Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C# Logovanje sa podacima iz baze, preko nivoa pristupa

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: C# Logovanje sa podacima iz baze, preko nivoa pristupa

[ Pregleda: 2931 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neskokejdz
Pancevo

Član broj: 174831
Poruke: 62
178.22.217.*



Profil

icon C# Logovanje sa podacima iz baze, preko nivoa pristupa22.09.2010. u 01:49 - pre 165 meseci
Postovani da li bi neko mogao da mi pojasni malo kako da realizujem logovanje iz aplikacije sa podacima iz baze, ako imam npr. dva nivoa pristupa?
Recimo direktor i radnik. Jos bolje ako neko ima slican primer.

Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

mish_ns
Miloš Krstin

Član broj: 159930
Poruke: 1105
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+18 Profil

icon Re: C# Logovanje sa podacima iz baze, preko nivoa pristupa23.09.2010. u 11:33 - pre 165 meseci
Meni prvo pada na pamet da napravis jednu formu sa dva button-a, jedan za logovanje direktora, a drugi za logovanje radnika.
Kada se klikne na button 'radnik' otvara se nova forma sa poljima za upis korisnickog imena i lozinke i sa button-om 'login'.
Ako je sve dobro otvoris novu formu(trecu) gde se obavlja ostatak posla.
 
Odgovor na temu

marko_81
Marko Acović

Član broj: 97248
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: C# Logovanje sa podacima iz baze, preko nivoa pristupa23.09.2010. u 15:18 - pre 165 meseci
Ja bih svakom korsniku (direktor, radnik,...) dodelio odredjeni skup privilegije definisan u posebnoj tabeli. Kad se neko od njih uspesno loguje, procitas iz te tabele koje privilegije ima i na osnovu njih radis dalje.
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: C# Logovanje sa podacima iz baze, preko nivoa pristupa23.09.2010. u 17:58 - pre 165 meseci
Iams mnogo vrsta logovanja/autentifikacije ... mozes da se logujesh na domen, servis ili da ugradjujesh neki svoj membership provider. Evo mog omiljenog nacina
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: C# Logovanje sa podacima iz baze, preko nivoa pristupa

[ Pregleda: 2931 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.