Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem pri logovanju sa userovim podacima!Police

[es] :: Windows mreže :: Problem pri logovanju sa userovim podacima!Police

[ Pregleda: 3501 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

finderetf

Član broj: 103659
Poruke: 158
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Problem pri logovanju sa userovim podacima!Police25.04.2007. u 23:50 - pre 207 meseci
Kada pokusam da se ulogujem na domen sa userom koji sam dodao, na 2003 prijavi mi gresku onemoguceno mi je logovanje zbog domain polise! sta da radim!?
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Problem pri logovanju sa userovim podacima!Police26.04.2007. u 08:06 - pre 207 meseci
Često se dešava da ti password koji si dodao tom novom useru ne odgovara podešavanjima domenske polise, tipa dužina password-a, kompleksnost... Mislim da default dužina password-a treba da bude 8 ili više karaktera, probaj to da promeniš
 
Odgovor na temu

master_iwan
Mijajlovic Ivan
Beograd

Član broj: 139139
Poruke: 26
*.dss.org.yu.



Profil

icon Re: Problem pri logovanju sa userovim podacima!Police26.04.2007. u 09:39 - pre 207 meseci
Vidi da li ti je u default domain controler policy zabranjeno log on localy tu mozes da mu navedes usera koji moze da se loguje na server

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao master_iwan dana 26.04.2007. u 10:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

master_iwan
Mijajlovic Ivan
Beograd

Član broj: 139139
Poruke: 26
*.dss.org.yu.



Profil

icon Re: Problem pri logovanju sa userovim podacima!Police26.04.2007. u 09:45 - pre 207 meseci
Citat:
andre2000: Često se dešava da ti password koji si dodao tom novom useru ne odgovara podešavanjima domenske polise, tipa dužina password-a, kompleksnost... Mislim da default dužina password-a treba da bude 8 ili više karaktera, probaj to da promeniš


To nije slucaj, obzirom da je kreirao usera, da mu je ukljucen policy koji mu brani lake password-e ne bi mu uopste dao da kreira usera sa lakim password-om nego bi trazio da ukuca kompleksnu sifru i tek onda bi kreirao usera.
 
Odgovor na temu

finderetf

Član broj: 103659
Poruke: 158
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Problem pri logovanju sa userovim podacima!Police26.04.2007. u 23:22 - pre 206 meseci
Definitivno nije problem u lozinci jer sam stavljao Password2 sto ispunjava
uslov!Ovo drugo cu proveriti!Hvala!
 
Odgovor na temu

75TS
Aleksandar Dimic
Beograd

Član broj: 122228
Poruke: 61
*.cri.co.yu.



Profil

icon Re: Problem pri logovanju sa userovim podacima!Police27.04.2007. u 09:30 - pre 206 meseci
Da li pokusavas da se logujes na klijent racunara u okviru domena...ili pokusavas da se logujes na DC.

Ako je na klijentski racunar..proveri u okviru lokalne polise na samom klijent racunaru kojim grupama je omoguceno da se loguju lokalno..i da li taj tvoj user pripada nekoj od tih grupa.

comp conf-->windows setings-->security settings-->local policies-->user rights assignment-->log on localy

i takodje pogledaj koji useri i grupe stoje pod deny logon locally
 
Odgovor na temu

Dart Wader
Vladimir Stojanovic

Član broj: 64821
Poruke: 35
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Problem pri logovanju sa userovim podacima!Police27.04.2007. u 10:11 - pre 206 meseci
Da li pokusavas da loguješ remotly ili na konzolu? Ako pokušavaš remotly user mora da bude član Remote Desktop Users grupe. To je u slučaju da ta Win 2003 mašina nije DC.
 
Odgovor na temu

finderetf

Član broj: 103659
Poruke: 158
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Problem pri logovanju sa userovim podacima!Police27.04.2007. u 15:39 - pre 206 meseci
Konektujem se na masinu na kojoj je DC, ali pod userom, a ne kao admin!Nemam
pojma da li je to uopste moguce, pa zato moram da pitam svasta!
PS: jos uvek nisam uspeo!
 
Odgovor na temu

75TS
Aleksandar Dimic
Beograd

Član broj: 122228
Poruke: 61
*.cri.co.yu.



Profil

icon Re: Problem pri logovanju sa userovim podacima!Police27.04.2007. u 16:30 - pre 206 meseci
u tom slucaju ides na tom domen kontroleru...na Administrative tools-->Domain Controller Security Policy-->security settings-->user right assignment-->allow log on localy
i tu ubacis usera kojeg oces

Posle toga neophodno je da refresujes polisu ..to bese gpupdate iz cmda i to bi trbalo da radi....

i to je sve pod uslovom da se konktujes preko konzole znaci direktono na tu masinu..a ne remotli putem remote desktopa.
 
Odgovor na temu

finderetf

Član broj: 103659
Poruke: 158
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Problem pri logovanju sa userovim podacima!Police27.04.2007. u 17:41 - pre 206 meseci
Novih problema gomilaaaaaaaaaa!?

ne mogu ova dva racunara da povezem,jedan je na 2003 na kom bi bio server, a drugi je XP i to sp2. Sta se desava,uopste se ne vide
kada idem run/ipocnfig/all ip routing enabled je NO a treba da bude YES,zar ne!?Uopste nisam nikada povezivao dva razlicita sistema,nemam pojma sta da radim?

Sto se tice DC ne vidim ga kad se ulogujem kao administrator masine, i sto je najgore izbrisu mi se svi programi koje sam instalirao proslog puta!?
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem pri logovanju sa userovim podacima!Police

[ Pregleda: 3501 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.