Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Motivacija za učenje

[es] :: Vodič za učenje :: Motivacija za učenje
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 70536 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lamer
Njemacka

Član broj: 1191
Poruke: 17
*.ipt.aol.com

Jabber: baci AOL


Profil

icon Motivacija za učenje03.12.2001. u 20:34 - pre 272 meseci
Evo ja sam u trecem polugodistu, studiram Informatiku u Frankfurtu.
Imam puno problema sa ucenjem, t.j. nemam nikako motivacije da sjednem ucit.
Radije bi cistio kucu i iso u kupovinu ili radio bilo koje drugo s***** ( televizija ), samo da ne ucim. Nije da me Informatika ne interesuje, ali je vrlo teska na mom FAXU, ne samo zbog toga sto ima puno matematike. Sve je samo dosadna teorija, nema prakse nimalo. Sve je abstraktno, nema konkretnih primjera. Nije da sam glup, nije moguce, zavrsio sam Gimnaziju sa 1.5, isto u Njemackoj.

Neznam sta da radim, dozvola za boravak mi zavisi od uspjeha studija.

Ajde molim vas ako je neko nekad napravio adekvatna iskustva da me posavjetuje.
ja sam lamer, ne znam nista
 
Odgovor na temu

Darko Pipic
Darko Pipic
B e o g r a d

Član broj: 93
Poruke: 880
195.252.106.*

Sajt: www.kontrol-inzenjering.c..


Profil

icon Re: Motivacija za učenje03.12.2001. u 20:45 - pre 272 meseci
Hmm, probaj Silva metod, salim se, ja ne verujem kad likovi kazu ja ne mogu ovo da naucim meni to ne ide u glavu itd, prvo bi trebao da napravis plan, koliko ces da ucis, koji predmet itd, pa onda da udes odmoran, znaci da ti se ne spava i tako to, e onda lepo sednes i probas da se sto vise skoncentrises na to sto radis, jer ako si skoncentrisan, sve ce ici super, pa ako ti ovo pomogne odlicno.
poz
Life is a game - play to win
irc.elitesecurity.org #es
darnik.com
 
Odgovor na temu

anatogen
Novi Beograd

Član broj: 1294
Poruke: 150
*.ppp-bg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Motivacija za učenje04.12.2001. u 01:00 - pre 272 meseci
Pazi ovako, motivacija je, bar kod mene, odlican radar za otkrivanje dal' te nesto intesuje
odnosno da li u nekoj oblasti mozez postici nad prosecan uspeh...
Znaci ako nema motivacije menjaj (predmete,smer,fax,grad,drzavu,sve u p*m* ako treba...)
jer' po meni nema nista gore nego da neko radi nesto sto mu se bar malo ne svidja...

Jedan ortak mi je pricao o nekom IT faxu tu (mozda bas u Frankvurtu) koji je slicno
koncipiran kao nas ETF, znaci prva godina Mat 1,2 ,Fizika itd...
pa ti kazi 'de je zapelo

Ako mozes napisi pod kojim si uslovima tamo i kako ti od studiranja zavisi viza ?



vitamini, minerali, suplementi...
 
Odgovor na temu

Daddy
BL - RS

Član broj: 339
Poruke: 444
195.252.64.*

ICQ: 43776160


Profil

icon Re: Motivacija za učenje04.12.2001. u 07:39 - pre 272 meseci
Slazem se sa anatogenom sto se tice motivacije. Licno mislim da samo ako nesto jako volis, to moze i da ti ide od ruke! Ali sta je tu je. Ako vec hoces da ucis, pokusaj da ubjedis sebe da ti prija to sto radis, odnosno da imas volju i da hoces da ucis. Klasicna autosugestija. Takodje bi mogao da ispred sebe postavis krajnji cilj, odnosno vidi sta dobijas a sta gubis tim faxom, pa ako ti taj cilj odgovara, ne dozvoli nicemu da ugrozi taj cilj. Mislim da ce ti biti lakse.
I jos nesto! Shvati da ono sto sad propustis, kasnije neces vise moci nadoknaditi!

Poruka za sve one koji pisu gluposti na ovom forumu! -DELETE-
~~d.m.a.v.~~
 
Odgovor na temu

Ivan Dimitrijević

Član broj: 108
Poruke: 363
*.ptt.yu

Jabber: collide@jabber.com
ICQ: 99936990


+1 Profil

icon Re: Motivacija za učenje10.12.2001. u 00:40 - pre 272 meseci
Imam i ja isti problem sa ucenjem...
Jendostavno ne mogu da uzmem knjigu u ruke.
Ali,samo sto ja znam sta je razlog svemu tome.
Meni su obecavali jos dok sam bio u osnovnoj skoli,da kad je zavrsim da cu da idem u Deutscland i tamo da ucim skolu,pa cu da imam pare itd. itd. bla bla bla...
Ali od toga nista,desilo se bombardovanje,pa ne moze se sad,pa viza...
I tako sam se ja razocarao u sve,u ljude,u sve...
Gledam neke "dzunstere" dosli iz inostranstva,cistili klozete,vozili meso i te stvari,sad dosli ovde sa parama,voze mecke i ko zna kakve besne automobile,a ja ovde se jebavam sa ovom skolom i opet ce neko sutra da me zajebava-gluplji od mene.Sad se pitam sta mi znace ona takmicenja u skoli,sve petice,literalna sekcije,rad za novine...i ispade to sve za dzabe...
Sad sam poredjao 4-5 keca,koje,daj Boze da popravim;cale i keva lude po kuci,pitaju me gde cu kao da se upisem sa uspehom(prosle godine sam bio 2.80) i te stvari.

Ne znam ljudi sta da vam kazem...nemam pojma...
Don't tell Me what to do !!! Pimp Juice
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: Motivacija za učenje10.12.2001. u 10:30 - pre 272 meseci
Ti mislis ako odes u Nemacku da ce svi tvoji zivotni problemi biti reseni?

Nece... Verovatno ces da zivis gore nego sada...

A znas kako ti gastarbajteri sto vozaju te mecke itd, zive?

Ta mecka im je uostalom i sve sto imaju... Spavaju po cumezima koje placaju 200dem, hrane se najnekvalitetnijom hranom, ustaju u 4 ujutru da bi mogli da oribaju sve vise wc-ova... Celog zivota su podstanari... i sve sto zaradi odplaucuje tu mecku... I u stanju su godinu dana da se maltretiraju samo da bi 15 dana godisnje mogli da dodju u selo 'sos mecku'... Takvi su moji baba i deda... 35godina su proveli u nemackoj, moja baba je recimo svaklo jutro ustajala u 4 i isla na posao da cisti cumeze... i nije dolazila kuci do negde 9-10 uvece... Ceo zivot su oni radili ko konji... i eto pre 3 godine su se vratili za Bosnu, sa novom E klasom, zive u nasoj kuci u Banja Luci, njih dvoje zajedno imaju penziju oko 4000dem mesecno... Sto bi neki rekli zive ko carevi...

Ali jebes ti to... Daj ti meni da ja prozivim to sto imam dok sam mlad... kad ostarim koj ce mi k**** pare... tad ce mi terbadi da imam nesto da pojedem, i krevet da spavam... bolece me k**** za pare...
 
Odgovor na temu

Daddy
BL - RS

Član broj: 339
Poruke: 444
195.252.64.*

ICQ: 43776160


Profil

icon Re: Motivacija za učenje10.12.2001. u 10:52 - pre 272 meseci
Sto ste pesimisti??? Covjece, pa nije sve u lovi, ili inostranstvu. a ti ako ucis samo zbog ocjena, ili da zadovoljis druge, bolje nemoj ni da ucis. Uci zbog svog znanja, i drz' se svog pravca u zivotu.
Znas kako, budi zadovoljan onim stvarima koje su ti dostupne u zivotu. Poz...
~~d.m.a.v.~~
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.52.EUnet.yu

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Motivacija za učenje10.12.2001. u 14:46 - pre 272 meseci
A mogao bi i da zivi kao narcis ..... mozda ce to da mu da motivaciju ???

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

lamer
Njemacka

Član broj: 1191
Poruke: 17
*.ipt.aol.com

Jabber: baci AOL


Profil

icon Re: Motivacija za učenje14.12.2001. u 14:18 - pre 272 meseci
Istina je da u Njemackoj nema zivota!!! Ali to tek razumijes kad si tu i vidis sve to.
Kad izadjes na ulicu i u centar grada i vidis kako se svi negdje zure, trce na neke termine, svi gledaju na sat, nemaju vremena. A u Njemackoj klima jebena, ma sve je sivo po cijeli dan, samo sivilo. Nebo sivo, kisa pada, ulice sive, a ti upadnes u neke depresije zato sto si u upo u to s*****, u ta svabska g**** i najradije bi negdje daleko pobjego od svega toga.
Nema ovde drustva kao dole, neke zabave ili slicno. Pa kako ce i biti, kad kao sto rekoh ovde svi samo trce, sve se vrti samo oko tih para, svi ti drugovi rade od ujutru 7 do 18 sati navecer. I sta mislis da onda posle takvog dana imas volje da negdje izlazis i trosis te krvavo zaradjene pare. Niko ovde ne uziva u tim parama koje je zaradio! Pa kako ces kad sutra valja opet u 6:30 ustajat. Ma to samo nesto pojedes i gotovo, ajmo u krevet. Nema tu mjesta za drustvo, cure, zabavu!!! Eto, ja sam npr. na tom jebenom faksu, i studiram tu Informatiku na faksu na kojem studiraju 80000 (osamdeset hiljada/tisuca !!!!!!!) studenata. Na faksu na kojem vlada anonimnost, na kojem niko nezna nikog, na kojem profesor nezna tebe, nego dodje ujutru i stane pred 200 nas i isprica svoje i ode on, nemas ti nikakvog kontakta snjim, a ni on stobom.
A svabo? Svabo te mrzi; ne samo tebe, SVE STRANCE. Mrzi, prezire, ponizava gdje god stigne.
Eto ja sam sad 10 god. u Njemackoj i znam kako je.
A ti momak sto zalis sto nisi stigo u nju nemoj zalit, jer nemas za sta zalit. Procitaj ovo i razmisli i pitaj samog sebe dali ovakav zivot zelis ili ne...



Eto onda kad razmislim, pitam samog sebe, cemu sve to?????
Sta radit, kako biti sretan????
Studirat? Zasto? Intersuje me PC, ali ne toliko da bi trazio godinama neko bolje sortiranje od Quicksorta ili nesto bolje od binary-search itd. Da bi kasnije imo pare i zivio ovaj bijedni zivot u Njemackoj. Slaba motivacija.
A sta onda?
Zanat??? Svaki dan radit od 6 ujutru do 5-6 navece, i imat 30 dana odmora u godini? CIJELI ZIVOT???????
Biti besposlen??? Ni to.
A sta onda???

Po mom misljenju nije da nije sve u parama, nego u parama nije NISTA!!!
Da je naci neku dobru zenu, koja te voli, imat snjom djecu i zivjet sretno negdje u nekom malom mirnom gradicu. To je zivot.
Pa onda ako ja imam volje cu ja trazit bolje sortiranje od O(nlogn) i analizirat Riemanove Integrale i razne Gramatike i Sintakse.

Na kraju krajeva ne preostaje nista, nego uvijek pokusavat, i dalje , dalje pokusavat naci neki smisao. Jer samo onaj koji trazi, on ce ga i naci.
A onaj ko se preda, JE IZGUBLJEN.
ja sam lamer, ne znam nista
 
Odgovor na temu

Ivan Dimitrijević

Član broj: 108
Poruke: 363
*.ptt.yu

Jabber: collide@jabber.com
ICQ: 99936990


+1 Profil

icon Re: Motivacija za učenje14.12.2001. u 21:55 - pre 272 meseci
Cuo sam tu 100 000 puta kako je u Nemackoj tako...
Ali cekaj.Gde ja treba da odem,ustvaro da li uopste da odem.
Svi pricaju u Nemackoj sivilo,radi se do 18;u Americi nije zivot zivis kao pacov u nekoj zgradi,jedes nezdravu hranu,u Svajcarskoj se ubija od posla, u Engleskoj klima ovo ono...
Pa cekajte ljudi pa kad je toliko lose sto se ne vratite.
Ja ne kazem da je igde sta lako i ne kazem da ako odes u inostranstvo zivis ko car...
Pa gde ja da zivim: nema u inostranstvu zivota nema ovde zivota...pa gde ima???

Don't tell Me what to do !!! Pimp Juice
 
Odgovor na temu

ouros
Seattle, WA

Član broj: 342
Poruke: 275
*.lsanca1.dsl-verizon.net

ICQ: 83493423


Profil

icon Re: Motivacija za učenje14.12.2001. u 22:20 - pre 272 meseci
Citat:
[C-o-L-L-i-D-e]:

Pa gde ja da zivim: nema u inostranstvu zivota nema ovde zivota...pa gde ima???


Tamo gde ga ti napravis. Prethodna poruka za Nemacku je verovatno u pravu, znam kako je u USA, ali nije ni sve tako crno kako svi pricaju. To sve zavisi od toga sta hoces u zivotu. Sta te ispunjava.

Ja sam radio sa amerima, da sa amerima u firmi koji su bili od 26 pa do 45 godina starosti. Nije bilo nedelje da se nije islo na climbing, surfing ili sad zavisi ko je sta mogao i kako, ali dosta mojih prijatelja (programera) u toj firmi manje vise ni jedan vikend nisu bili u LA-ju. Ali to opet sve zavisi.
Ima ljudi koji prave milione, pa opet rade 24/7, ima ljudi koji zaseru sa kreditnim karticama pa posle rade pola zivota da ih otplate.

VISE rade imigranti nego sto rade ameri. Ima amera koji se primaju na pare,ko sto ima i nas, ali ako pricas sa dosta njih videces da vecina (nova generacija) tezi nekom normalnom zivotu, to normalno je za nas i dalje nenormalno :))) al ajde :)

Ali postoji opet i ono drugo, vecina nasih imigranata u svim tim zemljama radi poslove koje u jugi nikad ne bi radili, rade po ceo dan .... i onda ko sto ventura rece u nekom od postova dodju u YU u kurce se kako imaju mecku i kako su sagradili kucu na 5 spratova u Prezdevici :) ili tako negde :)

Its up 2 you

Uros


 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8357
*.bozic.co.yu



+1344 Profil

icon Re: Motivacija za učenje15.12.2001. u 09:48 - pre 272 meseci
Ovoj temi bi više odgovarao naziv "Teškoće u učenju " nego "Motivacija". Naime, pogrešno je verovanje da je nedostatak motivacije uvek u osnovi svih problema prilikom školovanja. To je samo jedan od njih, ali ni iz daleka jedini. Na uspeh prilikom učenja utiče veliki broj faktora od kojih su samo neki:


Tip, odnosno sama težina gradiva
Prethodna iskustva u savlađivanju gradiva (raniji nivo uspešnosti, ako je dobar daje samopouzdanje)
Interesovanje prema konkretnom delu gradiva koje se proučava
Udaljenost od cilja (npr. diplome fakulteta)
Prijatelji u okruženju i činjenice kako je ko prošao u odnosu na količinu uloženog truda
Nivo svesti o neophodnosti učenja (odnosno čvrstina odluke)
Stepen savladavanja veštine učenja (znati kako se uči)
Buka u radnoj prostoriji
Odnosi u porodici i materijalna situacija
Zadovoljstvo trenutnim životom uopšteno
Zadovoljsvo ljubavnim životom
Fizička aktivnost
Kvalitet spavanja
Ishrana i, što je veoma važno,

Urođena predispozicija za učenje koja obuhvata moć koncentracije, istrajnost, sposobnost višečasovnog učenja bez većih padova njegovog intenziteta, sposobnost kvalitetnog odmora nakon učenja i ostale stvari koje su vrlo individualne i različite, a genetski su određene. Namerno do sada nisam pomenuo koeficijent inteligencije koji je naravno, važan, ali sam po sebi ne obezbeđuje uspeh ukoliko i svi gornji činioci nisu u zadovoljavajućoj meri ispunjeni.


Dakle, sve je to potrebno da se uklopi da bi neko bio uspešan u umnom radu, što nije lako i krajnje je individualno a samim tim i teško predvidivo. Time se objašnjava fenomen kako je neko za koga znamo da je "bio jak" odjednom (npr, u inostranstvu) podbacio odnosno "nije se snašao". Svako treba da analizira samog sebe po što je više moguće kriterijuma i da ih sve usavršava jer će jedino tako biti otporan na razna neprijatna iznenađenja u životu i uspeti da sačuva mentalnu snagu u teškim trenucima. Dalje, svako treba sam za sebe da analizira SVOJU LIČNU situaciju i da samo u odnosu na nju donosi potrebne odluke i to od najlakših, kao što je "da li danas da učim", do najtežih tipa "da li da idem u inostranstvo". Ne treba slušati uopštene izjave (npr. u inostranstvu će ti biti ovako ili onako) niti takve davati. Na zapadu se samo U PROSEKU bolje živi. Ali individualne razlike od osobe do osobe su mnogo veće nego što je razlika u prosečnom životu na zapadu i u Srbiji.
e i aktivnosti koje �e preduzim
 
Odgovor na temu

Toni
Dorćol, Beograd

SuperModerator
Član broj: 15
Poruke: 655
*.verat.net

Jabber: toni@elitesecurity.org
ICQ: 16451419
Sajt: egoideas.com


Profil

icon Re: Motivacija za učenje15.12.2001. u 11:48 - pre 272 meseci
Pa ja mislim da svi imamo svoje trenutke sa dzabalebarenjem. Meni se to deshava 80% vremena planirano za ucenje, i mnogo se nerviram zbog toga. Ali sam nashao neko reshenje da to smanjim a to je uchenje sa ljudima koji taj problem ili nemaju ili je manji nego moj. I eto zavrshio sam gimnaziju i sada sam na faxu. I tamo opet imam sluchan problem a jos ovde te niko ninasta i netera nego ako hocesh radi ako ne nemoj. Chudno mi kada ljudi posle kolokvijuma se nerviraju jer su imali 85 poena a ne 100 a za prolazak je dovoljno 20. A ja pogledam sebe i kao a 27 poena okej proshao sam. I kada to sve vidish popizdish i skontash da mozesh da propadnesh i nesto se prelomi i nije ti svejedno i krenesh da radish. E sto te taj osecah vishe drzi to bolje :)

Znachi nadji nekoga i uchi sa njim ;)
Jel potpis treba pisanim ili
štampanim slovima?

___________________________________
______
[url=http://www.dizajnzona.com/foru
ms/]dizajnzona.com[/url]
[url=http://www.netizenfaction.com/
]netizenfaction.com[/url]
egoideas.
com

levodesn
o.com
 
Odgovor na temu

tarantula
srbija

Član broj: 1123
Poruke: 115
212.200.48.*



Profil

icon Re: Motivacija za učenje16.12.2001. u 03:04 - pre 272 meseci
Pa ovako,
Sto se tice motivacije rece neko u nekom prethodnom postu sta je vazno. Bio je VEOMA u pravu.
Po meni je od najveceg znacaja :
1) koliko spavas
2) kakva ti je ishrana
3) moc koncentracije
- mislim da je za ovo najbolja meditacija jer sam pricao sa mnogo ljudi koji to rade da bi se opustili i nikad nisam cuo nekog od njih da je rekao "jao kako me glava razbija, nemogu vishe da radim...etc"
- oni silni metodi za lakse ucenje je bezveze. Samo imajte na umu da je meditacija 100% zdrava jer recimo meditacija kod kineza/japanaca i tih azijata cini nacin zivota.


Ako neko ima neki dobar sajt gde mogu da se uce tehnike meditacije slobodno nek postuje, zestoko sam se navuko na to :)))
Poz
Nadmudriti protivnika
 
Odgovor na temu

tarantula
srbija

Član broj: 1123
Poruke: 115
212.200.48.*



Profil

icon Re: Motivacija za učenje16.12.2001. u 03:08 - pre 272 meseci
i da napomenem da nije moguce pokusavati da se poveca moc koncentracije ako se nepostuju ona prva dva uslova. Mozda ako je neko inteligentniji od ostalih ali je takvih malo

Nadmudriti protivnika
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.vis.clearwire-dns.net.



+1 Profil

icon Re: Motivacija za učenje16.12.2001. u 06:37 - pre 271 meseci
danas su ljudi postali mnogo lenji...mnogo ljudi je pocelo da se poistovecuje sa stvarima kao nacinom poredjenja. kai sto je toni npr reko, kao treba mi 20 poena da bih proso sta ce mi vishe ?????

to je pogresan nachin razmisljanja bar ja tako mislim... svako uvek moze bolje i moze vishe....najvise mrzim kada neko kazhe "dosadno mi je",. ili "smorio sam se".....pa ***ote ja ne znam kad mi je zadnji put bilo dosadno stvarno....mozda sam ja takav, ali koliko ima stvari koje zelim jos da naucim i istrazim.

ja se uvek prisetim velikih ljudi iz proslosti npr Leonardo da Vinchi..... pa on chovek je bio sve redom i slikar i vajar i matematichar i fizichar....to je zato sto je uzivao u tome sto radi i nije obracao paznju da li ce to neko da voli ili ne.... to je mnogo vazno.

takodje Mark Tven je rekao : "nikada ne dozvolite da vam skola bude prepreka za obrazovanje".......

i da, na kraju, ne zaboravite da su ocene SAMO merilo tpga koliko vi dobro radite test i nista vise od toga!
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
217.26.75.*



+3 Profil

icon Re: Motivacija za učenje16.12.2001. u 07:36 - pre 271 meseci
Judge Dred je u pravu,ali ipak, ja recimo imam problema s koncentraciom iako me neke stvari jako zanimaju.Recimo dok nešto učim trudim se,trudim se ali jednostavno se posle 15 minuta "vratim u stvarnost".Radili smo neki test koncentracije u školi na psihologiji i ispostavilo se da mi je mogućnost koncentracije na jednu stvar nadprosečna,a ja sam očekivao da će ispasti da imam problema s koncentrisanjem.Tako da sigurno ima još nešto.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Zoran Rašković
Serbia

Član broj: 95
Poruke: 1360
*.vis.clearwire-dns.net.



+1 Profil

icon Re: Motivacija za učenje16.12.2001. u 08:40 - pre 271 meseci
pa u tome i jeste problem

probaj da dok oces da radis nesto mislis na jos jednu stvar takodje.... tako ces moci ovu prvu stvar fino da radis... to uspeva bash.
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
217.26.75.*



+3 Profil

icon Re: Motivacija za učenje16.12.2001. u 08:45 - pre 271 meseci
Ok,baš ću probati.
Hvala
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

Lolla

Član broj: 812
Poruke: 18
*.tehnicom.net

ICQ: 55245211


Profil

icon Re: Motivacija za učenje16.12.2001. u 12:02 - pre 271 meseci
Citat:
Judge Dred:
i da, na kraju, ne zaboravite da su ocene SAMO merilo tpga koliko vi dobro radite test i nista vise od toga!


Slazem se,ja uvek sebe podsecam na tu cinjenicu,al nikako da je potpuno
utuvim u glavu. Dzaba ja sebi pricam da su osene samo nesavrsheno merilo
znanja.
Kada nemam neke rokove,ucim ko pticica..:) nemam problema ni sa
koncentracijom,ni sa spavanjem,ma ni sa cim! A volje za ucenje -koliko
hoces. A kad krenu da mi se maaaalo blize rokovi (otprilike dve nedelje pre
roka) ,odmah krenem da posustajem ,pocinje da me pritiska taj datum, i opada
mi koncentracija. Kako navici na sebe da radish i pod pritiskom?
Pretpostavljam samo -vezbom,vezbom i vezbom.




\\\^..^///
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Motivacija za učenje
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 70536 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.