseci
Citat:
Mbit: izgleda da nema motivacije dok se ne pojavi nekakav gadan i nerešiv životni problem (bolje da ga ne bude) najčešće materijalne prirode.

Jeste da ulecem na temu bez citanja iste, ali mislim da to ide ovako:
Ako dodje gadan i neresiv problem, nema ucenja, nema motivacije, nego lopatu u sake. :)
Da nemoram da radim, ma sto bi fakulteta zavrsio. :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

mindspace

Član broj: 76678
Poruke: 72
195.178.58.*



+1 Profil

icon Re: Motivacija za učenje23.06.2006. u 01:29 - pre 217 meseci
Ja imam problem sa zavisnocu od PC-a :(
Kad mi krene lako, kad pocnem da dajem kolokvijume jedan za drugim, onda dobijem motivaciju da nastavim ucenje, taj kontinuitet i da sto pre zavrsim sa ispitima. Ako padnem na jednom kolokvijumu, odmah izgubim volju :(

Kao sto je rekao downforce gore iznad
Citat:
Ne mogu da ucim kada sam gladan,neispavan...Kada mi se ne uci odem na basket(fudbal) jedno dva sata,ako mi se spava odspavam dva sata(pa ucim nocu)...Radi onako kako se u tom trenutku osecas,ne vredi da silujes sebe.TV gledam sto manje,jer nakon 3 sata gledanja istog gubim razum-dodje mi da se obesim kada vidim politicare,kontraverzne biznismene,pevaljke...Volim da izblejim sa drustvom i da pricam sa njima o gomili nebitnih gluposti-to me opusta...


Treba sto manje vremena provesti za ekranom, bilo da je to racunar ili televizor, bolje se covek oseca onda. Kada vam se ne uci, napolje na neki sport, ili cisto rekreativnu setnju, pivo sa nekim drugom, neobavezan razgovor sa nekim prolaznikom. Mora se rasteretiti mozak, jer normalno je da naidje kriza u zivotu, da se ne uci, da se nema volje.

A osnovni motiv vam mora biti znanje - to je razlog zasto ucite. Ako vam to nije glavni motiv za ucenje, onda mislim da treba odustati od skole i zaposliti se.... Bar je to moje vidjenje.

I da... kako da se motivisete.. pa prosto, budite bolji od svog kolege na fakultetu, naucite vise, dobijte bolju ocenu :) Unesite malo takmicarskog duha u studiranje (ili srednju/osnovnu skolu).
 
Odgovor na temu

mindspace

Član broj: 76678
Poruke: 72
195.178.58.*



+1 Profil

icon Re: Motivacija za učenje23.06.2006. u 01:37 - pre 217 meseci
E zaboravih.. imam jednog prijatelja, moram da podelim sa vama njegovu pricu.

U pocetku mu je ucenje tesko islo, dok nije poceo da se bavi jogom. Meditirao je svaki dan po nekoliko sati, stan je napunio mirisnim stapicima, raznim uljima, travama, ne znam sa cim sve. Ceo fakultet je jeo samo voce i povrce. Nikada sa uljem, masti, nikada przeno. Samo barenu hranu. Zitarice uglavnom. Spavao je u proseku 5 sati, a 10 sati je provodio za knjigom - dnevno. Trenirao je i kosarku pored toga, zabavljao se sa svojom sadasnjom zenom.
Fakultet je zavrsio sa prosekom 9.20, naravno u roku.

Koja je poenta ove price? Naravno ne govorim nikome da treba da pocne da meditira, ili da se bavi jogom, po meni je to malo cudno... Ali eto, cisto da imate uvid u nacin kako je neko uspeo da dobije zelju za ucenjem i odrzi visok nivo koncentracije i snage. Jer ja zaista ne znam puno ljudi koji mogu da uce 10 sati na dan, bar to nije slucaj samnom..

Da li je neko od vas pokusavao nesto slicno?
 
Odgovor na temu

smax
Novi Sad

Član broj: 73996
Poruke: 5
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 269218904


Profil

icon Re: Motivacija za učenje27.06.2006. u 01:26 - pre 216 meseci
Mozda je tvom prijatelju meditacija bila samo sredstvo da ochisti mozak od raznoraznih problema i sl kako bi mogao da sedne
i uchi ali 10 sati je previshe pa makar chitao i ljubavne romane,nauchno je dokazano da je mogucnost koncentracije kod prosechnog choveka oko sat vremena kd je mozgu (tj. TEBI) potreban predah kako bi informacije bile obradjene i sachuvane u nekom tamo neuronu duboko u glavudzi.Motivacija se postize takodje i ako se u toku uchenja animirash sa nechim odnosno ako ti to uchenje ne predstavlja (m)uchenje jer je taj prvi prilaz knjizi ili sama pomisao na uchenje jako bitna jer je kod velike vecine ljudi u mozgu stvoren mehanizam samoodbrane od uchenja po sistemu uchiti uchiti i samo UCHI TI a ne JA da ga tako nazovem.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Motivacija za učenje27.06.2006. u 01:29 - pre 216 meseci
Svima sa nedostatkom motivacije savetujem da se prijave za branje malina - posle toga im nista nece biti tesko.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Motivacija za učenje27.06.2006. u 11:18 - pre 216 meseci
Citat:
mindspace: Treba sto manje vremena provesti za ekranom, bilo da je to racunar ili televizor, bolje se covek oseca onda.

Ovo je verovatno sasvim subjektivno, ali kad odgledam film na tv-u ili radim duze vreme ispred CRT monitora, stvarno
osetim da sam umorio i oci i mozak i treba mi neko vreme da se "odmorim" da bih bio sposoban za bilo sta. Za divno
cudo, TFT-ovi mi ne prave takav problem i od kad sam se modernizovao uopste mi ne smeta buljenje u ekran. Da'l to
ima veze sa cuvenim "zracenjem" iz televizora/monitora ili ne, nemam pojma, ali je tako. :)
Citat:
pctel: Svima sa nedostatkom motivacije savetujem da se prijave za branje malina - posle toga im nista nece biti tesko.

Upravo tako. :)
Citat:
mindspace:I da... kako da se motivisete.. pa prosto, budite bolji od svog kolege na fakultetu, naucite vise, dobijte bolju ocenu :) Unesite malo takmicarskog duha u studiranje (ili srednju/osnovnu skolu).

Uuuu, ovo mi zvuci lose. Pa niko nije tu da bi bio bolji od ostalih, posto ce skoro svi zavrsiti zajedno u redu za povlastice
za GSP na birou :) (cast izuzetcima kojima ova tema nije ni potrebna).
To takmicenje i "moram da zajebem Peru" nikako ne ide sa recima "ucenje", "studiranje" i slicno, jer je to zapravo
unapredjivanje samog sebe i nema veze sa Perom. Naravno, mozda se neko lozi na takve stvari, ali onda je bolje da
se ubudzi u neku firmu ili jos bolje stranku gde se napreduje podmecuci nogu ostalima i 'de ce mu onda biti kraj. :)

Mislim da je prava stvar pitati sebe "Zasto ja radim ovo sto radim?" i ako se redovno nalazi potreban i dovoljan broj
razloga, onda nema frke. U drugim slucajevima treba menjati zanat. :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

ogenox
Beograd

Član broj: 89206
Poruke: 52
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Motivacija za učenje27.06.2006. u 19:00 - pre 216 meseci
Citat:
pctel: Svima sa nedostatkom motivacije savetujem da se prijave za branje malina - posle toga im nista nece biti tesko.

Osim da jedu maline
You know the world is going crazy when the best rapper is a white guy, the best golfer is a black guy, the tallest guy in the NBA is Chinese, the Swiss hold the America's Cup, France is accusing the U.S. of arrogance, Germany doesn't want to go to war, and the three most powerful men in America are named 'Bush', 'Dick', and 'Colon'. - CHRIS ROCK
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Motivacija za učenje02.07.2006. u 01:08 - pre 216 meseci
Slucajno naleteh na ovu temu, pa reko` da vam dam resenje koje je meni pomoglo.
Naime, ja sam rodjen kao veoma lenj covek, cak sam to uspevao ponekad da dovedem do nivoa umenosti (izbegavanje da se bilo sta radi), pa sam se za neko vreme prilicno promenio, a evo vam i spisak koraka koje sam preduzeo pre nego sto sam zavoleo knjigu:

1) Rad na gradjevini.
Ovo je zaista predivan i zdrav nacin da zavolite ucenje. Pored boravka na svezem vazduhu nekih 12 - 15 sati dnevno, daje vam priliku i za fizicko vezbanje, a znamo da je u zdravom telu zdrav duh. Ako vam to nije dovoljno za razvoj vaseg duha, imate i stalne sale i poskocice Mileta Ciganina (bar sam ja imao, i vi cete sigurno naci ekvivalenta), kojima nakon nekoliko dana zaista pocnete i da se smejete. Tada znate da je vreme za promenu posla...

2) Fizicki radnik
kome je posao da ocisti zgradu koja je 20 godina sluzila za bacanje otpada, a pre toga bila skladiste lekova. Ovo se placalo 7 evra (ili maraka, nisam siguran) dnevno, a nakon posla nemas snage ni za tusiranje, mada si preliven otrovnim hemikalijama koje u kombinaciji sa znojem cine najbolesniji smrad na svetu. U ovom slucaju nemate prednosti svezeg vazduha (posebno kad vam kolega brani da otvorite prozor, jer ga na +40 "ubi promaja"), ali to nadoknadjujete time sto ste zaklonjeni od vremenskih nepogoda.

3) Postanete kondukter.
Kad provedete mesec dana u BG autobusu tokom leta, knjiga ce vam biti draza od rodjene sestre. Predivno i svakodnevno druzenje sa vasim sugradjanima posebno ce vas uputiti da krenete u izucavanje "kompjuterskih" nauka, po mogucnosti onih koje omogucavaju da nikada ne dodjete u kontakt sa drugim zivim bicima. Tesko je ljutiti se na kompjuter nakon dvadeset sedmice tokom celog avgusta.

4) Pokusajte bar nekoliko noci da budete VJ (tako se valjda zove osoba koja pusta svetlo na rejv zurkama)
Ovo je funkcionalno samo ukoliko, kao i ja, mrzite techno vise od svega. Kad ceo dan posle zurke nastavi da vam debilno cepa bas u glavi, sa nostalgijom cete se prisecati dana kad vam je cepala srednjoskolska matematika. Pod ovu tacku spada i posao obezbedjenja na velikom techno koncertu (mada oni to zovu "ivent" :), gde se pored pominjanog problema javlja i promena boje zute majice u crvenu. Naravno, od krvi maloumnih, drogiranih, hiperaktivnih uzivalaca u muzici koji su pomislili da je bas kul da se zalete na securityja. Kao sto vidite, ova opcija vam daje priliku i da se druzite sa vrsnjacima...

Probajte bar neki od predloga. Ja sam ih iskusao sve (a i mnogo onih koji nisu dovoljno zanimljivi ni da se napisu dva reda o njima) i kazem vam ODLICNO FUNKCIONISU! Posle toga, dobicete strasnu potrebu za ucenjem.
De si Deda...
 
Odgovor na temu

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: Motivacija za učenje02.07.2006. u 12:19 - pre 216 meseci
@djole ti bas nisi voleo knjigu
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Motivacija za učenje02.07.2006. u 13:07 - pre 216 meseci
DjoleReject,

Iz svog iskustva, da li je sedam uzastopnih dana teskog fizickog rada, po nekih dvanaest sati, dovoljna odskocna daska za motivaciju?

ILI

Mozda si nasao neki optimalan broj dana, isto iz svog iskustva?

[Ovu poruku je menjao _djevojka_ dana 02.07.2006. u 15:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Motivacija za učenje
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 70541 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.