Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3912629 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.06.2014. u 23:20 - pre 120 meseci
Citat:
monte carlo:
ljudi ja danas bio da predam u beogradu.bila mi neka zena i neki lik.nisam uspeo da predam...ispitali su me boga oca.ucim vec godinu dana svaki dan po par sati.ispitivali me od osnovnih podataka pa do gde cu na letovanje...pitala me koje godine mi je rodjen predak! zamisli!na kraju me pitala za koga navijam na svetskom prvenstvu u fudbalu.tu sam se vec izgubio i naravno rekla mi da nastavim da ucim pa da dodjem ponovo.ovo mi je drugi put kako predajem .prvi put je bilo u subotici gde je bilo jos gore nego ovde.sledeci put idem u madjarsku jer ovde nema sanse ,pa sta mi bog da.


Bezveze sto nisi prosao, ali u svakom slucaju ova pitanja nisu strasna, za rodjaka moras da znas, za prvenstvo, sto nisi lupio neki tim kad si vec razumeo sta te pitaju a za letovanje (PA GRCKA ;) ) U svakom slucaju ne ocajavaj, uspeces. Nego sta su ti rekli, kada opet mozes da pokusas sa predajom zahteva?
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 06:14 - pre 120 meseci
A i da je lupio neki tim na prvenstvu verovatno bi mrao da nabroji prezimena i imena igraca zatim u kojim timovima igraju i sa kim su bili u grupi za kvalifikacije gde su igrali i sa kim koja je bila gol razlika koliko su imali zutih i crvenih kartona itd itd pitali bi sve dok te ne s...u :)
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 07:19 - pre 120 meseci
Citat:
padobranac79: A i da je lupio neki tim na prvenstvu verovatno bi mrao da nabroji prezimena i imena igraca zatim u kojim timovima igraju i sa kim su bili u grupi za kvalifikacije gde su igrali i sa kim koja je bila gol razlika koliko su imali zutih i crvenih kartona itd itd pitali bi sve dok te ne s...u :)


a konzul kod sebe ima statistiku svih reprezentacija?! Dajte ljudi po Bogu! Konzula savrseno ne interesuje niti za koga navijas, niti ko je koliko zutih i crvenih dobio, niti gde radis, niti kada je rodjen predak(ako je rodjen pre 4 VI 1920). Mogao si da kazes i da su dobili sest plavih kartona. On samo zeli da cuje tebe kako govoris, da bi u rubrici mogao da zaokruzi: Da, razume i govori madjarski ili ne, ne razume i ne govori. Ako odgovaras samo sa igen ili nem, on ce moci da kaze da razumes, ali ne i da govoris, osim dve reci. Potrebno je na pitanja odgovarati prosto-prosirenim recenicama, osim na ona koja se zaista i odgovaraju sa igen ili nem. Na pitanje za koga navijas si ladno mogao da odgovoris i sa: ne interesuje me fudbal, cak ga i mrzim i on bi to uvazio, pitao bi te nesto drugo. Nikad nemojte zaboraviti da nivo koji se trazi od nas je presmesan. Sta bismo radili da kazu, da samo oni kojima je to maternji jezik mogu da prodju?!Ja razumem, padnes, bude bes zbog padanja sat, dva, dan, dva, ali se ohladis i shvatis da treba malo bolje da naucis. Uvek se nakon padanja zapitajte da li biste sami sebe pustili

Srecno!
asdf
 
Odgovor na temu

Ogo-Pogo

Član broj: 314908
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 09:00 - pre 120 meseci
Citat:
prometeus87:
Uspesno sve je proslo xeremonijalno...dosli tamo prijavili se..u jedan pocelo raspodeljeni u dva reda to je sve foralnist bez ikakvih pitanja provera samo tri potpisa i to je to u dva je pocelo u nekom podrumu je bilo ceremonija..govorim o subotickom konzulatu..konzul je odrzao govor..sve je bilo lepo dodlela drzavljanstva i na kraju sampanjac:)i slkanje sa konzulom ko je zeleo:)konzul je napomenuo da zovemo sve koji zele i imaju osnova da apliciraju za madjarsko drzavljanstvo..sad posto sam dobio drzavljanstvo zelim da se zahvalim madjarskoj drzavii na zakonu,prabaki baki i mami sto mi je omogucila ovo..a najvise BOGU sto je dao da se sve ovo desi....dragi aplikanti zelim vam sve naj ko je krenuo planira da krene ili je vec aplicirao...:)za nasu bolju buducnost:)


Svaka čast, oseća se jaka emocija u tvom tekstu što pokazuje da je zaista bilo perfektno.Čestitam! :)
 
Odgovor na temu

GoranSU
Subotica

Član broj: 95506
Poruke: 1
*.tippnet.co.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 09:11 - pre 120 meseci
Pozdrav svima,citam temu oko predavanja papira za HU drzavljanstvo i nacitah se bogami bas svega,da covek ne poveruje ali ok. Ja sam 17.06 bio da predam papire u SU i stvarno nikakvih problema ili fantazija oko toga nije bilo,gospodjica sto je radila za salterom je bila izuzetno ljubazna i bas je brzo odradila njen deo posla,imali smo neku kratku konverzaciju na madjarskom jeziku,nista extra i nikakvih bespotrebnih ili glupih pitanja nije bilo,jedino sam morao da dopunim biografiju jer je po njenoj proceni bila kratka,a navodno potrebno je bar 12 recenica. Fotokopirala mi je dokumenta,uzela fotografiju,vratila maminu krstenicu i naravno dala papir sa spiskom sta sam sve predao. E sad ja ne zelim da tupim ovde koliko je potrebno znati madjarski jezik posto ga ja govorim od malih nogu pa mi ne predstavlja nikakav problem. Trenutno kao sto vidite nemam negativno iskustvo,ali treba sacekati i kraj ove price. Receno mi je da se za polaganje ceka do 6 meseci i da cu biti obavesten. Naravno kada se to desi podelicu i to iskustvo ovde. Pozdrav svima i puno srece svima koji pokusavaju da dobiju HU drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.static.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 09:42 - pre 120 meseci
Citat:
prometeus87:
Uspesno sve je proslo xeremonijalno...dosli tamo prijavili se..u jedan pocelo raspodeljeni u dva reda to je sve foralnist bez ikakvih pitanja provera samo tri potpisa i to je to u dva je pocelo u nekom podrumu je bilo ceremonija..govorim o subotickom konzulatu..konzul je odrzao govor..sve je bilo lepo dodlela drzavljanstva i na kraju sampanjac:)i slkanje sa konzulom ko je zeleo:)konzul je napomenuo da zovemo sve koji zele i imaju osnova da apliciraju za madjarsko drzavljanstvo..sad posto sam dobio drzavljanstvo zelim da se zahvalim madjarskoj drzavii na zakonu,prabaki baki i mami sto mi je omogucila ovo..a najvise BOGU sto je dao da se sve ovo desi....dragi aplikanti zelim vam sve naj ko je krenuo planira da krene ili je vec aplicirao...:)za nasu bolju buducnost:)



Cestitam! Hvala sto si podelio svoje iskustvo.
 
Odgovor na temu

marij
Marij Krkljes
Srbija

Član broj: 321380
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 14:28 - pre 120 meseci
Citat:
joksla:
Citat:
marij:
Pozdrav!!!
Ja sam jos uvek kod zakletve
Treba da idem 19-og u Morahalom.
Da li neko zna kako je tamo? (NE ZNAM MADJARSKI DA PRICAM)
da li je rigorozno, proveravaju li jezik i vracaju li nazad sa zakletve?
I koji je to papir koji se mora popuniti kad odes na zakletvu i da preuzmes drzavljanstvo?
Molim vas pomozite!

Ja sam tu polagao zakletvu u trecem mesecu,bilo nas je oko trideset,nikakve provere nije bilo,sve je bilo svecano i opusteno.Detaljnije potrazi u mojim ranijim porukama.Zelim ti sve najbolje!

Hvala na podrsci, verovao ili ne sve vreme sam te pratio na forumu i nisi ni svestan koliko su mi tvoje sugestije pomogle.
Malo je takvih ljudi. Proces zakletve je bio identican kao sto ste opisali Ti i Zole84.
Zelim vam sve najbolje.
Svako dobro.
 
Odgovor na temu

marij
Marij Krkljes
Srbija

Član broj: 321380
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 14:30 - pre 120 meseci
Citat:
madmax-wifi:
Citat:
Ogo-Pogo: Bravo biseru!!!!!!!!!!!!! Ovako javno reći da ne znaš jezik.E treba da te vrate sa zakletve na početak procesa i sve ponovo dok ne naučiš jezik! (osim ako se samo šališ)

To je ono pravo Srpski, da komsiji crkne krava... :D

Neznas sta je losa karma... :)
Nemoj drugome zeleti lose...


Hvala ti na podrsci! Upravo to kad se ne zna sta je losa karma ;-)
Dobio sam drzavlajnstvo.
Svako dobro
 
Odgovor na temu

marij
Marij Krkljes
Srbija

Član broj: 321380
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 14:31 - pre 120 meseci
Citat:
Ogo-Pogo:
Citat:
marij:
Pozdrav!!!
Ja sam jos uvek kod zakletve
Treba da idem 19-og u Morahalom.
Da li neko zna kako je tamo? (NE ZNAM MADJARSKI DA PRICAM)
da li je rigorozno, proveravaju li jezik i vracaju li nazad sa zakletve?
I koji je to papir koji se mora popuniti kad odes na zakletvu i da preuzmes drzavljanstvo?
Molim vas pomozite!


Bravo biseru!!!!!!!!!!!!! Ovako javno reći da ne znaš jezik.E treba da te vrate sa zakletve na početak procesa i sve ponovo dok ne naučiš jezik! (osim ako se samo šališ)

Poprilicno maliciozan komentar, ali to si verovatni Ti. Ne znam jezik i dobio sam drzavljanstvo.
Nadam se da ces i ti dobiti, ili si vec dobio ;-)
Svako dobro.
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 14:41 - pre 120 meseci
zbog ovakvih majmuncina sto ne znaju madjarski i dobijaju drzavljanstvo da ne znaju ni rec nas postene sto po godinu dana uce zezaju,moja sestra uci godinu dana zna 90 posto pitanja i razume na intervjuju pa je stalno vracaju a ja idem na proveru isto ucim godinu dana i predao sam preko konzulata...
 
Odgovor na temu

marij
Marij Krkljes
Srbija

Član broj: 321380
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 14:55 - pre 120 meseci
E vi onda verovatno imate problem "druge prirode" , ali nemoj da se nerviras nego brzo na proveru
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 15:17 - pre 120 meseci
bice tebi provera kad te prijavim u konzulatu
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 15:49 - pre 120 meseci
Citat:
marij: Hvala ti na podrsci! Upravo to kad se ne zna sta je losa karma ;-)
Dobio sam drzavlajnstvo.
Svako dobro


Svaka cast, ne bitno totalno dal si znao ili nisi jezik, bitno da si ostvario cilj. Parola, znalazi se ;)
Iskreno da vam kazem ja sam dugo razmisljao oko ovoga i kao sto vidim to ce sve teze da daju, tako da dok ja naucim i to sto sada traze ima da poostre tako da... odustajem. Tako mi i treba kad mi je cela familija koja inace zivi u Vojvodini majmunska jer su mogli od samog pocetka da mi kazu da ovo postoji a ne da saznam sam u ovom trenutku. Zelim svim novim aplikantima srecu. :D
 
Odgovor na temu

monte carlo

Član broj: 323774
Poruke: 25



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 16:25 - pre 120 meseci
hehhehe . a kako ces ga prijaviti?
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 16:32 - pre 120 meseci
sta se ti smejes ,nista ovde nije smesno...lepo istampam post pa posaljem mejl,i pitam lepo kako je to moguce da neko ko ne zna jezik moze da dobije madjarsko drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-135-211.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 16:41 - pre 120 meseci
Citat:
vladimirpalanka: sta se ti smejes ,nista ovde nije smesno...lepo istampam post pa posaljem mejl,i pitam lepo kako je to moguce da neko ko ne zna jezik moze da dobije madjarsko drzavljanstvo.

A vidi odmah i da te zaposle da spijuniras za njih.
Sta ako se covek zeza pa ma kraju ispadne da si ga dzabe prijavio.ima njih ooooooo sto su dobili a znaju igen i jo napod i sta ces sa njima.uzmi kapo i ja i uci jezik i predacess......
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 16:44 - pre 120 meseci
ako je uzeo i ne zna nek cuti i uziva sta ima da se ovde hvali time...samo nama bode oci koji hocemo na posteno da dobijemo
 
Odgovor na temu

marij
Marij Krkljes
Srbija

Član broj: 321380
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 16:44 - pre 120 meseci
Auuu koliko pakosti Vladimire, pa sa takvim stavom treba ziveti, verujem da ti nije lako.
Znas li jos nekog ko ne zna jezik, a uspeo je?
Odo sad, sledece javljanje je iz Svajcarske ;-)
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 16:44 - pre 120 meseci
I da ga prijavis ne vredi, covek vec dobio drzavljanstvo a u nasem ustavu a 100 % i njihovom pise da drzavljanstvo ne moze niko da ti oduzme.
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.06.2014. u 16:45 - pre 120 meseci
ako se utvrde nepravilnosti pasos se oduzima ...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3912629 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.