Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3904352 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

seone evans

Član broj: 322847
Poruke: 17



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.06.2014. u 13:07 - pre 120 meseci
a sta hoces time da kazes?
 
Odgovor na temu

seone evans

Član broj: 322847
Poruke: 17



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.06.2014. u 13:17 - pre 120 meseci
i ja bi ih zvao na proveru jer su otisli da predaju dokumenta 300 kilometara od svog grada,a mogu da predaju u svom gradu...zar to nije cudno? ko nezna da sam ode u bg ili suboticu da preda dokumenta ne treba ni da dobije drzavljanstvo...ne moze konzul da te pita kad si rodjen a ti kazes igen!on ti trazi licnu kartu a ti igen...pita te jesi ubio nekog a ti igen,potpisi tu ,a ti igen,igen...ni neznas sta si potpisao...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-140-131.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.06.2014. u 14:02 - pre 120 meseci
Citat:
seone evans: i ja bi ih zvao na proveru jer su otisli da predaju dokumenta 300 kilometara od svog grada,a mogu da predaju u svom gradu...zar to nije cudno? ko nezna da sam ode u bg ili suboticu da preda dokumenta ne treba ni da dobije drzavljanstvo...ne moze konzul da te pita kad si rodjen a ti kazes igen!on ti trazi licnu kartu a ti igen...pita te jesi ubio nekog a ti igen,potpisi tu ,a ti igen,igen...ni neznas sta si potpisao...

A Zasto ste ljudi toliki bukvalisti,da bas ce te pitati da li si ubio komsiju i ti odgovoris sa igen.Prica se svodi da razumemo pitanje ali nemamo tolikog znanja da odgovorimo sa prosto prosirenom recenicom.Ova prica 300 km je uvek kost u grlu mnogima.pa vidi ovako meni je lakse i blize da odem u soping i da probam da predam nego da cekam 3 do 4 meseca ovde i da me vrate.a da pa zato i demo jer je tamo lakse predati,po vama trebalo bi svima koji su predali u HU oduzeti drzavljanstvo,ljudi zivela sloboda kretanja i sa srpskim a mnogo veca sa madjarskim pasosem..
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

seone evans

Član broj: 322847
Poruke: 17



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.06.2014. u 15:32 - pre 120 meseci
odes da predas papire i konzul ti trazi licnu kartu ,a ti ga ne razumes.kako ce on dobiti licnu kartu od tebe ako ga ne razumes?sta probace da nadje u tvom dzepu licnu kartu? kako ce dobiti licnu kartu od tebe objasni mi !
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-140-131.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.06.2014. u 16:07 - pre 120 meseci
Citat:
seone evans: odes da predas papire i konzul ti trazi licnu kartu ,a ti ga ne razumes.kako ce on dobiti licnu kartu od tebe ako ga ne razumes?sta probace da nadje u tvom dzepu licnu kartu? kako ce dobiti licnu kartu od tebe objasni mi !

Ti opet u plocu,pa znam kako se kaze licna karta i znam sta mi trazi sigurno ako mi trazi pasos necu mu dati licnu,kako ne znam da pisem ispravno ne bi na madjarkom da lupetam moju neposmenost,nije nama to problem,nego da pricamo,znaci kada kaze molim licnu kartu ja cu mu je dati,nego je problem priunera radi ljudi bili i oni ih ispitivali sta su kome kupili za uskrs sta su jeli,kako su proveli uskrs a ja recimo ne znam ni da kazem uskrs na madjarskom i to ako vec pricamo o nivou svakodnevnice nije normalno komuniciranje,i sami konzuli kao treba osnovna komunikacija pa sta te onda ispituje o uskrsu.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Taki1203
Srbija, Beograd

Član broj: 323698
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.06.2014. u 16:25 - pre 120 meseci
Pozdrav svima....
Ja imam sad za koji dan zakazno u Budimpesti razgovor, pa me zanima da li zna neko kakvo je iskustvo i naravno da li je odobren pasos?
Ja sam ucila i znam osnovne stvari ali ako udju u neku dublju pricu naravno da necu znati odgovor.
 
Odgovor na temu

PenRevolt
Srbija

Član broj: 323701
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.06.2014. u 20:37 - pre 120 meseci
Ljudi cao!

Ja sam dobila pasos i totalno sam izgubljena pa bih vas zamolila za pomoc....

gde da odem i sta da radim sa ovim pasosem?

u nemackoj i austriji moras znati jezik a ja ne znam nemacki, niti mi se tamo zivi...

francuska, svedska, norveska, svajcarska, holandija moras znati jezik

kod koga i gde da odem? nemam bukvalno nikog u evropi...gde da pocnem? ja sam devojka, ne mogu se vuci po ulicama berlina ili londona...

sta vi mislite? sta mi preporucujete?

hvala!
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-135-211.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.06.2014. u 21:04 - pre 120 meseci
Citat:
PenRevolt:
Ljudi cao!

Ja sam dobila pasos i totalno sam izgubljena pa bih vas zamolila za pomoc....

gde da odem i sta da radim sa ovim pasosem?

u nemackoj i austriji moras znati jezik a ja ne znam nemacki, niti mi se tamo zivi...

francuska, svedska, norveska, svajcarska, holandija moras znati jezik

kod koga i gde da odem? nemam bukvalno nikog u evropi...gde da pocnem? ja sam devojka, ne mogu se vuci po ulicama berlina ili londona...

sta vi mislite? sta mi preporucujete?

hvala!

Ti sada bukvalno preko hleba trazis pogacu.
Pa ako si savladala madjarski onda nadji destinaciju koja ti odgovara,knjigu usake i za 3 meseca si naucila A 1 nivo bilo kog jezika sto ti je dovoljno da se sporazumevas i sa EU pasosem trazis posao.E sa ne moj ocekivati da cessssss odmah raditi kao doktor.
A gde da ides moras sama da odredis ja eto preferiram norvesku a ti ko zna i srecno....
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.06.2014. u 07:50 - pre 120 meseci
Citat:
mozdauevropu: Da se mi malo razumemo, zašto bi neko od nas imao obavezu da zna Mađarski jezik da bi dobio državljanstvo ???

Ako imam sve uslove da dobijem državljanstvo, zašto mi obavezno treba i jezik ???

Ako mi treba ,platiću prevodioca.

Kod nas kad dođu stranci ne dovedu čak ni prevodioca, već mi pričamo njihov jezik. Čak šta više, još te bude sramota ako ga neznaš.

Ako mi date državljanstvo,to automatski znači da ću kod vas nastaviti da radim, plaćam porez i zapošljavam radnike ili plaćam penziono i socijalno za sebe.

Znači radi se ovde o nekim drugim stvarima (odnosno starim) tj. Imperijalizmu Mađarske države, jer treba kroz vreme pripojiti sever Vojvodine.

Ako je tako, hoću svu dokumentaciju na noge da mi donesete i to uz smešak.

Naravno ovo se nas uopšte ne tiče ?!


http://youtu.be/g_FCirVz8X4
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.06.2014. u 13:03 - pre 120 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
seone evans: odes da predas papire i konzul ti trazi licnu kartu ,a ti ga ne razumes.kako ce on dobiti licnu kartu od tebe ako ga ne razumes?sta probace da nadje u tvom dzepu licnu kartu? kako ce dobiti licnu kartu od tebe objasni mi !

Ti opet u plocu,pa znam kako se kaze licna karta i znam sta mi trazi sigurno ako mi trazi pasos necu mu dati licnu,kako ne znam da pisem ispravno ne bi na madjarkom da lupetam moju neposmenost,nije nama to problem,nego da pricamo,znaci kada kaze molim licnu kartu ja cu mu je dati,nego je problem priunera radi ljudi bili i oni ih ispitivali sta su kome kupili za uskrs sta su jeli,kako su proveli uskrs a ja recimo ne znam ni da kazem uskrs na madjarskom i to ako vec pricamo o nivou svakodnevnice nije normalno komuniciranje,i sami konzuli kao treba osnovna komunikacija pa sta te onda ispituje o uskrsu.


Stvarno ne razumem kako mislis da imas znanje madjarskog ako ne znas kako se kaze osnovni praznik,ja kad sam ucila osnove ucila sam boje,brojeve itd. ucila sam i kako se kazu bozic i uskrs i njihov veliki praznik szent istvan,nova godina, po tvom znanju i ucenju se vidi da si se striktno pripremao po pitanjima za drzavljanstvo,i ako te pita za uskrs bozic novu godinu i to moze biti osnovni vid komunikacije jer su to osnovni praznici, u madjarskom konzulatu si izjavili da pored znanja jezika treba imati i onaj najosnovnije poznavanje madjarske kulture.
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
*.static.stcable.net.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.06.2014. u 13:46 - pre 120 meseci
ee cao dragi aplikantinapisao sam da mi je zakletva 17 jul al greska sad u utorak 17 jun...mama bila u subotici nekim poslom i svratila u konzulat da pita..moje pitanje..jel treba znati himnu i kakvi su to papiri sto se popunjava neki licni podaci ili..?hvala
 
Odgovor na temu

seone evans

Član broj: 322847
Poruke: 17



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.06.2014. u 13:58 - pre 120 meseci
on misli da je igen ili nem osnova madjarskog...prevarant klasican samo gleda kako bez motike leba...naucio je pitanja i sad misli da ima osnovu...a ne zna kako se kaze uskrs !hahahahahahha
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.06.2014. u 14:03 - pre 120 meseci
[quote]član:
Citat:
mozdauevropu: Da se mi malo razumemo, zašto bi neko od nas imao obavezu da zna Mađarski jezik da bi dobio državljanstvo ???

Ako imam sve uslove da dobijem državljanstvo, zašto mi obavezno treba i jezik ???

Ako mi treba ,platiću prevodioca.

Kod nas kad dođu stranci ne dovedu čak ni prevodioca, već mi pričamo njihov jezik. Čak šta više, još te bude sramota ako ga neznaš.

Ako mi date državljanstvo,to automatski znači da ću kod vas nastaviti da radim, plaćam porez i zapošljavam radnike ili plaćam penziono i socijalno za sebe.

Znači radi se ovde o nekim drugim stvarima (odnosno starim) tj. Imperijalizmu Mađarske države, jer treba kroz vreme pripojiti sever Vojvodine.

Ako je tako, hoću svu dokumentaciju na noge da mi donesete i to uz smešak.

Naravno ovo se nas uopšte ne tiče ?!


http://youtu.be/g_FCirVz8X4[/quote

He, he, he, he ,he. Gde se ovoga seti....
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
*.static.stcable.net.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.06.2014. u 14:30 - pre 120 meseci
ee molim odgovor ako neko moze pomoci cujem da pre zakletve posalju ti neki papir na kucnu adresu sto popunjavas meni nista nisu poslali nikakav papir ni meni ni mami...a zakletva je u utorak da li to nesto znaci ili je mozda greska do poste molim odgovor ako neko zna nesto??
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-140-131.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.06.2014. u 14:40 - pre 120 meseci
Citat:
dejanab92: Stvarno ne razumem kako mislis da imas znanje madjarskog ako ne znas kako se kaze osnovni praznik,ja kad sam ucila osnove ucila sam boje,brojeve itd. ucila sam i kako se kazu bozic i uskrs i njihov veliki praznik szent istvan,nova godina, po tvom znanju i ucenju se vidi da si se striktno pripremao po pitanjima za drzavljanstvo,i ako te pita za uskrs bozic novu godinu i to moze biti osnovni vid komunikacije jer su to osnovni praznici, u madjarskom konzulatu si izjavili da pored znanja jezika treba imati i onaj najosnovnije poznavanje madjarske kulture.

Pa ajde da objasnim,da imam osnovno znanje,ajde bas mi reci u onoj knjzi sto si trazila za poznanike gde ima uskrs.kakve veze ima madjarska kultura sa uskrsom pa taj sada vise praznik imamo i mi sem islamista svi ga na neki njacim slave.
Da li sam ucio samo pripremanje za predaju da jesam,a koliko znam kazu mi kolege i koleginice s posla,znaci znam ja dosta,ynaci ucio sam i ja boje,brojeve idt,ali nisam uskrs.pogotovo ne sta sam jeo i farbao tojas.
Evo recimo u toj knjizi za koju se kaze da je odlicna i osnovni madjarski pa nema sive boje,pa nema sareno i verovatno jos necega nema,pa se pitate kako bas ne znam rec uskrs.....
Hocu da kazem kada odete na predaju ili ti ne daj boze na proveru jezika treba se sa njima ubedjivati kako u toj knjizi nema i Vi naucite 95 posto knjige osnovnog madjarskog i on Vas vrati jer niste znali da kazete kako danas imate sivi majcu na sebi inace ove recenice bas nema nigde....i to je ono sto ljude nervira oko tog znanja jezika,sto nije uniformisano,inace samo mi nemojte reci da to nije jedini izvor ucenja slazem se nije.

[Ovu poruku je menjao jedy023 dana 15.06.2014. u 18:28 GMT+1]
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.06.2014. u 18:44 - pre 120 meseci
Ljudovi,

da li neko moze da mi odgovori na prosto pitanje (naravno ako je merodavan za to). Sta znaci to sto su sad uveli strozije kontrolisanje madjarskog?

1. Da li se to odnosi na to da nam treba visi nivo znanja ili da ce sluzbenici koji su dozvoljavali da se lako prolazi sada biti rigorozniji ali da i dalje vazi neki pocetni nivo jezika?

2. I da li osobe koje su pozvane na proveru nisu prilikom predaje zahteva znale sve sto su ih pitali?
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.06.2014. u 22:14 - pre 120 meseci
Citat:
prometeus87:
ee cao dragi aplikanti:)napisao sam da mi je zakletva 17 jul al greska sad u utorak 17 jun...mama bila u subotici nekim poslom i svratila u konzulat da pita..moje pitanje..jel treba znati himnu i kakvi su to papiri sto se popunjava neki licni podaci ili..?hvala


Trebas zakletvu znati napamet, dobio si tekst na pozivu,i himnu je pozeljno,i da popunjavas sve licne podatke samo,nije tesko,i namoj napraviti gresku kao ja da stavis prvo ime pa prezime jer kod madjara ide prvo prezime pa ime,ako imas mail daj mi pa cu ti poslati papire koji trebas popuniti i zakletvu koju trebas znati napamet,i kad budes ponavljao zakletvu moras glasno reci svoje ime jer je konzul bio napomenuo koga vidi da ne izgovara svoje ime izvest ce ga da sam ponavlja zakletvu, jer se inace zakletva ponavlja tako sto on govori pa svi za njim,ja sam te papire kao i poziv dobila preko maila od konzulata pa sam morala isprintati i donjeti popunjeno na zakletvu.
 
Odgovor na temu

prometeus87
rad na recepciji
privatni hotel
novi sad

Član broj: 319798
Poruke: 31
*.19.107.0



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.06.2014. u 17:04 - pre 120 meseci
hvala na odgovoru poslao sam ti mail u pp poruci
 
Odgovor na temu

tinglbel
Afrika

Član broj: 323265
Poruke: 4
41.162.158.*



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.06.2014. u 17:37 - pre 120 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
visnjicmilos: dejanab92

pokusao sam da ti pustim privatnu poruku ali ne mogu jer sam od pre dva dana clan foruma. Video sam u nekim tvojim porukama da si kupila 2 knjige i disk za madjarski pa me interesuje gde mogu da kupim to i koliko kosta?

Verovatno se radi o novim knjigama koje je izdao Forum Novi Sad,imas na njihovom sajtu.knjiga u prevodu se zove Zdravo,Dobar dan,dovidjenja. sa njom ide cd i prati knjigu ono sto je jako dobro jeste da imas svu potrebnu i gramatiku pa ce ti razjasniti zasto se nekad nesto kaze ovako a nesto onako.inace evo ga i original naslov Andrić Edit–Gyöngyösi Lívia–Hetesy Bálint: Szia! Jó napot! Viszlát!
cena 786 dinara i salju postom,ja sam je kupio u Zrenjaninu za nekih 600 dinara jer je bila na popustu u gradskoj biblioteci,pa ako imas nekog u Zr,taman ustedis na postarini.
Inace je nivo A1,e sada to je nekad bilo dovoljno da se moze predati dokumentacija ali....



Da li neko zna gde jos ima da se kupi ova kjniga, u BG i NS je rasprodata, zvala sam izdavacku kucu rekli su da ce tek u septembru novi kontigent stici.
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
*.mts.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.06.2014. u 18:03 - pre 120 meseci
Ima li neko da je bio ili da je dobio proveru u Bg konzulatu? Ne mogu da verujem da nema bas niko
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3904352 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.