Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor fakulteta, ucenje, motivacija - Profesionalna pomoc

[es] :: Vodič za učenje :: Izbor fakulteta, ucenje, motivacija - Profesionalna pomoc

[ Pregleda: 5307 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vkbfwr

Član broj: 157672
Poruke: 19
77.46.173.*



Profil

icon Izbor fakulteta, ucenje, motivacija - Profesionalna pomoc18.11.2007. u 17:11 - pre 200 meseci
Ako neko ima iskustva sa ovim zamolio bih za savet ili preporuku.
Primer je student koji je pri kraju studija, ozbiljan fakultet, vrlo visoke ocene (bez muke), ali vec duze vreme nema motivaciju da zavrsi fakultet,
nema motivaciju da uci za ispite, jer nije siguran sta vishe zeli da radi u zivotu, izuzetno rastrzan, nesredjen i nesrecan zbog toga. Pricam za buduce zanimanje, fakultet koji studira, u perspektivi posao koji treba da radi.

Taj problem pocinje da se prenosi na sve ostale zivotne aktivnosti i gushi coveka.
Radi se o vrlo inteligentoj, svestranoj i sposobnoj osobi.
Razgovori sa prijateljima i pokusaji da sam popravi stanje, a vrlo je svestan problema, nisu urodili plodom.

Pretpostavljam da postoje psiholozi, psihijatri, ko li vec, koji se Strucno bave problemom profesionalne orijentacije, nedostatka motivacije, problema neodlucnosti i rastrzanosti u vezi fakulteta (pa i generalno).

Hvala na svakoj pomoci,
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Izbor fakulteta, ucenje, motivacija - Profesionalna pomoc18.11.2007. u 17:21 - pre 200 meseci
Pretpostavljam da "pri kraju" znaci cetvrta godina i jednocifren broj ispita do kraja. U pitanju je klasicno sludjen student ma kog fakulteta u Srbiji. Neka izbleji godinu dana, ode u drugi grad ili se vrati se u rodni, da zivi sam i radi, jednostavno da proba da se snadje. Dotrcace na upis sledece godine...
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl-3.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Izbor fakulteta, ucenje, motivacija - Profesionalna pomoc18.11.2007. u 22:45 - pre 200 meseci
@vkbfwr
i ja sam pri kraju fakulteta, i sto vise vreme prolazi, sve manje imam motivacije da ucim. To je sasvim normalno, javljaju se neke druge zelje, i neke druge stvari mogu da te motivisu. Neka pokusa sa praksom, to hoce da pomogne. Nisam za to da "izbleji godinu dana", posto je to klasicno gubljenje vremena, a bar ja, nemam vremena za tako nesto.
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.195.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Izbor fakulteta, ucenje, motivacija - Profesionalna pomoc18.11.2007. u 22:56 - pre 200 meseci
zanimljivo, ja sam medju retkima koji ima inspiraciju za zavrsetak studija... (zanimljivo, 1 lak ispit nikako da dam, smorio sam se od silnog ucenja)

savet za studenta u bedaq: pogledaj u kalendar i vidi koliko vemena si izgubio, zagrej stolicu, pozavrsavaj pa se posle bedaci na poslu i 5 godina ako hoces

:)
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Nemanja.Ciric
web dizajner/programer, Niteoweb
Novi Sad/Subotica

Član broj: 163398
Poruke: 63
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: serj.cobain@gmail.com


Profil

icon Re: Izbor fakulteta, ucenje, motivacija - Profesionalna pomoc19.11.2007. u 20:07 - pre 199 meseci
Postoje psiholozi u zavodu za zapošljavanje. Generalno rade profesionalnu orijentaciju, ali mislim da su kompetentni i za ovakve stvari. Osoba koju si opisao nije usamljena, dosta njih odugovlači sa studijama do unedogled, ili nameće sebi nenormalne obaveze (upisuju još jedan fakultet, biraju nenormalne teme za diplomski koji opet rade pedantno i posvećeno (čitaj dugo) ili ne rade u opšte - sve u svemu, ponašaju se bez mere). Pretpostavljam da se plaše neizvesnosti, života ili da su pogrešili izbor zanimanja, no ja nisam psiholog..
NĆirić
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Izbor fakulteta, ucenje, motivacija - Profesionalna pomoc19.11.2007. u 21:09 - pre 199 meseci
Vojska.
 
Odgovor na temu

Nemanja.Ciric
web dizajner/programer, Niteoweb
Novi Sad/Subotica

Član broj: 163398
Poruke: 63
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: serj.cobain@gmail.com


Profil

icon Re: Izbor fakulteta, ucenje, motivacija - Profesionalna pomoc22.11.2007. u 23:37 - pre 199 meseci
@jablan - jaoj odlično! sad mi krivo što se toga prvinisam setio :( - odlična stvar za takve slučajeve, bilo civilna, bilo redovna, čovek dobije malo vremena da razmisli i/ili da skrene misli sa svakodnevnih gluposti... Na mom faksu dosta apsolvenata odradi vojsku pre nego što diplomira, mada kontam da bi u ovom slučaju možda civilno u nekom drugom mestu bilo dobro, ili redovna vojska :)
NĆirić
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Izbor fakulteta, ucenje, motivacija - Profesionalna pomoc

[ Pregleda: 5307 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.