Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897436 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2014. u 13:58 - pre 120 meseci
Citat:
ranko:
Citat:
sssladja:
a kada dobijete pasos,kada partner moze dobiti isti?

-dečko, švaler, ljubavnik - nikad
-suprug - 10 godina
-otac tvog deteta - 5 godina
bitno je kad dobiješ državljanstvo a ne pasoš



otac tvog deteta....>>>>>>>>>> (ako ste razvedeni -nikad)
uslov je brak od 10 godina ili sa detetom 5 godina,ne od dobijanja drzavljanstva jednog supruznika,nego staz uopste.

btw ako jedna supruznik se prijavi u EU ,i drugi automatski ima pravo prijave boravka na 5 g,uglavnom sve zemlje.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2014. u 18:48 - pre 120 meseci
Promašio si temu skroz. Agora je meni pomogao mnogo i ja sam se čoveku zahvalila kao i svima ostalima koji su imali korisne inf. Grešiš ako misliš da različito mišljenje znači svađu. Ne, forumi služe razmeni različitih stavova. Ali ne vredi ti pričati.
Da, svi mi koji smo išli u Mađarsku smo išli na mufte, imali smo sreće i super smo prošli. Ahaaa...
Dečko gledaj ti sebe i svoju problematiku. Da, ima onih kojima egzistencija nije ugrožena i mogu da stave pasoš na ladicu. Ja nemam nameru više ni reč napisati. Misli šta te volja. A pošto po tvojoj logici oni koji su završili treba da odu, doviđenja, pozdrav. Nek pomažu oni koji nemaju iskustva.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2014. u 20:24 - pre 120 meseci
Ne vidim razlog zasto smetaju oni koji su zavrsili proceduru,pa mi i imamo najvise iskustva da mozemo da pomognemo onima koji su jos u toku ili se tek pripremaju jer oni koji su jos u toku pripremanja uglavnom imaju puno vise pitanja nego informacija, i to su uglavnom i vise nagadjanja nego informacije tipa neko dobije odbijenicu ili poziv na proveru pa odma udara pricu kako je popunjen broj za drzavljanstva i tako te stvari sto su samo produkt necije ogorcenost i besa i nema veze sa realnim stanjem stvari, stvarno ne vidim zasto je ovdje tolika ogorcenost,nije ni cudo sto su mnogi dobri clanovi otisli sa ovog foruma. Stalno su neke nepotrebne prepirke.
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2014. u 20:48 - pre 120 meseci
pratim ovo vec neko vreme i znate sta sve zavisi od situacije do situacije na intervjuu ,prosle godine je bilo mnogo lakse doci do drzavljanstvatj ove godine je sasvim drugacije ,jednostavno morate prihvatiti realnost da postoje neke brojke koliko moze da se propusti u jednom mesecu itd ....i naravno postoje pravila
i na kraju najvise sto ti treba je S R E C A.
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.06.2014. u 21:06 - pre 120 meseci
Citat:
jovijel: pratim ovo vec neko vreme i znate sta sve zavisi od situacije do situacije na intervjuu ,prosle godine je bilo mnogo lakse doci do drzavljanstvatj ove godine je sasvim drugacije ,jednostavno morate prihvatiti realnost da postoje neke brojke koliko moze da se propusti u jednom mesecu itd ....i naravno postoje pravila
i na kraju najvise sto ti treba je S R E C A.


Moguce, ali mislim da u svakom slucaju ljudi koji su odbijeni ne treba da klonu duhom i odmah pljuju po procedurama vec da probaju opet, kolko god je puta potrebno. Besplatno je i sve ovo je mnogo dobra i korisna stvar. Ja jos nisam ni poceo da ucim madjarski al planiram da apliciram (naravno kad spremim jezik) koliko god puta dok ne uspem.
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 08:16 - pre 120 meseci
http://www.vajma.info/cikk/sze...nih-madjarskih-drzavljana.html
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 09:14 - pre 120 meseci
Pozdrav,dobio sam poziv da se javim u konzulat radi dopune informacija u roku od 30 dana,predao sam pre oko 4 meseca na konzularnim danima papire,da li neko moze da mi kaze kakva je situacija u konzulatu?kakvi su ?madjarski ucim vec godinu dana
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 11:11 - pre 120 meseci


Po ovome sto pise ovde poostrili su jezik ali ako hoce do 2018. godine jos milion drzavljana morace da olabave.

Citat:
vladimirpalanka: Pozdrav,dobio sam poziv da se javim u konzulat radi dopune informacija u roku od 30 dana,predao sam pre oko 4 meseca na konzularnim danima papire,da li neko moze da mi kaze kakva je situacija u konzulatu?kakvi su ? Madjarski ucim vec godinu dana


Pa bre ako si prosao predaju papira onda ne brini a i ucis godinu dana, to nije malo (naravno ako je po nekoliko sati dnevno).
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 12:17 - pre 120 meseci
nesto me interesuje u vezi intervjua
prilikom predaje dokumentacije i pregleda od srane konzula dali su vam vratili papire o poreklu madj drzavljansva
,meni su sve papire pregledali skenirali ili fotokopirali i na kraju vratili dedinu umrlicu i ocevu krstenicu a moju i decije krstenice ostavili i na kraju su mi dali da potpisem papir sta sam sve predao od dokumentacije.
Kakva su vasa iskustva u vezi predaje dokumentacije?
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 12:24 - pre 120 meseci
papiri su mi svi vraceni i kopirano je predato i dobio sam papir na kojem pise sta sam predao sve
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 20:07 - pre 120 meseci
Nisam dugo dolazio :) Vidim, i dalje masa frustriranih likova :D

Aj zdravo.

Ako nekom treba savet neka mi se javi na privatnoj poruci da se ne prepucavam sa ovim neurozama :D
 
Odgovor na temu

nina411

Član broj: 323548
Poruke: 2
185.13.9.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 20:45 - pre 120 meseci
Pozdrav svima,

Pišem vam i moje iskustvo.
Predala sam papire u Budimpešti 10.marta i 6. juna tj. juče sam dobila odbijenicu i samo mu je vraćen moj izvod iz matične knjige rođenih.
Da li može neko da mi kaže kakva je dalja procedura, tj. kad mogu najranije da apliciram ponovo?
I gde da tražim ostale izvode?

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

pijukovic
pijukovic zoran
active
beograd

Član broj: 252515
Poruke: 4
46.240.156.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 21:14 - pre 120 meseci
Pozdrav svima,

07.03.2014 sestra i ja smo predali papire za madjarsko drzavljanstvo u Budimpesti VII krt. Ja sam dobio a sestru zvali u konzulat u Beograd na proveru znanja gde je pala.
Sestru su zvali posle mesec dana na razgovor,sto nas je sve iznenadilo. Meni je odobreno drzavljansto 29.04.2014.Posle mesec i po dana.
Prilikom predaje papira pitanja su bila samo u vezi dokumenata.
Ja sam zakletvu polozio 03.06.2014.Nikakva provera nije bila,samo sam popunio neki formular za njihov biro za statistiku (valjda se tako zove) i neki papiric sa imenom,prezimenom,dali sam ozenjen i drzavu gde sam se ozenio,naravno potpis i datum.I nikakva pitanja,nikakva smaranja.20 minuta neka prica o madjarskoj,
zasto je lepo biti madjar itd. Zakletva se izgovarala tokom intoniranja himne.Podela drzavljanstava i kraj.

Ja sam prosao a sestra pala,sa istim dokumentima.

Moje pitanje za one koji su izvadili pasos, prilikom podnosenja zahteva za pasos kada se vrsi placanje 14400 forinti.Dali je potrebno unapred uplatiti,dali se dobije neka uplatnica od sluzbnika ili se placa na licu mesta?


 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 21:19 - pre 120 meseci
Dobije se uplatnica od službenika, platiš na šalteru pošte i vratiš se da dovršiš proceduru.
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 22:14 - pre 120 meseci
Citat:
nina411:
Pozdrav svima,

Pišem vam i moje iskustvo.
Predala sam papire u Budimpešti 10.marta i 6. juna tj. juče sam dobila odbijenicu i samo mu je vraćen moj izvod iz matične knjige rođenih.
Da li može neko da mi kaže kakva je dalja procedura, tj. kad mogu najranije da apliciram ponovo?
I gde da tražim ostale izvode?

Hvala unapred


A sta ti pise na odbijenici? Jel pise uopste razlog?
 
Odgovor na temu

coja12
jovan saric
odrzavanje masina
yura corporation
smederevska palanka

Član broj: 323175
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 22:14 - pre 120 meseci
[quote]pijukovic:
Pozdrav svima,

07.03.2014 sestra i ja smo predali papire za madjarsko drzavljanstvo u Budimpesti VII krt. Ja sam dobio a sestru zvali u konzulat u Beograd na proveru znanja gde je pala.
Sestru su zvali posle mesec dana na razgovor,sto nas je sve iznenadilo. Meni je odobreno drzavljansto 29.04.2014.Posle mesec i po dana.
Prilikom predaje papira pitanja su bila samo u vezi dokumenata.
Ja sam zakletvu polozio 03.06.2014.Nikakva provera nije bila,samo sam popunio neki formular za njihov biro za statistiku (valjda se tako zove) i neki papiric sa imenom,prezimenom,dali sam ozenjen i drzavu gde sam se ozenio,naravno potpis i datum.I nikakva pitanja,nikakva smaranja.20 minuta neka prica o madjarskoj,
zasto je lepo biti madjar itd. Zakletva se izgovarala tokom intoniranja himne.Podela drzavljanstava i kraj.

Ja sam prosao a sestra pala,sa istim dokumentima.

Moje pitanje za one koji su izvadili pasos, prilikom podnosenja zahteva za pasos kada se vrsi placanje 14400 forinti.Dali je potrebno unapred uplatiti,dali se dobije neka uplatnica od sluzbnika ili se placa na licu mesta?

Ja sam predao papire 23 februara isto u budimpesti isti kerulet i dobio san odbijenicu pre 2 ned. Pitanje jel ste ti i sestra isli u svojoj reziji ili ste odvedeni organizovano do vrata.
 
Odgovor na temu

visnjicmilos

Član broj: 323505
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 22:15 - pre 120 meseci
Citat:
pijukovic:
Pozdrav svima,

07.03.2014 sestra i ja smo predali papire za madjarsko drzavljanstvo u Budimpesti VII krt. Ja sam dobio a sestru zvali u konzulat u Beograd na proveru znanja gde je pala.
Sestru su zvali posle mesec dana na razgovor,sto nas je sve iznenadilo. Meni je odobreno drzavljansto 29.04.2014.Posle mesec i po dana.
Prilikom predaje papira pitanja su bila samo u vezi dokumenata.
Ja sam zakletvu polozio 03.06.2014.Nikakva provera nije bila,samo sam popunio neki formular za njihov biro za statistiku (valjda se tako zove) i neki papiric sa imenom,prezimenom,dali sam ozenjen i drzavu gde sam se ozenio,naravno potpis i datum.I nikakva pitanja,nikakva smaranja.20 minuta neka prica o madjarskoj,
zasto je lepo biti madjar itd. Zakletva se izgovarala tokom intoniranja himne.Podela drzavljanstava i kraj.

Ja sam prosao a sestra pala,sa istim dokumentima.

Moje pitanje za one koji su izvadili pasos, prilikom podnosenja zahteva za pasos kada se vrsi placanje 14400 forinti.Dali je potrebno unapred uplatiti,dali se dobije neka uplatnica od sluzbnika ili se placa na licu mesta?




Jel ti sestra prilikom predaje papira znala slabije madjarski?
 
Odgovor na temu

coja12
jovan saric
odrzavanje masina
yura corporation
smederevska palanka

Član broj: 323175
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 22:17 - pre 120 meseci
Citat:
nina411:
Pozdrav svima,

Pišem vam i moje iskustvo.
Predala sam papire u Budimpešti 10.marta i 6. juna tj. juče sam dobila odbijenicu i samo mu je vraćen moj izvod iz matične knjige rođenih.
Da li može neko da mi kaže kakva je dalja procedura, tj. kad mogu najranije da apliciram ponovo?
I gde da tražim ostale izvode?

Hvala unapred


Isti slucaj je sa mnom i ja sam isto prosao kao ti stim da sam predao 2 nedelje pre tebe. Valjda izvode koji ti nisu vraceni u njihovoj su bazi i ne treba ih ponovo prilagati samo one koje su ti vratili plus ponovo popunjeni honosistas i adlap.
 
Odgovor na temu

coja12
jovan saric
odrzavanje masina
yura corporation
smederevska palanka

Član broj: 323175
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 22:18 - pre 120 meseci
Citat:
visnjicmilos:
Citat:
pijukovic:
Pozdrav svima,

07.03.2014 sestra i ja smo predali papire za madjarsko drzavljanstvo u Budimpesti VII krt. Ja sam dobio a sestru zvali u konzulat u Beograd na proveru znanja gde je pala.
Sestru su zvali posle mesec dana na razgovor,sto nas je sve iznenadilo. Meni je odobreno drzavljansto 29.04.2014.Posle mesec i po dana.
Prilikom predaje papira pitanja su bila samo u vezi dokumenata.
Ja sam zakletvu polozio 03.06.2014.Nikakva provera nije bila,samo sam popunio neki formular za njihov biro za statistiku (valjda se tako zove) i neki papiric sa imenom,prezimenom,dali sam ozenjen i drzavu gde sam se ozenio,naravno potpis i datum.I nikakva pitanja,nikakva smaranja.20 minuta neka prica o madjarskoj,
zasto je lepo biti madjar itd. Zakletva se izgovarala tokom intoniranja himne.Podela drzavljanstava i kraj.

Ja sam prosao a sestra pala,sa istim dokumentima.

Moje pitanje za one koji su izvadili pasos, prilikom podnosenja zahteva za pasos kada se vrsi placanje 14400 forinti.Dali je potrebno unapred uplatiti,dali se dobije neka uplatnica od sluzbnika ili se placa na licu mesta?



E kakve si ti srece meni istog datuma popisali odbijenicu 29.04.

Jel ti sestra prilikom predaje papira znala slabije madjarski?

 
Odgovor na temu

nina411

Član broj: 323548
Poruke: 2
185.13.9.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.06.2014. u 22:26 - pre 120 meseci
Citat:
visnjicmilos:
Citat:
nina411:
Pozdrav svima,

Pišem vam i moje iskustvo.
Predala sam papire u Budimpešti 10.marta i 6. juna tj. juče sam dobila odbijenicu i samo mu je vraćen moj izvod iz matične knjige rođenih.
Da li može neko da mi kaže kakva je dalja procedura, tj. kad mogu najranije da apliciram ponovo?
I gde da tražim ostale izvode?

Hvala unapred


A sta ti pise na odbijenici? Jel pise uopste razlog?


Ne piše razlog...Standardna odbijenica...Da li uopšte postoje odbijenice gde navedu određen razlog?
.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897436 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.