Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ASP.NET&VB.NET problem sa uporedjivanjem unete sifre(na strani) i sifre u bazi!!!

[es] :: .NET :: ASP.NET :: ASP.NET&VB.NET problem sa uporedjivanjem unete sifre(na strani) i sifre u bazi!!!

[ Pregleda: 3031 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

era1

Član broj: 77875
Poruke: 155
*.ptt.yu.



Profil

icon ASP.NET&VB.NET problem sa uporedjivanjem unete sifre(na strani) i sifre u bazi!!!16.12.2005. u 20:38 - pre 223 meseci
Radim stranu za logovanje i treba da se uneti podaci (username i password) uporede sa podacima u bazi! Znam da se radi preko CustomValidator-a ali kada treba da napravim funkciju za OnServerValidate="imeFunkcije" tu nastaju problemi!
Ta f-ja prihvata podatke iz kontrola na formi i vadi podatke iz baze preko DataReader-a, a zatim treba da ih uporedi! E problem je kod podataka koji su u DataReader-u jer ne znam kako da ih izvucem radi uporedjivanja i kako da ih smestim u neku promenljivu? kako da ih uporedim sa podacima sa forme?
A mozda da sve to uradim na neki drugi nacin???

Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

kaan
Kaurin Andrej
Telerik, Bulgaria
Banjaluka

Član broj: 1741
Poruke: 109
*.broadband.blic.net.

ICQ: 47193919


Profil

icon Re: ASP.NET&VB.NET problem sa uporedjivanjem unete sifre(na strani) i sifre u bazi!!!17.12.2005. u 13:38 - pre 223 meseci
posalji SQL upit tipa "SELECT * FROM User WHERE username = '"+_txtUsername.Text+"' AND Password = '"+_txtPassword.Text+"'"

I onda napunis reader.

A reader iscitavas tako sto pitas
if(dr.Read()) // dr je SqlDataReader ili OleDBDataReader
// ovdje vracas podatke po sistemu dr["Username"], dr["Password"],...
Kaurin Andrej
 
Odgovor na temu

era1

Član broj: 77875
Poruke: 155
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: ASP.NET&VB.NET problem sa uporedjivanjem unete sifre(na strani) i sifre u bazi!!!17.12.2005. u 16:08 - pre 223 meseci
Problem je bio u smestanju podataka iz DataReader-a u promenljive! Ali sam resio pomocu
DateReader.Read()
Hvala na pomoci!
Pozdrav svima!!!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: ASP.NET&VB.NET problem sa uporedjivanjem unete sifre(na strani) i sifre u bazi!!!19.12.2005. u 15:03 - pre 223 meseci
Citat:
kaan: posalji SQL upit tipa "SELECT * FROM User WHERE username = '"+_txtUsername.Text+"' AND Password = '"+_txtPassword.Text+"'"


Nemojte ovo raditi nikad... Narocito ne ako vam tabele nose default nazive (User, Account, itd).

Sa gornjim primerom mi je dovoljno da ukucam ';delete from User;select ' kao password i da ti obrisem tabelu korisnika bez da izazovem SQL error .... SQL Injection napadi nisu opste komplikovani za koriscenje a neverovatno je koliko sajtova pati od njih....

Ako vec radite sa dinamickim kreiranjem SQL-a, uvek duplirajte ' u '' da bi sprecili malicioznog korisnika da iskoristi '; da prekine string i kreira novu komandu .


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: ASP.NET :: ASP.NET&VB.NET problem sa uporedjivanjem unete sifre(na strani) i sifre u bazi!!!

[ Pregleda: 3031 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.