Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi

[es] :: Advocacy :: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 30946 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi01.02.2011. u 08:21 - pre 160 meseci
Citat:
kandorusNedeljko
Kad već pominješ Javu, da li u VS/.NET postoji pandan za Java BigInteger?


System.Numerics.BigInteger

a sto se tice ostalog, sta da ti radim, ako mislis da je mnogo nepouzdano sto ti ne radi VSS writer na XPu ja preporucujem da deinstaliras ceo vs.net (posto je jelte to instalacija koja je proizvela problem). To ionako nije alat za generalnu populaciju.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi07.02.2011. u 16:26 - pre 159 meseci
Koga zanima uz kaficu sam sam sklepao ovaj pi test u f# i dobio sledece:
u c# oko 4.6 sec
u f# oko 10.1 sec

Ko se bavi sa f# a ne mrzi ga da eventualno uradi ovo ljudski, a dobije bitno bolje rezultate bilo bi lepo da postuje code..
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

RF MasterX
RS

Član broj: 258871
Poruke: 197

Sajt: www


+16 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi08.02.2011. u 14:39 - pre 159 meseci
Experimentisao sam malo sa optimizacijama ovih dana, na pocetku sam razmisljao
da za ovaj PI Calc algoritam upotrebim SIMD (SSE) za optimizaciju ali se ispostavilo
da nije pogodan za to, ali je pogodan da se uradi 'paralelizacija', pa da onda iskoristi
prednosti visejezgarnih procesora. Algoritmi gde je pogodno koristiti SSE izgledaju
npr. ovako:
Code:

float a[n], b[n];

for (int i=0;i<n;i++)
  a[i]=sqrt(b[i]);

// ILI

__int16 a[n], b[n];

for (int i=0;i<n;i++)
  a[i]*=b[i];


Pa sam zato upotrebio OMP za ovaj 'ned_picalc_cpp_omp_x86.exe'

info: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/tt15eb9t(v=VS.90).aspx

Kod mene nema nikakvih poboljsanja od omp-a zato sto mi je u masini sngle-core procesor,
verujem da bi bili zanimljivi rezultati kad bi ga neko pokrenuo na procesoru sa 2 ili 4 jezgra.

Anyway, evo kako mi sad izgledaju rezultati, Open Watcom pobedio :)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.mts.telekom.rs.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi08.02.2011. u 14:51 - pre 159 meseci
Kod mene su na dvojezgralno procesoru rezultati:


ned_picalc_wat_cpp_x86.exe - 3.828s

ned_picalc_charp_x86.exe - 7.2968750

ned_picalc_cpp_omp_x86.exe - 5.688s
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi08.02.2011. u 14:53 - pre 159 meseci
1.90 kod mene watcom

ps: dual core

bilo bi zanimljivo paralelizovati c# kod isto.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi10.02.2011. u 18:10 - pre 159 meseci
Algoritam koji smo koristili u primerima je valjda Spigot alg. za dobijanje pi broja, a koliko vidim on se ne moze apstrakovati u funkciji paralelizacije, jer medjuzavisnost iteracija sezu do 1. u nizu.
Postoje pi algoritmi koji se mogu pustiti u paralelizaciji(npr. BBP), ali onda gubimo osnovu za uporedjivanje rezultata(a i smor)...

Nista, ja sam ipak 'podelio' ovaj nas pi alg. na 2 dela, tako sto sam hardkodovao rezultate medju iteracija, izmedju ta dva dela..

Sve ovo u cilju evaluacije f# i odgovora na pitanje, da li je ekipa iz ms-a dzabe krecila..

U svakom slucaju rezultati su zanimljivi:

- ms c++ : 5.32 s
- c# : 4.64 s

- f# : 10.28 s
- f#(worker proces) : 9.56 s
- f#(async, paralel, 2 jezgra) : 2.01 s (podeljen algoritam)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

RF MasterX
RS

Član broj: 258871
Poruke: 197

Sajt: www


+16 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi10.02.2011. u 21:43 - pre 159 meseci
Ma gotovo nista nije nemoguce paralelizovati , kad dodjes u situaciju
da kad treba tako nesto da paralelizujes, nesto sto ce uvek dati isti rezultat a ti onda jednom izracunaj
vrednosti matrice, pa iz polovine matrice je dovoljno da uzmes samo jedan pocetni broj i da onda
racunanje podelis na pola, do polovine u matrici tera jedan thread a od polovine do kraja drugi thread,
i tako jedan thread na jedno jezgro a drugi na drugo , nije spektakularno resenje, ali sljaka.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi10.02.2011. u 22:07 - pre 159 meseci
Tipičan primer algoritma koji se ne može paralelizovati je iteratiivno rešavanje jednačina: .
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
46.188.216.*



+19 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi11.02.2011. u 19:46 - pre 159 meseci
Citat:
dejanet: Algoritam koji smo koristili u primerima je valjda Spigot alg. za dobijanje pi broja, a koliko vidim on se ne moze apstrakovati u funkciji paralelizacije, jer medjuzavisnost iteracija sezu do 1. u nizu.
Postoje pi algoritmi koji se mogu pustiti u paralelizaciji(npr. BBP), ali onda gubimo osnovu za uporedjivanje rezultata(a i smor)...

Nista, ja sam ipak 'podelio' ovaj nas pi alg. na 2 dela, tako sto sam hardkodovao rezultate medju iteracija, izmedju ta dva dela..

Sve ovo u cilju evaluacije f# i odgovora na pitanje, da li je ekipa iz ms-a dzabe krecila..

U svakom slucaju rezultati su zanimljivi:

- ms c++ : 5.32 s
- c# : 4.64 s

- f# : 10.28 s
- f#(worker proces) : 9.56 s
- f#(async, paralel, 2 jezgra) : 2.01 s (podeljen algoritam)


zašto se mučiti sa optimizacijom i izmišljanjem tople vode na .net-u, kad se može uzeti C++ ili haskell i efikasnije napisati code koji je brži.

ako netko ima volje neka testira na c++ i haskellu.
pretpostavljam da je ovaj c++ unutar .net-a ma kojem se radio test.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi11.02.2011. u 21:49 - pre 159 meseci
Testovima u kojima se zadaci svode na par petlji koje se mogu izvršavati u registrima procesora nisu neko značajno merilo. Ako je cilj poredjenje onda treba testirati programom koji operiše sa velikim blokovima podataka i raznovrsnim operacijama koje bi uključile više različitih mašinskih instrukcija. Broj promenljivih mora biti veći tako da se iste smeštaju u memoriju a ne u registre procesora. Tek kad se pripremi program sa raznovrsnim operacijama može se govoriti o kvalitetu testiranja. Takav zahtev sigurno ne zadovoljava nekoliko jednostavnih for next petlji.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi11.02.2011. u 23:33 - pre 159 meseci
10000 cifara broja ne možđe stati u registre procesora. Ako ti je malo, promeni konstantu DIGITS u neku veću, samo imaj na umu da ako povećaš broj cifara puta, vreme izvršavanja će se povećati puta.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi12.02.2011. u 04:56 - pre 159 meseci
Šta je keš memorija?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi12.02.2011. u 09:11 - pre 159 meseci
To je memorija koja se nalazi u mikroprocesoru i koja predstavlja kopiju dela skoro korišćene memorije. Da, ovo može da stane u keš savremenih procesora, ali registri su nešto sasvim drugo nalik na fiksan broj promenljivih sa kojima možeš vršiti tačno određene operacije.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi15.02.2011. u 18:56 - pre 159 meseci
Evo primera koji garantovano izlazi iz keša.

Program pravi tabelu svih prostih brojeva do 232 tako što Eratostenovim sitom izbacuje sve brojeve koji su deljivi nekim od manjih prostih brojeva koji su manji od 216. Na mom laptopu se program izvršava nekih 2 minuta i 40-tak sekundi.

Tokom rada ispisuje prost broj manji od 216 čije sadržaoce trenutno izbacuje.

Ako imate računar sa manje od 1GB RAM-a, nemojte pokušavati da ga izvršite, jer koristi sito veličine tačno 512MB.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi15.02.2011. u 21:40 - pre 159 meseci
Citat:
Nedeljko: Evo primera koji garantovano izlazi iz keša.

Program pravi tabelu svih prostih brojeva do 232 tako što Eratostenovim sitom izbacuje sve brojeve koji su deljivi nekim od manjih prostih brojeva koji su manji od 216. Na mom laptopu se program izvršava nekih 2 minuta i 40-tak sekundi.

Tokom rada ispisuje prost broj manji od 216 čije sadržaoce trenutno izbacuje.

Ako imate računar sa manje od 1GB RAM-a, nemojte pokušavati da ga izvršite, jer koristi sito veličine tačno 512MB.


http://mina.apache.org/performance-test-reports.html

Mislim da su ovakve stvari merodavnije :)
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi15.02.2011. u 22:28 - pre 159 meseci
Gde se tamo porede jezici? Gde je tamo isti program jeda na jedan zapisan u raznim jezicima?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi15.02.2011. u 22:39 - pre 159 meseci
Omašio si temu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi16.02.2011. u 12:24 - pre 159 meseci
Jok, ceo problem nije na mikro nivou gledati poredjenje nego pogledaj na makro nivou.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi16.02.2011. u 12:37 - pre 159 meseci
Pa samim tim i jesi promasio temu jer se ovde upravo barvimo mikro stvarima, u osnovi razlici u performansama izmedju native c++ optimizovanog koda i JITovanog/VMovanog koda. TO ne mozes da odredis posmatrajuci "veliku sliku masivnih distributed sistema" jer ti sistemi uvode svoja kasnjenja koja nemaju nikakve veze sa optimizacijama kompajlera.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2789 Profil

icon Re: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi16.02.2011. u 13:14 - pre 159 meseci
Ma, pusti Dejana. On poredi babe i žabe, ali kako kaže, na makronivou.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: MS DOTNET Prednosti i mane, misljenja, analize, dokazi

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 30946 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.